PDA

Επιστροφή στο Forum : Άλλες 54 ημέρες για τίς 50 πρώτες ομάδες...



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

octap
23-12-05, 23:50
Ακόμα δεν μπήκα και ανεβήκαμε 1 θέση :mad:
που να πείσω και τον...Admin

:yahoo: 59:yahoo:

timoz
29-12-05, 22:39
58 ρε! :D

Μπράβο παιδιά! Πάμε γερά, και από το νέο έτος ακόμα πιο γερά!

Απάνω τους! :thumb_dup

dipa57
30-12-05, 02:40
Η επόμενη αλλαγή τίτλου θα γίνει όταν μπούμε στίς 50 πρώτες ... :p
Γι αυτό keep folding :thumbsup1
Όπως πάμε να ετοιμάζεσαι για αλλαγή πολύ σύντομα.

Όταν μπούμε στην 50άδα θα αλλάξω και την υπογραφή μου από:
It's only Rock'n'Roll But I like it ...
σε:
It's only FOLDING But I like it ...

shaq141a
31-12-05, 00:27
Καλό το folding at home αλλά δεν πιστεύω ότι το group του stanford είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή όσον αφορά την αναδίπλωση. To Rosseta είναι ανώτερο αν και ο σκοπός του είναι διαφορετικός από το f@h.

Νικαετός
01-01-06, 22:12
Τα στατιστικά στη σελίδα του Extreme overclocking , διαλύθηκαν σήμερα !

paradisegr
02-01-06, 00:40
Τα στατιστικά στη σελίδα του Extreme overclocking , διαλύθηκαν σήμερα !

Τα στατιστικά τους μια χαρά τα βλέπω, τα δικά μας έχουν διαλυθεί και όχι μόνο σήμερα αλλά το τελευταίο χρονικό διάστημα έχουν αρκετές διαφορές με το ex. over.
Προσωπικά έχω μόνιμα διαφορά 1000 με 1500 πόντους στην ημερήσια παραγωγή και γύρω στις 7-10.000 στην εβδομαδιαία

anon
02-01-06, 10:55
Και εγώ βλέπω τα στατιστικά στο ex.over και υπάρχουν διαφορές με τα δικά μας. Νομίζω όμως ότι τα δικά τους είναι πιο σωστά.
Επίσης βλέπω σημαντική μείωση στο μέρο όρο της ομάδας. Και αυτό παρόλο που εμφανίζονται συνεχώς νέα μέλη να φολντάρουν.
Σε μένα μια μου δίνει 800 την ημέρα, την άλλη 3000. Εφόσον μου ανεβάζει τον μέσο όρο δεν με πειράζει. Πρέπει να έχει να κάνει που άλλαξα ρυθμίσεις σε αρκετά μηχανήματα να παίζουν με πάνω απο 5ΜΒ.

EvilHawk
02-01-06, 11:00
Τα στατιστικά τα δικά μας και του Extreme overclocking εχουν μια διαφορά ώρας που πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σας ! Το Extreme overclocking κλείνιε την ημέρα στίς 8 το πρωί ώρα Ελλάδας (της επόμενης ημέρας), τα δικά μας κλείνουν κανονικά τα μεσάνυχτα με ότι εχει η βάση του Stanford μέχρι εκείνη την ώρα! ;)

Ο μέσος όρος κάνει Χριστουγεννιάτικες διακοπές! Θα επανέλθει στα γνωστά επίπεδα σύντομα!

Νικαετός
02-01-06, 12:26
Τα στατιστικά τους μια χαρά τα βλέπω, τα δικά μας έχουν διαλυθεί και όχι μόνο σήμερα αλλά το τελευταίο χρονικό διάστημα έχουν αρκετές διαφορές με το ex. over.
Προσωπικά έχω μόνιμα διαφορά 1000 με 1500 πόντους στην ημερήσια παραγωγή και γύρω στις 7-10.000 στην εβδομαδιαία

LOL ! Μάλλον ξύπνησες αργά την πρωτοχρονιά . Μέχρι τις 6 το απόγευμα (και ίσως και αργότερα) δεν είχε προσθέσει ούτε ένα πόντο σε κανέναν χρήστη σε όλο τον κόσμο!

