PDA

Επιστροφή στο Forum : Αριάδνη Ηράκλειο Κρήτης



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

mamep
05-07-07, 17:44
Σε καμιά βδομάδα περίπου έρχεται η Forthnet στην Αριάδνη..

Και 25 εργάσιμες για την ενεργοποίηση..


1 Μήνας..

Οπότε υπομονή.

emeliss
05-07-07, 19:20
Και η Forthnet πως θα βγαίνει από την Αριάδνη ?????????

Μέσω ΟΤΕ !!!!!

Ge0rGE
05-07-07, 19:33
ένα με παρηγορεί!Ότι μένω 200-300 μέτρα πιο πάνω απο το dslam και έτσι μάλλον θα έχω καλές ταχύτητες με την Forthnet! Σορρυ αν βγήκα off-topic!

redfever7
07-07-07, 12:54
δεν είμαι και τόσο σίγουρος ουτε για τη forthnet στο ηράκλειο δυστυχως :| όταν εργαζόμενος στον οτε σου λέει πως τα καλώδια χαλκου στα λιοντάρια είναι από τους γερμανούς στο πόλεμο τότε κρατάς μικρό καλάθι γενικότερα για την υποδομή :(

emeliss
07-07-07, 15:51
δεν είμαι και τόσο σίγουρος ουτε για τη forthnet στο ηράκλειο δυστυχως :| όταν εργαζόμενος στον οτε σου λέει πως τα καλώδια χαλκου στα λιοντάρια είναι από τους γερμανούς στο πόλεμο τότε κρατάς μικρό καλάθι γενικότερα για την υποδομή :(

Υπερβολές. Τα ΤΤΤ έχουν ξηλωθεί εδώ και δεκαετίες.

Koala_
07-07-07, 22:55
ένα με παρηγορεί!Ότι μένω 200-300 μέτρα πιο πάνω απο το dslam και έτσι μάλλον θα έχω καλές ταχύτητες με την Forthnet! Σορρυ αν βγήκα off-topic!

Απο το σπίτι σου μέχρι το dslam (ή κάτι αντίστοιχο) της FORTHnet θα είσαι εντάξει, απο κει και μετά???

Ge0rGE
11-07-07, 13:53
φίλε απο εκεί και μετά είναι της εταιρίας το θέμα!Εγώ ξέρω ότι εαν θα έχω χαμηλές ταχύτητες δεν θα φταίω εγώ!τώρα θα δούμε στην συνέχεια τι θα γίνει!Προς το παρόν υπομονή.

Koala_
11-07-07, 15:46
Άντε να ενεργοποιηθούν οι πρώτοι να δούμε πώς πάνε τα πράγματα...

agmarios
11-07-07, 15:50
Άντε να ενεργοποιηθούν οι πρώτοι να δούμε πώς πάνε τα πράγματα...

πωπω βιασύνη........
Δεν βλέπεις τι γίνεται στην Αθήνα;

Iannis
11-07-07, 23:41
Σε καμιά βδομάδα περίπου έρχεται η Forthnet στην Αριάδνη..

Και 25 εργάσιμες για την ενεργοποίηση..


1 Μήνας..

Οπότε υπομονή.

ναι καλα

σωθηκαμε


Διαθεσιμότητα broadband υπηρεσιών Forthnet 2play & Forthnet ADSL:
Υπάρχει δυνατότητα πρόσβασης στην περιοχή σας.
Αρ. τηλεφώνου:*********** Είδος σύνδεσης: ISDN
Κέντρο: ΘΕΡΙΣΣΟΣ (THER)

Επωφεληθείτε από τις απίθανες προσφορές στις υπηρεσίες Broadband της Forthnet και κερδίστε ταχύτητα, δωρεάν μήνες συνδρομής και ασυναγώνιστες τιμές. Επιλέξτε τώρα Forthnet 2play και συνδεθείτε άμεσα χωρίς κόπο και καθυστερήσεις.

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 20/08/2007
Tελευταία ενημέρωση:09/07/2007

56k modemakia εχετε??

