PDA

Επιστροφή στο Forum : θα ηθελα την βοηθεια σας



laylow
03-10-07, 12:11
Γεια σας, εχω κανει αιτηση για 2play απο μεσα Μαιου.Η αιτηση καταχωρηθηκε στις 20 ΙΟΥΛΙΟΥ Μετα απο υπεκφυγες και κοροιδιες εμαθα μεσα Αυγουστου οτι δεν υπηρχαν-λεει- πορτες. Τεσπα, βγανει ημερομηνια ενεργοποιησης 11/9. Με παιρνουν τηλεφωνο οτι εχω εκκρεμοτητες με τον Οτε και τις τακτοποιω την ιδια μερα. Οποτε βγαινει Νεα ημερ ενεργοποιησης 19/9. Στις 17/9 Δευτερα μου στελνουν SMS οτι θα ενεργοποιηθει στις 19/9. Απο τοτε δεν εχει υπαρξει κινητικοτητα. Εχω τηλεφωνησει πανω απο 10 Φορες και καθε φορες μου λενε μια αλλη παραλλαγη.

Παιδια βοηθηστε με. Θελω απλα να κανω την δουλεια μου.Πιστευω 4 μηνες ειναι ΠΟΛΛΟΙ:evil:


ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ: Eνα πολιτικο στελεχος που μενει στην πολυκατοικια μου εκανε αιτηση τον Αυγουστο στην forthent μετα απο δικη μου προτροπη και 10 Σεπτεμβρη ειχε ενεργοποιηθει η γραμμη. Το γνωριζω γιατι ΕΓΩ εκανα την συνδεση και εγω εγκατεστησα το modem στο desktop του ατομου αυτου.

brell
03-10-07, 12:29
Πάρε τους τηλέφωνο πάλι και πες τους οτι : ενεργοποιήθηκε άλλος άμεσα.Μήπως θέλετε να το καταγγείλω στην Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών????
Έφαγες το βόδι..η ουρά μένει τώρα.
Κράξτους λιγάκι ακόμα και θα στο βάλουν...

deniSun
03-10-07, 12:33
Τι πρόβλημα σου λένε ότι υπάρχει;

laylow
03-10-07, 12:37
ρε παιδια ειναι ΤΟΣΟ ΕΞΟΡΓΙΣΤΙΚΟ.και ξερω οτι δεν θα βρω το δικιο μου.ΠΟΣΟ να περιμενει κανεις!?

Η τελευταια(σημερα) μου ειπε οτι περιμενουν -λεει- να ειδοποησει ο Οτε για την Φορητοτητα. Δηλαδη, απο οτι καταλαβα ενω εχει δεσμευτει η πορτα, δεν εχω φαει απορριψη λογω ``ωφειλων``, δεν εχουν κανει εργασιες για την γραμμη.

Το στελεχος ειναι στον ιδιο κομβο. Πειτε μου τι να κανω

deniSun
03-10-07, 12:58
Αν σου εμφανίζει στη σελίδα "αποστολή αίτησης στον ΟΤΕ" σημαίνει ότι έγινε η δέσμευση της πόρτας.

slaughter
03-10-07, 13:09
υπομονή !!! κ μένα ήτανε να ενεργοποιηθώ 14 Αυγούστου κ τελικά ενεργοποιήθηκα μια βδομάδα μετά!!!
else αν έχεις τα κουράγια παίρνε τηλέφωνα κ πρήζε τους !!!!

laylow
03-10-07, 13:25
εδώ το χρονικό μου.

05/09/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:19/09/2007

28/08/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:11/09/2007

21/08/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

11/07/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

να παιρνω καθε μερα τηλέφωνο?θα αλλαξει κατι ρε παιδια?πιστευετε οτι σημειωνουν τις κλήσεις ή τους ``ισχυρισμούς``που μου λένε κάθε φορα?

brell
03-10-07, 15:34
να παιρνω καθε μερα τηλέφωνο?θα αλλαξει κατι ρε παιδια?πιστευετε οτι σημειωνουν τις κλήσεις ή τους ``ισχυρισμούς``που μου λένε κάθε φορα?
--------------------------------------
Αν έχεις υπομονή,τηλεφώνα τους συνέχεια...
Πες τους οτι κάνουν διακρίσεις και σε άλλους βάζουν γρήγορα.
Πες οτι σου είναι πολύ απαραίτητο.
Μπορεί να φιλοτιμηθούν και να πιέσουν καταστάσεις ώστει να σού γίνει η δουλειά γρήγορα.

