PDA

Επιστροφή στο Forum : Μου κόψαν το τηλέφωνο, λόγω ADSL (?) ή όχι;



NeK
23-07-03, 09:09
Καλημέρα σε όλους τους πρωινούς και μή, :)

εδώ και καιρό που έχω κάνει την αίτηση περιμένω και εγώ την ADSL μου, όμως από εχτές το τηλέφωνο μου είναι dead, (ISDN), αυτό που κάνει είναι όταν το σηκώνω δεν ακούγεται τίποτα αλλά η γραμμή "λειτουργεί" γιατί παίρνει ρεύμα (φυσόντας στο μικρόφωνο ακούγεται από το μεγαφωνάκι του άρα παίρνει ρεύμα από τον ΟΤΕ, ενοίτε ότι δεν είναι στην πρίζα της ΔΕΗ το netmod για το τεστ αυτό!), αφού λοιπόν το αφήσω 10 δευτερόλεπτα ανοικτό τότε κάνει ένα του-του σαν τον ήχο του "κατελειμένο".

Με περάσανε στο DSLAM και κάνανε καμιά βλακεία και δεν παίζει το τηλέφωνο ή απλά είμαι γκαντέμης και έτυχε από τόσα χρόνια να χαλάσει αυτές τις μέρες που περιμένω το adsl;

Διαφωτίστε με παίδες γιατί θα πάθω τίποτα με όλη αυτή την ιστορία, παίρνω τους τεχνικούς μου λένε πάρε τις βλάβες, παίρνω τις βλάβες μου λένε να πάρω το κέντρο μου, παίρν το κέντρο μου μου λένε ότι είναι άσχετοι αυτοί τελείως.

Heeelp...

adrian
23-07-03, 09:47
kai emena to ekopsan gia 2 meres otan ekana aitisi gia adsl

alla emena den doulebe tipota , to netmod itan entelos nekro

o texnikos pou milisa mou ipe oti pigan na baloun to adsl sti grami mou kai kati pige straba , den eprepe na kopei to tilefono

perisotera den ksero

troll
23-07-03, 09:57
Αυτό το συνάντησα σε ένα πελάτη και κράτησε περιπου 3 μέρες χωρίς να κάνει τίποτα επανήλθε μόνο του

Δεν ξέρω τι κάνανε και γιατί έγινε ξέρω μόνο ότι διορθώθηκε μόνο του

NeK
23-07-03, 11:36
Ευχαριστώ Troll και Adrian για τις καθησυχαστικές απαντήσεις σας, όμως διευκρινίστε μου αυτα:

1. Αφού επανήλθε το τηλέφωνο αμέσως μετά ενεργοποιήθηκε η ADSL σύνδεση η όχι;

2. Και Troll ο πελάτης σου επίσης είχε κάνει αίτηση adsl;

Thanks guys!!!!

Εγώ πάντως έστειλα "βλάβη" στον ΟΤΕ μπας και πάρουν μπρος ελπίζω να μην τα χειροτέρεψα τα πράγματα.

adrian
23-07-03, 11:55
ego pira tis blabes gia na fiaksoun to tilefono
den ksero an to dsl energopoiithike tote giati simera (meta apo 1 mina) irthe o ote gia na balei to modem
malon olo afto ton kairo itan energopoiimeno alla den ixa to modem

blizard
23-07-03, 12:45
Eτσι ειναι...ισως κανουν και πιο πολυ να σου φερουν το modem και να κανουν την εγκατασταση(τοποθετηση καλυτερα) παρα να βαλουν την γραμμη.
Οποιος μπορει ας κανει αυτο που εκανε ο gs ,να το βαλει μονος του,η ας αρχισει την πιεση(η την προσευχη) για να ερθουν γρηγορα οι τεχνικοι του Οτε.

NeK
23-07-03, 12:50
Λοιπόν μόλις φτιάξαν το τηλέφωνο και ζητήσαν και συγνώμη, ευγενέστατος ο κύριος να σημειωθεί χωρίς καμία πίεση δική μου!

Τεσπα έμαθα λοιπόν ότι εχτές επειχήρησαν να ενεργποιήσουν την ADSL και μου κόψαν το τηλέφωνο τελικά, τελικά το φτιάξαν αλλά η ADSL δεν παίζει δυστυχώς!

Τώρα μου λένε να πάρω το 121 για να δηλώσω βλάβη...

Ωχ.....

psymaster
23-07-03, 14:49
Οχι empire, μην ανησυχεις, ειναι ενα μερος της μεγαλης εκστρατειας της πολιτειας να αφανισει το internet απο την Ελλαδα. Ολα τα βρωμερα οντα που ασχολουνται με αυτο ειναι ή παιδεραστες ή δολοφονοι ή ναρκομανεις ή κλεφτες ή ολα μαζι οπως μας ενημερωνει ο καλος μας Ευαγγελατος οποτε παλι καλα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.