2αρα γραμμη σου λεει

AGAS
12-07-07, 10:30
Πηρα τηλ στο κεντρικο τους στην Δαιδαλου και μου ειπε η υπαλληλος οτι απο τελος Αυγουστου με αρχές Σεπτεμβριου θα έρθει εδω το ιδιoκτητο της Forthnet γενικως. Και οτι η αναμενομενη κάλυψη ειναι λάθος.

androu
17-07-07, 14:03
και μένα το ίδιο μου είπε αλλα πήρα στο τμήμα πωλήσεων της φορθνετ κ μου είπε οτι ισχύει το 15/7. Καθότι εγώ περιμένω μια βδομάδα απο την παραλαβή της αίτησης σήμερα η ταχύτητα έπεσε απο 832/224 σε 768/192, περάσανε κανένα Patch σε siemens 1?

androu
17-07-07, 16:58
Ακυρο αλλαξε το wizard και λέει για Αριάδνη 1/10 ενεργοποίηση :evil: ιδιόκτητου.

ownagE_
17-07-07, 17:46
Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.

Μπραβο εξελιξεις ο wizard :p

jimmysgr
10-08-07, 07:57
Γεια σας και απο εμενα!!
Παιδια οσο αφορα για την Forhnet 24Mbit θα εχει διαθεσιμοτιτα για εμας στης 1/10/07..:twisted:
Οσο για εντυπωσεις μπορω να σας πω που εχει ενας φιλος μου στην Αθηνα....Παιζουμε online μαζι σε ενα game που οι server ειναι στην Αμερικη και το λογικο ping ειναι 250-300 με 1Mbit αυτος ειχε απο 20-50 maximum δλδ πολυ καλο σε σχεση με εναν αλλο φιλο που ειχε τα ιδια Mbit απο Holland που επιανε και αυτος ακριβος 250ms ping...
Οσο για Download ο φιλος απο Αθηνα πιανει 1.9mb-sec :clap:
Βεβαια δεν του εχει τυχει καμια βλαβη ακομα για να δουμε ποσο θα διαρκεσει hehe :rtfm:
Αυτα τα λιγα...

androu
30-09-07, 13:36
λολ

δείτε τι λέει σήμερα

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/11/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.


:evil:
Να πώ οτι αναλαμβάνει να κάνει πράγματα χωρίς κάν να εχει την υποδομή?
Να πώ οτι δεν σέβεται τους πελάτες της?
Να πώ οτι το τεχνικό τμήμα ψιλοκοιμάται - απο 15 ιουλίου πήγε 1/10 και πάλι δεν καταφέραν να το φτιάξουν!!

amnis
01-10-07, 01:34
λολ

δείτε τι λέει σήμερα

Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/11/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.


:evil:
Να πώ οτι αναλαμβάνει να κάνει πράγματα χωρίς κάν να εχει την υποδομή?
Να πώ οτι δεν σέβεται τους πελάτες της?
Να πώ οτι το τεχνικό τμήμα ψιλοκοιμάται - απο 15 ιουλίου πήγε 1/10 και πάλι δεν καταφέραν να το φτιάξουν!!


Να λοιπον γιατί οταν πηγα πριν 5-6 μερες να κανω την αιτηση
στα κεντρικα τους στην Δαιδαλου μονο που δεν με παρακαλουσε
η ομορφουλα εκει να μην κανω τωρα την αιτηση αναβαθμησης
αλλα να περιμενω και οταν..... τοτε να την κανω αλλα δεν την
ακουσα....αυτο μπορει να σημαινει σεβασμος στον πελατη...?
Επισης προσεξατε οτι στο ADLS Plus δινουν ασυρματο router Linksys
ενω στην αναβαθμηση μονο ενσυρματο και αν παρει ασυρματο το
πληρωνεις 100 ευρω....αρα καλυτερα την κοβεις και ξανασυνδεεσαι
τοσο εξυπνοι ειναι...ή κανω λαθος ? :clap:

androu
01-10-07, 09:08
Την εχω πατήσει 1 φορά με διακοπή και αγορά νεου box + επανασύνδεση και μόνο με την ιδέα οτι εκανε 5 μήνες για να ενεργοποιηθεί με πιάνει πανικός ετσι απλά.