laylow
04-10-07, 14:36
Γειά σας,
Ονομαζομαι ........................ Είμαι συνδρομητής σας (FORHTNET) εδώ και
ένα χρόνο, αρχικά με adsl in a box και έπειτα με ανα μήνα συμβόλαιο.
Έχω κάνει αίτηση για την υπηρεσία 2play τον ΜΑΙΟ μέσω τηλεφωνικής
πώλησης της εταιρείας σας. Μου ήρθε courier για να υπογράψω τέλος
Μαιου.Η αίτηση έγινε στο τηλέφωνο .................. Τότε άρχισαν τα
προβλήματα καθώς μέχρι να καταχωρήσετε την αίτηση στο σύστημα σας
πέρασε 1μισης μήνας.
Καταχυρώθηκε στο σύστημα σας 11/7 Ιουλίου.Συνεχίζοντας την καθυστέρηση
η αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ έγινε στις 21/8 Αυγούστου.
Μετά από πολλή επιμονή και περισσότερα από 10 τηλέφωνα στην αντίστοιχη
τηλεφωνική γραμμή 13831
πληροφορήθηκα από έναν εκπρόσωπό σας (τον Αύγουστο) οτι η καθυστέρηση
οφειλόταν στην έλλειψη διαθέσιμων πορτών στην περιοχή μου. Δεν με
πληροφόρησαν για την έλλειψη πορτών παρά μόνο μετά από 10 τηλέφωνα.
Έπειτα, στις 28/08/2007 αναρτήθηκε στο site της εταιρείας σας ότι θα
γινόταν ενεργοποίηση στις 11/9, αλλά με πληροφόρησαν από κάποιο τμήμα
της εταιρείας
στις 2 ή 3 /9 του Σεπτεμβρίου οτι είχα εκκρεμή λογαριασμό στον Οτε τον οποίο και
εξόφλησα ,την ίδια ημέρα. Παράλληλα μου αποστείλατε μέσω courier το
αντίστοιχο modem.

Έτσι, όπως με πληροφορήσατε μετά από τουλάχιστον 4 επικοινωνίες,
βγήκε καινούρια ημερομηνία ενεργοποίησης
στις 19/9. Ανακοινώθηκε στο site της εταιρείας στις 05/09/2007.

Στις 17/9 Σεπτεμβρίου έλαβα sms οτι θα γίνει στις 19/9 η
ενεργοποίηση της υπηρεσίας. Από τότε δεν έχει υπάρξει καμία αλλαγή.

Σήμερα 4/10 μετά με επικοινωνία με έναν εκπρόσωπο σας στο τηλέφωνο
13831 με πληροφόρησε ότι ΔΕΝ έχει αποσταλεί εκ νεόυ -μετά την αρχική
απόρριψη του ΟΤΕ- αίτημα ενεργοποίησης στον ΟΤΕ.Η αιτιολόγηση είναι
πως εδώ και 2 βδομάδες οι moderators της εταιρείας (FORHTNET)
ασχολούνται με την γραμμή μου.
Όμως, ένας άλλος εκπρόσωπος σας την παρασκευή 28/9 μου είπε ότι έχετε
ήδη αποστείλει το αίτημα ενεργοποίησης άλλες 2 φορές στον Οτε και ότι
εκκρεμεί με υπαιτιότητα του ΟΤΕ.
Δεν ξέρω ποιό από τις δύο εκδοχές αληθεύει.

Ξέρω όμως, πως έχω στείλει παρόμοιο εμαιλ στην ίδια διεύθυνση άλλες 2
φορές(αυτή είναι η 3η). Την πρώτη πριν από 2 βδομάδες(την
οποία,δυστυχώς, δεν μπορώ να επισυνάψω,καθώς λόγω χωρητικότητας την
έχω σβήσει από τα απεσταλμένα) και την δεύτερη χτες 3/10.
Σε καμία από τις δύο δεν έχω λάβει απάντηση.

Τέλος, θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι μια κυρία που μένει στην ΙΔΙΑ
πολυκατοικια με εμένα και άρα ειναι στην ιδια περιοχή, στο ΙΔΙΟ dslam,
με τις ίδιες καλωδιώσεις και τα ίδια προβλήματα λόγω διαθέσιμων πορτών
έκανε αίτηση τον
Αυγουστο και 10 Σεπτεμβρίου είχε ήδη ενεργοποιημένη την γραμμή της.
Αυτό το γνωρίζω με βεβαιότητα αφού εγώ την συμβούλεψα να αλλάξει
πάροχο και να έρθει στην εταιρεία σας και επιπλέον εγώ έκανα τις
ρυθμίσεις στο PC της και το modem της νέας, ίδιας με εμένα υπηρεσίας,
στις 10 Σεπτεμβρίου.

Περιμένω την τάχιστη ενεργοποιήση της υπηρεσίας καθώς και μια σαφή
απάντηση για τους λόγους που κάνετε διακριτική ενεργοποίηση υπηρεσιών
στους καταναλωτές.
Θα ήθελα καλύτερη εξυπηρετηση μέσω τηλεφώνου αφού οι εκπρόσωποι σας
τουλάχιστον 5 φορές μου έχουν μεταφέρει ψευδή στοιχεία παρόλο τον
ευγενικό τρόπο μου.
Τέλος, καθώς είμαι στην αναμονή εδώ και 4 - τουλάχιστον- μηνες,
κοινοποιώ το παρόν email στην ΕΕΤΤ και απαιτώ την άμεση
ενεργοποίηση της γραμμής μου.








