PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ & CONN-X



petkorn
05-10-07, 12:42
Με πήραν τηλέφωνο για να μου πούν για την νέα προσφορά στο conn-x (έχω conn-x 768)
και προσφέρουν τα 2mb στα 29,5 ευρώ/μήνα και "ινδιάνικο" δωράκι έναν εξωτερικό σκληρό 80giga.
Σε άλλη χώρα ζούν αυτοί? Ο ανταγωνισμός τους στην ίδια χρέωση δίνει μεχρι και 16mbps.
Αν κανά μέλος του site έχει εργασιακή σχέση με ΟΤΕ ας μου πει την άποψη του. :hmm:

esquellot
05-10-07, 12:46
Αυτό (http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h) θα εννοείς μάλλον. Εχεις επιλογή δώρου το ένα από τα δύο. Πόσο καιρό έχεις το 768/192?

petkorn
05-10-07, 13:02
ακριβώς αυτό εννοώ και το συμβόλαιο μου έχει ήδη λήξει και τώρα ειμαι σε αορίστου χρόνου. Είμαι συνδρομητής απο φεβρουάριο 2007

manoulamou
05-10-07, 21:26
Η κορη μου με την συγκατοικο της επιπτυχιω ΑΣΟΕΕ
(μενουν σχεδον διπλα στο μεγαρο του ΟΤΕ)
πηραν το πακετο με το ασυρματο Philips για ξεκινημα
Μ ετα θα δουν τι τις συμφερει καλυτερα
προς το παρον προσπαθουν να το σεταρουν:)....

tsioy
05-10-07, 22:48
Με πήραν τηλέφωνο για να μου πούν για την νέα προσφορά στο conn-x (έχω conn-x 768)
και προσφέρουν τα 2mb στα 29,5 ευρώ/μήνα και "ινδιάνικο" δωράκι έναν εξωτερικό σκληρό 80giga.
Σε άλλη χώρα ζούν αυτοί? Ο ανταγωνισμός τους στην ίδια χρέωση δίνει μεχρι και 16mbps.
Αν κανά μέλος του site έχει εργασιακή σχέση με ΟΤΕ ας μου πει την άποψη του. :hmm:


To δώρο δεν είναι και άσχημο (στο router αναφέρομαι), αν και το προσφέρουν και οι άλλοι. Μην συγκρίνεις μόνο τις τιμές (πχ. 768 με €18,5 σε ΟΤΕ, 24Μbps με €21,5 σε 4νετ), αλλά και την παρεχόμενη υπηρεσία με όλα τα "παρελκόμενα" (χρόνος ενεργοποίησης, τηλεφωνική υποστήριξη, προβλήματα αν θες να φύγεις κτλ.). Δε λέω ότι ο ΟΤΕ είναι ο καλύτερος, λέω ότι όποιον και να διαλέξεις, θα κάνεις και τους αντίστοιχους συμβιβασμούς. Διάλεξε και πάρε ;)

body125z
05-10-07, 23:04
Η κορη μου με την συγκατοικο της επιπτυχιω ΑΣΟΕΕ
(μενουν σχεδον διπλα στο μεγαρο του ΟΤΕ)
πηραν το πακετο με το ασυρματο Philips για ξεκινημα
Μ ετα θα δουν τι τις συμφερει καλυτερα
προς το παρον προσπαθουν να το σεταρουν:)....

Φαινετε ολοι οι επι πτυχιω φοιτητες τα ιδια λαθη κανουν...
connx με το ασυρματο ρουτερ πηρα κ εγω κ ουτε εχω καταφερει να το τεσταρω + εδω κ ενα 5μερο αρχισε να σερνεται η γραμμη...:rtfm:
αναθεμα την ωρα ...

manoulamou
05-10-07, 23:21
Μα και ο ετερος βλαστος υποτιθεται σαΐνι της πληροφορικης
2 μερες παιδευοταν με το πανευκολο USR 9105!!!
Τι σημαινει αυτο, πως η συνδεση δεν ηταν καλη ή εφταιγε το ουσιαστικα ready for use router;
Αρχαριοι υπηρξαμε ολοι καποτε, το πολυ-πολυ να μαθουν απ τα λαθη τους,
υπαρχει και η τεχνικη υποστηριξη, ας ξεκινησουν με το καλο και θα βρουν την ακρη
το πολυ-πολυ να απευθυνθουν και στο forum...:oneup:

dark_banishing
16-10-07, 10:33
Παιδιά για να σιγουρευτώ, αν επιλέξω δωρεάν router στην σελίδα που διαλέγεις μεταξύ Σκληρού/Modem μετά όποιο και να διαλέξω μου το δίνουν δωρεάν έτσι ;

Με μπερδεύουν οι τιμές που γράφουν πάνω.

opener
16-10-07, 11:15
Παιδιά για να σιγουρευτώ, αν επιλέξω δωρεάν router στην σελίδα που διαλέγεις μεταξύ Σκληρού/Modem μετά όποιο και να διαλέξω μου το δίνουν δωρεάν έτσι ;

Με μπερδεύουν οι τιμές που γράφουν πάνω.


Ειναι δωρεαν με προυποθεση 6μηνη παραμονη, αν κανεις διακοπη νωριτερα τοτε θα πληρωσεις την αξια του router που πηρες.

Asdic
17-10-07, 15:35
εγώ πάντος πήρα τον σκληρό και το απλό μοντεμ της baudTec. Εκτός από το πρόβλημα της ενίσχυσής σήματός που ζήτησα, γιατί αν και 600 μέτρα από τον βρόγχο έχω outpout power 39 mW, δεν είχα άλλα προβλήματα και είμαι ευχαριστημένος+συμφέρει 45 ευρό το δίμηνο.:oneup:

manoulamou
17-10-07, 15:40
ΕΕΕ μετα παιρνετε κι ενα router
(http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=633000&postcount=2)ethernet (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=7513)της προκοπης και προχωρατε πλησιστιοι!:)

Asdic
19-10-07, 19:59
Το router μπορεί να είναι πιο γρήγορο αλλά εάν δεν έχει άλλους υπολογιστές να συνδέσεις τι να το κάνεις ? Εγώ προσωπικά δεν θα συνδέσω αλλους υπολογιστές. Τώρα εάν το εννοείς ότι το αγοράζεις μόνο και μόνο επειδή είναι γρήγορο....

manoulamou
19-10-07, 20:08
Εαν διαβαζες τα (2) θεματακια θα εβλεπες πως μονο για την ταχυτητα
δεν σου ειναι απαραιτητο το ethernet router;)....

Asdic
19-10-07, 22:52
τα διάβασα επιγραμματικά αλλά εγω μέχρι στιγμής και τα βρεφικά προβλήματα που είχα με την γραμμή μου, δεν είχα ούτε προβληματα με ιούς όυτε με αποσυνδέσεις και τίποτα άλλο. απλά ο ΟΤΕ πρέπει να ενισχύσει το σήμα μου γιατί ενώ το upload είναι καλό το download σέρνεται και μάλλον εάν είναι να ξαναγοράσω μοντεμ πάλι USB θα πάρω...:oneup::oneup::respekt::respekt::cool::cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.