PDA

Επιστροφή στο Forum : Τέρμα για εμένα το 2Play της HOL!!!



ZhenXlogic
06-10-07, 19:35
Καλησπέρα από της αρχές Αύγουστου είμαι ενεργοποιημένος στο πακέτο 2Play της HOL έφτασε η στιγμή να σπάσω το συμβόλαιο που έχω υπογράψει λόγο κακής ποιότητας της τηλεφωνίας από την δευτέρα είμαι χωρίς internet & τηλέφωνο μετά από παρά πολλές επικοινωνίες με την HOL και μετά από 2 επίσκεψης στα κεντρικά τους λύση δεν υπάρχει, η γραμμή μου είναι νεκρή (την μέτρησα δεν έρχεται καθόλου σήμα και στο εσωτερικό μέρος και ούτε κάτω στον κεντρικό καφάο της πολυκατοικίας δεν έρχεται σήμα!) ακόμα και που τους ειδοποίησα τίποτα απόλυτος δευτέρα θα κατεβώ στα κεντρικά να σπάσω το συμβόλαιο μου και δεν υπάρχει περίπτωση να τους δώσω την ρήτρα του συμβολαίου.
Θα γυρίσω την γραμμή μου πίσω σε στον ΟΤΕ (τουλάχιστον εκεί έχουμε τηλεφωνία χωρίς προβλήματα) και θα την κάνω ISDN για να έχω την δικαναλη καθώς την βολεύτηκα, έρχομαι και ρωτάω τώρα:

1.: Πόσα λεφτά θα μου πάρει ο ΟΤΕ ώστε να πάρει πάλι την γραμμή (ήταν PSTN) και πόσο να μου την κάνει ISDN?
2.: Πόσες ήμερες θα κάνει η HOL να αφήσει την γραμμή και πόσες μέρες θα κάνει ο ΟΤΕ να την πάρει πίσω και την ενεργοποίηση?
3.: Πως θα γίνει να μην χάσω το τηλέφωνο που είχα 210χχχχχχχ από ΟΤΕ όταν μετέβηκα στα δίκτυα της HOL, θέλω τώρα που θα γυρίσω στον ΟΤΕ να έχω το ίδιο νούμερο!?
4.: Πόσες μέρες θα κάνει η HOL να σηκώσει της υπηρεσίες που θέλω? (δείτε παρακάτω τη θέλω!)
5.: Και μετά την αίτηση διακοπής του 2Play πρέπει να πάω στο τοπικό OTEShop που ανήκω να κάνω αίτηση για να πάρουν την γραμμή πίσω? Και μετά να κάνω της αίτησης για τις άλλες υπηρεσίες που θέλω της από την HOL?


Είμαι πελάτης της HOL από το 2005 την είχα σαν ISP όλα ήταν τέλια μέχρι που μετέβηκα στο 2Play ακόμα και στο 2Play δεν είχα πρόβλημα με το Internet πέραν τον συνεχομένων Disconnect!

Οι κίνησης που έχω σκοπό να κάνω τώρα είναι η έξεις να μεταβώ πάλι στον ΟΤΕ για την τηλεφωνία να περάσω από την HOL τις έξεις υπηρεσίες “HOL hiBOX 24MBps” & “HOL GR Unlimited” για τα αστικά και υπεραστικά.

Η κατάσταση με το 2Play στην άρχει ήταν μια χαρά αλλά τώρα τελευταία ξεσκίστηκε το θέμα γιατί έπεσαν πόλοι πελάτες!

Εσείς τι γνώμη έχετε για της κίνησης που θα κάνω? Καλά δεν κάνω?

