PDA

Επιστροφή στο Forum : 2η γραμμη απορία



zio21
26-09-07, 14:14
Καλησπέρα ... λοιπον εχω την εξης απορια

Εχω το πακετο όλα σε ενα της ΟΝ με μια γραμμη κανονικά ....Το ερωτημα ειναι αν θέλω να βάλω και 2η γραμμη ποια ειναι η διαδικασία ?? γινεται ?? :hmm::hmm::hmm::hmm πόσο στοιχίζει ???
Θα ειναι κ οι δυο γραμμες με μηδενική χρέωση???

Ειχα πάρει πριν καιρο και μου είπε μια απο το cc .. "δεν ξέρω δεν γινεται .... εε όχι δεν μπορειτε τώρα να βάλετε " αληθευει ?? ή επεσα θυμα ξανθιάς ??

Avesael
26-09-07, 14:41
Η δεύτερη γραμμή θα σου στοιχίζει 12 ευρώ το μήνα επιπλέον στα 35 που δίνεις τώρα. Οι κλήσεις ΔΕΝ θα είναι δωρεάν όπως στην πρώτη γραμμή, και θα έχουν τη γνωστή χρέωση των 9 cents ανα κλήση, αστικές,υπεραστικές και ΟΝ15....
Απλά κάνεις αίτηση για 2η γραμμή (δυστυχώς στο 13801)...
Αυτά...
:)

Edit: Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι η δεύτερη γραμμή είναι VoIP (Ενώ η βασική, pstn).

zio21
26-09-07, 14:46
Η δεύτερη γραμμή θα σου στοιχίζει 12 ευρώ το μήνα επιπλέον στα 35 που δίνεις τώρα. Οι κλήσεις ΔΕ θα είναι δωρεάν όπως στην πρώτη γραμμή, και θα έχουν τη γνωστή χρέωση των 9 cents ανα κλήση, αστικές,υπεραστικές και ΟΝ15....
Απλά κάνεις αίτηση για 2η γραμμή (δυστυχώς στο 13801)...
Αυτά...
:)

Edit: Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι η δεύτερη γραμμή είναι VoIP (Ενώ η βασική, pstn).

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αυτες εχω και εγώ απο το site .. Απλα με μπερδεψε αυτη που μιλήσε απο το 13801 πριν καιρο και μου είπε δεν γινεται ΜΕΤΑ εφοσον εχω ηδη βάλει με μια γραμμη ......

Απλα θελω να μάθω αν κάποιος έχει κάνει κάτι παρόμοιο....ετσι ώστε να ειμαι σιγουρος πριν τους κραξω αν μου πουν πάλι δεν γινετε!

ilpara
26-09-07, 21:10
Να τους κράξεις.
Ανεκδιήγητο cc.
Φυσικά μπορείς εκ των υστέρων να προσθέσεις την 2η γραμμή με 12€ -το έχω επιβεβαιώσει με τεχνικούς της ΟΝ που είναι ποιο σχετικοί.
Να ξέρεις πάντως ότι αν έχεις προβλήματα internet (αποσυνδέσεις, πτώση ταχύτητας, κλπ) δεν θα δουλεύει καλά

limplixos
29-10-10, 01:33
Έχω και εγώ μια απορία, και όσο και αν έψαξα, δεν βρήκα απάντηση. Τη 2η γραμμή έχεις τη δυνατότητα να την ενεργοποιείς και να την απενεργοποιείς, όποτε θέλεις ή όχι; Υπάρχει κάποιο κόστος;

akalion
01-11-10, 12:51
Σύμφωνα με το pdf που έχει εδώ:

http://www.on.gr/pdf/product_pdf/2play/Pricelist_2play_072010.pdf

Ισχύει το εξής:

Η πρόσθετη υπηρεσία δεύτερης γραμμής προσφέρει απεριόριστες κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς. Το κόστος ενεργοποίησης δεύτερης γραμμής είναι € 20,57.

limplixos
01-11-10, 23:07
Σύμφωνα με το pdf που έχει εδώ:

http://www.on.gr/pdf/product_pdf/2play/Pricelist_2play_072010.pdf

Ισχύει το εξής:

Η πρόσθετη υπηρεσία δεύτερης γραμμής προσφέρει απεριόριστες κλήσεις προς εθνικούς προορισμούς. Το κόστος ενεργοποίησης δεύτερης γραμμής είναι € 20,57.

Ευχαριστώ! :) Ωστόσο η βασική μου απορία δε λύθηκε...

fanboysgotohell
02-11-10, 02:10
Ευχαριστώ! :) Ωστόσο η βασική μου απορία δε λύθηκε...

Είναι extra υπηρεσία και μπορείς να την απενεργοποιήσεις όποτε θέλεις.. Απλά ειδοποιείς κάποιες μέρες νωρίτερα.

limplixos
02-11-10, 02:16
Είναι extra υπηρεσία και μπορείς να την απενεργοποιήσεις όποτε θέλεις.. Απλά ειδοποιείς κάποιες μέρες νωρίτερα.

Χωρίς κόστος,ε; Και κάθε φορά που την ενεργοποιείς πληρώνεις πάλι 20 ευρώ; Δηλαδή άμα τη θέλεις για το φθινόπωρο και την άνοιξη μόνο θα πληρώσεις 20+20= 40 ευρώ;

fanboysgotohell
02-11-10, 02:20
Χωρίς κόστος,ε; Και κάθε φορά που την ενεργοποιείς πληρώνεις πάλι 20 ευρώ; Δηλαδή άμα τη θέλεις για το φθινόπωρο και την άνοιξη μόνο θα πληρώσεις 20+20= 40 ευρώ;

Εεεε... κάθε φορά και 20άρικο. :)

limplixos
06-11-10, 23:47
Εεεε... κάθε φορά και 20άρικο. :)

Οκ. Κατάλαβα! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μάλλον είναι ασύμφορο, εκτός αν την θέλεις μόνιμα...

intech
09-11-10, 22:56
Οκ. Κατάλαβα! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μάλλον είναι ασύμφορο, εκτός αν την θέλεις μόνιμα...

Η 2ρη Γραμμή είναι ασύμφορη στην ΟΝ, απλά ετσι....:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.