PDA

Επιστροφή στο Forum : Εμπειρία 2play



theophane
06-10-07, 14:13
- Αθηνα, Ηλιούπολη, DSLAM Δάφνης -

Επειδή στα forums μαζεύονται όσοι έχουν πρόβλημα, λέω να δώσω κι εγώ την -θετική μου για μια φορα- άποψη.
Το feedback αυτό αφορά την μητέρα μου, μιας και σπουδάζω στην Γαλλία. Της τα εξήγησα όλα τηλεφωνικός.

Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου: πάει η μητέρα μου να κάνει αίτηση στο πλαίσιο για την υπηρεσία 2play.

Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου : Φτάνει το router μέσω της ACS κούριερ

Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου : Η μητέρα μου λαμβάνει ένα sms που λέει πως η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί την Τρίτη 02/10.

Τρίτη 2 Οκτωβρίου : Τρίχες... :p

Πέμτη 4 Οκτωμβρίου : δεύτερο sms της Forthnet που λέει πως η γραμμή θα ενεργοποιηθεί μέσα στις επόμενες ώρες, το sms αυτό περιλαμβάνει username & password.


Κάνω 15 φορες το σταυρο μου :worthy: ελπίζοντας πως η μικρή μου αδελφή κατάλαβε πως να τα συνδέσει όλο αυτό το :nono:
15 λεπτά αργότερα, σκάει μύτη η αδελφούλα μου στο msn και μου λέει πως όλα είναι ok. Δεν το πιστεύω :clap:
Τηλέφωνο, internet, όλα ωραία.

Σκάω μύτη μέσω VNC στον υπολογιστή του σπιτιού και πάω καπάκι στο www.ubuntu.com για να κατεβάσω τα Ubuntu να δω με ποσα κατεβάζει... 900Kb/s, Niiice !

Ευχαριστώ τα παιδιά του forum που μου τα εξήγησαν όλα μιας και δεν πολύ ασχολούμαι μέτο adsl στην Ελλάδα.

Ελπίζω αυτό το post να φανεί χρήσιμο σε όσους διστάζουν...

Cheers

@ ADSLgr.com All rights reserved.