PDA

Επιστροφή στο Forum : Πραγματικά δεν πάνε καλά.....



GeorgeTF
28-09-07, 11:06
Καλημέρα έχω την εντύπωση ότι με δουλεύουν οι < κύριοι > τις τρελλάς.
Προχτές μου ήρθε ένας λογαριασμός στο σπίτι ο οποίος έλεγε ότι χρωστάω 154ε.
Έχω ζιστο εδώ και πολύ καιρό! Τους παίρνω λοιπόν τηλέφωνο να μάθω τι συμβαίνει.
Και τι μου λένε………..Κύριε Κ…. Χρωστάτε στην τελλάς 154ε από τηλέφωνα που έχετε κάνει! Τους λέω ορίστε? Ναι κύριε Κ… έχετε να πληρώσετε από τον Ιανουάριο το τηλέφωνο! Τους λέω ας πούμε ότι δεν το έχω πληρώσει! ΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑΤΕ???????? Και μου λέει δεν είμαι αρμόδιος για αυτό κύριε Κ…..
Του λέω σύνδεσε με το αρμόδιο τμήμα να λύσουμε το θέμα! Μου λέει ότι δεν μπορεί να το κάνει αυτό! Οι κύριοι έχουν πάει σε δικηγόρο για να με αναγκάσουν να πληρώσω! Με παίρνει ο δικηγόρος τηλ και του λέω τα εξής
Κύριε δικηγόρε είναι δυνατόν να χρωστάω λεφτά από τον Ιανουάριο 154ε και να μην μου έχουν κόψει το τηλ? Είναι δυνατόν τόσο καιρό να μην μου έχουν στείλει καμία ειδοποίηση ότι χρωστάω λεφτά εδώ και 9 μήνες περίπου? Και αν μου έρχεται το τηλ 154ε ανά 9 μήνες τότε να κάνω ένα συμβόλαιο με την τελλάς για 40 χρόνια και ανά 9 μήνες να πληρώνω αυτά τα λεφτά! Θα ήμουν ευτυχισμένος πιστέψτε με!!
Έχεις απόλυτο δίκιο μου απαντάει ο δικηγόρος και σου προτείνω να πας από τα κεντρικά να κάνεις φασαρία! Περιμένω πως και πως να τελειώσει το συμβόλαιο μου και να σηκωθώ να φύγω από αυτούς! Το σίγουρο είναι ότι θα πάω από τα κεντρικά και θα γίνει χαμός! Για πείτε την γνώμη σας

Υ.Γ
Εννοείτε ότι πληρώνω όλους τους λογαριασμούς

Crosstalk
28-09-07, 11:19
Εχει χαθει η "μπαλα" ..... ! Θα χαθουν και οι συνδρομητες :lol:

jimsid
28-09-07, 11:45
Εμενα μου ζητανε λεφτα για το TELLAS ADSL απο περιοδο Νοεμβριου 06 ως Απριλιο 07 που ουδεποτε ειχα!!! Απο Ιανουαριο 07 ειμαι συνδρομητης Ζιστο το οποιο πληρωνω και κανονικα. Το αλλο πακετο που κολλαει? και πως το ειχα? απο την στιγμη που εχω ιντερνετ απο το Ζιστο μονο η ΤΕΛΛΑΣ το ξερει. Και η πλακα ειναι οτι οποιος με παιρνει τηλεφωνο να μου πει οτι χρωσταω στο τελος οταν το συζηταμε και το ψαχνει εκεινη την ωρα παραδεχετε οτι ειναι λαθος της ΤΕΛΛΑΣ και μου ζηταει και συγνωμμη (τα ονοματα των υπαλληλων που εχω μιλησει ειναι στην διαθεση παντος ενδιαφερομενου) αλλα παρολα αυτα καθε λιγο ερχετε ειδοποιηση οτι χρωσταω και οτι αν δεν πληρωσω θα απευθυνθουν σε εξωτερικους συνεργατες, δικηγορο δηλαδη. Εδω βεβαια γελανε γιατι αν με παρει κανενας χασοδικης τους εχω κανει μηνυση με τη μια!!!

villasg
28-09-07, 15:05
Εμενα με πηραν προχθες για να με ρωτησουν εαν θα ηθελα να συνδεθω στο zisto .......







