PDA

Επιστροφή στο Forum : αντε ρε hol σηκωσε το !!



guzel
03-10-07, 13:48
απο το πρωι προσπαθω να μιλησω μαζι τους αλλα μια κλεινουν οι γραμμες πανω στην αναμονη που περιμενω 25 λεπτα την αλλη το σηκωνουν και η φωνη τους ακουγεται πολυ σιγα!!!

τι ρεζιλικια ειναι αυτα ρε hol ? ελεος !!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !

"Για όλους εμάς στην hellas online η άριστη εξυπηρέτηση σας αποτελεί τη μεγαλύτερη μας δέσμευση."

guzel
03-10-07, 14:05
να ρωτησω κατι ασχετο με το θεμα.οταν θελω να κανω downgrade/upgrade σε διαφορετικη ταχυτητα σε ποσες ημερες γινεται αυτο?υπαρχει καποια οδηγια απο εεττ ?

grsaint13
03-10-07, 17:41
απο το πρωι προσπαθω να μιλησω μαζι τους αλλα μια κλεινουν οι γραμμες πανω στην αναμονη που περιμενω 25 λεπτα την αλλη το σηκωνουν και η φωνη τους ακουγεται πολυ σιγα!!!

τι ρεζιλικια ειναι αυτα ρε hol ? ελεος !!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !

"Για όλους εμάς στην hellas online η άριστη εξυπηρέτηση σας αποτελεί τη μεγαλύτερη μας δέσμευση."

Έχω παρατηρήσει τις 3-4 τελευταίες μέρες που τηλεφώνησα ότι την ΕΠ την πιάνεις σχεδόν αμέσως...Εκεί που δεν πιάνεις που να χτυπιέσαι κάτω είναι η ΤΥ.Σήμερα το πρωί που τους ξαναπήρα μάλιστα,ενώ καλούσε,δεν το σήκωνε κανείς και μετά από λίγο έπεσε και η γραμμή!

Άλλο ένα χάλι ανάμεσα στα υπόλοιπα...:down::down:

Tem
03-10-07, 17:56
Έχω παρατηρήσει τις 3-4 τελευταίες μέρες που τηλεφώνησα ότι την ΕΠ την πιάνεις σχεδόν αμέσως...Εκεί που δεν πιάνεις που να χτυπιέσαι κάτω είναι η ΤΥ.Σήμερα το πρωί που τους ξαναπήρα μάλιστα,ενώ καλούσε,δεν το σήκωνε κανείς και μετά από λίγο έπεσε και η γραμμή!

Άλλο ένα χάλι ανάμεσα στα υπόλοιπα...:down::down:
επιβεβαιώνω και εγώ. ΤΥ για να πιάσεις θέλει τύχη και υπομονή. Οταν τελικά καταφέρεις να μιλήσεις διαπιστώνεις ότι ακόμα και η ποιότητα του ήχου είναι σχετικά απαράδεκτη. Εχεις την εντύπωση ότι μιλάς απο κινητό σε περιοχή με προβλήματα κάλυψης

Jazzer
03-10-07, 18:03
Kάλεσα Hol σήμερα στις 12.30, αναμονή 4-5 λεπτά περίπου, η υπάλληλος μου είπε ότι αν αποφασίσω να αγοράσω τελικά το hi box, κάνει έως 30 ημέρες η ενεργοποίηση και καλό θα ήταν να διακόψω μόνος μου το conn-x γιατί όπως είπε "μερικές ανταγωνίστριες εταιρίες δεν διακόπτουν τη σύνδεση του πελάτη τους αν δε δώσει ο ίδιος εντολή" !!!:nono:
Φυσικά της ανέφερα αμέσως ότι όλα αυτά δεν ισχύουν πλέον με το τελευταίο Ruo, αλλά φρόντισα να ευχαριστήσω κλείνοντας το τηλέφωνο γρήγορα, αφού ως γνωστόν άκρη δε βγαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις πλήρους άγνοιας...:rtfm:

Tem
03-10-07, 18:26
.....Φυσικά της ανέφερα αμέσως ότι όλα αυτά δεν ισχύουν πλέον με το τελευταίο Ruo, αλλά φρόντισα να ευχαριστήσω κλείνοντας το τηλέφωνο γρήγορα, αφού ως γνωστόν άκρη δε βγαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις πλήρους άγνοιας...:rtfm:
δεν σε ρώτησε τι σημαίνει νέο RUO ?

