PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρέωση των παγίων του οτε. ΑΠΑΤΗ!



firmdos
25-01-05, 04:18
Μόλις πήρα λογαρισμό Οτέ. Καταρχήν έλεγε: ΣΥΝΔΕΣΗ ISDN.

Μα καλά, λεω από μέσα μου, δεν πληρωνω την ADSL..

Προχοράω και βλέπω Χρέωση 150 Ευρώ! Πώς??
Πάω στην άλλη σελίδα.. Και στα πάγια έγραφε:
Πάγιο ISDN τάδε 2Χόσο είναι
Πάγιο ADSL ταδε 2Χόσο είναι!!
Μα πως πληρώνω δύο πάγια εάν έχω μία γραμμή?

Και εκέινο το "Με 50 ευρώ τον μήνα, θα έχεις ευρυζωνική πρόσβαση στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ..." Πλάνη;;
Και καλά όλα αυτά, γιατί όταν ρώτησα πριν βάλω δεν μου είπε κανένας κάτι τέτοιο από τον οτέ; Όταν ρώτησα την κοπέλα πόσα θα δίνω;
Και καλά όλα αυτά. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ISDN! θέλω μόνο ADSL "και καλα προσβαση". Γ Ι Ν Ε Τ Α Ι ;;;
Καθόλου τηλέφωνο μονο ΙΡ.. Ας με παρηγορήσει κάποιος γιατι τα χω παίξει! Τι λέτε εσείς για όλα αυτά;

del_ahmettt
25-01-05, 04:26
firmdos, ίσως θα πρεπε να εχεις διαβάσει λίγο νωρίτερα τα βασικά απο το forum. (Προφανώς) η "ADSL προσβαση" προϋποθέτει άρτια λειτουργούσα τηλεφωνική γραμμη.(τα πάγια πάγια δηλαδή!) Δυστυχώς δεν γίνεται αλλιως! (Απ 'οτι καταλαβαίνω δε σε ενδιαφερει καθολου το σταθερο τηλέφωνο!)

firmdos
25-01-05, 04:31
Σα δεν ντρεπονται!
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ISDN! να το κανω τουλάχιστον PSTN; :lol:

Αν έιχα Μονο ΙΡ κατι θα βρισκότανε..κάνα VOIP η τίποτα τέτοιο

Spirus
25-01-05, 05:38
Νομίζω ότι για να γυρίσεις σε PSTN πρεπεί να σου κόψουν και την DSL οπότε ξανά η ίδια διαδικασία για απόκτηση Dsl :shock: .Ασε που θα πληρώσεις και 30 ευρώ για την αλλαγη γραμμής!

blizard
25-01-05, 07:45
Με vivodi γίνεται μόνο αυτό που θέλεις, αν υποστηρίζει την περιοχή σου... με 34 ευρω +φπα για 256/128 χωρίς τηλέφωνο.

power
25-01-05, 08:58
Αν την γυρίσεις σε PSTN θα γλυτώνεις 2-3 ευρώ το μήνα.Τίποτα.
Αυτό που λές οτι "δε θέλω ISDN μόνο ADSL" είναι άτοπο.Σα να λές οτί θέλω να μιλάω στο τηλέφωνο χωρίς να έχω γραμμή.
Πως θα παίξει το dsl?Στον αέρα?

Αυτό που θα πρέπει να σε εκνευρίζει είναι τα 19,90 για την 384.

Bororo
25-01-05, 09:21
Και εκέινο το "Με 50 ευρώ τον μήνα, θα έχεις ευρυζωνική πρόσβαση στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ..." Πλάνη;;


To λές και μόνος σου με 50 εθρώ το μήνα θα έχεις ευρυζωνική πρόσβαση στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Δεν αναφέρεται πουθενά η τηλεφωνία! Προφανώς έσυ νόμιζες οτι όταν λές μετατρέπω την γραμμή μου σε adsl είναι κάτι σαν το PSTN -> ISDN! Στην πραγματικότητα η adsl για τον ΟΤΕ είναι κάτι σαν ψηφιακή ευκολία (αναγνώρηση, φραγή, κ.λ.π.) που είναι αυτονόητο ότι χρειάζεσαι και μια τηλεφωνική γραμμή!

zardoz
25-01-05, 09:34
Εγώ που πρίν βάλω γραμμή είχα χτενίσει το forum ...

Ψάξτε και λίγο βρε παιδιά! Πως αλλιώς θα καταλάβετε...

- τί γίνεται?
- ποιόν παροχέα να επιλέξετε
- πως λειτουργεί το μαραφέτι?
- ποιό router/modem να τσιμπίσετε...

Με την αναγνώριση κλήσης μαζί, δεν συμφέρει να πάς PSTN. Άσε που
ίσως χρειαστείς νέο router.

@ ADSLgr.com All rights reserved.