PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέλω να σταματήσω το Conx αλλά...



fbs
27-09-07, 11:15
...θέλω να κρατήσω το email account που έχω στην otenet. Από το 134 μου είπαν οτι ο μόνος τρόπος είναι να έχω τουλάχιστον Dialup σύνδεση (15.70 / μήνα). Υπάρχει κάνας άλλος τρόπος ρε παιδιά?? Ευχαριστώ

anti
27-09-07, 11:55
http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/NewsReleases/PressReleases/DT290607.html

fbs
27-09-07, 13:33
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Το ξέρω αυτό για τα 2μηνα 6μηνα κλπ. Εγώ το θέλω όμως το email και πέραν του 6μήνου και με την λογική να πληρώνω. Αλλά δεν θέλω να πληρώνω dialup και να μην την χρησιμοποιώ.

ariadgr
30-09-07, 01:13
...θέλω να κρατήσω το email account που έχω στην otenet. Από το 134 μου είπαν οτι ο μόνος τρόπος είναι να έχω τουλάχιστον Dialup σύνδεση (15.70 / μήνα). Υπάρχει κάνας άλλος τρόπος ρε παιδιά?? Ευχαριστώ

Προπληρώνοντας PSTN 56K μπορείς να την πάρεις πολύ φθηνότερα από €15,70/μήνα. :)
Π.χ. €120 για 2 χρόνια είναι €5/μήνα
ή €96 για 1 χρόνο είναι €8/μήνα

Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.

D_J_V
30-09-07, 12:06
Προσωπική γνώμη είναι τεράστια χαζομάρα να έχει κάποιος e-mail απο ISP και ειδικότερα να πληρώνει γιαυτό!
Αν το θές για επαγγελματική χρήση καλύτερα να αγοράσεις ένα πακέτο domain+email που θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί μελλοντικά για ιστοσελίδα...
Η καλύτερη και δωρεάν λύση είναι ενα Gmail που έχει και δωρεάν ΡΟΡ3 για χρήση με Outlook, Thunderbird κλπ.
Εστι έχει ένα μόνιμο email και παίζεις με όποιον ISP θέλεις χωρίς να επηρεάζει το email σου...

guzel
30-09-07, 12:22
γιατι δεν κανεις μια εγγραφη στο any time της hol ..ειναι δωρεαν και δωρεαν οσα μαιλ θελεις:oneup:

xsad
30-09-07, 12:59
Με το gmail μπορείς να κάνεις προώθηση από το otenet mail σου και μετά διαλέγεις να κάνεις reply είτε από gmail είτε από otenet. Με αυτό τον τρόπο σιγα σιγά ενημερώνονται όλοι για το καινούργιο mail σου. Κάποια στιγμή κρίνεις και κόβεις πλέον το mail από τον provider.

sdikr
30-09-07, 14:38
γιατι δεν κανεις μια εγγραφη στο any time της hol ..ειναι δωρεαν και δωρεαν οσα μαιλ θελεις:oneup:

Αυτό σήμερα, αυρίο μπορεί να αλλάξει

:whistle:

zaras27
02-10-07, 11:17
Σε λίγο καιρό (κανα μήνα περίπου ) θα ληξει η conx που έχω .Να ζητήσω από τωρα στην ΟΝ και να μεταφέρω τα παντα ή πρεπει να λήξει ?

ariadgr
02-10-07, 12:19
Σε λίγο καιρό (κανα μήνα περίπου ) θα ληξει η conx που έχω .Να ζητήσω από τωρα στην ΟΝ και να μεταφέρω τα παντα ή πρεπει να λήξει ?

Στείλε την αίτηση στην ON 15 εργάσιμες πριν τη λήξη του Connx, με την ένδειξη "μετατροπή από Χονδρική Ευρυζωνική Πρόσβαση"

@ ADSLgr.com All rights reserved.