PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Wi-fi σε Palm TX



Skaf
30-09-07, 23:32
Γεια σας,

έχω ενα Palm TX, του οποίου το Wi-fi για κάποιο λόγο σταμάτησε να δουλεύει πριν από κάποιους μήνες. Όταν παω να το ενεργοποιήσω, η συσκευή κάνει soft reset. Έχω δοκιμάσει με BT σβηστό, υπέρυθρες σβηστές, με και χωρίς κάρτα μνήμης στην υποδοχή, έχω κάνει περίπου 15 γενικές επαναφορές (δοκιμάζοντας και άλλες γλώσσες κατά την αρχική επιλογή), αλλα κανένα αποτέλεσμα. Για επισκευή δεν θέλω να το στείλω γιατί έχει λήξει η εγγύηση και για επισκευές εκτός η Palm ζητά 180€, τα οποία αντιστοιχούν στα 2/3 τις αρχικής τιμής της συσκευής :down: Τι μπορεί να φταίει; Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για PalmOS που να μπορεί να μου δείξει την κατάσταση του υλικού;

Σε ένα αρχείο του λειτουργικού καταγράφεται το τελευταίο σφάλμα που συνέβη και εξανάγκασε την συσκευή να κάνει soft reset. Εκεί γράφει το εξής:

wconfig_cmd.c, Line:399, WdrDownloadFirmware() failed

Το firmware του Wi-fi είναι αποθηκευμένο στο αρχείο 8381Fw, το οποίο μπορώ μια χαρά να ανοίξω με το Resco Explorer και να δω τα περιεχόμενα του. Γιατί όμως βγάζει το σύστημα σφάλμα ότι δεν μπορεί να το ανοίξει όταν ενεργοποιώ το Wi-fi;

Για την οποιαδήποτε βοήθεια θα είμαι ευγνώμων.

sdikr
30-09-07, 23:49
Μάλλον τα έχει φτύσει το Module του ασυρμάτου και για αυτό δεν κάνει και upload
Δεν προσπαθεί να το ανοίξει, προσπαθεί να το φορτώσει στην καρτουλά

Skaf
01-10-07, 00:02
Ώχ...:( Μήπως υπάρχει περίπτωση να έχει κολλήσει κάτι εσωτερικά στο module και να μπορέσω να το επαναφέρω αποσυνδέοντας την μπαταρία για λίγο;

@ ADSLgr.com All rights reserved.