PDA

Επιστροφή στο Forum : my.otenet.gr - Ιστορικό Χρεώσεων



DrDSL
28-09-07, 13:59
Ρε παιδιά, μπαίνω στο WebSelfC@re (my.otenet.gr) να τσεκάρω το ιστορικό χρεώσεων και βλέπω στον τελευταίο λογαριασμό "Εκπρόθεσμο Ανεξόφλητο Παραστατικό" [!] δηλαδή ότι δεν τον έχω πληρώσει...ενώ τον έχω σίγουρα πληρώσει απ' τις 13 του μήνα (πριν 2 βδομάδες) μέσω e-banking της Εθνικής (όπως έκανα πάντα). Πήρα την OTEnet τηλ. και μου λένε ότι έχουν λάβει την πληρωμή και όλα είναι ΟΚ αλλά στο WebSelfC@re εξακολουθεί να φαίνεται ανεξόφλητη... Είναι φυσιολογικό να καθυστερεί τόσο να ενημερώσει; :hmm:

Θα μου πείτε αφού έλαβαν την πληρωμή τί με νοιάζει... Απλά θέλω να αποφύγω να μου έρθει διπλός λογαριασμός τον άλλο μήνα και να πρέπει να τραβιέμαι στα τηλέφωνα να βρω άκρη.

Αν μπορείτε να τσεκάρετε και να μου πείτε αν σε σας φαίνεται πληρωμένος κανονικά.

pan05
28-09-07, 14:12
Μπήκα και εγώ να δω το "Ιστορικό Χρεώσεων". Και σε εμένα φαίνεται όπως λες αν και έχει πληρωθεί εμπρόθεσμα εδώ και 10 μέρες περίπου μέσω καταστήματος "Γερμανός".

Δε το έχω ξανατσεκάρει για να ξέρω αν έτσι γίνεται πάντα. Καλό είναι να μας ενημερώσει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα.

DrDSL
29-09-07, 13:53
Μπήκα και εγώ να δω το "Ιστορικό Χρεώσεων". Και σε εμένα φαίνεται όπως λες αν και έχει πληρωθεί εμπρόθεσμα εδώ και 10 μέρες περίπου μέσω καταστήματος "Γερμανός".

Δε το έχω ξανατσεκάρει για να ξέρω αν έτσι γίνεται πάντα. Καλό είναι να μας ενημερώσει κάποιος που γνωρίζει περισσότερα.
Καλησπέρα, μόλις πριν λίγο ξανατσέκαρα και ακόμα φαίνεται ανεξόφλητο... Τι να πω, μάλλον κάποιο πρόβλημα υπάρχει στην ενημέρωση... :down: Αν ξανατσεκάρεις και φανεί ότι πληρώθηκε στείλε μια απάντηση αν δεν σου κάνει κόπο, σ' ευχαριστώ.

kalodio
29-09-07, 14:12
Καλησπέρα!

Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, ενώ έχω πληρώσει μέσω easypay εδώ και δύο εβδομάδες, στο WebSelfCare ο λογαριασμός μου εμφανίζεται ως εκπρόθεσμο ανεξόφλητο. Σημείωση ότι μέχρι χθες εμφανιζόταν ως εξοφλημένο.

DrDSL
01-10-07, 12:33
Απλά να ενημερώσω ότι από σήμερα ξεκίνησε να φαίνεται ως πληρωμένο (κανένα εικονίδιο δίπλα στο λογαριασμό). Μάλλον αργεί γενικά να ενημερώσει και φαίνεται να είναι διαφορετικό σύστημα απ' αυτό που βλέπουν οι υπάλληλοι της OTEnet στα τερματικά τους, οπότε μην του δίνετε και πολλή σημασία.

Οπότε όλα ΟΚ. :cool:
Ευχαριστώ όσους απάντησαν.

kalodio
01-10-07, 13:09
Μπήκα κι εγώ στο WebSelfCare να το ελέγξω και ολα είναι οκ!
Πάντος αν και παρακολουθώ συχνά το WebSelfCare, πρώτη φορά παρατήρησα το συγκεκριμένο γεγονός.

pan05
02-10-07, 00:26
Και εδώ όλα ΟΚ. Ίσως ανανεώνεται την 1η κάθε μήνα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.