Εγώ θα πάρω να δώ πως θα κάνω ακύρωση... :whistle:

AGAS
01-10-07, 12:07
Θενε τρελο κραξιμο ολοι στην Forthnet. Και να σταματησει αυτο με την αναμενομενη καλυψη ο μονος σκοπος της ειναι να ψαρευει θυματα-πελατες ενοψιν 24Mbit.

Τι να πω απλα βλακες θα ναι οσοι πανε στην forthnet περιμενοντας τα 24mbit πριν το 2008 και βαλε

jpgr
01-10-07, 12:16
Είχα μιλήσει με το τμήμα εξυπηρέτησης μέσω τηλεφώνου και μου είχαν πει ξεκάθαρα να περιμένω να έρθει πρώτα η 1/10 να δω τι θα γίνει και μετά να κάνω αίτηση.
Φυσικά και δεν έκανα κυρίως γιατί μου είπαν ότι θα έπαιρνε τουλάχιστον ένα μήνα για να ενεργοποιηθεί.

mhatzinik
01-10-07, 12:29
δυστυχως εδω στην επαρχια δεν υπαρχει ακομα ανταγωνισμος εναλλακτικων (μια ηταν και αυτη εκλεισε βλ vivodi) οποτε ειμαστε ερμαιοι της καθε φημης ,ερχεται,θα ερθει κλπ .
μην βιαστειτε να κανετε αιτησεις μεχρι τελος του χρονου γιατι πιστευω οτι θα ανοιξει το παιγνιδι και απο αλλους ,συμφωνα με αυτα πυ διαβαζω στις σελιδες τους.

jpgr
01-10-07, 12:38
Η τελάς λέει ότι θα έχει έτοιμο το δίκτυο στο Ηράκλειο μέσα στο μήνα μιλάμε 4mbit όμως που ίσως τα κάνουν τέσσερα. Από την vodafone μου είπαν ότι θα το έχουν έτοιμο στο Ηράκλειο από τον καινούργιο χρόνο.

Άρα ουσιαστικά δεν έχει ανταγωνισμό η 4net.

Είναι σαν τον οφη ένα πράγμα, στο Ηράκλειο παίζει μόνος του. :twisted:

emeliss
01-10-07, 13:12
Μπα, στα αποδυτήρια καθεται. Δεν βγαίνει στο γήπεδο.

giorgiog13
23-11-07, 00:48
Η φορθνετ δεν ειναι μπροστα απο κανεναν...οι ημερομηνιες που λεει ειναι απλα για να ψαρεψει, οπως ειπε κι ενας φιλος πιο πανω, πελατες!Εχουν αρχισει η αληθεια ειναι και σκαβουν εδω και μερες στο Ηρακλειο (μετα απο ποσο καιρο βεβαια) ομως ποιος ξερει ποσο χρονο χρειαζεται για να ολοκληρωθει αυτο!
Μια ερωτηση μονο...αυτη η υποδομη που κανουν τωρα θα "φιλοξενησει" πανω της κι αλλους παροχους ή οποιος παροχος θελει δικο του δικτυο θα ξανα σκαβει??

nikos1984
23-11-07, 02:08
Απο οτι ξερω ειναι υποχρεωμενοι απο τον δημο να τελειωσουν τα σκαψιματα πριν τα χριστουγεννα. Και εχουν σκαψει 3 χαντακια παραλληλα πλατους 10-15 εκ. Τωρα σκαβουν η Forthnet, η HOL και η CYTA(απο το επιδοτουμενο προγραμμα). Για τελλας δεν ακουγεται τιποτα αλλα μας εχουν πρηξει στα τηλεφωνα να παμε στο ιδιοκτητο τους που ερχεται πολυ συντομα:whistle:.( Εχουν ερθει μεχρι και στο σπιτι μου να δουν τον λογαριασμο του Οτε να δουν αν πληρω τις προυποθεσεις να μπω:rofl:.)

mhatzinik
23-11-07, 09:31
Απο οτι ξερω ειναι υποχρεωμενοι απο τον δημο να τελειωσουν τα σκαψιματα πριν τα χριστουγεννα. Και εχουν σκαψει 3 χαντακια παραλληλα πλατους 10-15 εκ. Τωρα σκαβουν η Forthnet, η HOL και η CYTA(απο το επιδοτουμενο προγραμμα). Για τελλας δεν ακουγεται τιποτα αλλα μας εχουν πρηξει στα τηλεφωνα να παμε στο ιδιοκτητο τους που ερχεται πολυ συντομα:whistle:.( Εχουν ερθει μεχρι και στο σπιτι μου να δουν τον λογαριασμο του Οτε να δουν αν πληρω τις προυποθεσεις να μπω:rofl:.)

