PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατι βαριουνται να δουλέψουν?



unre@l
25-01-05, 00:26
Hello!
Εκανα στις 13 ιανουαριου (μερα που βρηκα..) αιτηση για ADSL απο το 134.
Μολις του ειπα το τηλέφωνο?
"ΠΠςςςς πολυ ωραια! Το DSLAM εχει πολλες θέσεις και η περιοχή σας δεν εχει ΚΑΘΟΛΟΥ ζητηση.. αμεσα!αμεσα!Ακομα και σε 3-4 μερες θα εχετε DSL!"
Πηρα και εγω ο καημένος μια τρελή χαρα..
Ως που φτασαμε εως σήμερα να μην εχω ακομα ADSL. Παιρνω σημερα παλι το 134.
Ρωταει ο υπαληλος(ο οποιος ομολογω με εξυπηρετησε ΑΡΙΣΤΑ) το τηλεφωνο μου και οριστε τα λογια του:
"Απ οτι βλεπω κανατε αιτηση στις 13 του μηνα.
Και.. εε?? το κυκλωμα και η συνδεση DSL φτιαχτηκαν στις 14 και εσεις ακομα δεν εχετε ADSL?"(σημερα εχει 24).
ΑΚομα και αυτουνου του φανικε περιεργο!
τεσπα.. μου εδωσε ενα τηλεφωνο αλλα δεν βρηκα ακρη γιατι επρεπε να φυγω, βιαζομουν.
Δεν μπορω να καταλαβω ρε παιδια.. γιατι βαριουνται να δουλέψουν αυτοι οι ανθρωποι? αμα δεν σας αρεσει κυριοι η δουλει σας και κανετε αγγαρια τοτε φυγετε! βρειτε αλλη δουλεια!!!Υπαρχουν πολλοι αλλοι οι οποιοι εχουν ορεξη για δουλεια και θα 'ηθελαν να ειναι στην θεση σας! Ελεος ρε γμτ! κανεις σε αυτην την χωρα δεν κανει με ευχαριστηση την δουλεια του? ΕΛΕΟΣ!
Αυριο μολις γυρίσω απο τη σχολη θα παρώ τηλεφωνο το τμημα μου ειναι αρμοδιο για το τριτο σταδιο της ADSL (δηλαδη τη παραμετροποιηση) και θα τους κανω ανασταση! θα Τον αναστησω γρηγοροτερα Τον Κυριο εκει!
Ελεος πια!! ΤΟΣΟ πολυ δυσκολο ειναι να κανουν την παραμετροποιηση???? Σε μια ΚΩΛΟκαρεκλα θα κα8ονται οι χαραμοφάιδες! δεν θα τρέχουν! ουτε θα σκαβουν! αν δεν εχω ADSL οταν γυρισω απο την σχολη (κατα τις 11-12) θα τρεχουν να κρυφτουν!χαχαχα!

Μήπως κανενας σας εχει το τηλέφωνο του τμηματος που ειναι αρμοδιο για το 3ο σταδιο της ADSL στον κομβο της δαφνης? Αλλιως θα παρω το 134 να το μαθω.

ευχαριστώ πολυ!

Settler
25-01-05, 00:50
Φίλε ο ΟΤΕ και εμένα μου το καθυστερούσε αλλά με πολύ (μιλαμε για πολύ) πρήξιμο σε 11 μέρες το είχα...

Ελπίζω να έχεις σύντομα και να απογοητευτείς όπως εγώ...ΠΟυ να πας έξω...

stknightmare
25-01-05, 02:35
Φιλε μηπως εισαι siemens?

vaspiliop
25-01-05, 02:45
Μπα δεν παίζει να είναι siemens θα του το έλεγαν από το 134..