παιδια ακούω σκέψεις-προτάσεις.:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

chatzi70
04-10-07, 15:00
ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ: Eνα πολιτικο στελεχος που μενει στην πολυκατοικια μου εκανε αιτηση τον Αυγουστο στην forthent μετα απο δικη μου προτροπη και 10 Σεπτεμβρη ειχε ενεργοποιηθει η γραμμη. Το γνωριζω γιατι ΕΓΩ εκανα την συνδεση και εγω εγκατεστησα το modem στο desktop του ατομου αυτου.
γιατί δε ζητάς βοήθεια από το πολιτικό στέλεχος? 1-2 τηλεφωνήματα θα κάνει και θα λυθεί το πρόβλημα σου ;)

miky_7
04-10-07, 19:27
γιατί δε ζητάς βοήθεια από το πολιτικό στέλεχος? 1-2 τηλεφωνήματα θα κάνει και θα λυθεί το πρόβλημα σου ;)

Το γελιο θα είναι οταν θα παει να του ζητησει την χαρη. Ο αλλος θα νομιζει οτι προκειται για κανα ρουσφετι για τπτ δημοσιο. Θα κουφαθει οταν του ζητησει να μεσολαβησει για να ενεργοποιηθει η συνδεση.........Μηπως εγινε ΔΕΚΟ η forthnet και δεν το πηραμε ειδηση;

amermi
04-10-07, 22:50
Το γελιο θα είναι οταν θα παει να του ζητησει την χαρη. Ο αλλος θα νομιζει οτι προκειται για κανα ρουσφετι για τπτ δημοσιο. Θα κουφαθει οταν του ζητησει να μεσολαβησει για να ενεργοποιηθει η συνδεση.........Μηπως εγινε ΔΕΚΟ η forthnet και δεν το πηραμε ειδηση;

Ρε παιδιά να δω και ρουσφέτι για γρήγορη ενεργοποίηση στη 4νετ και ας πεθάνω!!:lol:

giannis_lo
04-10-07, 23:00
Φιλε Laylow δε νομιζω ουτε η 4νετ ουτε καμια εταιρια να κα8εται να "ασχολειται" με τα μαιλ εμας των καταναλωτων.το λεω απο τη δικη μ εμπειρια. Εγω αυτο που εκανα τελικα μετα απο πολλα πολλα τηλεφωνηματα (πριν φτια3ουν ως δια μαγειας ολα) ηταν το εξης:τηλεφωνο στην Τ.Ε. και πολυ ευγενικα αφου τους εθεσα το προβλημα, ζητησα 1ον.το ονομα του κυριου που μιλούσα και 2ον.τον ενημερωσα οτι καταγραφω το τηλεφωνημα για την περιπτωση που κινηθω νομικα.Δεν 3ερω κατα ποσο "επιασε" η κατα ποσο ηταν θεμιτο αυτο, αλλα δε χρειαστηκε να τους 3ανακαλεσω. :)

laylow
05-10-07, 09:41
το ειχα τιτλοφορησει ``Καταγγελια`` ελπιζω να πεσει το ματι τους εκει. Μετα απο τα 30 τηλεφωνα που εχω κανει στην 4νετ καταλαβα οτι και αυτοι που δεχονται τα τηλεφωνα δεν ξερουν ουτε τι τους γινεται ουτε για τεχνικα ζητηματα. Λενε οτιδηποτε για να ``κλεισουν`` το τηλεφωνο.Και ασ πιστευεις εσυ οτι εχεις κερδισει το Λοττο.

Θα συνεχισω να παιρνω, εχω απορια

laylow
05-10-07, 13:07
Θέλετε να γελάσετε. Πήρα, τελικά σε μια εσωτερική υπηρεσία του ΟΤΕ και μου είπαν οτι έχω φαει 2 ακυρώσεις rejects για την φορητότητα από τον ΟΤΕ. Η πρώτη λόγω οφειλής καιι η 2η κρατηθείτε/..... γιατί η 4νετ δεν έκανε αίτηση και για αλλαγή του βρογχου αλλά μόνο για την φορητότητα. Που σημαίνει οτι ο οτε απέρριψε την αίτηση γατί θα έμενα επ άπειρο χωρίς τηλεφωνική γραμμή. Καναν αίτηση για φορητότητα αλλά όχι για βρόγχο.

ελλαδισταν. λέτε να βρω και το όνομα του τεχνικού που έκανε την αίτηση...ε ρε γλεντια..
ΤΟ be continued

@ ADSLgr.com All rights reserved.