Εχω ζιστο απο το φλεβαρη ........

jimsid
28-09-07, 17:33
Καλα το τελευταιο το εχουν κανει και σε μενα. Την τελευταια φορα αφησα τον τυπο που πηρε να με ενημερωσει, το επαιξα οτι μου αρεσαν οι προσφορες τους και οτι με ενδιαφερει και μου προτεινε να κανουμε αιτηση απο το τηλεφωνο. Το κορυφαιο ηταν οταν αρχισε να καταχωρει τα στοιχεια μου που με εβγαλε οτι ημουν ηδη πελατης :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:


Δεν ειμαι κακος αλλα απο τοτε χωνεψαν οτι ειμαι πελατης τους και δεν με ξαναπηραν :rofl::rofl:

R-f
28-09-07, 21:08
Καλησπερα.
Να καλεσεις 13800-3 να σου εξηγησουν σε τι αφορα αυτη η οφειλη..

tolispolo
28-09-07, 21:44
Καλημέρα έχω την εντύπωση ότι με δουλεύουν οι < κύριοι > τις τρελλάς.
Προχτές μου ήρθε ένας λογαριασμός στο σπίτι ο οποίος έλεγε ότι χρωστάω 154ε.
Έχω ζιστο εδώ και πολύ καιρό! Τους παίρνω λοιπόν τηλέφωνο να μάθω τι συμβαίνει.
Και τι μου λένε………..Κύριε Κ…. Χρωστάτε στην τελλάς 154ε από τηλέφωνα που έχετε κάνει! Τους λέω ορίστε? Ναι κύριε Κ… έχετε να πληρώσετε από τον Ιανουάριο το τηλέφωνο! Τους λέω ας πούμε ότι δεν το έχω πληρώσει! ΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΚΟΨΑΤΕ???????? Και μου λέει δεν είμαι αρμόδιος για αυτό κύριε Κ…..
Του λέω σύνδεσε με το αρμόδιο τμήμα να λύσουμε το θέμα! Μου λέει ότι δεν μπορεί να το κάνει αυτό! Οι κύριοι έχουν πάει σε δικηγόρο για να με αναγκάσουν να πληρώσω! Με παίρνει ο δικηγόρος τηλ και του λέω τα εξής
Κύριε δικηγόρε είναι δυνατόν να χρωστάω λεφτά από τον Ιανουάριο 154ε και να μην μου έχουν κόψει το τηλ? Είναι δυνατόν τόσο καιρό να μην μου έχουν στείλει καμία ειδοποίηση ότι χρωστάω λεφτά εδώ και 9 μήνες περίπου? Και αν μου έρχεται το τηλ 154ε ανά 9 μήνες τότε να κάνω ένα συμβόλαιο με την τελλάς για 40 χρόνια και ανά 9 μήνες να πληρώνω αυτά τα λεφτά! Θα ήμουν ευτυχισμένος πιστέψτε με!!
Έχεις απόλυτο δίκιο μου απαντάει ο δικηγόρος και σου προτείνω να πας από τα κεντρικά να κάνεις φασαρία! Περιμένω πως και πως να τελειώσει το συμβόλαιο μου και να σηκωθώ να φύγω από αυτούς! Το σίγουρο είναι ότι θα πάω από τα κεντρικά και θα γίνει χαμός! Για πείτε την γνώμη σας

Υ.Γ
Εννοείτε ότι πληρώνω όλους τους λογαριασμούς


Φιλε μου αν εχεις κρατησει τις αποδειξεις πληρωμης αστους να χτυπανε το κ..ο τους !!!
Μονο με τα κεντρικα μπορεις να συννενοηθεις.Απο το Call Center μην περιμενεις προκοπή...Ειανι ασχετοι.

nikmak1975
29-09-07, 16:20
...Μάλιστα!...το διαβασαμε και αυτο! Να δούμε τι άλλο θα συμβεί με την ΤΕΛΛΑΣ. Παιδιά να είστε προσεκτικοί και επιφυλακτικοί με τους ¨απλήρωτους¨λογαριασμούς. Ακόμα κι αν κάποιοι σας καθυσυχάζουν καλό θα ήταν να απιτείται να σας δίνουν μια επιστολή ή έναν λογαριασμό που να φαίνεται το λάθος τους και ότι τελικα δεν χρωστατε δεκάρα σε αυτούς. Η διαδικασία με τους εξωτερικούς συνεργατες - δικηγόρους, μπορεί να κρύβει απίστευτη ταλαιπωρία χωρίς να φταίτε σε τίποτα. Και κάνετε πολύ καλά που αφήνετε μήνυμα για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι τι τραβάει ο καθένας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.