PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με DC++ / emule στο ιδιοκτητο?



tasos-tasos
06-10-07, 22:04
εχει κανεις σας προβλημα με dc++/emule?

απο την ημερα που μπηκα ιδιοκτητο κατι servers σε dc++ (angelos, dark_angel)
και οι donkey1,donkey2 στο emule, δειχνουν dead

santokan
06-10-07, 22:12
το ιδιο ακριβως προβλημα εχω και γω

tasos-tasos
06-10-07, 22:19
α καλα καταλαβα... αν μπηκα ιδιοκτητο για να εχω απο 2 μβιτ που ειχα ξανα 2... και με τοσες κομμενες προσβασεις...

Rezwalker
06-10-07, 22:41
εχει κανεις σας προβλημα με dc++/emule?

απο την ημερα που μπηκα ιδιοκτητο κατι servers σε dc++ (angelos, dark_angel)
και οι donkey1,donkey2 στο emule, δειχνουν dead

To angelos hub ειναι down (και ηταν down και πριν βαλω 2 play αρα δεν εχει να κανει με αυτο) το ιδιο ισχυει και για το dark_angel νομιζω.

ThReSh
06-10-07, 22:45
και όχι μόνο...από όποιον user που έχω δοκιμάσει να κατεβάσω κάτι μέσω dc++ (free slots) δεν πιάνω ταχύτητες πάνω από 4-5kb/sec ανεξαρτήτως hub/upload του user/ώρας/μέρας...(torrent & direct download κατεβάζω full speed)
ε δεν μπορεί να πετυχαίνω συνέχεια άτομα που κόβουν τελείως το upload τους...(εκτός αν με μούτζωσε ο Μητσοτάκης...)

κανείς άλλος με τέτοιο "πρόβλημα"?

tasos-tasos
06-10-07, 22:50
To angelos hub ειναι down (και ηταν down και πριν βαλω 2 play αρα δεν εχει να κανει με αυτο) το ιδιο ισχυει και για το dark_angel νομιζω.

και τα donkeyserver no 2 και no 1, τα πιο δημοφιλη δηλαδη, στο emule, down?

υποπτο...

τι εχετε βαλει στα mtu, mru?
η φορθ φωναζει 1500
τιποτα δε μου δουλεψε με 1500
παιζω με 1400/1492
1492/1492

Rezwalker
06-10-07, 22:58
και τα donkeyserver no 2 και no 1, τα πιο δημοφιλη δηλαδη, στο emule, down?

υποπτο...

τι εχετε βαλει στα mtu, mru?
η φορθ φωναζει 1500
τιποτα δε μου δουλεψε με 1500
παιζω με 1400/1492
1492/1492

Για emule δεν εχω ιδεα..οσον αφορα το dc++ επειδη τυχαινει να το χρησιμοποιω καμια 5 χρονια δεν ειναι κατι ασυνηθιστο να ειναι down καποια hubs (ειτε προσωρινα ειτε οριστικα)...παντως στα υπολοιπα hubs περα των 2 που ανεφερες δεν εχω προβλημα προσβασης..
MTU 1492
πορτα ανοιξες για dc++ & emule στο configuration του router?

tasos-tasos
06-10-07, 23:24
ναι αυτα ειναι ανοιχτα εδω και χρονια, ημουν με 1bill forthnet ετη τωρα και ολα δουλευανε ρολοι
εκανα το ΛΑΘΟΣ να μπω ιδιοκτητο...
τουλαχιστον δε το εκανα στην 2η προσωπικη μου γραμμη
πειραξα της μανας και ειναι ο αριθμος που μας καλουν περισσοτερο, για το κοινο δηλαδη...
τωρα και χαλια τους ακουω.... και lock στα 6 ειμαι με κατεβασμα 2... και τοσες δυσλειτουργιες....δε πηρα κατι παραπανω... μονο προβληματα...ταχυτητα 2 οσο ημουν...σε ntua τεστ...

και Mtu και Mru 1492 εχετε?

sdikr
07-10-07, 02:39
ναι αυτα ειναι ανοιχτα εδω και χρονια, ημουν με 1bill forthnet ετη τωρα και ολα δουλευανε ρολοι
εκανα το ΛΑΘΟΣ να μπω ιδιοκτητο...
τουλαχιστον δε το εκανα στην 2η προσωπικη μου γραμμη
πειραξα της μανας και ειναι ο αριθμος που μας καλουν περισσοτερο, για το κοινο δηλαδη...
τωρα και χαλια τους ακουω.... και lock στα 6 ειμαι με κατεβασμα 2... και τοσες δυσλειτουργιες....δε πηρα κατι παραπανω... μονο προβληματα...ταχυτητα 2 οσο ημουν...σε ntua τεστ...

και Mtu και Mru 1492 εχετε?

Και για τα δυο (dc, emule) Υπάρχουν σχετικά νήματα, ναι είναι down για όλους

MANOSB
09-10-07, 15:52
καλησπέρα , μετά από format ,με modem siemens cl 110 (ιδιόκτητο 4thnet), δεν μπορώ να κάνω τίποτα στο emule,
υπάρχει τρόπος να λυθεί ;;;;;

pinhead1
10-10-07, 02:25
Παιδία τα donkey servers τα κλείσανε από ότι άκουσα απο την IFPI στη Γερμανία.:mad:


http://www.p2p-blog.com/item-372.html

Επίσης ακούγεται και για άλλους.

http://www.itworld.com/Net/4087/060222edonkey/

alexshmmy
10-10-07, 08:24
Μπειτε σε κανα hub εστιων πανεπιστιμιου ή σε ξενα που θελουν μεγαλο share για να μπεις,που παιζουν μονο T3 users και δειτε αν πιανετε καλες ταχυτες ή οχι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.