Jazzer
03-10-07, 18:31
δεν σε ρώτησε τι σημαίνει νέο RUO ?
Δεν πιστεύω ότι κατάλαβε τι είναι το RUO και μαθήματα δεν παραδίδω, είναι ενδοεταιρική υπόθεση.:p

Tem
03-10-07, 18:46
Δεν πιστεύω ότι κατάλαβε τι είναι το RUO και μαθήματα δεν παραδίδω, είναι ενδοεταιρική υπόθεση.:p

περίεργο , γιατί αν θυμάμαι καλά τους είχαν κάνει κάποια μαθήματα στις αρχές του καλοκαιριού :hmm:.
Τώρα θυμήθηκα εκπρόσωπο άλλης εταιρείας που όταν τον ρώτησα αν το upload είναι 512 , με ρώτησε τι είναι το 512 :lol:

grsaint13
03-10-07, 18:55
επιβεβαιώνω και εγώ. ΤΥ για να πιάσεις θέλει τύχη και υπομονή. Οταν τελικά καταφέρεις να μιλήσεις διαπιστώνεις ότι ακόμα και η ποιότητα του ήχου είναι σχετικά απαράδεκτη. Εχεις την εντύπωση ότι μιλάς απο κινητό σε περιοχή με προβλήματα κάλυψης

Άμα λοιπόν δεν έχουν οι ίδιοι σωστή ποιότητα στην τηλεφωνία τους μέσα στην ίδια τους την εταιρία,πώς περιμένουμε να έχουμε εμείς στα σπίτια μας...:clap:

Patentman
04-10-07, 00:50
Οταν τελικά καταφέρεις να μιλήσεις διαπιστώνεις ότι ακόμα και η ποιότητα του ήχου είναι σχετικά απαράδεκτη. Εχεις την εντύπωση ότι μιλάς απο κινητό σε περιοχή με προβλήματα κάλυψης
Ακριβως!!! Μα που λεω ειναι, ειναι με εκτροπη σε κινητο;;;
Και αναρωτιωμουν αν και εγω που θελω να βαλω double-pay θα εχω τετοια...
Φαντασου, ουτε αυτοι δεν ακουγονται καλα...


Φυσικά της ανέφερα αμέσως ότι όλα αυτά δεν ισχύουν πλέον με το τελευταίο Ruo, αλλά φρόντισα να ευχαριστήσω κλείνοντας το τηλέφωνο γρήγορα, αφού ως γνωστόν άκρη δε βγαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις πλήρους άγνοιας...:rtfm:

Εδω δεν ξερουν τι τους γινεται, μια απλη ερωτηση ηθελα να κανω μαθαινοντας μεχρι τι ωρα μπορω να περασω απο τα γραφεια τους να κανω μια αιτηση συνδεσης...
(απαντηση)...να ρωτησω...α, μεχρι τις 21:00
Παω και γω σημερα στις 20:30, αφαντο το τμημα, ο φυλακας μου απαντησε "λειτουργει καθημερινες"...λεω θα ειναι σαββατο και δεν το πηρα χαμπαρι...εεε, λεω, οριστε; Μεχρι τις 17:00 απανταει...
Μα του λεω οτι μου ειπαν μεχρι τις 21:00. Α λεει μεχρι τις 20:00 ειναι οι πωλησεις (μπορει να εννουσε ομως οι τηλεφωνικες πωλησεις, ξερω γω; )
Μετα ειπε οτι τωρα μετακομισανε και υπαρχουν μικροπροβληματακια...αλλά θα "φτιαξουν".
Πηγα να του πω οτι οχι μικροπροβληματακια αλλά @δελο ειναι εκει.

Και αντε εκανε ενα μικρο λαθακι ο υπαλληλος απο το τηλεφωνο, αντε ο αλλος ειναι φυλακας. Εγω γιατι να πληρωνω την @κια τους;
Φαντασου τι θα τους δερνει σε πιο σοβαρα ζητηματα.

nm96027
04-10-07, 09:55
Οταν τελικά καταφέρεις να μιλήσεις διαπιστώνεις ότι ακόμα και η ποιότητα του ήχου είναι σχετικά απαράδεκτη. Εχεις την εντύπωση ότι μιλάς απο κινητό σε περιοχή με προβλήματα κάλυψης

Eχει δικιο ο Tem.
Θυμάμαι την πρώτη μετα που μετακομισαν και τους χρειάστηκα κατι πηρα τηλεφωνο και η ηχω της φωνής μου ήταν απιστευτη. Καλυτερα ακουγα τον εαυτο μου παρα τον υπαλληλο της ΤΥ.

Ευτυχως, στο DP η κατασταση δεν ειναι καθόλου ετσι...Τουλάχιστον σε μενα δεν καταλαβαίνει κανεις την διαφορα απο μια γραμμή του ΟΤΕ.

harris
04-10-07, 10:05
Πάντως κι εγώ εχθές που μίλησα με την ΤΥ αρκετά, ήταν πολύ συχνό το φαινόμενο να πρέπει να επαναλαμβάνουμε τα λεγόμενά μας και οι δύο πλευρές αφού η φωνή απλά χανότανε... και σίγουρα δεν ήταν πρόβλημα του δικού μου τηλέφωνου αλλά του κέντρου τους...

