PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολλά disconnects από χτες



Davout
02-10-07, 10:18
Έχει ένα ηχογραφημένο μήνα στο 1212 για διακοπές κατά περιοχές λόγω ελέγχων και αναβαθμίσεων (...), αλλά στο Κέντρο Χαλανδρίου το παρακάνανε χτες. Κάθε μισή ώρα έπεφτε μια η DSL μια η τηλεφωνία. Το ξέρω επειδή έχω 2 γραμμές σε Zisto και τα 'χαν παίξει. Συμβαίνουν και σε άλλα κέντρα παρόμοια προβλήματα τελευταία ή είναι τοπικό φαινόμενο; Άντε αν όντως πρόκειται για δοκιμές να πάει στην ευχή, δε με χαλάει λίγη ταλαιπωρία για 16 ή 24 Mbps... :p

digenis
02-10-07, 10:27
Απο πολυγωνο ολα καλα κανενα προβλημα.το μόνο που μας χαλαει βεβαια ειναι η ταχυτητα και αυτα τα πολλα που πληρωνουμε.ειμαστε θυματα και εμεις οπως και οι αλλοι Τελλακιδες.

Davout
02-10-07, 18:10
Μόλις διάβασα ότι κι άλλοι έχουν πρόβλημα στο Χαλάνδρι από χτες. Σήμερα συμβαίνει το εξής: με παίρνουν στο κινητό και μου λένε "πάλι είναι χαλασμένο το τηλέφωνο σου", μόλις το σηκώσω 1-2 φορές έρχεται το σήμα. Ξέρει κανεις τι μπορεί άλλο να γίνει;

Όσοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα στο Χαλάνδρι, δηλώστε το στο 1212 ως βλάβη να καταλάβουν ότι είναι γενικευμένο!

apostol70
03-10-07, 00:16
Μαρούσι με τηλέφωνο εντάξει αλλά το router έκανε σήμερα το βράδυ δύο φορές reboot από μόνο του

ntsili
03-10-07, 06:17
Καλαμάκι Shared LLU και είχα μπόλικα disconnects πριν από μία εβδομάδα. Τώρα όλα οκ. Κάνε υπομονή λογικά θα περάσει.

lepes
03-10-07, 09:28
Καλημερα Νεα Ιωνια σημερα ειμουνα κατω κατα τις 7 το πρωι..πηρα τηλ στη τεχνικη υποστιρηξη και περιμενα κανα 5λεπτο(σπανιο για μενα γιατι συνηθως στο 2λεπτο εχω απαντηση)
Και μου ειπανε οτι ειναι γενικο προβλημα και οτι σε κανα 2ωρο θα ειναι παλι πανω :(:(
αλλως??

skatop
03-10-07, 09:46
Καλημέρα. Ιδιο πρόβλημα και από Αιγάλεω. Χτές το απόγευμα ολιγόλεπτες διακοπές σε τηλέφωνο και net.
Τώρα η κατάσταση δείχνει να έχει στρώσει.

skatop
03-10-07, 09:50
Τι ήθελα και μίλησα. Μόλις έχω διακοπή ΜΟΝΟ στο τηλέφωνο.

Davout
03-10-07, 10:31
Επειδή το ζω δυο μέρες, εαν πρόκειται για το ίδιο πρόβλημα θα συμβαίνει συνέχεια. Από χτες το απόγευμα πέφτει το internet για 30 sec και το τηλέφωνο μαζί για λίγο περισσότερη ώρα (κανα 2-3λεπτο). Τους το δήλωσα ως βλάβη τελικά, αν και ξέρω ότι είναι πρόβλημα της περιοχής γιατί πέφτει και η 2η γραμμή μου Zisto.

lepes
03-10-07, 10:45
απο τηλ. δεν εχω προβλημα!! μονο ιντερνετ και αυτο μονο το πρωι..

harry79
03-10-07, 12:38
το ίδιο είχα κι εγώ πολύ νωρίς αλλά επρόκειτο για εργασίες αναβάθμισης των dslam από ότι μου είπαν

Davout
03-10-07, 13:13
Το θέμα είναι να μη γίνεται συνέχεια. Τους ξαναπήρα 2 φορές αφότου δήλωσα βλάβη και μου λένε "είναι στο στάδιο της επίλυσης, το κοιτάνε", αλλά το τηλέφωνο νεκρό... Πιο πολύ οι πτώσεις του internet με ενδιαφέρουν βασικά αφού τηλέφωνα έχω κι άλλα. ;)

big killer
03-10-07, 14:38
Στο Χαλάνδρι μέχρι στιγμής σήμερα είχα ΜΟΝΟ μια δίλεπτη διακοπή (θαύμα, θαύμα!). Η τεχνική υποστήριξε μου είπε ότι μέχρι σήμερα θα έχει λυθεί το πρόβλημα. Ν' ανάψω λαμπάδα; Μπα... Καλύτερα να περιμένω λίγο ακόμα.