Βασικά υπομονή.. όπως κάναμε οι περισσότεροι εδώ μέχρι να μπει η dsl και περάσαμε τα ίδια και χειρότερα. Είναι δεδομένη πλεον η κατάσταση που περιγράφεις. Γι αυτό και δεν πήρες πολλές απαντήσεις. Οι πιο πολλοί έχουν πάθει ανοσία :P

DrWho
25-01-05, 02:58
γιατι βαριουνται να δουλέψουν αυτοι οι ανθρωποι? αμα δεν σας αρεσει κυριοι η δουλει σας και κανετε αγγαρια τοτε φυγετε! βρειτε αλλη δουλεια!!!Υπαρχουν πολλοι αλλοι οι οποιοι εχουν ορεξη για δουλεια και θα 'ηθελαν να ειναι στην θεση σας! Ελεος ρε γμτ! κανεις σε αυτην την χωρα δεν κανει με ευχαριστηση την δουλεια του? ΕΛΕΟΣ!

Μα γιατί είναι δημόσιο!!!
Γιατί όποια κι αν είναι η απόδοσή τους τα ίδια λεφτά θα πάρουν.
Γιατί η επαγγελματική ανέλιξη και η άνοδος στην ιεραρχία της υπηρεσίας τους κρίνεται με βάση τα κομματικά/συνδικαλιστικά κονέ και όχι με βάση τον κόπο ή την αξία.
Γιατί ακόμα και να κοπροσκυλιάζουν, η μονιμότητα του δημοσίου ( αν δεν είναι με κάποια σύμβαση) είναι πολύ γλυκό πράγμα. ( μήπως θα τους απολύσει κάποιος)
Γιατί και να δυσαρρεστηθεί ο πελάτης , ε και; Μπας και μπορεί να πάει κι αλλού;
Γιατί ( όπως σε κάθε τομέα του δημοσίου) θα υπάρχει το κορόιδο/νουμπάς/ψάρι/συμβασιούχος/αγαθός/μ...ς/ευσυνείδητος υπάλληλος που θα κάνει τη δουλεία όλων των άλλων , οπότε όλα στην τελική ( με κάποια καθυστέρηση βέβαια) θα φτιάξουν.
Γιατί από τους 10 που έπρεπε να έιναι στη θέση τους, οι 3 μιλάνε στο τηλέφωνο με κολλητούς/γκόμενες-ους/συγγενείς , οι 2 είναι άρρωστοι, οι 2 έχουν πάρει άδεια από τη προηγούμενη πρωτομαγία οπότε και σκέφτηκαν το διήμερο να το κάνουν 200ημερο , ένας δεν έχει πατήσει ποτέ ( και απλά παίρνει το μισθό) και απομένει ένας που εργάζεται ( καλύπτοντας πάντα τους υπόλοιπους 9)

Αυτά.

WaVe
25-01-05, 03:38
unre@l, δεν σου είπαν σε πιο στάδιο είσαι?

Πάρε και φώναξε λιγάκι, κακό δεν είναι ;)

yiapap
25-01-05, 12:03
Μα γιατί είναι δημόσιο!!!
Γιατί όποια κι αν είναι η απόδοσή τους τα ίδια λεφτά θα πάρουν.
Γιατί η επαγγελματική ανέλιξη και η άνοδος στην ιεραρχία της υπηρεσίας τους κρίνεται με βάση τα κομματικά/συνδικαλιστικά κονέ και όχι με βάση τον κόπο ή την αξία.
Γιατί ακόμα και να κοπροσκυλιάζουν, η μονιμότητα του δημοσίου ( αν δεν είναι με κάποια σύμβαση) είναι πολύ γλυκό πράγμα. ( μήπως θα τους απολύσει κάποιος)
Γιατί και να δυσαρρεστηθεί ο πελάτης , ε και; Μπας και μπορεί να πάει κι αλλού;
Γιατί ( όπως σε κάθε τομέα του δημοσίου) θα υπάρχει το κορόιδο/νουμπάς/ψάρι/συμβασιούχος/αγαθός/μ...ς/ευσυνείδητος υπάλληλος που θα κάνει τη δουλεία όλων των άλλων , οπότε όλα στην τελική ( με κάποια καθυστέρηση βέβαια) θα φτιάξουν.
Γιατί από τους 10 που έπρεπε να έιναι στη θέση τους, οι 3 μιλάνε στο τηλέφωνο με κολλητούς/γκόμενες-ους/συγγενείς , οι 2 είναι άρρωστοι, οι 2 έχουν πάρει άδεια από τη προηγούμενη πρωτομαγία οπότε και σκέφτηκαν το διήμερο να το κάνουν 200ημερο , ένας δεν έχει πατήσει ποτέ ( και απλά παίρνει το μισθό) και απομένει ένας που εργάζεται ( καλύπτοντας πάντα τους υπόλοιπους 9)

Αυτά.

