PDA

Επιστροφή στο Forum : Η HOL λέει ότι ενεργοποίησε τη γραμμή αλλά εγώ ακόμα συγχρονίζω αλλού



valour
06-10-07, 21:30
Γεια και από μένα. Έχοντας κάνει αίτηση στις 27/09/2007 για 24/1 στο κέντρο Ροστάν (2310-85ΧΧΧΧ) στη Θεσσαλονίκη (μετάβαση από ΔΙΟΔΟΣ-HOL σε HIBOX), τηλεφώνησα να δω τι γίνεται με την αίτηση μου γιατί μετά από μια εβδομάδα δεν μπορούσα να δω στο management tools την κατάστασή της. Συνεχώς μου λέγανε ότι προωθήθηκε αλλά εγώ δεν μπορούσα να δω τπτ. Την Παρασκευή 5/10/07 μίλησα με Τ/Υ και μου ήρθανε mails ότι το κύκλωμα μου ενεργοποιήθηκε. Εγώ όμως συνεχίζω να συγχρονίζω στα 768/192. Το Hibox το οποίο είχα αγοράσει από κατάστημα στη Θεσ/νίκη, είχε μέσα εξοπλισμό, ενώ στο site της HOL λέει ότι η κατάσταση εκκρεμεί. Συγκεκριμένα τι έχω λάβει :



Προς : ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

Σχετικά με το αίτημά σας για τη γραμμή ADSL 24576/1024 που έχει γίνει στον φορέα HOL για τον αριθμό 231085ΧΧΧΧ με ιδιοκτήτη ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η κατάσταση του αιτήματος είναι η εξής :



Το κύκλωμά σας ενεργοποιήθηκε στις 05/10/2007 Ο εξοπλισμός INTRACOM Intracom Single Play JetSpeed 520 Annex A θα σας αποσταλεί τις επόμενες ημέρες.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,

Hellas On Line



Το θέμα είναι ότι από την Τ/Υ μου είπανε ότι αυτό σημαίνει ότι έχουν πάρει την αίτηση μου και την έχουν προωθήσει...:hmm: Αλλά την προηγούμενη φορά που περίμενα ενεργοποίηση κυκλώματος , πρώτον μπορούσα να δω στο Management tools την κατάσταση της αίτησης και δεύτερον όταν μου είπαν ότι είχε ολοκληρωθεί, τότε και μόνο τότε ήμουν σε θέση να συνδεθώ στο Internet... Τώρα έχουν μπλέξει τα μπούτια τους νομίζω. Να σημειώσετε ότι είμαι συνδρομητής της HOL από το 1998 και τα προβλήματα που είχα δεν ήταν τεχνικά, αλλά με την Τ/Υ !!!!! :twisted:

haunted
07-10-07, 01:24
Λάθος Post.... σε τι συγχρονίζεις? ή δεν συγχρονίζεις καθόλου?

valour
07-10-07, 11:04
είπαμε 768/192

nikoslykos
10-10-07, 22:04
εχεις εγκαταστήσει το τελεφταίο firmware?

valour
11-10-07, 00:27
Ναι, το τελευταίο έχω...

nikoslykos
11-10-07, 10:34
εε τοτε για αλλη μια φορά βλακείες σου λενε παρε μερικα τιλεφωνακια γιατι μαλλον δεν εχουν κανει τιποτα ακομα

valour
11-10-07, 17:37
θα περιμένω.. μέχρι να πάρω τΗλεφωνάκια... ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.