αφου ρε παιδια σκαβει και η hol ,ξερει κανεις γιατι πηγε η ημερομηνια του ιδιοκτητου στις 30/6/2008?
λετε και η forthnet α ξαναλλαξει την πολυποθητη ημερομηνια του ιδιοκτητου της δικτυου?

miltosk
23-11-07, 10:04
Κατσε ρε φιλαρακι που ειναι βλακες οσοι περιμενουν να συνδεθουν στο ιδιοκτητο της Forthnet! Δηλαδη εσυ με Connex πως θα δεις 24 Μbps? Απο τον ΟΤΕ? Μηπως μπορεις να μου πεις ποτε θα εχει αναμενομενη καλυψη στην περιοχη μου το ιδιοκτητο του ΟΤΕ που θα δινει 24 Mbps και θα γλιτωνεις το παγιο του ΟΤΕ και κυριως ποσο θα το πουλαει?

walker
23-11-07, 10:20
Και εγω περιμενα την Forthnet αλλα μολις ειδα την HOL οτι πηγε καλοκαιρι εκανα αιτηση στην οτενετ με 2Μbps για 6 μηνες υποχρεωτικά και μετα βλεπω τι θα γινει με τους εναλλακτικους ετσι την πατησα απο το καλοκαιρι και μετα στο περιμενε και τελικα φως δεν ειδαμε

emeliss
23-11-07, 12:23
Κατσε ρε φιλαρακι που ειναι βλακες οσοι περιμενουν να συνδεθουν στο ιδιοκτητο της Forthnet! Δηλαδη εσυ με Connex πως θα δεις 24 Μbps? Απο τον ΟΤΕ? Μηπως μπορεις να μου πεις ποτε θα εχει αναμενομενη καλυψη στην περιοχη μου το ιδιοκτητο του ΟΤΕ που θα δινει 24 Mbps και θα γλιτωνεις το παγιο του ΟΤΕ και κυριως ποσο θα το πουλαει?

Μην περιμένεις υψηλές πραγματικές ταχύτητες στην επαρχία. Στην Αθήνα τα κυκλώματα είναι τσάμπα και κάτι γίνεται. Στην επαρχία δεν είναι. Οι πολύ φθηνότερες τιμές όμως είναι καλό κίνητρο για όλη την Ελλάδα. Βέβαια τα πράγματα μπορεί να έχουν αλλάξει μέχρι να ξεκινήσουν την διάθεση οι εναλλακτικοί.

akisbeat7
27-11-07, 13:45
Δηλαδη εμας στην Χερσονησο που μας εχουν πει μεχρι τελος του χρονου οτι θα εχουμε 2play μεχρι ποτε να περιμενουμε? Μεχρι το τελος του 2008?

simeone
27-11-07, 17:50
Συγχαρητήρια για το forum που έχει δημιουργηθεί. Πραγματικά λύνει πολλές απορίες σε εμας τους νεους serfers.
Είμαι εδώ και μια εβδομάδα συνδρομητής στην Forthnet. Αγόρασα το πακέτο WiFi με 1Mbps και αυτόματη αναβάθμιση εως 24Mbps όταν καλυφθεί απο το δικό της δίκτυο η περιοχή (το wizard λεει οτι αυτο θα γίνει στις 21 Δεκεμβρίου 2007). Μένω στο Ηράκλειο Κρήτης ακριβώς απέναντι (10-15 μέτρα) απο το κέντρο 'Αριάδνη' του ΟΤΕ.