Ευχαριστώ και περιμένω της απάντησης σας,
Zhen-Xlogic :)

No-Name
06-10-07, 20:18
1.Πάς σε κατάστημα OTE ζητάς φορητότητα
2.Πληρώνεις τέλος ενεργοποίησης
3.Κάντην εξαρχής ISDN
4.θα κάνεις περίπου 20 ημέρες για να γίνει φορητότητα
5.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ διακοπή 2play αλλιώς χάνεις το νούμερο,απλά πάς σε κατάστημα ΟΤΕ και γίνονται όλα απο εκείνον μετ.α

ZhenXlogic
06-10-07, 20:51
1.Πάς σε κατάστημα OTE ζητάς φορητότητα
2.Πληρώνεις τέλος ενεργοποίησης
3.Κάντην εξαρχής ISDN
4.θα κάνεις περίπου 20 ημέρες για να γίνει φορητότητα
5.ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ διακοπή 2play αλλιώς χάνεις το νούμερο,απλά πάς σε κατάστημα ΟΤΕ και γίνονται όλα απο εκείνον μετ.α

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, σχετικά τώρα:

1,2.: ISDN BRA ΕΦΑΠΑΞ ΤΕΛOΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ € 52,38
3.: ΟΚ με αυτό!
4.: ΟΚ και με αυτό δεν με πειράζει άκρη να ησυχάσω! :rofl:
5.: Αφού κάνω την φορητότητα από το OTEShop να ειδοποιήσω την HOL? Ότι ξεκινάει φορητότητα της γραμμής μου στον ΟΤΕ?

Και κάτι ακόμα αφού ξεκινήσω την φορητότητα στον ΟΤΕ να κάνω στα καπάκια την αίτηση του “HOL hiBOX 24MBps” μαζί με “HOL GR Unlimited” ή να περιμένω να σηκωθεί η γραμμή πρώτα στον ΟΤΕ?

Thanks again, ;)
Zhen-Xlogic

snakeye
06-10-07, 20:52
Αγαπητέ φίλε αντιμετωπίζω και εγώ παρόμοια προβλήματα με τα δικά σου και βλέπω ότι είμαστε και οι δύο στο ιδιο DSLAM(της Αλυσίδας).

Θα περιμένω λίγο μέχρι το τέλος του μήνα γιατί απο ότι με ένημέρωσαν απο την HOL θα βγεί καινούργιο firmware επίσημα απο την AMVI, λένε ότι περιμένουν το 39.04.42. Επίσης περιμένω να δώ μήπως δίνοντας PSTN τηλεφωνία φτιάξουν τα πράγματα.

Παράλληλα μαζεύω στοιχεία για καταγγελία. Αν δω δραματικές αλλαγές προς το χειρότερο θα την κάνω γρηγορότερα προς τον OTE.

Επειδή πήγα στα νέα γραφεία της HOL να σε ενημερώσω ότι η κατάσταση είναι δραματική. Περίμενα περίπου 2 ώρες για να εξυπηρετηθώ με σύστημα του στύλ τι πρόβλημα έχετε?περιμένετε να φωνάξω αρμόδιο υπάλληλο. Μετά απο μισή ώρα έρχεται ο "τεχνικός" και αφού του εξηγώ το πρόβλημά μου περιμένετε να δώ την καρτέλα σας γιατι φυσικά στην αίθουσα που μας έχουν μαντρωμένους σαν τα ζώα δεν υπάρχει online pc.

Αφού ενημερωθεί απο την καρτέλλα έρχεται μετα απο μισή ώρα (να μην ξεχνιώμαστε) και αρχίζει της γνωστές παπαριές του στύλ φταίει ο ΟΤΕ, η γραμμή και γενικά όλοι οι άλλοι εκτός απο αυτούς και θα προσπαθήσουν να δούν τη θα κανουν με το προβλημά σου.

Δυστηχώς έχω απογοητευτεί πολύ απο αυτή την κατάσταση και απο ότι είδα στην HOL υπάρχουν πάρα πολλοί δυσαρεστημένοι πελάτες.

