PDA

Επιστροφή στο Forum : Baudtec Η Γνώμη σας?



morfan
09-10-07, 21:42
Γειά σας παιδιά.Εχω το BaudTec (Ξέρετε αυτό που δίνει ο ΟΤΕ) και μου έδωσε ενας φίλος το siemens CL-110. Ποιό μου προτείνετε να χρησιμοποιοώ?

Asdic
13-10-07, 02:35
φίλε και εγώ αυτό έχω αλλά σκέφτομαι να πάρω κάτι πιο ''επώνυμο'', για αυτό καλύτερα πάρε το Siemens

Πύρρος
13-10-07, 02:42
Το siemens, συνδεδεμένο με ethernet.

edit: ποιό baudtek; Το ασύρματο modem/router ή μια usb παντόφλα;

morfan
13-10-07, 13:40
όχι το ασύρματο.Το απλό BaudTech router συνδεμένο με ethernet εχω.Δεν έχω καποιο πρόβλημα αλλα απο τη στιγμή που μου έδωσαν to siemens αρχισα να σκέφτομαι να το αλλάξω. Αν και τα 2 είναι στην ίδια κατηγορία(σε θέμα τιμής τουλάχτιστον).

Asdic
15-10-07, 00:58
εγώ έχω το USB παντόφλα...ίσως γιαυτό η γραμμή σέρνεται σαν να ήταν 256 αντί για το 1 Mbps που την αγόρασα. και να φανταστείται ο τοπικός βρόγχος είναι περίπου 700 μέτρα από το σπίτι.:down::down::down::down::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry::sorry:

Asdic
19-10-07, 19:50
Τελικά μάλλον δεν έφταιγε το μοντεμ αλλα η γραμμή γιατί ύστερα από τηλεφώνημα στον ΟΤΕ και αναμονή 2 ημερών ξαφνικά η γραμμη απογειώθηκε αφου κατεβάζω με μέσο όρο 75-80 kbps αλλά και πάλι για 1 Mbps γραμμή λίγο είναι....

stefkon
19-10-07, 20:13
Γειά σας παιδιά.Εχω το BaudTec (Ξέρετε αυτό που δίνει ο ΟΤΕ) και μου έδωσε ενας φίλος το siemens CL-110. Ποιό μου προτείνετε να χρησιμοποιοώ?


Βασικά είναι στην ίδια κατηγορία.
Δοκίμασε και τα 2 και δες ποιό είναι ποιό σταθερό με την γραμμή σου.
Η σύνδεση να γίνει μέσω της ethernet.

stefkon
19-10-07, 20:15
Τελικά μάλλον δεν έφταιγε το μοντεμ αλλα η γραμμή γιατί ύστερα από τηλεφώνημα στον ΟΤΕ και αναμονή 2 ημερών ξαφνικά η γραμμη απογειώθηκε αφου κατεβάζω με μέσο όρο 75-80 kbps αλλά και πάλι για 1 Mbps γραμμή λίγο είναι....


Άλλάξε το με ένα Modem/router για καλύτερα αποτελέσματα.
Μην περιμένεις και φοβερές διαφορές αλλά θα έχει αρκετή διαφορά.

ariadgr
20-10-07, 02:13
Γειά σας παιδιά.Εχω το BaudTec (Ξέρετε αυτό που δίνει ο ΟΤΕ) και μου έδωσε ενας φίλος το siemens CL-110. Ποιό μου προτείνετε να χρησιμοποιοώ?


Βασικά είναι στην ίδια κατηγορία.
Δοκίμασε και τα 2 και δες ποιό είναι ποιό σταθερό με την γραμμή σου.
Η σύνδεση να γίνει μέσω της ethernet.

Το Siemens είναι κλάσης ανώτερο, όσο για το ethernet σωστά τα είπες.

stefkon
20-10-07, 17:37
Το Siemens είναι κλάσης ανώτερο, όσο για το ethernet σωστά τα είπες.


Εννοώ το ρουτερ BaudTec και όχι το απλό modem.
Στην ίδια κατηγορία είναι, απλά οι διαφορές είναι (περίπου) μικρές και εξαρτάται απο την γραμμή που έχεις και το dslam.

@ ADSLgr.com All rights reserved.