To θέμα είναι οτι έχω κάνει μερικά τεστ της σύνδεσης μου με το speedmeter του adslgr.com και άλλα που προτείνεται αλλά ως τώρα δεν έχω πιάσει πάνω απο 800kbps. Είναι φυσιολογική αυτή η ταχύτητα? Θα δώ διαφορά με την αναβάθμιση σε ένα μήνα της σύνδεσης?

hel
27-11-07, 18:05
Τα speedtests δεν είναι αξιόπιστη μέθοδος μέτρησης της ταχύτητας. Αν θέλεις κατέβασε πολλά μεγάλα αρχεία από ntua.gr ή nvidia.com. Κοίτα και εδώ http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=31796
Καλώς ήρθες.

simeone
27-11-07, 18:14
Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες! θα κοιτάξω τα sites μου προτείνεις και θα επανέλθω.

Καλώς σας βρήκα!

AGAS
29-11-07, 18:05
simeone ελα ρε γειτονακι και γω επι της Αριαδνης μενω ...

Aσε μας εχουν τρελανει στην σκονη τωρα που σκαβουν... παντως μας μπιμπ τον δρομο προχειροδουλιες κανουν στο σκαψιμο και στο κλεισιμο.. οχι οτι οι δρομοι μας ηταν τιποτα ιδιαιτερο αλλα τωρα γινανε εντελως αχρηστοι.

Παντως σου ευχομαι καλο Πασχα και με το καλο το καλοκαιρακι θα χεις τα 24μβιτ που επιθυμεις... Εδω θα μαστε και θα τα λεμε ...

Α και μην με πρηξετε οι Φορθνετοφιλοι γιατι οι ινες περνανε μπροστα απτο σπιτι μου, μην αρχισω και γω το σκαψιμο κανα βραδακι και δεν εχετε ιντερνετ το πρωι λολ

simeone
29-11-07, 20:55
Γεια σου γείτονα,

Έχεις δίκιο με τα έργα για τις οπτικές ίνες. Πολλή σκόνη και όπως πάντα προχειροδουλειές. Αμφιβάλλω αν είχε έστω και κάποια εποπτεία ο δήμος για το έργο. Τελοσπάντων, το θέμα είναι οτι αν δεν αναβαθμιστεί η γραμμή μου κατα τα προβλεπόμενα, θα κλαίω και τα 129 ευρώ που έδωσα για την αγορά του πακέτου (συνδρομή 6 μηνών). Υπομονή και ο θεός μαζί μας...στους απανταχού Φορθνετοφίλους.

ΥΓ: λες να γίνει καμμία πεζοδρόμηση στην Αριάδνης και να μαζευτούν κι εδώ καφετέριες όπως στη Μιλάτου. Γιατι τότε θα νοσταλγούμε τον θόρυβο για τις οπτικές ίνες.

Καλό σερφάρισμα να έχουμε όλοι!

CamClone
30-11-07, 03:21
ΤΙ ΜΙΚΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ!!!!!

ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΝΩ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΣΤΗΝ ΟΔΟ ΑΡΙΑΔΝΗΣ.
( Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ . 1οσ οροφος

με 2 db attenuation συγουρα θα πιανουμε ολοι μας τα 24 MBps εδω γυρω...

Τα κινεζικα DSLAMS που πεφτουμε οι περισσοτεροι στην Αριαδνη τωρα τελευταια σερνονται ,
1200 και 1800 msec χωρις να κατεβαζω τιποτα!!

Τωρα τελευταια η κεντραρα του οτε (Αριαδνης) δεν μας τα λεει καλα......
...οσο για τα σκαψιματα...ειδατε οτι τα καπακια στο δρομο γραφουν HOL ???????????????????????????
Ενας αλλοδαπος που τα εβαζε μου ειπε οτι ειναι κοινοπραξια ΗΟΛ με ΦΟρθνετ

vaspater
30-11-07, 14:31
Και εμένα που είμαι Μασταμπά και το κέντρο μου είναι Κνωσσού πότε θα εδεήσουν να με καλύψουν?πάντως αν κρίνω από την Αθήνα δεν είναι πολλοί αυτοί που είναι ευχαριστημένοι με τις ταχύτητες των παρόχων και ειδικά αν δεν πας σε shared llu μιλάς στο τηλ. και είναι σα να μιλάς από πηγάδι...όσον αφορά για την κυλιόμενη αναμενόμενη κάλυψη της φόρθνετ για μένα αυτό είναι εξαπάτηση του καταναλωτή.......:whistle:

giorgiog13
05-12-07, 12:27
φιλε CamClone σου ειπε ο αλλοδαπος οτι ειναι "κοινοπραξια"?αν ειπε τετοια λεξη...μπραβο του του παιδιου!λολ!
απο την στιγμη που hol και forthnet κανουν συγχρονως τις υποδομες και η hol πηγε την ημερομηνια 30/6/2008 τοτε καλο καλοκαιρι και για την forthnet!μου φαινεται πως συνεχιζουν το "ψαρεμα"!μακαρι να βγω ψευτης και συντομα να εχουμε διαθεσημοτητα μα το βλεπω κομματι δυσκολο!

