PDA

Επιστροφή στο Forum : ConnXtalk 8mbps???Λετε να...



MARINIO
28-09-07, 13:09
...το αγορασω πακετο με το connxtalk 24/7? Τα 8mbps θα μου δωσουν καλο download? η θαναι μουφα? εαν ειναι να κοιταξω για χαμηλοτερη ταχυτητα.περιστερι ειμαι. Σκεφτομαι ΝΕΤΟΝΕ αλλα αρχισα να αμφιβαλω. Τι λετε? Με καιει το download! Βεβαια και σαν τηλεφωνο θα γινει νεα συνδεση καθοτι ουτε σταθερο εχω.και 10 ευρω παραπανω ναναι ...αμα ο οτε ειναι σταθερος τοτε χαλαλι.... :hmm:

traderman
28-09-07, 13:17
καλο service ,σταθεροτητα στην συνδεση.ταχυτητα?αυτο εξαρταται απο πολους παραγοντες.

MARINIO
28-09-07, 13:56
Κατα μεσο ορο με ενδιαφερει.Μην βαλω 8αρα και εχω αποδοση 2αρας...

Psychaos
28-09-07, 16:12
Κανεις δεν μπορει να σου πει σιγουρα για το download. Εγω πχ οταν ειχα vivodi κατεβαζα με 105 , τωρα με οτε δεν ξεπερναει τα 100kb/s αλλα η ενεργοποιηση εγινε σε μια μολις μερα.

Jazzer
28-09-07, 16:27
Φίλε Marinio μένω στο Περιστέρι και έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα adsl στην πόλη μας.
Υπάρχουν πολλά προβλήματα με το δίκτυο χαλκού στην περιοχή μας, για αυτό αν δεν μένεις σχετικά κοντά στο Α/Κ που βρίσκεται στον Άγιο Αντώνιο, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να προτιμήσεις την ταχύτητα των 4 mbps.

Torch21
28-09-07, 16:32
Φίλε Marinio μένω στο Περιστέρι και έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το θέμα adsl στην πόλη μας.
Υπάρχουν πολλά προβλήματα με το δίκτυο χαλκού στην περιοχή μας, για αυτό αν δεν μένεις σχετικά κοντά στο Α/Κ που βρίσκεται στον Άγιο Αντώνιο, σου προτείνω ανεπιφύλακτα να προτιμήσεις την ταχύτητα των 4 mbps.

Σωστός! Κιεγώ 4άρα θα σου πρότεινα! Το 8 θα σου τσιτώσει την γραμμή και ίσως νάχεις και θορύβους!
Η τεσσάρα είναι κατι πιο ενδιάμεσο! Αν έχεις και σε αυτή πρόβλημα, φαντάσου στην 8άρα
Πάντως εγώ θα σου έλεγα να μείνεις σε οτε. Και μακρυά απο εναλλακτικούς!

MARINIO
28-09-07, 17:01
Κατα μεσο ορο το μηνα με conxtalk sta 4mbps θελουν 60ευρω...παγια συνδεσεις(ολα μαζι) εαν ειναι ετσι φιλοι περιστεριωτες τοτε να μην παω ΝΕΤΟΝΕ και να παω ΟΤΕ στα 2mbps,θα μουρχετε στα 40/μηνα ολα μαζι...αλλα τουλαχιστον να μην τρεχω...και στο 134 που μιλησα...μου ειπαν λογου του οτι θα παρω ολο το πακετο (νεα συνδεση τηλεφωνου με connxtalk)θα ενεργοποιηθει σε 3-4 εργασιμες!!!! Αν ειναι δυνατον! ΜΙλαμε για νεα γραμμη μαγγες!

Στα 2 mbps λες φιλαρακο να βαραω πανω απο 100klbps down?Οθτως η αλλος το αφηνω να κατεβαζει μονο και σερφαρω.

Εχει DSLAM ψηλα στην Ανθουπολη που ειμαι εγω?

God
29-09-07, 01:59
Στα 2 mbps λες φιλαρακο να βαραω πανω απο 100klbps down?Οθτως η αλλος το αφηνω να κατεβαζει μονο και σερφαρω.

Το 1Mbps εχει 100kb/s download. Τα 2 υπολογισε να βαρας 180-200.

MARINIO
01-10-07, 13:54
Πηρα στα 2mbps.Θα δειξει....να δουμε τι θα δουμε!:hmm:

Vitruvian78
01-10-07, 23:52
Κατα μεσο ορο το μηνα με conxtalk sta 4mbps θελουν 60ευρω...παγια συνδεσεις(ολα μαζι) εαν ειναι ετσι φιλοι περιστεριωτες τοτε να μην παω ΝΕΤΟΝΕ και να παω ΟΤΕ στα 2mbps,θα μουρχετε στα 40/μηνα ολα μαζι...αλλα τουλαχιστον να μην τρεχω...και στο 134 που μιλησα...μου ειπαν λογου του οτι θα παρω ολο το πακετο (νεα συνδεση τηλεφωνου με connxtalk)θα ενεργοποιηθει σε 3-4 εργασιμες!!!! Αν ειναι δυνατον! ΜΙλαμε για νεα γραμμη μαγγες!