Επειδή λοιπόν όλοι αυτοί μας θεωρούν ζώα και μας φέρονται ανάλογα προτείνω να οργανωθούμε όλοι οι δυσαρεστημένοι πελάτες και να προχωρήσουμε σε μαζικές αντιδράσεις και κινήσεις.

Αν μαζευτούμε πολλοί και κάνοθμε ομαδική καταγγελία πιστεύω θα υπάρχουν άμεσα αποτελέσματα και θα μάθουν αυτοί οι κύριοι οτι δεν είμαστε ηλίθιοι.

Δείτε που συγχρονίζει το ρούτερ μου και πληρώνω γραμμή DP 12/1

No-Name
06-10-07, 20:55
Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, σχετικά τώρα:

1,2.: ISDN BRA ΕΦΑΠΑΞ ΤΕΛOΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ € 52,38
3.: ΟΚ με αυτό!
4.: ΟΚ και με αυτό δεν με πειράζει άκρη να ησυχάσω! :rofl:
5.: Αφού κάνω την φορητότητα από το OTEShop να ειδοποιήσω την HOL? Ότι ξεκινάει φορητότητα της γραμμής μου στον ΟΤΕ?

Και κάτι ακόμα αφού ξεκινήσω την φορητότητα στον ΟΤΕ να κάνω στα καπάκια την αίτηση του “HOL hiBOX 24MBps” μαζί με “HOL GR Unlimited” ή να περιμένω να σηκωθεί η γραμμή πρώτα στον ΟΤΕ?

Thanks again, ;)
Zhen-Xlogic
Η HOL ενημερώνεται από τον ΟΤΕ για την φορητότητα δεν έχεις να κάνεις με την HOL καμία διαδικασία...μόλις μπέι η ISDN κάνεις αίτηση για προεπιλογή φορέα αν την κάνεις πριν θα φάς απόρριψη επειδή θα εισαι σε LLU

No-Name
06-10-07, 20:56
Αγαπητέ φίλε αντιμετωπίζω και εγώ παρόμοια προβλήματα με τα δικά σου και βλέπω ότι είμαστε και οι δύο στο ιδιο DSLAM(της Αλυσίδας).

Θα περιμένω λίγο μέχρι το τέλος του μήνα γιατί απο ότι με ένημέρωσαν απο την HOL θα βγεί καινούργιο firmware επίσημα απο την AMVI, λένε ότι περιμένουν το 39.04.42. Επίσης περιμένω να δώ μήπως δίνοντας PSTN τηλεφωνία φτιάξουν τα πράγματα.

Παράλληλα μαζεύω στοιχεία για καταγγελία. Αν δω δραματικές αλλαγές προς το χειρότερο θα την κάνω γρηγορότερα προς τον OTE.

Επειδή πήγα στα νέα γραφεία της HOL να σε ενημερώσω ότι η κατάσταση είναι δραματική. Περίμενα περίπου 2 ώρες για να εξυπηρετηθώ με σύστημα του στύλ τι πρόβλημα έχετε?περιμένετε να φωνάξω αρμόδιο υπάλληλο. Μετά απο μισή ώρα έρχεται ο "τεχνικός" και αφού του εξηγώ το πρόβλημά μου περιμένετε να δώ την καρτέλα σας γιατι φυσικά στην αίθουσα που μας έχουν μαντρωμένους σαν τα ζώα δεν υπάρχει online pc.

Αφού ενημερωθεί απο την καρτέλλα έρχεται μετα απο μισή ώρα (να μην ξεχνιώμαστε) και αρχίζει της γνωστές παπαριές του στύλ φταίει ο ΟΤΕ, η γραμμή και γενικά όλοι οι άλλοι εκτός απο αυτούς και θα προσπαθήσουν να δούν τη θα κανουν με το προβλημά σου.

Δυστηχώς έχω απογοητευτεί πολύ απο αυτή την κατάσταση και απο ότι είδα στην HOL υπάρχουν πάρα πολλοί δυσαρεστημένοι πελάτες.