Davout
03-10-07, 16:00
Έλειπα από το σπίτι και βρήκα 2 κλήσεις από νούμερο της Tellas, λες να λύθηκε το πρόβλημα; Θα σας ενημερώσω αν με ξαναπάρουν, διότι το 1212 δεν ήξερε να μου πει.

big killer
03-10-07, 20:55
το τηλέφωνο είναι νεκρό εδώ και μισή ώρα. Κουράστηκα ν'ασχολούμε άλλο με την Tellas.

Davout
03-10-07, 21:06
Και μένα πάλι κάτω είναι και οι 2 γραμμές. big killer αν έχεις MSN στείλτο με ένα PM να λέμε τον πόνο μας. :)

Ρε ntsili, τι Shared LLU έχεις; Νόμιζα πως η Tellas δεν έχει Shared LLU. Εννοείς Zisto DSL μόνο;

lepes
04-10-07, 10:05
τελικα ειχαν δικιο μονο για 2 ωρες ειμουνα κατω(ιντερνετ)και απο χθες σκιζω παλι το νετ!!!:oneup:

GeorgeTF
08-10-07, 09:51
Καλημέρα! Εγω είμαι νεα σμύρνη και απο χτές το απογευμα τα ντισκο ηταν πολλά μέχρι αργά το βράδυ!ελπίζω να δοκιμάζουν τα 16 η 24mbit

Davout
08-10-07, 12:39
Η γραμμή έστρωσε και πάει jet, ελπίζω οι δοκιμές να τελείωσαν. :)

greg21
08-10-07, 13:16
Έχει ένα ηχογραφημένο μήνα στο 1212 για διακοπές κατά περιοχές λόγω ελέγχων και αναβαθμίσεων (...), αλλά στο Κέντρο Χαλανδρίου το παρακάνανε χτες. Κάθε μισή ώρα έπεφτε μια η DSL μια η τηλεφωνία. Το ξέρω επειδή έχω 2 γραμμές σε Zisto και τα 'χαν παίξει. Συμβαίνουν και σε άλλα κέντρα παρόμοια προβλήματα τελευταία ή είναι τοπικό φαινόμενο; Άντε αν όντως πρόκειται για δοκιμές να πάει στην ευχή, δε με χαλάει λίγη ταλαιπωρία για 16 ή 24 Mbps... :p
Kαι που εισαι ακομη.Εταιρεια που επι ενα χρονο λεει στον τηλεφωνητη οτι κανει αναβαθμισεις.Τι να πω...

lx911
08-10-07, 13:20
Αυτο το μηνυμα εγω το ακουω εδω και αρκετους μηνες. Το εχουν βαλει στην αναμονη του 13800 για να γλυτωνουν γραμμες. Ειναι τα γνωστα προβληματακια της Tellas. Ουδεν σχολιο περι αναβαθμισεων.

namygd
08-10-07, 13:49
Ναι ρε παιδια που δεν το πιστευετε , κανουν συνεχεις τεχνικούς ελέγχους και αναβαθμίσεις , να τώρα μου εφεραν την οπτική ίνα στο σπίτι ... μετα θα την πανε και στο φεγγάρι... γιατι οι αστροναύτες με τελλας στέλνουν δεδομενα στη Γη!

Λιγη πλακα γιατι το κλίμα στο φόρουμ έχει παραβαρύνει

vaggos_fromhell
08-10-07, 14:37
Η γραμμή έστρωσε και πάει jet, ελπίζω οι δοκιμές να τελείωσαν. :)

ΔΕ θα το λεγα αυτό.

Davout
08-10-07, 17:17
Ε, σε μένα πάει...

tazio nuvolari
08-10-07, 19:53
μετά τα προχτεσινά (συνεχείς αποσυνδέσεις-διακοπή τηλεφώνου)
Σήμερα επιτέλους έκλεισα 8 ώρες internet χωρίς καμία αποσύνδεση :oneup:
λέτε να έφτιαξαν τους servers τους στο Γαλάτσι ή είναι νωρίς ακόμα; :hmm:

namygd
08-10-07, 23:28
6-8 το απόγευμα πάλι χωρίς τηλέφωνο...εχω και γέρους γονεις
ΤΕΛΛΑΣ ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ!!! ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜAI ΑΛΛΟ

@ ADSLgr.com All rights reserved.