Στα 2 mbps λες φιλαρακο να βαραω πανω απο 100klbps down?Οθτως η αλλος το αφηνω να κατεβαζει μονο και σερφαρω.

Εχει DSLAM ψηλα στην Ανθουπολη που ειμαι εγω?

Τί εννοείς οτι στα 2Mbps θα σου έρχεται 40 Ευρώ το μήνα; Εγώ έβαλα Conn-x talk με ταχύτητα 768 και μου βγαινει ενας λογαριασμός γύρω στα 48 Ευρώ το μήνα........για εξηγήστε μου μήπως δεν κατάλαβα κάτι καλά;;;:whistle::whistle:

MARINIO
02-10-07, 11:33
Για να σου λυσω την απορια...Τα 40 ηταν δικο μου λαθος.

Ειναι 50! Τι εκανα εγω-

-Νεο νουμερο
- +ConnXtalk προγραμμα 8-8 και Σαβ/Κυριακα απεριοριστες κλησεις
- +ConnX 2 mbps

με ΦΠΑ ολα μαζι = 51ευρω/μηνα

Qnikos
03-10-07, 15:16
Εκανα ακριβώς την ίδια αίτηση με τον φίλο ΜΑRINIO, (στις 28/9) και μένω και εγώ πολύ κοντά στην Ανθούπολη. Ραντεβού για τοποθέτηση νέας γραμμής είναι για Παρασκευή 5/10.
Μετά από 6-7 μήνες αποτυχημένων προσπαθειών μέσω εναλλακτικών, απλά ελπίζω σε κάτι καλύτερο...

MARINIO
03-10-07, 16:53
28/9 εκανα την αιτηση και εγω και μου βαλαν ραντεβου για 11/10.:hmm: αντε θα μας τα πεις πρωτος!

Vitruvian78
07-10-07, 11:19
Κι εγώ στις 11/09 που έκανα αίτηση διακοπής από ΗΟL, είχα πάρει μια εβδομάδα μετά να κλείσω ραντεβού και μου είχανε πει ότι η ΗΟL θα κρατούσε τη γραμμή μου ως τις 26/09, και ότι το αμέσως επόμενο ραντεβού που μπορούσανε να μου κάνουν ήταν 02/10 και μάλιστα μου είχανε πει οτι θα ερχότανε και τεχνικός από το σπίτι. Στις 25/09 πήρα τηλέφωνο να επιβεβαιώσω την ώρα του ραντεβού, και μου λένε οτι το ραντεβού μου ήταν τελικα την επαύριο!!! Ξαφνιάστηκα γιατί ήξερα για 02/10 και τους λέω "είστε σίγουροι;" Και τελικά στις 26/09 το πρωί συνδέθηκα και πάλι με τον ΟΤΕ, χωρίς καν να έρθει τεχνικός στο σπίτι!! Οπότε μπορεί να σας εξυπηρετήσουν πολύ νωρίτερα από αυτό που σας είπανε επίσημα!

jog
07-10-07, 12:08
Αιτήσεις για connxtalk που μπορούν να γίνουν (δικτυακά και όχι μόνο)

Ευχαριστώ!

StaPas
07-10-07, 12:16
Σε οποιδήποτε ΟΤΕ ή και σε Οτεσόπ!

Μπορείς και να το παραγγείλεις από εδώ

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=456&hop=h&scid=249

jog
07-10-07, 14:35
Σε οποιδήποτε ΟΤΕ ή και σε Οτεσόπ!

Μπορείς και να το παραγγείλεις από εδώ

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=456&hop=h&scid=249

Ευχαριστώ πολύ!

Θα πεταχτώ μέχρι τον Οτέ με το που ενεργοποιηθεί η τηλεφωνική γραμμή :)

MARINIO
08-10-07, 09:35
Φιλε Vitruvian οταν προκειτε για νεο νουμερο τηλεφωνικο σε νεα γραμμη αναγκαστηκα πρεπει να ερθουν απο το σπιτι σου.Εσενα που εχεισ σταθερο νουμερο σε βρισκουν αμεσα και κανουν τις αλλαγες τους χωρις καν να ειδοποιησουν :oneup:

Vitruvian78
08-10-07, 22:48
Φιλε Vitruvian οταν προκειτε για νεο νουμερο τηλεφωνικο σε νεα γραμμη αναγκαστηκα πρεπει να ερθουν απο το σπιτι σου.Εσενα που εχεισ σταθερο νουμερο σε βρισκουν αμεσα και κανουν τις αλλαγες τους χωρις καν να ειδοποιησουν :oneup:

Ναι, εγώ ήμουν παλιός πελάτης του ΟΤΕ και απλά έκανα ενα σύντομο και πολύ ατυχές διάλλειμμα στη HOL και τώρα επέστρεψα και΄μάλλον δεν θα ξαναφύγω!! Το πάθημα μου έγινε μάθημα!:rofl:

DjLouiS
09-10-07, 11:37
φιλαρακι εγω εχω 8αρα εδω και 1 μηνα σχεδον και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,απο ραπιντ κατεβαζω με 600-800 και απο ntua ,otenet ,private trackers και αλλους δυνατους server κολημενα στα 850!
δεν με εχει 3εσυνδεσει ποτε και η ταχυτητα ειναι στα8ερη και δεν εχει αυ3ομειωσεις πραγμα σημαντικο για εμενα.Το κοστος ειναι σαφος πιο μεγαλο απο τους αλλους παροχους αλλα το κεφαλι σοθ 8α ειναι ησυχο.
Αν γινουν κιολας 2πλασιασμοι ε τοτε πραγματικα 8α α3ιζει ακομη περισσοτερο.
:clap::clap:

athageorge
09-10-07, 12:45
φιλε παρε 134 την κανεις και απο τηλ την αιτηση αρκει να εχεις ολα τα στοιχεια.

Εκανα και γω αιτηση την προηγουμενη βδομαδα για 4αρα connx, στην 768 που ειχα μεχρι τωρα στην ιδια γραμμη χτυπαγα σχεδον την ονομαστικη, μιλαμε οτι κατεβαζα με 80-90 παντα.
Μακαρι να παω αντιστοιχα και με την 4αρα.
Περιοχη αμπελοκηποι dslam αλεξανδρασ.
Αντε να δουμε ποιος θα εχει πρωτος καλα νεα.

pkdan
11-10-07, 14:16
Ναι, εγώ ήμουν παλιός πελάτης του ΟΤΕ και απλά έκανα ενα σύντομο και πολύ ατυχές διάλλειμμα στη HOL και τώρα επέστρεψα και΄μάλλον δεν θα ξαναφύγω!! Το πάθημα μου έγινε μάθημα!:rofl:

Ακριβός το ίδιο και εγώ
Ένα διάλειμμα στην Hol (ένα μήνα χωρίς τηλέφωνο )και τώρα πάλι στον ΟΤΕ
Σήμερα έκανα αίτηση για 4ΜΒ ConX
:rofl:

athageorge
11-10-07, 19:39
ακριβως μια εβδομαδα πριν εκανα αιτηση για 4μ.


Απο χτες ειμαι συνδεμενος.



τα πρωτα νουμερα ειναι ενδεικτικα....
450+ απο ραπιντ.

4 εργασιμες ο ΟΤΕ
εναλλακτικοι για μια ακομα φορα... αντε γεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

athageorge
11-10-07, 21:54
και η μετρηση μου μολις τωρα

http://www.speedtest.net/result/191978690.png (http://www.speedtest.net)

jog
14-10-07, 11:19
Σχετικό/άσχετο με το θέμα

Αλήθεύει ότι το connx/connxtalk δίνει πλέον ένα πολυμηχάνημα δώρο (hp) και όχι σκληρό δίσκο ή router?

Αν ναι κρίμα γμτ γιατί ψηνόμουν για τζάμπα wireless router...

spyII
17-10-07, 01:24
Κατα μεσο ορο το μηνα με conxtalk sta 4mbps θελουν 60ευρω...παγια συνδεσεις(ολα μαζι) εαν ειναι ετσι φιλοι περιστεριωτες τοτε να μην παω ΝΕΤΟΝΕ και να παω ΟΤΕ στα 2mbps,θα μουρχετε στα 40/μηνα ολα μαζι...αλλα τουλαχιστον να μην τρεχω...και στο 134 που μιλησα...μου ειπαν λογου του οτι θα παρω ολο το πακετο (νεα συνδεση τηλεφωνου με connxtalk)θα ενεργοποιηθει σε 3-4 εργασιμες!!!! Αν ειναι δυνατον! ΜΙλαμε για νεα γραμμη μαγγες!

Στα 2 mbps λες φιλαρακο να βαραω πανω απο 100klbps down?Οθτως η αλλος το αφηνω να κατεβαζει μονο και σερφαρω.

Εχει DSLAM ψηλα στην Ανθουπολη που ειμαι εγω?


dslam δεν υπάρχει στην Ανθούπολη!
1 και μοναδικό υπάρχει στον ΟΤΕ του Αγ.Αντωνίου και φρόντισαν τα ζώα να βάλουν ότι χειρότερο υπήρχε σε χαλκοκαλώδια τότε!Οι ρόμπες από τότε έτρωγαν μίζες!
400,000 είμαστε ρε ξεφτίλες κάντε ένα dslam ακόμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το upload που δίνει ο ΟΤΕ είναι για κλάματα!!!
ΜΗΝ κάνες τίποτε ακόμη περίμενε μέχρι τέλους του μήνα και εγώ αυτό περιμένω να φύγω από netone.Θα βγάλει πακέτο πολύ καλό,όπως και οι ιδιωτικές....περίμενε!!!!

MARINIO
20-10-07, 12:40
2MBPS ΣΕ 2 μερες απο την συνδεση της γραμμης ενεργοποιηθηκε.κατεβαζω με (αναλογα βεβαια---αλλα με τορρεντακια το ειδα και στα 220 κοντα...σφαιρα.συνηθως 140-180.

σκεφτομαι μηπως την πεταξω στα 4...με ανβαθμιση...

@ ADSLgr.com All rights reserved.