PDA

Επιστροφή στο Forum : 12Mbps vs 24Mbps!!!



dzadelis
30-09-07, 17:14
Ενώ η HOL εκτοξεύει τις ταχύτητές της στα 24mbps η Vodafone τηρεί ακόμα στάση αναμονής! Βάσει της τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχα πριν από λίγο με το αρμόδιο τμήμα της Vodafone, ο υπάλληλος με τον οποίο συνομίλησα μου εξήγησε ότι η αναβάθμιση στις ταχύτητες ADSL που μόλις ανακοίνωσε επίσημα η HOL – σε πρώτη φάση – δεν θα επηρεάσει τις παρεχόμενες ταχύτητες στις συνδέσεις Vodafone ADSL, οι οποίες έτσι για την ώρα παραμένουν στα 12mbps. Μου επισήμανε ωστόσο ότι το πιθανότερο είναι να γίνει προσεχώς η αναπροσαρμογή/αναβάθμιση και στις ταχύτητες των αντίστοιχων πακέτων σύνδεσης της Vodafone, λόγω της στενής συνεργασίας που διατηρεί η εταιρεία με την HOL. Ας περιμένουμε λοιπόν τις καταιγιστικές εξελίξεις…

ariadgr
30-09-07, 17:53
Ενώ η HOL εκτοξεύει τις ταχύτητές της στα 24mbps η Vodafone τηρεί ακόμα στάση αναμονής! Βάσει της τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχα πριν από λίγο με το αρμόδιο τμήμα της Vodafone, ο υπάλληλος με τον οποίο συνομίλησα μου εξήγησε ότι η αναβάθμιση στις ταχύτητες ADSL που μόλις ανακοίνωσε επίσημα η HOL – σε πρώτη φάση – δεν θα επηρεάσει τις παρεχόμενες ταχύτητες στις συνδέσεις Vodafone ADSL, οι οποίες έτσι για την ώρα παραμένουν στα 12mbps. Μου επισήμανε ωστόσο ότι το πιθανότερο είναι να γίνει προσεχώς η αναπροσαρμογή/αναβάθμιση και στις ταχύτητες των αντίστοιχων πακέτων σύνδεσης της Vodafone, λόγω της στενής συνεργασίας που διατηρεί η εταιρεία με την HOL. Ας περιμένουμε λοιπόν τις καταιγιστικές εξελίξεις…

Στις σημερινές εφημερίδες η Vodafone έχει διαφήμιση για τα 24Mbps :whistle:

:lock:

tleon
30-09-07, 18:32
Να περιμενουμε παιδια...ολα ονομαστικα ειναι...να πιασουμε πρωτα πραγματικες ταχυτητες και μετα να δουμε τα 12 και τα 24.Ενας φιλος στο Περιστερι ειχε με τη HOL 1024 εγινε 4αρα αλλα τελικα ποτε δεν περασε τα 1200

Tem
30-09-07, 22:29
Στις σημερινές εφημερίδες η Vodafone έχει διαφήμιση για τα 24Mbps :whistle:

:lock:
είναι προφανές ότι η Vodafone, ακολουθώντας τη μαμά HOL , δίνει και αυτή με τη σειρά της μέχρι 24 Mbps

dzadelis
01-10-07, 06:57
Τώρα αφήστε με να αμφιβάλω για το ποια από τις δύο εταιρείες μπορεί να θεωρηθεί "μαμά" μεταξύ Vodafone<->HOL, αν λάβουμε υπόψη τα οικονομικά τους μεγέθη και όχι μόνο. Το άμεσο μέλλον στις τηλεπικοινωνίες και τις ευρυζωνικές υπηρεσίες γενικότερα διαγράφεται γλαφυρότατο και ο χορός ενός ιδιαίτερα σκληρού ανταγωνισμού μόλις έχει ξεκινήσει. Κατά τη ταπεινή μου άποψη στο τέλος αυτού του "μαραθωνίου" θα επικρατήσουν μόνο τρεις ή τέσσερις το πολύ "αυτοκρατορίες"... μία από αυτές εικάζω πως θα είναι φυσικά αυτή της Vodafone. Οι λοιποί - ως πιο αδύναμοι για να ανταποκριθούν στις επιταγές και το κάλεσμα των καιρών - θα αναγκαστουν να προσκυνήσουν/προσχωρήσουν σε "συμμαχίες" ενσωμάτωσης, για να μην πώ καλύτερα σε κινήσεις πλήρους ενσωμάτωσής/αφομοίωσής τους.

Tem
01-10-07, 10:37
προσωπικά προτιμώ την Vodafone και μάλλον θα κινηθώ προς τα εκεί κάνοντας παράλληλα διακοπή από HOL

chrismasgr
01-10-07, 17:46
προσωπικά προτιμώ την Vodafone και μάλλον θα κινηθώ προς τα εκεί κάνοντας παράλληλα διακοπή από HOL

+1 και από μένα.

tsakman
01-10-07, 21:01
Το μεσημέρι έκανα τελικά σύνδεση μόνο adsl μέσω vodafone περιοχή Γαλάτσι.Στο κατάστημα μου είπαν οτί χρειάζεται το πολύ 1 μήνα για να ενεργοποιηθεί το internet.Ας δούμε πόσο τελικά θα πάρει.Γιατί δεν δημιουργούμε και ένα post με αναμονή ενεργοποιήσης και ανθρώπων που έχουν ενεργοποιηθεί να δουμε πόσοι ήμαστε καθώς και διάφορους χρόνους και προβλήματα

Tem
01-10-07, 21:55
.....Γιατί δεν δημιουργούμε και ένα post με αναμονή ενεργοποιήσης και ανθρώπων που έχουν ενεργοποιηθεί να δουμε πόσοι ήμαστε καθώς και διάφορους χρόνους και προβλήματα
Χρήσιμο θα ήταν . Πάντως μέχρι στιγμής πρέπει να έχουν γίνει ελάχιστες αιτήσεις. Απο εδώ και πέρα να δούμε πως θα πάει.

chrismasgr
03-10-07, 19:00
Πήρα πάλι τηλέφωνο την vodafone να ρωτήσω για adsl αλλά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα σε αντίθεση με την hol που έχει.Να πάρω λεει σε 1-2 μήνες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.