PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενεργοποίηση 2play



metsam
04-10-07, 16:36
Γεια χαρά σε όλους!

Μόλις χθες ενεργοποιήθηκε η σύνδεση 2play. Πριν ήμουν στα 2 Μbit πάλι με forthnet από ADSL in a box.

Να σημειωθεί ότι συγχρονίζω στα 10MBps αλλά το πρόβλημά μου είναι το εξής:
Το download και το upload μου εξακολουθούν να είναι τα ίδια με αυτά που ήτανε και πριν , στα 2Mbps...

Τι μπορεί να φταίει; Καμιά ιδέα κανείς;

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

deniSun
04-10-07, 17:09
Μάλλον δεν έχουν αναβαθμίσει ακόμα τον λογαριασμό σου.

metsam
04-10-07, 17:17
A! Παίζει κάτι τέτοιο λες ε?

Σωστό! Ήταν πολύ απλό για να το σκεφτώ!! Χα χα!!

Αυτό γίνεται αυτόματα ή πρέπει να πάρω τηλέφωνο άραγε;

Σ ευχαριστώ πολύ!!

slaughter
04-10-07, 17:17
Ακριβώς αυτό !!! Σου έχουνε έρθει όλα τα SMS ότι ενεργοποιήθηκες? Τότε θα αναβαθμίσουν το λογαριασμό σου.
Αν είχες κάνει λίγο τον κόπο να κοιτάξεις το forum θα έβρισκες αμέσως την απάντηση
Καλη αρχή!!!

deniSun
04-10-07, 17:22
A! Παίζει κάτι τέτοιο λες ε?

Σωστό! Ήταν πολύ απλό για να το σκεφτώ!! Χα χα!!

Αυτό γίνεται αυτόματα ή πρέπει να πάρω τηλέφωνο άραγε;

Σ ευχαριστώ πολύ!!

Μόνοι τους θα σε αναβαθμίσουν τον λογαριασμό.

Banditgr
04-10-07, 17:22
Αντιμετωπίζεις ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εμένα, απλούστατα το profile της συνδεσής σου δεν έχει αλλάξει, οπότε δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς την ταχύτητα στην οποία συγχρονίζεις. Μετά από 18 τηλέφωνα και αμέτρητες ώρες αναμονής, αυτό που μου είπαν είναι ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα αν δεν τους ειδοποιήσει ο ΟΤΕ ότι έχουν ολοκληρωθεί οι εργασίες στη γραμμή. Τότε λογικά παίρνεις και το SMS και θεωρείσαι πλήρως ενεργοποιημένος (τώρα αν είναι ψέμα ή όχι, μένει να αποδειχτεί).

zoiros
04-10-07, 17:32
Ακριβώς αυτό !!! Σου έχουνε έρθει όλα τα SMS ότι ενεργοποιήθηκες? Τότε θα αναβαθμίσουν το λογαριασμό σου.
Αν είχες κάνει λίγο τον κόπο να κοιτάξεις το forum θα έβρισκες αμέσως την απάντηση
Καλη αρχή!!!

Ποσα ειναι "ολα τα SMS" ?

metsam
04-10-07, 20:39
Τη Δευτέρα μου έστειλαν μήνυμα ότι στις 3/10 θα ενεργοποιηθεί η υπηρεσία και όντως από Τετάρτη έχω συγχρονίσει στα 10Mbps. Η πλάκα είναι οτι τι τηλέφωνο μου παραμένει νεκρό. Προφανώς η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί αλλά η μισή...!!! Είναι φυσιολογικό αυτό, ή να τους πάρω τηλέφωνο να τελειώνουμε...;

vandofan21r
04-10-07, 20:45
Εμενα ολα λειτουργουν κανονικα παντος !!!

zoiros
06-10-07, 09:17
Εμενα ολα λειτουργουν κανονικα παντος !!!

πως μετρας την ταχυτητα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.