PDA

Επιστροφή στο Forum : σχετικα με αιτηση...



johnys1
03-10-07, 13:41
εχω παρει ενα πακετο οτενετ και τηλεφωνο εχω βαλει εδω και ενα μηνα και ουτε.οπως καταλαβαινεται δε εχει ερθει λογαριασμος τηλεφωνου ακομα.μπορω να κανω αιτηση για adsl η οχι???ρωταω γιατι ο λογαριασμος τηλεφωνου ειναι αναγκαιος και θα ερθει μετα απο ενα μηναααα.....

panagism
03-10-07, 15:50
εχω παρει ενα πακετο οτενετ και τηλεφωνο εχω βαλει εδω και ενα μηνα και ουτε.οπως καταλαβαινεται δε εχει ερθει λογαριασμος τηλεφωνου ακομα.μπορω να κανω αιτηση για adsl η οχι???ρωταω γιατι ο λογαριασμος τηλεφωνου ειναι αναγκαιος και θα ερθει μετα απο ενα μηναααα.....

8a πας στον ΟΤΕ και 8α ζητησεις μια ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ και θα δςσεις αυτην αντι τον λογαριασμο που χρειαζετε για να κανεις αιτηση...ΠΡΟΣΟΧΗ στον οτε μη πεις οτι την 8ες για adsl γιατι δεν 8α σου την δωσουν.!!!

zeos
19-10-07, 07:50
8a πας στον ΟΤΕ και 8α ζητησεις μια ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ και θα δςσεις αυτην αντι τον λογαριασμο που χρειαζετε για να κανεις αιτηση...ΠΡΟΣΟΧΗ στον οτε μη πεις οτι την 8ες για adsl γιατι δεν 8α σου την δωσουν.!!!

Ωραίο! Γιατί δεν θα του τη δώσουν;

body125z
19-10-07, 20:57
Ωραίο! Γιατί δεν θα του τη δώσουν;

τα αυτονοητα δε λεγονται...:twisted:

ariadgr
19-10-07, 21:16
8a πας στον ΟΤΕ και 8α ζητησεις μια ΑΙΤΗΣΗ ΔΙΑΘΕΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ και θα δςσεις αυτην αντι τον λογαριασμο που χρειαζετε για να κανεις αιτηση...ΠΡΟΣΟΧΗ στον οτε μη πεις οτι την 8ες για adsl γιατι δεν 8α σου την δωσουν.!!!


Ωραίο! Γιατί δεν θα του τη δώσουν;


τα αυτονοητα δε λεγονται...:twisted:

panagism, είσαι πολύ σίγουρος ότι έστω και αν τους πει ότι την εκτύπωση τη θέλει για να βάλει DSL, από τη θυγατρική τους, Otenet, θα έχουν μεγάλο πρόβλημα να του τη δώσουν; :blink:
Πες μας και εμάς "τα αυτονόητα" γιατί δυσκολευόμαστε να σε καταλάβουμε... :what:

body125z
19-10-07, 22:40
panagism, είσαι πολύ σίγουρος ότι έστω και αν τους πει ότι την εκτύπωση τη θέλει για να βάλει DSL, από τη θυγατρική τους, Otenet, θα έχουν μεγάλο πρόβλημα να του τη δώσουν; :blink:
Πες μας και εμάς "τα αυτονόητα" γιατί δυσκολευόμαστε να σε καταλάβουμε... :what:

to οτι πηγα στον ΟΤΕ για να βαλω πακετο της θυγατρικης τους και με παραπληροφορησαν για το οτι κ καλα η οτενετ εχει δωδεκαμηνη υποχρεωτικη παραμονη αναγκαζοντας με να βαλω κονεξ σου λεει τιποτα?
Θα σου πω εγω¨¨ ποσο @@@@ ημουν που το εχαψα.. απλα κανουν το παν για την παρτυ τους.. το οτι ενεργοποιουν σε 5 μερες τους δικους τους και τους αλλους τους εχουν γραμμενους...:whistle:

ariadgr
20-10-07, 00:38
to οτι πηγα στον ΟΤΕ για να βαλω πακετο της θυγατρικης τους και με παραπληροφορησαν για το οτι κ καλα η οτενετ εχει δωδεκαμηνη υποχρεωτικη παραμονη αναγκαζοντας με να βαλω κονεξ σου λεει τιποτα? Θα σου πω εγω¨¨ ποσο @@@@ ημουν που το εχαψα..

Δεν έχω λόγω να μην πιστέψω ότι σου είπαν ανακρίβειες προκειμένου να προτιμήσεις το Connx, αλλά θα μπορούσες και εσύ να το έχεις επιβεβαιώσει απευθείας από την Otenet.