Αργότερα το πρόβλημα διορθώθηκε . Όλα τώρα είναι οκ :thumbsup1

paradisegr
03-01-06, 01:53
Τα στατιστικά τα δικά μας και του Extreme overclocking εχουν μια διαφορά ώρας που πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σας ! Το Extreme overclocking κλείνιε την ημέρα στίς 8 το πρωί ώρα Ελλάδας (της επόμενης ημέρας), τα δικά μας κλείνουν κανονικά τα μεσάνυχτα με ότι εχει η βάση του Stanford μέχρι εκείνη την ώρα! ;)

Ο μέσος όρος κάνει Χριστουγεννιάτικες διακοπές! Θα επανέλθει στα γνωστά επίπεδα σύντομα!
Φυσικά τη λαμβάνω υπόψιν αλλά σε εβδομαδιαία βάση δεν δικαιολογείται να έχει 7-10.000 διαφορά!! Αλλωστε η εβδομαδιαία παραγωγή είναι και η πιο αξιόπιστη. Απλά πιστεύω πως το πρόβλημα ξεκινάει από τα ημερήσια και επεκτείνεται φυσικά και σαν άθροισμα και στα εβδομαδιαία

PS Εξακολουθεί πάντως ακόμα να δείχνει τους πόντους παραγωγής του Netraptor στον Anon και ανάποδα!!! Μπορεί και σε άλλους αλλά αυτή η περίπτωση βγάζει μάτι

NoYmErOs
03-01-06, 07:56
Τα στατιστικά τα δικά μας και του Extreme overclocking εχουν μια διαφορά ώρας που πρέπει να λαμβάνεται υπόψη σας ! Το Extreme overclocking κλείνιε την ημέρα στίς 8 το πρωί ώρα Ελλάδας (της επόμενης ημέρας), τα δικά μας κλείνουν κανονικά τα μεσάνυχτα με ότι εχει η βάση του Stanford μέχρι εκείνη την ώρα! ;)

Ο μέσος όρος κάνει Χριστουγεννιάτικες διακοπές! Θα επανέλθει στα γνωστά επίπεδα σύντομα!

έφυγα και δεν κατέβαζε κανένα τίποτα.. μόνο μια κονσόλα δούλευε από σύνολο 5 και μια γραφική...5μέρες έτσι έμειναν ανοιχτά τα μηχανάκια..:thumbdown

anon
03-01-06, 09:54
PS Εξακολουθεί πάντως ακόμα να δείχνει τους πόντους παραγωγής του Netraptor στον Anon και ανάποδα!!! Μπορεί και σε άλλους αλλά αυτή η περίπτωση βγάζει μάτι

Λέω και εγώ, ξαφνικά νούμερο δύο στην παραγωγή :D:D:D:D

Χιχιχιχιχιχι...... Τι είμαι, ο NetTraptor ειμαι;;;;:-k

EvilHawk
03-01-06, 13:40
PS Εξακολουθεί πάντως ακόμα να δείχνει τους πόντους παραγωγής του Netraptor στον Anon και ανάποδα!!! Μπορεί και σε άλλους αλλά αυτή η περίπτωση βγάζει μάτι
Kάτσε γιατί μπερδεύτηκα τώρα! Εχεις εντοπίσει κάποιο πρόβλημα στα στατιστικά μας? Αν ναι στείλε μου σε παρακαλώ με pm παραδείγματα για να καταλάβω σε τι ανεφέρεσαι!

Hwoarang
09-01-06, 18:03
χάσαμε μία θέση ε? απο 58 πήγαμε 59 . Ποιος πουσ... μας πέρασε?:ork:ork

vagskarm
09-01-06, 18:12
Δεν άκουσες την Team Hack a Day να περνάει ? Ξαναπήγαμε στην 58 για μερικές μέρες πάντως μην στεναχωριέσαι, αλλά έρχεται άλλο ένα βουνό να περάσει... Μετά από αυτό ησυχία, μόνο εμείς θα προσπερνάμε για καιρό, απ' ότι φαίνεται.

dantouan
09-01-06, 18:40
Mαλλον για την ομαδα Team Engadget μιλαμε, εχουν οντως τρελη παραγωγη ποντων...