arigram
05-12-07, 18:14
Ελπίζω πως να μην ακολουθήσουν την ημερομηνία αυτή της HOL δίοτι έξι μήνες καθυστέρησης είναι υπεραρκετοί. Η υπομονή μου έχει εξαντληθεί καθώς οι υποσχέσεις συνεχίζονται να μην τιρούνται ενώ πληρώνουμε πανάκριβα μια αργή σύνδεση. Αισθάνομαι πως έγινα πελάτης τους από απατεωνιά και λόγω ανάγκης, μια που δεν υπάρχει και άλλη (σοβαρή) επιλογή στο Ηράκλειο. Αλλιώς θα είχα φύγει από τη Φόρθνετ.

Πάντως, μπορεί να μην είναι μόνο το σκάψιμο που επιρρεάζει την πολυπόθητη ημερομηνία μια που μπορεί να αναφέρεται και σε άλλες υποδομές. Η HOL μπορεί απλά να μην είναι τόσο έτοιμη όσο η Forthnet στο Ηράκλειο.

Μάλιστα, μόλις κοίταξα:
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/01/2008

...γιατί όταν λέμε "του χρόνου" το εννοούμε...

simeone
05-12-07, 21:47
Νομίζω οτι ανήκουμε πλέον όλοι στην κατηγορία των ομοιοπαθών - εξαπατηθέντων απο την περιώνυμη εταιρεία. Κρίμα για μια τόσο μεγάλη εταιρεία να λειτουργεί πελατοθηρικά δίνοντας διαρκώς πλαστές πληροφορίες για τις υπηρεσίες που παρέχει. Δεν γνωρίζω τι πράττουν οι άλλοι πάροχοι της χώρας, αλλά κάτι μου λέει οτι ομοίως ενεργούν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.

Σε θαμπώνουν με υπηρεσίες, προσφορές και επικείμενες αναβαθμίσεις (βλέπε αναβάθμιση στα 24Mbps), σε δεσμεύουν με μια σύμβαση, σου αφαιμάσσουν χρήματα και μετά απλά σε κοροιδεύουν ωσαν να είσαι ο πιο αφελής.

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και αυτήν καταθέτω. Ελπίζω κάπου αυτο να σταματήσει ή τουλάχιστον να γίνουμε και εμεις περισσότερο επιφυλακτικοί απέναντι σε υποσχέσεις χωρίς αντίκρισμα.

arigram
09-12-07, 15:28
Ας παίξουμε ένα παιχνίδι για να περνάει η ώρα και να διασκεδάζουμε τον πόνο μας:
- Ποια θα είναι η επόμενη ημερομηνία του ιδιόκτητου δικτύου της Forthnet;
Μέσα Φλεβάρη; Τέλος; Μήπως κατευθίαν Μάρτη;
Ο νικήτης κερδίζει μια σύνδεση ADSL2.

mamep
09-12-07, 17:04
Next year...

simeone
10-12-07, 20:16
Έλαβε κανείς απο εσάς ταχυδρομικά κανένα πακέτο απο την Forthnet? Σήμερα ήρθε μέσω ταχυδρομίου στο σπίτι ένα πακέτο απο Forthnet, το ανοίγω και είναι ένα ενσύρματο adsl 2+ router siemens CL-110!

Στην αρχή νόμιζα οτι θα έχει γίνει κάποιο λάθος, γιατί εγώ ούτως ή άλλως πήρα πριν ενα μήνα το πακέτο 6 μηνών συνδρομή και δώρο το ασύρματο WiFi router της Linksys. Τους πήρα αμέσως τηλέφωνο και μου είπαν οτι το siemens είναι απλά ένα δώρο απο την Forhnet!

