PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play- Α/Κ Αγιος Αρτέμιος



mageor
04-10-07, 16:11
Κύριοι καλησπέρα σας,

Μένω στον δήμο Βύρωνα και συγκεκριμένα στα όρια Βύρωνα με τον δήμο Υμηττού. Πέφτω στο κέντρο του Αγίου Αρτεμίου που βρίσκεται επί της οδού Εμπεδοκλέους. Όλα τα γύρω γύρω Α/Κ έχουν κάλυψη ιδιόκτητου από την Forthnet αλλά και από άλλες εταιρίες. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει με το εν λόγω κέντρο. Έχω βαρεθεί, από αναβολή σε αναβολή...αν στο κέντρο της Αθήνας δεν έχει ακόμα κάλυψη τότε τι περιμένουν σε άλλες πιο απομακρυσμένες περιοχες της Αττικής και της υπόλοιπες Ελλάδος.
Στο μυαλό μου έρχονται σενάρια συνομοσίας του τύπου ότι όποιος Δ/ντης Καταστήματος καθυστερήσει περισσότερο τις ιδιοτικές εταιρίες θα πάρει προαγωγή.
Δεν ξέρω τι άλλο να πώ... πάντως είναι πολύ περίεργο...
Αν γνωρίζει κάποιος, κάτι παραπάνω για το εν λόγω κ α θ υ σ τ ε ρ η μ ε ν ο Α/Κ ας βοηθήσει. Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση.

Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους όσους προσθέσουν κάτι στο θέμα...

voithostyrempora2
04-10-07, 16:28
Εχω την εντύπωση πως το κέντρο του Αγιου Αρτεμιου δεν το έχει ανοίξει ακόμα ο ΟΤΕ για φυσική συνεγκατασταση και έτσι δεν το καλύπτει κανείς εκτός της HOL που χρησιμοποιεί απομακρυσμένη συνεγκατάσταση . Οταν το ανοίξει ο ΟΤΕ για Φ/Σ , να είσαι σίγουρος ότι θα καλυφθείς . Λογικά είναι θέμα εβδομάδων ;) .

karavagos
05-10-07, 00:25
Το Α/Κ δώθηκε πριν λίγες μέρες προς συνεγκατάσταση.

mageor
09-10-07, 18:40
Aπό ότι φαίνεται πάντως πρέπει να είμαι το μόνο μέλος του φορουμ που παρηγγειλα Φορθνετ ιδιόκτητο στο Βύρωνα (Α/Κ Αγιος Αρτέμιος).

Πάντως απαράδεκτοι συνολικά, είμαι χρόνια στη φορθνετ και την θεωρούσα την πιο ώριμη εταιρία. Δεν θα εχουν ακούσει καθόλου τη λέξη CRM. Customer Relationship Management.

:down::down:

Karavagos τι σημαίνει χρονικα (χονδρική εκτίμηση) το οτι το Α/Κ δόθηκε για συνεγκατάσταση?

karavagos
09-10-07, 23:05
Ότι ο ΟΤΕ παρέδωσε τον χώρο στους παρόχους για να βάλουν μέσα τα μηχανήματά τους.
Σύντομα θα λειτουργήσει. Υπομονή.

torchrelay
10-10-07, 01:42
Aπό ότι φαίνεται πάντως πρέπει να είμαι το μόνο μέλος του φορουμ που παρηγγειλα Φορθνετ ιδιόκτητο στο Βύρωνα (Α/Κ Αγιος Αρτέμιος).

Πάντως απαράδεκτοι συνολικά, είμαι χρόνια στη φορθνετ και την θεωρούσα την πιο ώριμη εταιρία. Δεν θα εχουν ακούσει καθόλου τη λέξη CRM. Customer Relationship Management.


Δεν είσαι ο μόνος εγώ απλά την ακύρωσα ( είμαι το ίδιο DSlam) και έκανα αίτηση στην HOL ...οπού προχτές μου έστειλαν τον εξοπλισμό.

Γιατί δεν κάνεις κι εσύ το ίδιο?

Τα ίδια προβλήματα θα έχουμε αλλα με λιγότερες καθυστερήσεις.

lyk
28-10-07, 00:54
Μηπως ξέρουμε τελικά αν η ΗΟΛ στο κέντρο του Αγ. Αρτεμίου δίνει πια με φυσική συνεγκατασταση, ή συνεχίζει να χρησιμοποιεί απομακρυσμένη συνεγκατάσταση? (των Αττικών μάλλον?) Αυτές οι εγκαταστάσεις που βρίσκονται? Μακριά από τον ΟΤΕ της Εμπεδοκλέους? Οχι τίποτα αλλο, αλλά σε σχεση με το κέντρο του ΟΤΕ εκεί, είμαι πολύ κοντά, και εχει πολύ καλές τιμές η γραμμη μου... (αν βέβαια ενεργοποιηθώ ποτέ :rolleyes: )

Αυτά από άλλον έναν ταλαίπωρος Βυρωνιώτη με 4+ μήνες αναμονή για ΗΟΛ... Με αναμενόμενη ημ/νία ενεργοποίησης 1/11...

@ ADSLgr.com All rights reserved.