EvilHawk
09-01-06, 19:03
Μας πέρασε το τρένο (Team Hack a Day) που ακολουθούσε! ;)

vagskarm
09-01-06, 19:19
Τώρα που το πρόσεξα, στα στατιστικά της ομάδας μας, γιατί δείχνει ακόμη νέους χρήστες που μπήκαν 30/12/2005 ? bugάκι μυρίζει, σνιφ σφιν!!!

mrsaccess
09-01-06, 19:22
Προτείνω DDOS attack στους άπιστους!
(αν και με τις γραμμές του ΟΤΕ μάλλον θα γυρίσει μπούμερανγκ η επίθεση)

Αλλά όταν από τα 13000 μέλη foldάρουν μόνο τα 368 φταίμε και εμείς λιγάκι...

EvilHawk
09-01-06, 19:37
γιατί δείχνει ακόμη νέους χρήστες που μπήκαν 30/12/2005 ? bugάκι μυρίζει
Ω να ήταν το μόνο καλά θα ήταν!
Κανονικά θέλει γράψιμο απο την αρχή! Ότι bug βρήκα μεχρι τώρα βρήκα! :p
Η θα την πέσω στον Νεκτάριο να το γράψει ή τον admin του EOC να βγάλει το δικό του σαν plugin για τo vBulletin ! ;)

dipa57
09-01-06, 22:59
Αλλά όταν από τα 13000 μέλη foldάρουν μόνο τα 368 φταίμε και εμείς λιγάκι...

:respekt:

Σε ένα σημείο μόνο κάνεις λάθος.
Δεν φταίμε λιγάκι.
Φταίμε πάρα πολύ.

vagskarm
09-01-06, 23:16
Συγνώμη αλλά δεν διπλώνουν 368, το extreme overclockers δείχνει 125 ενεργούς, αν δεν κάνω λάθος. Τι να κάνουμε, έχουμε και τα στραβά της φυλής. Εγώ βλέπω 3 ομάδες από Ελλάδα αντί για μία, και αν προσθέσεις τους ενεργούς... βράστα. Κοιτάτε πάνω πάνω στη λίστα με τις ομάδες τους Αυστραλούς για να καταλάβετε τι θα πει ομαδικό πνεύμα. (δεν εννοώ να καταλάβετε εσείς όλοι κι εγώ απ' έξω να ξηγιέμαι)

NoYmErOs
10-01-06, 07:40
:respekt:

Σε ένα σημείο μόνο κάνεις λάθος.
Δεν φταίμε λιγάκι.
Φταίμε πάρα πολύ.

Δεν νομίζω όμως οτι πρέπει να υποχρεώσεις κάποιον να μπει στο project δυστυχώς:p... άσε τα 13,000 μέλη..

τα 368 να ήταν ενεργά και τώρα θα ήμασταν 30 θέσης πάνω.

paradisegr
15-01-06, 03:05
Τι έγινε ρε παιδιά ??? Φτάσαμε τους 40.000 πόντους την ημέρα!! Μιλάμε για υπερδύναμη στο δίπλωμα!! Αντε με το καλό και στους 50.000 την ημέρα, μη χαλαρώνουμε όμως τώρα που πιάσανε και τα κρύα . Ο κόσμος πάει με τους νικητές πάντα, όσο περισσότερη διαφήμιση γίνεται στο folding τόσο περισσότεροι θα έρχονται μαζί μας.


