PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet και TV



Shade
07-10-07, 20:41
Ξέρει κανένας τίποτα για το τι παίζει με forthnet και tv?:hmm:

Όχι τίποτα άλλο αλλά επειδή έκανα αίτηση στη forthnet για 2play και ο πατέρας μου βλέπει διαφημίσεις από άλλες εταιρίες για tv μαζί με τα υπόλοιπα μήπως υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο με την forthnet??

kokoretsi
07-10-07, 20:44
τάμα έκανες ; έχει ακόμα μέλλον το θέμα ...

flamelab
07-10-07, 20:46
3play η forthnet ? Προς το παρόν τίποτα . Στην πρωωωωωωωωτη τους διαφήμιση για adsl πριν έξι μήνες διαφήμιζαν 3play(δηλ τηλεόραση , τηλέφωνο , ίντερνετ ) αλλά οι πραγματικές ταχύτητες γενικά στην Ελλάδα δεν επιτρέπουν σωστή ροή προγράμματος για αυτό και έβγαλαν την τηλεόραση από πλαστελίνη. Πριν όμως αποφασίσετε να μην βάλετε forthnet δείτε στο forum για την ON και την VIVODI που παρέχουν 3play . Ολοι έχουν προβλήματα .

karavagos
07-10-07, 22:01
Βολευτείτε με αυτό (forthnet.tv) για την ώρα :p:rofl:

cuper
07-10-07, 22:56
Βολευτείτε με αυτό (forthnet.tv) για την ώρα :p:rofl:

Ψαρωτικό :rofl: :p

"About forthnet.tv
Welcome to Forthnet.tv !!! All latest videos and channels will be here... First of all we would like to declare that we have nothing to do with the Greek ISP Company FORTHNET or the greek web site forthnet.gr . Here you can post any video you like as long as it is funny!!!"

chris_a
07-10-07, 23:25
3play η forthnet ? Προς το παρόν τίποτα . Στην πρωωωωωωωωτη τους διαφήμιση για adsl πριν έξι μήνες διαφήμιζαν 3play(δηλ τηλεόραση , τηλέφωνο , ίντερνετ ) αλλά οι πραγματικές ταχύτητες γενικά στην Ελλάδα δεν επιτρέπουν σωστή ροή προγράμματος για αυτό και έβγαλαν την τηλεόραση από πλαστελίνη. Πριν όμως αποφασίσετε να μην βάλετε forthnet δείτε στο forum για την ON και την VIVODI που παρέχουν 3play . Ολοι έχουν προβλήματα .

Τοτε μπορει καποιος να μου εξηγησει πως σ αλλες χωρες με μια ταπεινη συνδεση 512/128 εχουν TV και μαλιστα χωρις κανενα προβλημα???

evantigger
08-10-07, 00:05
Τοτε μπορει καποιος να μου εξηγησει πως σ αλλες χωρες με μια ταπεινη συνδεση 512/128 εχουν TV και μαλιστα χωρις κανενα προβλημα???
Το πρόβλημα δεν έγκειται τόσο στην ταχύτητα όσο στην ποιότητα των γραμμών που προκαλεί αποσυνδέσεις... Το ότι έχουν 512/128 δε σημαίνει ότι με 64 KB/s βλέπουν τηλεόραση αλλά ότι υπάρχει ένα εύρος ζώνης δεσμευμένο μόνο για την τηλεόραση...

flamelab
08-10-07, 14:25
Το πρόβλημα δεν έγκειται τόσο στην ταχύτητα όσο στην ποιότητα των γραμμών που προκαλεί αποσυνδέσεις... Το ότι έχουν 512/128 δε σημαίνει ότι με 64 KB/s βλέπουν τηλεόραση αλλά ότι υπάρχει ένα εύρος ζώνης δεσμευμένο μόνο για την τηλεόραση...

Σωστός . Και επίσης , το κατώτερο επιτρεπτό όριο ποιότητας σε ένα βίντεο Standard Definition είναι τα 768 kbps ( με τα 512 να είναι όριακά επιτρεπτόμενα ) . Και μη ξεχνάμε το upload και το υπόλοιπο bandwith για διεργασίες παρασκηνίου . Άρα τα 512/128 είναι ταπεινότατα έως μη αποδεκτά .:rtfm:

voithostyrempora2
08-10-07, 15:08
Μη μου τις πλαστελίνες τάραττε .


:p:p:p

@ ADSLgr.com All rights reserved.