Επειδή λοιπόν όλοι αυτοί μας θεωρούν ζώα και μας φέρονται ανάλογα προτείνω να οργανωθούμε όλοι οι δυσαρεστημένοι πελάτες και να προχωρήσουμε σε μαζικές αντιδράσεις και κινήσεις.

Αν μαζευτούμε πολλοί και κάνοθμε ομαδική καταγγελία πιστεύω θα υπάρχουν άμεσα αποτελέσματα και θα μάθουν αυτοί οι κύριοι οτι δεν είμαστε ηλίθιοι.

Δείτε που συγχρονίζει το ρούτερ μου και πληρώνω γραμμή DP 12/1
Περίεργο θα μπορούσε η γραμμή να πιάσει 12:hmm:

ZhenXlogic
06-10-07, 21:08
Μπορεί να ήμασταν και μαζί εγώ ήμουν στα κεντρικά τους την πέμπτη το μεσημέρι στης 16:00 και χτες από της 13:00 και έφυγα στης 16:30 σχεδόν. Όντος ήμαστε στο ίδιο DSLam της Αλυσίδας!

Δεν μπορώ να περιμένω μέρει το τέλος του μηνά γιατί δεν παλεύεται Άλο η κατάσταση εγώ πιστεύω ότι κανένα firmware έστω και επίσημο από την AVM δεν θα δώσει λύση στο πρόβλημα που προέρχεται από της υποδομές τους.

Είμαι στο τσακ να κάνω καταγγελία στην ΕΤΕΕ, Δραματικές αλλαγές θα έρχονται όσο πιο πολύ φορτώνετε το δίκτυο τους.
Όσο για τα κεντρικά τους καθόμαστε και κράζουμε και λέμε τα προβλήματα μας, με τεράστια αναμονή και εκεί μέχρι να έρθει ένας αρμόδιος που στο τέλος δεν βγαίνει καμία άκρη γιατί συνεχεία ακούμε τις ίδιες μ*λ*κιες όσο για το PC? Υπάρχει ένα laptop στο βάθος που άλλοτε βλέπει δίκτυο και άλλοτε ΟΧΙ με αποτέλεσμα να ανεβοκατεβούν συνέχεια στους ορόφους μέρει να δουν την καρτέλα μας!!!

Και σε καταλαβαίνω όταν πληρώνεις 12\1 και είσαι με το ζόρι στα 6\512.

haunted
06-10-07, 22:16
ZhenXlogic σε εξυπηρέτησε κανένας ή όχι? Για τι είδους πρόβλημα είχες παεί? Τι σου είπαν? Έβγαλες καμοία άκρη ή όχι?

ZhenXlogic
06-10-07, 22:41
ZhenXlogic σε εξυπηρέτησε κανένας ή όχι? Για τι είδους πρόβλημα είχες παεί? Τι σου είπαν? Έβγαλες καμοία άκρη ή όχι?
Η εξυπηρέτηση ήρθε με καθυστέρηση αν και δεν βγήκε καμία απόλυτος άκρη γιατί ακούσαμε τα ιδία και τα ιδία!

Όσο για το πρόβλημα μου ότι από την δευτέρα δεν έχω ούτε Internet ούτε τηλέφωνο και από την μια μου λένε ότι η γραμμή είναι ΟΚ και χτες ανακάλυψα ότι η γραμμή είναι νεκρή από το κεντρικό καφάο της πολιτικιάς!!! Δηλαδή πως η γραμμή μου είναι ΟΚ??? Ενώ είναι νεκρή θα μας τρελάνουν??? Πολύ απλά δεν την ψάχνουν τη βλάβη όσο πρέπει…

haunted
06-10-07, 23:20
Θυμάσε ποιός σε εξυπηρέτησε? Θέλω να δω αν κατεβάζουν συνέχεια τους ίδιους καιμένους...