ΓΕΡΑΑΑΑ:thumb_dup:thumb_dup

Νικαετός
15-01-06, 03:10
Πάμε καλά ! Χαίρομαι , πάνω που άρχισαν να χαλάνε τα δικά μου μηχανάκια. Μετά τον FX-53 , που κοντεύει 2 μήνες στο ...συνεργείο , πάει και το ταπεινό λαπτοπάκι , που έδινε όμως και αυτό το κατιτίς του. :oops:

Δεν πειράζει όμως , γιαυτό δεν είναι οι ομάδες άλλωστε ? Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους .:thumb_dup

NetTraptor
15-01-06, 23:54
Έβαλα κάτι 64αμπιτα να βαράνε… αι να δούμε… :D

Hwoarang
16-01-06, 01:14
αλήθεια με τους amd64 που έχω , θα παρήγαγα πιο πολλά αν έβαζα windows x64 ?

Νικαετός
16-01-06, 01:21
αλήθεια με τους amd64 που έχω , θα παρήγαγα πιο πολλά αν έβαζα windows x64 ?

Καμμία διαφορά σε μένα με τον FX 55 ! (Σε μία εβδομάδα λιγότεροι πόντοι από τα x64 - Βέβαια ήταν και διαφορετικές οι πρωτεΐνες )

TheCondor
16-01-06, 05:41
Εγω παντως ξαναρχιζω το διπλωμα, μιας και στο gentoo δεν εχω προβληματα. ( με το ubuntu χανοταν η μπαλα, ηταν πολυ ασταθες το συστημα, και ο υπολογιστης που ειχα για server χαλασε μαζι με δυο ups, ενα dvd, και μια καρτα γραφικων... )

Αντε να δουμε ρε παιδια :D

octap
16-01-06, 11:27
Πάμε γερά!!!!! :p

ακόμα δεν έκανα κίνηση με τον Admin στην δουλειά. Βλέπω ένα-ένα τα site που μπαίνω να τα κόβει και δεν θα ήθελα μια μέρα να κάνει το ίδιο και στο adslgr.com :oops:

EvilHawk
16-01-06, 12:37
Nα σου πώ τί θα κάνεις! Θα εντοπίσεις ένα ενδιαφέρον θέμα και θα του επιστήσεις την προσοχή να το διαβάσει, αυτό ήταν, μετά θα κολλήσει .... ;)

paradisegr
17-01-06, 03:48
15 πρώτα μέλη πάνω από 100.000 πόντους !!!:respekt::respekt:

43.500 βαθμούς την ημέρα!!! Τρέμε κόσμε, απίστευτα πράγματα συμβαίνουν το τελευταίο καιρό εαν είναι σωστό το extreme overclocking. Μολις πριν 3 μήνες παίζαμε στους 18.000 πόντους και προσπαθούσαμε να κρατηθούμε μπροστά από τους Μακιντοσάκηδες. Γερά για το στρογγυλό το 50αρι (50.000 πόντους/ημέρα και 50η θέση) !! :thumb_dup:thumb_dup

dantouan
17-01-06, 03:54
Αντε για παμε γερα για ενα ακομα ρεκορ...:cool:

mrsaccess
17-01-06, 05:16
Γερά για το στρογγυλό το 50αρι (50.000 πόντους/ημέρα και 50η θέση) !! :thumb_dup:thumb_dup
Δηλαδή πάμε για double;;; :p

TheCondor
17-01-06, 06:29
Δηλαδή πάμε για double;;; :p

Ασε τις 'παραξενες' ορολογιες εσυ... :haha :-k :-k

TheCondor
17-01-06, 06:32
Μου φαινεται αφου δεν μασαει που δεν μασαει το gentoo, θα βαλω και την δευτερη κονσολα να foldarei να δωσω δυναμη μπας και επανορθωσω για οσο καιρο ελειπα.

vagskarm
17-01-06, 10:21
Φτου μας να μη μας ματιάσουμε, πετάει η ομάδα, φούλ για 50άρι

BlindG
17-01-06, 10:40
Εγώ βλέπω 3 ομάδες από Ελλάδα αντί για μία, και αν προσθέσεις τους ενεργούς... βράστα. Κοιτάτε πάνω πάνω στη λίστα με τις ομάδες τους Αυστραλούς για να καταλάβετε τι θα πει ομαδικό πνεύμα. (δεν εννοώ να καταλάβετε εσείς όλοι κι εγώ απ' έξω να ξηγιέμαι)

Συμφωνώ. Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα όταν είδα στον κατάλογο ομάδων 3 ομάδες από μια χώρα σαν την Ελλάδα (αναφέρομαι στο μέγεθός μας).