Πατεντάνθρωπε περαστικά :p

Tem
04-10-07, 10:57
..........Ευτυχως, στο DP η κατασταση δεν ειναι καθόλου ετσι...Τουλάχιστον σε μενα δεν καταλαβαίνει κανεις την διαφορα απο μια γραμμή του ΟΤΕ.
καλό είναι να διευκρινίζεται αυτό γιατί διαφορετικά μπορεί να δημιουργήσει λανθασμένες εντυπώσεις για την ποιότητα της τηλεφωνίας του Double Play. Επομένως δεν υπάρχει πρόβλημα.
Πολύ θετικό αυτό.

BoGe
04-10-07, 10:58
Eχει δικιο ο Tem.
Θυμάμαι την πρώτη μετα που μετακομισαν και τους χρειάστηκα κατι πηρα τηλεφωνο και η ηχω της φωνής μου ήταν απιστευτη. Καλυτερα ακουγα τον εαυτο μου παρα τον υπαλληλο της ΤΥ

Παρ' όλο που δεν τους παίρνω σε 213...., όντως τις τελευταίες μέρες διαπίστωσα αυτό, και μείωσα την ένταση της φωνής μου ώστε να μην ακούω έστω την φωνή μου.

nm96027
04-10-07, 11:05
Παρ' όλο που δεν τους παίρνω σε 213...., όντως τις τελευταίες μέρες διαπίστωσα αυτό, και μείωσα την ένταση της φωνής μου ώστε να μην ακούω έστω την φωνή μου.

Tην πρώτη μερα ήταν ΤΡΑΓΙΚΟ. Δεν μπορεις να καταλαβεις για τι λεμε...
Απο κάποιο σημειο και μετα ο υπαλληλος θα με περασε για καθυστερημενο (δεν θελω σχολια εδω...) αφου δεν μπορουσα να μιλησω κανονικα.

Και όπως λεει και ο Tem, για να υπαρχουν παρανοησεις, τα μονα προβληματα που εχω με το DP (και τα εχω ξαναγράψει) ειναι:

1. Οταν κάποιο laptop παίρνει ασυρματα IP απο το WLAN τοτε για 1-2 sec αλλοιώνεται η τηλεφωνία.

2. Οταν μεταφέρονται μεγάλα αρχεια εντος του εσωτερικου τοπικου δικτύου (δλδ μεσα απο το fritz) επισης η φωνη παρουσιάζει αλλοιώσεις.

Το delay ειναι σχεδον ανυπαρκτο και γίνεται αισθητο σπανίως...

BoGe
04-10-07, 11:09
1. Οταν κάποιο laptop παίρνει ασυρματα IP απο το WLAN τοτε για 1-2 sec αλλοιώνεται η τηλεφωνία.
Δοκίμασε να βάλεις στατική IP.

nm96027
04-10-07, 11:12
Δοκίμασε να βάλεις δτατική IP.

Ουτε που το ειχα σκεφτεί! Πολυ καλη ιδέα!
Μille merci ΒoGe!:clap::worthy:

ZhenXlogic
04-10-07, 19:43
Οντος η κατασταση με την αναμονη εχει παραγινει απο την δευτερα δεν εχω ουτε Internet ουτε τηλεφωνο εκανα 4 κλησεις τον 45 λεπτων απο το κινητο μου, Σημερα μιλοντας με την ΤΥ επεσε η γραμη ο τεχνικος με γιοσε να με παρι παλι ενω ειχε 2 τηλεφωνα εποικινονιας αναγκαστικα και πιγα στα κεντρικα ειμουν στα ορια πιγα και τους εδωσα το Fritz το οποιο εχει 1000% προβλημα τρελα κολιματα και σημερα μου ελεγε οτι δεν εχει ενομενω καλοδιο ενω ηταν επανο ολλα!!!

Το θεμα εχει παραγινει αντι να περνουμαι τηλ. το κοβω θα πιγενουμαι στα κεντρικα να τους τα χονουμαι ενα λεω μονο τους τα εχωσα και ξαλαφροσα.... :p;)

ΑΑΑΑ οσω για την Ηχο κανι παρτι σε καθε συνομιλια!!! μιλαω με τον τεχνικο η πολιτη και ακουο την φονιμου Ε Λ Ε Ο Σ ! ! !

haunted
04-10-07, 21:32
Τι ώρα πήγες και ποίος σε "βοήθησε" ??? ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.