PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρα πολλα disconnects απο την ΟΝ



liquidtroll
06-10-07, 13:41
καλημερα σε ολους , θα ηθελα να ρωτησω κατι ρε παιδια
πριν απο μερικες μερες εχουν αρχισει κ γινονται παρα πολλα disconnects απο την ΟΝ

δηλαδι κατηε μερικα λεπτα τρωω disconnect
κ αναρωτιεμε μονο εγω το παθαινω αυτο????
μηπως εχει γινει καμια βλακεια σε διαφορα settings στο PC μου

προσπαθω να διαγνωσω το προβλημα μου, κ απο χτες εχω καταληξει σε διαφορα συμπερασματα.....

εσεισ ποσα disconnects εχετε την ημερα ?? 5-10 -100 ?????/

gangel
06-10-07, 14:58
Εγώ κανένα από τότε που η γραμμή μου συγχρόνισε στα 10mbit με noise margin 15 ;)

(θεωρητικά τραβάει μέχρι 14mbit αλλά με υψηλό θόρυβο και κάποια disconnects!)

flevio
06-10-07, 20:16
και γω εφαγα πολα disconnects την προηγουμενη βδομαδα, αλλα ηταν για καλο, καλυτερεψαν στα στατς της γραμμης.
μαλλον προετοιμασια για την αναβαθμιση στις 32 του μηνος ειναι.

Rebel Scum
06-10-07, 21:32
Κάτι ψιλοαστάθειες τις κάνει...το περιέργο είναι ότι σε εμένα έπεσε το SNR από 14 σε 11..

intech
06-10-07, 21:40
Μετα απιο καθε disconnect παιρνω παντα διαφορετικό SNR απο 19 εως 24 !!
ο συνχρονισμός παραμένει ιδιος !!!!!!!
Τι άραγε συμβαίμει?

liquidtroll
06-10-07, 23:08
καλησπερα σε ολους


παιδια τα εχω παρει απιστευτα..... απο σημερα το μεσημερι μεχρι τωρα η γραμμη μου ειναι off,


σας παρακαλω πειτε μου οτι δεν ειμαι ο μονος??????????????????

δεν ξερω τι να υποθεσω..... μηπως ειναι το router ????


καισαριανη μενω , κανας αλλοσ απο εδω ???

παλι καλα ο γειτονας εχει wi fi

blackrose
07-10-07, 02:15
ελα να μου κανισ σιμπαρασταση ....γιατι λενε πος μονο εγο εχο προβληματα ..,

EvilHawk
07-10-07, 20:01
Για σας sorry για τα ελλινικα μου αλα δεν ειμαι ελληνας(απο prague) προσπαθο να μαθω τορα.!


Επίσης ζητάω συγγνώμη δεν είμαι έλληνας(from France) αλλά μαθαίνω τα ελληνικά μου σε ορθογραφία .


blackrose θα αποφασίσεις απο που είναι η καταγωγή σου?
Υπάρχουν browsers που έχουν ενσωματωμένο ορθογραφικό έλεγχο, μάθε να τους χρησιμοποιείς.
Μυνήματα greeklish με ελληνικούς χαρακτήρες θα διαγράφονται από εδώ και πέρα άμεσα.

AnastasiosK
07-10-07, 20:47
liquidtroll τι στατιστικα εχει η γραμμη σου?

Nikitaras
07-10-07, 21:19
τα ιδια προβληματα. Μεχρι και πριν 4 μερες πολλα disconect, τις 4 τελευταιες σταθεροποιηθηκε. Σήμερα Κυριακή ξανα μανα τα ιδια ενω την ωρα πυ ειχε σύνδεση, αυτη σερνόταν, κοντα στο 1mb.

Rebel Scum
08-10-07, 00:34
Ελάτε ρε παιδιά ασ ασχοληθούμε με τίποτα σοβαρό...δηλαδή με τα disconnects της ΟΝ:p

Το έχουν αναφέρει κι άλλοι αλλά απάντηση δεν έχω δει...τι παίζει με τα σκαμπανεβάσματα του SNR?

roseman1986
08-10-07, 01:28
εγώ είμαι καινούργιος στην οn .στο down Noise 7dB Attenuation 37dB
αλλά και εγώ έχω disconect όποτε σβήνω τον υπολογιστή και πάω να ξανά ανοίξω είμαι εκτός σύνδεσης επίσης και αρκετές φορές όταν είμαι συνδεδεμένος και κατεβάζω .
επίσης αρκετές φορές έχω χαμηλές ταχύτητες και μετά από reboot του modem είναι όλα πάλι μια χαρά το modem συγχρονίζει στα 12284 kbps down. :(
περιοχή ταύρος

@ ADSLgr.com All rights reserved.