Υπάρχει καμιά περίπτωση συγχωνεύσεως?

NetTraptor
17-01-06, 11:08
Ναι να ζητήσουμε να εισχωρήσει σε μας το PCMagazine…:lol:

Πάντως ο Vero Cluster τους τρώει σκόνη από όλα τα computational grid μας!:haha:haha:haha

Hwoarang
17-01-06, 23:49
το θέμα είναι τι ζητάμε. "αναγνώριση" ώς ομάδα ή ως κράτος.

Πιστεύω θα ωφελούσε μία συγχώνευση:oops:


Πήρα καινούργιες ψύκτρες για τους 64μπιτους και μνήμες. Έρχεται τρελό overclocking :D :twisted:

EvilHawk
17-01-06, 23:54
To pc-magazine ήξερε ότι υπήρχαν ήδη 2 ομάδες όταν ξεκίνησε την δικιά του!
Όποιος θέλει ας έρθει στην ομάδα μας που έχει την μεγαλύτερη "δυναμική" απο όλες, ευπρόσδεκτος είναι!

NetTraptor
18-01-06, 00:55
To pc-magazine ήξερε ότι υπήρχαν ήδη 2 ομάδες όταν ξεκίνησε την δικιά του!
Όποιος θέλει ας έρθει στην ομάδα μας που έχει την μεγαλύτερη "δυναμική" απο όλες, ευπρόσδεκτος είναι!

Σωστος... εγω τα ειπα και αλλου... δεν ακουνε... θελουν ολοι το κοματι τους... :-k

mrsaccess
18-01-06, 03:44
Μπα, εγώ νομίζω ότι ωφελείται περισσότερο η χώρα μας όταν υπάρχουν τρία GR στο top100 παρά όταν υπάρχει μόνο ένα!

Αφενώς η επανάληψη είναι η αρχή της μάθησης, αφετέρου δείχνουμε πιο πολλοί (και σκόρπιοι).

Τέλος γιατί να συγχωνευτούμε; Δεν το καταλαβαίνω!
Εγώ στο adslgr χάνω τη μέρα μου, όχι στο pc mag.
Άλλωστε και στο champions league πάνε Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός. Όχι ο Παναθηνολυμπιακός!

NoYmErOs
18-01-06, 10:41
Τέλος γιατί να συγχωνευτούμε; Δεν το καταλαβαίνω!
Εγώ στο adslgr χάνω τη μέρα μου, όχι στο pc mag.
Άλλωστε και στο champions league πάνε Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός. Όχι ο Παναθηνολυμπιακός!

:lol::lol::lol::lol: σωστός.... αλλά... εκεί παίζουν για τα λεφτά και το καταλαβαίνω να μην υπάρχει Παναθηνολυμπιακός, εδώ που είναι κάτι τελείως διαφορετικό τι κάνουν ?

Επειδή το έχουμε συζητήσει αρκετές φορές το θέμα αν ψάξετε σε παλιότερα τόπικ (για τους νεότερους αυτό)θα βρείτε απαντήσεις σχετικά με την μη ένωση των ομάδων.

waste
18-01-06, 11:32
βρε παιδια δεν αφηνουμε λεω εγω αυτα τα μεγαλεπιβολα για την ελλαδα κι αλλα κουραφέξαλα. το folding θεωρητικα θα ειναι καλο για ολο τον κοσμο και για πλακα καθως και για να παιζουμε μεταξυ μας φτιαχνουμε ομαδες. λοιπον στην ελλαδα εχουμε 3 τετοιες ομαδες, κι οποιος θελει να φολνταρει μπορει να επιλεξει ποια του ταιριαζει καλύτερα. απο εκεί και πέρα δεν υπάρχει καμία προβολή της χώρας και αλλα τέτοια εθνοσοσιαλιστικα παρά μόνο στη φαντασίωση μας. εαν αυτο καποιους τους κανει να νιωθουν καλύτερα έχει καλώς. εαν πάλι κάποιους δεν τους κανει να νιωθουν καλύτερα μπορουν να φολνταρουν για τους λινουξαδες, του πισιμαγκαζιναδες, το κλουβι με τις τρελές ή ό,τι.

