PDA

Επιστροφή στο Forum : JetSpeed 500i δε κάνει αναβάθμιση FW



JimBss
25-07-03, 21:47
Έχω την έκδοση 1.2.4.1 (Dec 11 2002, 13:13:29) και δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση. Όταν πατάω upload λέει Uploading please wait αλλά μετά τίποτα... Μάλλον θέλει άλαγμα το modem ε;

CRC
25-07-03, 22:48
Οχι δεν θέλει άλαγμα το modem. Το πρόβλημα εντοπίζεται ενδεχομένος στο Java machine του IE το οποίο για κάποιο λόγο δεν μπορεί να κάνει compile και execute το Java script στην σελίδα του firmware upgrade.

Μπορείς να κατεβάσεις Netscape μαζί με το Java package της SUN ή να ξανακάνεις Install τον ΙΕ (μπορείς να βρεις πάντα την τελευταία έκδοση στα CD που περιέχοντε σε περιοδικά πληροφορικής).

sdikr
26-07-03, 00:06
Καλησπερα , εγω ειχα προβλημα να κανω upload στο jetspeed με τον firebird, για καποιο λογο δεν δουλευε.
Με τον IE δουλευει.
δες μηπως εχεις κανα proxy δηλωμενο, αν ναι βγαλτον.
επισης κανε και ενα γενικο reset το jetspeed (θα πρεπει μετα να ξαναβαλεις τις ρυθμισες του ISP).
Δες αν εχεις κατεβασει το σωστο firmware.
φιλικα

JimBss
26-07-03, 20:56
Ευχαριστώ παιδιά και ειδικά CRC! Με έβγαλες απο άλλα τρεχάματα. Είμαι σίγουρος οτι στον ΟΤΕ δεν θα είχαν ιδέα τι φταίει. Δοκίμασα με IE 6 και έγινε το update κανονικά.

Thanks και πάλι.

chatasos
26-07-03, 20:59
Μπορείς να κατεβάσεις Netscape μαζί με το Java package της SUN ή να ξανακάνεις Install τον ΙΕ (μπορείς να βρεις πάντα την τελευταία έκδοση στα CD που περιέχοντε σε περιοδικά πληροφορικής).

Το ίδιο θα σου πρότεινα και εγώ :wink:

EDIT: που από ότι είδα (λίγο αργά βέβαια) το έκανες....

CRC
26-07-03, 22:03
Ευχαριστώ παιδιά και ειδικά CRC! Με έβγαλες απο άλλα τρεχάματα. Είμαι σίγουρος οτι στον ΟΤΕ δεν θα είχαν ιδέα τι φταίει. Δοκίμασα με IE 6 και έγινε το update κανονικά.

Thanks και πάλι.

Χαρά μου που βοήθησα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.