PDA

Επιστροφή στο Forum : τρελη συνδεση και χαμηλη ταχυτητα



cox22
04-10-07, 02:45
γεια σας παιδια προτη φορα μπαινω στο σαιτ
εχο βαλει connx 1024 το ενεργοποιησα μεσω οτενετ σαιτ
to προβλημα ειναι οτι δεν με βγαζει συνεχεια online
αλα πρεπει καθε φορα να βαζω username kai password gia να συνδεομαι οπως την προτη φορα
επισης η συνδεση σερνεται κατεβαζει με 10kb sec
το μοντεμ ειναι usb baudec
μπορει καποιος να με βοηθησειι

petros82
04-10-07, 08:55
γεια σας παιδια προτη φορα μπαινω στο σαιτ
εχο βαλει connx 1024 το ενεργοποιησα μεσω οτενετ σαιτ
to προβλημα ειναι οτι δεν με βγαζει συνεχεια online
αλα πρεπει καθε φορα να βαζω username kai password gia να συνδεομαι οπως την προτη φορα
επισης η συνδεση σερνεται κατεβαζει με 10kb sec
το μοντεμ ειναι usb baudec
μπορει καποιος να με βοηθησειι


Το πρώτο πράγμα είναι να αλλάξεις ένα μόντεμ !

deniSun
04-10-07, 09:46
Όλα τα modem usb το κάνουν αυτό.
Με modem δεν μπορείς να είσαι συνέχεια online.
Πρέπει να κάνεις εσύ κλήση όπως με dialup συνδέσεις.
Για να μην έχεις αυτή την φασαρία πρέπει να πάρεις ένα modem/router και να συνδεθείς με ethernet καλώδιο.
Τότε μπορείς να το ρυθμίσεις να είσαι συνέχεια Online και δεν θα χρειάζεται να κάνεις κλήσεις όπως στο dialup.

nxenos
04-10-07, 10:58
Όλα τα modem usb το κάνουν αυτό.
Με modem δεν μπορείς να είσαι συνέχεια online.
Πρέπει να κάνεις εσύ κλήση όπως με dialup συνδέσεις.
Για να μην έχεις αυτή την φασαρία πρέπει να πάρεις ένα modem/router και να συνδεθείς με ethernet καλώδιο.
Τότε μπορείς να το ρυθμίσεις να είσαι συνέχεια Online και δεν θα χρειάζεται να κάνεις κλήσεις όπως στο dialup.
Ωραια!Μου λυσατε και την δικια μου ιδια απορια!Γιατι πηγα εχτες να σεταρω το laptop ενος φιλου ο οποιος ειχε παρει και συνδεση connex 1024,με usb modem και μιας εγω μαθημενος με ρουτερ,δεν ηξερα καθολου πως λειτουργουσε το συγκεκριμενο(saagem usb modem),μου εβγαζε και μενα καθε φορα παραθυρο συνδεσης οπως στην dial up και με αφηνε μλκ!Νομιζα οτι ειχε να κανει με τα vista!Μμμμ,μαλιστα!Ευτυχως μου εχει ξεμεινει ενα ρουτερακι speedstream τοτε που ειχα ΟΤΕ και θα το "φορεσουμε" πανω...

chrisd
04-10-07, 12:10
ρε παιδια ο οτε εδω και λιγες μερες κανει λεει αναβαθμιση σε 440 dslam.ειδε κανεις αναβαθμιση?

Iced earth
04-10-07, 22:45
ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ Ο ΟΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΗ 768 KAI KATEBAZEI ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΙΧΑ FORTHNET ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΜΠΟΡΟΥΝ,ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΙΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ

idem
05-10-07, 00:03
ρε παιδια ο οτε εδω και λιγες μερες κανει λεει αναβαθμιση σε 440 dslam.ειδε κανεις αναβαθμιση?

Κατ'αρχάς η αναβάθμιση είχε ανακοινωθεί για 405 dslam. Από πηγές μου ξέρω ότι η διαδικασία προχωράει κανονικά αλλα δεν έχει να κάνει με τις ταχύτητες των χρηστών επομένως καλύτερα να μην περιμένετε να δείτε διαφορά όσον αφορά στην ποιότητα των υπηρεσιών. :)

DSLaManiaC
05-10-07, 01:05
Κατ'αρχάς η αναβάθμιση είχε ανακοινωθεί για 405 dslam. Από πηγές μου ξέρω ότι η διαδικασία προχωράει κανονικά αλλα δεν έχει να κάνει με τις ταχύτητες των χρηστών επομένως καλύτερα να μην περιμένετε να δείτε διαφορά όσον αφορά στην ποιότητα των υπηρεσιών. :)

Με τι έχει να κάνει?

idem
05-10-07, 08:45
Με τι έχει να κάνει?

Με αναβάθμιση του λογισμικού των dslams με περισσότερα features και εργαλεία ελέγχου ποιότητας γραμμής. :whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.