PDA

Επιστροφή στο Forum : PRE-PAID NETKEY CARD gia ADSL



HeretiC
26-09-07, 22:24
Γεια σας. Σήμερα τελειώνει η σύνδεσή μου αDSL με τη Vivodi (διοδος1024) κ μέχρι να κάνω νέα αίτηση θέλω να πάρω μια Νετkey για 2 μήνες. Θα πληρώνω πάγιο οτε? Θα χρειαστεί να περιμένω κάποιο χρονικό διάστημα μέχρι την ενεργοποίηση της σύνδεσης? Μήπως θα υπάρξει κανένα μπλέξιμο με την σύνδεση της Νετkey κ την υπό αίτηση μέλλουσα σύνδεση? :hmm:

jap
27-09-07, 11:16
Μα η Netkey σε καλύπτει μόνο για συνδρομή. Αν η Vivodi 'ξεχάσει' να ζητήσει από τον ΟΤΕ να διακόψει το κύκλωμα θα είσαι ΟΚ. Όταν διακοπεί, παίρνεις το 134 και ζητάς μόνο κύκλωμα, αλλά τότε πληρώνεις όχι μόνο πάγια, αλλά και ενεργοποίηση. H 2μηνη Netkey κάνει 20 ευρώ, αλλά δεν αρκεί.

Αν ψάχνεις για οικονομική λύση μικρού χρονικού ορίζοντα, το μόνο που ξέρω είναι το JetPack, 39 ευρώ για 3 μήνες και μετά 18,40 το μήνα. Και σε αυτή την περίπτωση θα χρειαστεί διακοπή και αναμονή.

Τη νέα προσφορά της Vivodi (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1453229) την είδες; Θα έλεγα να τους πάρεις τηλ. να δεις αν μπορούν να στην ενεργοποιήσουν χωρίς να σου διακόψουν καθόλου τη σύνδεση.

prodromosfan
27-09-07, 14:21
δυστυχως η συγκεκριμενη συνδεση εχει γινει μεσω shared llu οποτε και netkey να παρεις αχρηστη θα παει
το ιδιοκτητο μονο κωδικους vivodi παιρνει
δοκιμασμενο αυτο που λεω

και εχει δικιο ο προλαλησαντας την νεα προσφορα την ειδες??
συμφερει στανταρ

HeretiC
27-09-07, 14:25
Τελικά πήρα στη vivo κ [ελπίζω να] ανανεώσω σε Δίοδο 24mbps/512u ,σύμφωνα με τα λεγόμενα του τηλεφωνητή, αν κ με την ψυχή στο στόμα (σήμερα λήγει). Αν δε γίνει καμια μ*κια ....τοτε ειναι τζιτζι η δουλεια:clap: thx .:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.