ZhenXlogic
06-10-07, 23:35
Θυμάσε ποιός σε εξυπηρέτησε? Θέλω να δω αν κατεβάζουν συνέχεια τους ίδιους καιμένους...

Κοίτα εγώ δεν περιμένω να κατεβεί όποιος να ναι ζητάω συγκεκριμένα άτομα με τα οποία έχω μιλήσει! ;)

haunted
06-10-07, 23:38
Και τους βρίσκεις? :P :P :P

ZhenXlogic
06-10-07, 23:39
Και τους βρίσκεις? :P :P :P

ΟοΟ Ναι! Αν είναι στην βαρδια τους. :p

haunted
06-10-07, 23:40
Και ακόμα και με αυτούς που μιλάς δεν βγάζεις άκρη?

ZhenXlogic
07-10-07, 00:01
Και ακόμα και με αυτούς που μιλάς δεν βγάζεις άκρη?
Όταν μου λένε ότι η γραμμή είναι ΟΚ και εγώ βλέπω σπίτι μου με μέτρησης ότι η γραμμή είναι νεκρή λες να βγάζω άκρη??? :x

ZhenXlogic
08-10-07, 14:12
Και σαφώς αυτί τι στιγμή δουλεύει η σύνδεση η τηλεφωνία κάνει τα δικά τις (drop call) αλλά είναι αργά μετά από 1 εβδομάδα το έφτιαξαν… Εγώ σήμερα πήγα στον ΟΤΕ και ξεκίνησα διαδικασία φορητότητας…

Τα επόμενα βήματα και το τι θα κάνω παίζονται ακόμα σιγά σιγά όλα…;)

omnio
08-10-07, 20:20
Αρχιζω και τρομαζω με το 2play... Λετε να εκανα βλακεια που εκοψα τον οτε και την isdn γραμμη μου? Μην φτασω στο σημειο να λεω 768 for ever......

Tem
09-10-07, 10:25
Και σαφώς αυτί τι στιγμή δουλεύει η σύνδεση η τηλεφωνία κάνει τα δικά τις (drop call) αλλά είναι αργά μετά από 1 εβδομάδα το έφτιαξαν… Εγώ σήμερα πήγα στον ΟΤΕ και ξεκίνησα διαδικασία φορητότητας…

Τα επόμενα βήματα και το τι θα κάνω παίζονται ακόμα σιγά σιγά όλα…;)
Αν δεν κάνω λάθος δεν είχες προβλήματα. Μάλιστα είχες και υψηλό upload


Αρχιζω και τρομαζω με το 2play... Λετε να εκανα βλακεια που εκοψα τον οτε και την isdn γραμμη μου? Μην φτασω στο σημειο να λεω 768 for ever......
τα πάντα θα φανούν στην πράξη. Λογικά δεν θα πρέπει να έχεις προβλήματα

ZhenXlogic
09-10-07, 11:24
Αν δεν κάνω λάθος δεν είχες προβλήματα. Μάλιστα είχες και υψηλό upload.

Δεν κανείς λάθος δεν είχα προβλήματα στης αρχές!!! & έχω υψηλό UP, Τώρα τελευταία μας τα χάλασαν από λίγο έως πολύ. Εγώ όμως δεν αντέχω κάθε φορά που πέφτει το Internet να μην έχεις τηλέφωνο... :down:

ZhenXlogic
26-10-07, 01:17
Aloha PpL! :cool:

Όπως είχα συνεννοηθεί σήμερα ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και μου ένωσε την γραμμή πλέων είμαι πάλι στα δίκτυα του ΟΤΕ, μετά από αυτό πήγα στα κεντρικά (hol) και παρέδωσα τον εξοπλισμό και από εδώ και περά περιμένουμε ενημέρωση για την ρήτρα τι θα γίνει.

Παράλληλα περιμένω την On Telecoms, όπως λέει και το προφίλ μου. ;)

HOL DoublePlay Finito For My Line And For Me! :oneup::)

@ ADSLgr.com All rights reserved.