Μπα;
Και που τα ξέρεις εσύ αυτά;

ΝΑΤΟΣ Ο ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ του πΟΤΕ!
ΝΑΤΟΣ Ο ΠΡΟΒΟΚΑΤΟΡΑΣ, ΝΑΤΟΣ Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ!
Αλλά δε θα σας άρει τη μονιμότητα η προεδράρα;
Θα δείτε εσείς!
:twisted: :twisted: :twisted:

sa1901
25-01-05, 15:04
γιατι βαριουνται να δουλέψουν αυτοι οι ανθρωποι? αμα δεν σας αρεσει κυριοι η δουλει σας και κανετε αγγαρια τοτε φυγετε! βρειτε αλλη δουλεια!!!Υπαρχουν πολλοι αλλοι οι οποιοι εχουν ορεξη για δουλεια και θα 'ηθελαν να ειναι στην θεση σας! Ελεος ρε γμτ! κανεις σε αυτην την χωρα δεν κανει με ευχαριστηση την δουλεια του? ΕΛΕΟΣ!

Μα γιατί είναι δημόσιο!!!
Γιατί όποια κι αν είναι η απόδοσή τους τα ίδια λεφτά θα πάρουν.
Γιατί η επαγγελματική ανέλιξη και η άνοδος στην ιεραρχία της υπηρεσίας τους κρίνεται με βάση τα κομματικά/συνδικαλιστικά κονέ και όχι με βάση τον κόπο ή την αξία.
Γιατί ακόμα και να κοπροσκυλιάζουν, η μονιμότητα του δημοσίου ( αν δεν είναι με κάποια σύμβαση) είναι πολύ γλυκό πράγμα. ( μήπως θα τους απολύσει κάποιος)
Γιατί και να δυσαρρεστηθεί ο πελάτης , ε και; Μπας και μπορεί να πάει κι αλλού;
Γιατί ( όπως σε κάθε τομέα του δημοσίου) θα υπάρχει το κορόιδο/νουμπάς/ψάρι/συμβασιούχος/αγαθός/μ...ς/ευσυνείδητος υπάλληλος που θα κάνει τη δουλεία όλων των άλλων , οπότε όλα στην τελική ( με κάποια καθυστέρηση βέβαια) θα φτιάξουν.
Γιατί από τους 10 που έπρεπε να έιναι στη θέση τους, οι 3 μιλάνε στο τηλέφωνο με κολλητούς/γκόμενες-ους/συγγενείς , οι 2 είναι άρρωστοι, οι 2 έχουν πάρει άδεια από τη προηγούμενη πρωτομαγία οπότε και σκέφτηκαν το διήμερο να το κάνουν 200ημερο , ένας δεν έχει πατήσει ποτέ ( και απλά παίρνει το μισθό) και απομένει ένας που εργάζεται ( καλύπτοντας πάντα τους υπόλοιπους 9)

Αυτά.
Eκτός από αυτά που ανέφερε ο DrWho, τα οποία σε γενικές γραμμές ισχύουν, το πρόβλημα βρίσκεται στο ότι ο ΟΤΕ συρρικνώνει τις τεχνικές υπηρεσίες και δεν υπάρχουν άτομα να κάνουν τις δουλειές. Απώτερος σκοπός είναι να τα δώσουν όλα στην Ιντρακόμ και στην Siemens, κάτι που ήδη έχει αρχίσει.

Εδώ και αρκετά χρόνια πάντως ο ΟΤΕ έχει σταματήσει τις κατασκευές σε μερικόυς τομείς (και προχωράει με ταχείς ρυθμούς και σε άλλους) και τα αναθέτει όλα σε εργολάβους.

Απ΄όσο ξέρω, ένα μόνο τμήμα υπάρχει με λιγοστά άτομα, για την κατασκευή και ενεργοποίηση των αιτήσων για συνδέσεις ADSL ΣΕ όλη την Αθήνα. :?

@ ADSLgr.com All rights reserved.