Πάντα τέτοια λοιπόν! Αντε κι εσείς καλώς να τα δεχτείτε όπου να ναι!

........Auto merged post: simeone added 10 Minutes and 24 Seconds later........

βρήκα στο φορουμ πληροφορίες για την συσκευή. Δειτε όσοι απο εσας το έχουν ή θα το λάβουν.

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=118814

arigram
11-12-07, 01:30
Έλαβε κανείς απο εσάς ταχυδρομικά κανένα πακέτο απο την Forthnet? Σήμερα ήρθε μέσω ταχυδρομίου στο σπίτι ένα πακέτο απο Forthnet, το ανοίγω και είναι ένα ενσύρματο adsl 2+ router siemens CL-110!

Χμμμ, αυτό μου έδωσαν όταν έκανα την συνδρομή μου με τη Forthnet το Σεπτέμβρη. Έκανε και πάνω από μήνα να έρθει. Δεν ήξερα ότι έδιναν και wifi routers τσάμπα.
Κρίμα που είχα από τη Vivodi ένα Speedtouch Wifi router που ήταν καλύτερο αλλά δεν παίζει τόσο καλά στο δίκτυο της Forthnet.

Λυπάμαι αλλά δεν διακρίνω καμία γεναιοδωρία από πλευρά τους.
Μπορεί απλά να ξέχασαν πως είχες ήδη μοντέμι ή να είναι κάποια νέα πολιτική της εταιρίας για τεχνικούς λόγους να έχουν όλοι το ίδιο μηχάνημα.

giorgiog13
19-12-07, 01:42
Ειναι απλο....εχεις φορθνετ και σου κανουν αυτο το "δωρο" ετσι ωστε να σε εχουν σε ενα "καλουπι" και μολις βαλει ιδιοκτητο δικτυο να σε "αναγκασει" με τον τροπο της να μπεις σ'αυτο και οχι σε καποιας αλλης εταιριας....αυτο θα πει επιχειρηματικοτητα...χεχ!

simeone
19-12-07, 07:57
Θα συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά την τακτική προσέλκυσης-κατοχύρωσης πελατών απο την Forthnet! Δεν ξέρω όμως πόσο επιχειρηματικό είναι να στέλνει 2 φορές το ίδιο δώρο! Για να εξηγήσω πριν απο 5 μέρες ξανέλαβα το ίδιο ρουτερ siemens δώρο.

Τώρα ή τους κυρίευσε το πνεύμα των χριστουγέννων ή ετοιμάζουν μεγάλη πατάτα στους συνδρομητές, θα δείξει...!

Koala_
20-12-07, 16:20
Σε άλλους δεν έχει στείλει καθόλου εδώ και ένα χρόνο, και με κάθε τηλέφωνο στην Υποστήριξη, Συγνώμη και έχετε δίκιο, και δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα κτλ και ακόμα τπτ!!!!

arigram
20-12-07, 20:27
... και τώρα δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερα να πάω στον ΟΤΕ ή να περιμένω μέχρι τα μέσα του Γενάρη να δω αν θα ξαναλλάξει πάλι την ημερομηνία η Φόρθνετ. Επιπλέον μετάθεση της ημερομηνίας δεν θα ανεκτώ.

arigram
07-01-08, 18:53
Η ημερομηνία παραμένει 30 του μήνα και σε σημερινή ενημέρωση.

Τι λέτε; Λέτε να γίνει αυτή τη φορά ή θα μας την κάνουν πάλι τελευταία στιγμή;
Έτοιμος είμαι να πάω στον ΟΤΕ με το που γίνει και άλλη μετάθεση.

giorgiog13
08-01-08, 16:02
ας ελπιζουμε οτι δεν θα χρειαστει να κανεις κατι τετοιο....μπουχτισαμε πια....!το περιεργο ομως και αναπαντητο ερωτημα ειναι γιατι ενω φορθνετ και χολ εκαναν μαζι την εγκατασταση η μεν φορθνετ λεει 30/1 διαθεσημοτητα και η δε χολ 30/6...ειναι τεραστια διαφορα!:-? οψομεθα....

@ ADSLgr.com All rights reserved.