Δηλαδή σώνει και καλά να χωρέσουμε όλοι σε ένα καλούπι επειδη ειμαστε ελληνες? με αυτη τη λογική να έχουμε μία ποδοσφαιρική ομάδα, ένα κόμμα, έναν τύπο αυτοκινήτων και άλλα τετοια εθνοσοσιαλιστικά. Εμπρος για το VolksFolding :D

NoYmErOs
18-01-06, 11:48
δες όμως τις άλλες χώρες ..αρκετές από αυτές πάνε ομαδικά..
Όχι ότι δεν συμφωνώ με τα σχόλιά σου

BlindG
18-01-06, 12:54
Δεν διαφωνώ με το γεγονός πως θέλουν και οι άλλοι να κάνουν το κομμάτι τους.
Δυστυχώς, δεν καταλαβαίνει ο πολύς ο κόσμος οτι η ισχύς έρχεται με την ένωση (θα έγραφα το αρχαίο ρητό αλλά φοβάμαι ορθογραφική πατάτα... "ισχύς εν τει ενώσει"?)

ΟΜΩΣ, το σωστό (κατα τη γνώμη μου) θα ήταν πως ΑΝ υπήρχε ενδεχόμενο συγχώνευσης, θα έπρεπε να μετονομαστεί το η ομάδα και ουχί να παραμείνει adslgr.

Hwoarang
18-01-06, 13:27
αυτό ναι. Η μετονομασία επιβάλεται. Τέλος πάντων. Να σας πώ κάτι που παρατήρησα. Έχουμε λίγα άτομα που foldάρουν. Και φταίει το ότι δεν προβάλεται απο το adslgr καθόλου το θέμα folding. Εγω έμαθα για το folding καθώ κατέβαζα την μπάρα ποιο κάτω στο forum. Ϊσως αν το όλο θέμα του folding ανέβαινε λίγο πιο ψηλά να το έβλεπαν και άλλοι. Πολλά άτομα δεν νομίζω να κατεβαίνουν πιο κάτω απο το "fun section"

EvilHawk
18-01-06, 13:33
Πάντως εγώ έχω και μια πρόταση και γι αυτούς ποου θέλουν να έχουν το "κομμάτι" τους!

Μπορoύν να γίνουν μέλη της ομάδας και να βάζουν δίπλα στο user name τους ότι προσδιοριστικό θέλουν σαν υπο-oμάδες πχ. user_name[tade magazine] ή user_name[tade_forum] !

Όποιους λοιπόν τους ενδιαφέρει ή προοπτική της μιας δυναμικής ομάδας, ας έλθουν και θα φροντίσουμε να εκφράζει το όνομα της ομάδας όλους!

BlindG
18-01-06, 15:03
Μη με παρεξηγήσετε πάντως.
Ούτε κανένα δεσμό έχω με "αυτούς" ούτε τίποτα. Απλώς είπα οτι δεν μου άρεσε και πάρα πολύ αυτό που είδα.

Όσο για το αν προβάλεται το θέμα, νομίζω πως δεν μπορεί να γίνει κάτι παραπάνω στο θέμα προβολής. Το topic είναι ήδη στο root του forum και ο sdikr (που παρατήρησα πρώτο) έχει μια αρκετά ιντριγκαδόρικη υπογραφή. Ε, μετά δεν είναι δα και τόσο δύσκολο να το βρείς.

Στο κάτω κάτω, θα μπορούσε να βγαίνει banner σε κάθε σελίδα, αλλά τότε θα σας λέγανε (τους αντμινιστράτορες) ΠΕΛΑΤΕΣ και θα σας στέλνανε κρασιά :p (καθώς το έγραφα αυτό, συνειδητοποίησα οτι μπορεί τελικά σε κάποιους να τους αρέσει το να τους έρχονται κρασιά ;) )

@ ADSLgr.com All rights reserved.