Άσχετα με το παραπάνω, θεωρείς ότι το Οndsl kit θα σε συνέφερε καλύτερα;


απλα κανουν το παν για την παρτυ τους.. το οτι ενεργοποιουν σε 5 μερες τους δικους τους και τους αλλους τους εχουν γραμμενους...:whistle:

Αυτό είναι γνωστό ότι γίνεται, δεν αναφέρεται για πρώτη φορά στο forum.
Πάντως αφού ΑΡΥΣ ήθελες να βάλεις, στην περίπτωσή σου προς το συμφέρον σου ήταν η γρήγορη ενεργοποίηση του Connx.

body125z
20-10-07, 12:47
Δεν έχω λόγω να μην πιστέψω ότι σου είπαν ανακρίβειες προκειμένου να προτιμήσεις το Connx, αλλά θα μπορούσες και εσύ να το έχεις επιβεβαιώσει απευθείας από την Otenet.

Άσχετα με το παραπάνω, θεωρείς ότι το Οndsl kit θα σε συνέφερε καλύτερα;

Ειχα στο μυαλο μου να βαλω οτενετ μιας κ θα εβγαινε 2 ευρω το μηνα πιο φθηνα (19,5 αντι 21.5) και φυσικα σα θυγατρικη τους πιστευα οτι δε θα σε εξαπατουσαν τοοοοσο πολυ..



Αυτό είναι γνωστό ότι γίνεται, δεν αναφέρεται για πρώτη φορά στο forum.
Πάντως αφού ΑΡΥΣ ήθελες να βάλεις, στην περίπτωσή σου προς το συμφέρον σου ήταν η γρήγορη ενεργοποίηση του Connx.
Ξανθη ετσι κ αλλιως μονο ΑΡΥΣ παιζει και οσο για ενεργοποιηση οτενετ πιστευω το ιδιο χρονικο διαστημα θα ηθελε,1βδομαδα δηλαδη-οσο κανανε και για κονεξ

sdikr
20-10-07, 21:11
to οτι πηγα στον ΟΤΕ για να βαλω πακετο της θυγατρικης τους και με παραπληροφορησαν για το οτι κ καλα η οτενετ εχει δωδεκαμηνη υποχρεωτικη παραμονη αναγκαζοντας με να βαλω κονεξ σου λεει τιποτα?
Θα σου πω εγω¨¨ ποσο @@@@ ημουν που το εχαψα.. απλα κανουν το παν για την παρτυ τους.. το οτι ενεργοποιουν σε 5 μερες τους δικους τους και τους αλλους τους εχουν γραμμενους...:whistle:

Μα έχει 12μηνή παραμονή εφόσον αγοράζεις Bundle με δωρό ή προσφορά
Μπορείς να διαβάσεις την αίτηση

body125z
20-10-07, 22:33
Μα έχει 12μηνή παραμονή εφόσον αγοράζεις Bundle με δωρό ή προσφορά
Μπορείς να διαβάσεις την αίτηση

δε ξερω για τα bundle εγω θα επαιρνα το on dsl που εχει 19.5 το μηνα... νομιζο οτι σιγουρα με παραπλανησαν...:rtfm:
το τσεκαρα αυτο που λες ειναι 12μηνο υποχρεωτικο στα πακετα με περιορισμο στο κατεβασμα..

sdikr
20-10-07, 22:46
δε ξερω για τα bundle εγω θα επαιρνα το on dsl που εχει 19.5 το μηνα... νομιζο οτι σιγουρα με παραπλανησαν...:rtfm:
το τσεκαρα αυτο που λες ειναι 12μηνο υποχρεωτικο στα πακετα με περιορισμο στο κατεβασμα..

και το ondsl kit είναι υποχρεωτικό αν πχ πάρεις το ρουτερ ;)

body125z
20-10-07, 22:50
και το ondsl kit είναι υποχρεωτικό αν πχ πάρεις το ρουτερ ;)
θα εισαι λογικα πιο ψαγμενος απο εμενα αλλα αυτο που λες δε μπορω να το βρω.. το on dsl kit αμα πας στο ste otenet λεει οτι εχει 6 μηνη υποχρεωτικη παραμονη
τσεκαρε εδω http://corporate.otenet.gr/portal/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-1075219173b-1000b
στο 1ο πινακακι;)

sdikr
20-10-07, 22:59
θα εισαι λογικα πιο ψαγμενος απο εμενα αλλα αυτο που λες δε μπορω να το βρω.. το on dsl kit αμα πας στο ste otenet λεει οτι εχει 6 μηνη υποχρεωτικη παραμονη
τσεκαρε εδω http://corporate.otenet.gr/portal/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-1075219173b-1000b
στο 1ο πινακακι;)

πρόσεξε το ρουτερ που λεω ποιο πάνω, πάντως πριν κανά μήνα είχαν προσφορά με Mp3 και υποχρεωτική δεσμέυση 12 μήνες

@ ADSLgr.com All rights reserved.