PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμφωνειτε οτι η tellas εχει τα....



DRaPeTiS
24-01-05, 21:21
Καλυτερα πινγς για online gaming?Τουλαχιστον εγω που δοκιμασα... με αγγλια ειχα 76 πινγ ! ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ !!

Με φορθνετ γυρω στα 90-95 με ACN γυρα στα 85 και με τελλας 76... να σημειωσω οτι με Ιταλια πεταει...

Αυτα τα δοκιμασα με αυτο το τσαμπε αδσλ που εχει με την χρονοχρεωση...


Κανει αλλος εχει τετοια πινγκ? Φυσικα ολα αυτα με DSLAM στα 10-15 μλσ... αλλιως δεν το συζηταμε.

Spyrosss
24-01-05, 21:24
Ναι

sn00p
25-01-05, 00:16
Tellas στεγνά ότι καλυτερο υπάρχει αυτήν την στιγμή για gaming. Δυστιχώς όμως δεν φτάνει αυτή. Πρέπει να έχεις και το dslam σου "καθαρό" και εκεί αντιμετοπίζω πρόβλημα εγώ :(

DRaPeTiS
25-01-05, 03:26
Nαι φιλε σνοοπ... σε καταλαβαινω γιατι και εγω τα ιδια προβληματα εχω...

tardin
26-01-05, 17:02
η τρελλας δινει demo συνδεση??
σκεφτομαι να την δοκιμασω αν και παλιοτερα που ειχα isdn ηταν μετρια ...

ermis333
26-01-05, 17:04
tardin, Όχι

Μόνο στην αρχή το πρώτο 6 μηνο λειτουργίας της η Tellas είχε μέτρια Pings κυρίως με Αγγλία...από τότε και μέχρι τώρα δεν είναι μέτρια αλλά άριστη.

John_Nastos
26-01-05, 19:27
Αυτα τα δοκιμασα με αυτο το τσαμπε αδσλ που εχει με την χρονοχρεωση...




Τι εννοείς "τσαμπέ"?

Δίνει η tellas κάποιο πακέτο για DSL χρεώνοντας μόνο για όσο είσαι online, χωρίς να πληρώνεις συνδρομή?

poussou
31-01-05, 07:17
Μάλλον τα μπέρδεψε το παληκάρι και μιλούσε για ISDN...προφανώς...

ermis333
31-01-05, 09:39
Μάλλον τα μπέρδεψε το παληκάρι και μιλούσε για ISDN...προφανώς...

Όχι η Tellas είχε υπηρεσία ADSL που πλήρωνες μόνο χρονοχρέωση για όσο έμπαινες με adsl, η χρέωση ήταν κοντά στο 1€ την ώρα.

Δεν μιλάει για το "Free Internet"

organus
31-01-05, 16:12
ναι (lol?)

DRaPeTiS
01-02-05, 19:59
Διαβαστε λιγο το Site της Tellas και θα το δειτε...

ΑΔΣΛ χωρις παγια κλπ απλα πληρωνεις οσο μεσα... 1 Euro την ωρα παει περιπου...

Αλλα για να τεσταρεις και γενικα αν χρειαζεσαι κατι αμεσα και ο αλλος ISP τα εχει παιξει ειναι οτι πρεπει :-)

KyR-X
01-02-05, 20:25
Για ρίχτε και τις IP που δοκιμάσατε να κάνουμε τις κόντρες μας με το Ping Plotter (πίνγ πλόττερ) εμείς που δεν είμαστε με την Τρελλάς να ούμε..

or1onas
03-02-05, 10:57
Παίζει όντως ρόλο το dslam γιατί εγω είμαι στην αλυσίδα και παίζω star wars galaxies με minimum ping 200....σε ευρωπαικό server (infinity).. To dslam είναι ένα μάτσο χάλια, δε χρειάζεται νομίζω να αναφερθεί...Σκέφτομουν να κάνω ένα τηλ στην τελλάς να δω αν βγάλω καμμιά άκρη (αν κ δε νομίζω) αλλά αν τίθεται θέμα με dslam, μάλλον αυτόι θα φταίει κ όχι ο isp...

ermis333
03-02-05, 12:49
Όταν είναι υπερφορτωμένο το DSLAM ΄δεν μπορείς να χαρείς τα Ping...σε αυτό φταίει βεβαίως ο ΟΤΕ...για να καταλάβεις αν είναι υπερφορτωμένα αρκεί να κάνεις τα εξής κάνεις tracert 62.169.255.4 (gateway Tellas) και αν βγάλεις Ping μεγαλύτερο από 30-35ms τότε είσαι σε υπερφορτωμένο DSLAM

John_Nastos
03-02-05, 15:32
Παίζει όντως ρόλο το dslam γιατί εγω είμαι στην αλυσίδα και παίζω star wars galaxies με minimum ping 200....σε ευρωπαικό server (infinity).. To dslam είναι ένα μάτσο χάλια, δε χρειάζεται νομίζω να αναφερθεί...Σκέφτομουν να κάνω ένα τηλ στην τελλάς να δω αν βγάλω καμμιά άκρη (αν κ δε νομίζω) αλλά αν τίθεται θέμα με dslam, μάλλον αυτόι θα φταίει κ όχι ο isp...


OFFTOPIC: Είδα ότι υπάρχουν 3 ευρωπαϊκοί servers (infinity, far star και Chimaera). Σε ποιον μου προτείνεις να ξεκινήσω; Επίσης, αν θες ρίξε μια ματιά σε μερικές ερωτήσεις εδώ: http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=204016#post204016

Azgaz
04-02-05, 10:04
Se kanenan, to World of Warcraft vgeni tin epomeni paraskevi!:D

PS.Eho liosei kai sto SWG, pulisa kai Jedi kai boro na su po me anesi oti to WoW>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>SWG

@ ADSLgr.com All rights reserved.