PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναβάθμιση 24000 kbit / sec Vodafone ADSL



vassar
09-10-07, 23:39
Ανοίγω αυτό το θέμα για τους κατόχους σύνδεσης Vodafone ADSL για να ενημερωνόμαστε πότε θα δούμε την αναβάθμιση στα 24000 kbit / sec. Εγώ προς το παρών ακόμα στα 12000 kbit /sec είμαι.

Όποιος αναβαθμιστεί ας ενημερώσει……

voulistas
10-10-07, 09:27
Εγω αναβαθμιστηκα χτες. Βεβαια 24 δεν πιανω με τιποτα. Συγχρονιζω στα 16546/818. Ασ πουμε οτι ειναι καλα.Εξαλλου εγω για 12 ξεκινησα βρεθηκα με την ιδια τιμη παραπανω οποτε no problem. Καλη τυχη και στους υπολοιπους

BoGe
10-10-07, 10:25
Εγω αναβαθμιστηκα χτες. Βεβαια 24 δεν πιανω με τιποτα. Συγχρονιζω στα 16546/818. Ασ πουμε οτι ειναι καλα.Εξαλλου εγω για 12 ξεκινησα βρεθηκα με την ιδια τιμη παραπανω οποτε no problem. Καλη τυχη και στους υπολοιπους

Πολύ φοβάμαι ότι επειδή συνδέεστε σε DSLAM της HOL, 1ΜΒ up δύσκολα θα δείτε.

Voulista, πια είναι τα στατιστικά της γραμμής σου;

mbartsas
10-10-07, 11:09
εμένα πάντως παιδιά συγχρονίζει πλέον στα 12248/985. Αν ανέβει και η ταχύτητα προς τα 24 τότε θα είμαστε μια χαρά!!!απλά δεν ξέρω πόσο χρόνο θα πάρει αλλά και έτσι σταθερά να μείνω δεν με χαλάει καθόλου!αναμένουμε:whistle:.

voulistas
10-10-07, 11:15
Σχετικα με τα στατιστικα ειναι λιγο μπερδεμενο.

Οταν ημουν στα 12 ειχα SNR 11.0 και Attenuation 23

Το περιεργο ειναι οτι και τωρα που "αναβαθμιστηκα" εχω τις ιδιες τιμες.

Σκεφτομαι να τους παρω και να τους πω να με ανεβασουν και αλλο αλλα φοβαμαι μην αρχισουν αποσυνδεσεις και τετοια. Θα δειξει...Θα περιμενω λιγο ακομα μηπως βελτιωθει και αλλο

BoGe
10-10-07, 11:43
Σχετικα με τα στατιστικα ειναι λιγο μπερδεμενο.

Οταν ημουν στα 12 ειχα SNR 11.0 και Attenuation 23

Το περιεργο ειναι οτι και τωρα που "αναβαθμιστηκα" εχω τις ιδιες τιμες.

Σκεφτομαι να τους παρω και να τους πω να με ανεβασουν και αλλο αλλα φοβαμαι μην αρχισουν αποσυνδεσεις και τετοια. Θα δειξει...Θα περιμενω λιγο ακομα μηπως βελτιωθει και αλλο

UpLoad θα μπορούσες να έχεις 1ΜΒ.
Μάλλον η HOL εφαρμόζει εσκεμμένα ή όχι την ίδια πολιτική και για την Vodafone.

eyd_perissos
10-10-07, 12:42
Ανοίγω αυτό το θέμα για τους κατόχους σύνδεσης Vodafone ADSL για να ενημερωνόμαστε πότε θα δούμε την αναβάθμιση στα 24000 kbit / sec. Εγώ προς το παρών ακόμα στα 12000 kbit /sec είμαι.

Όποιος αναβαθμιστεί ας ενημερώσει……



Θελω να κανω το πακετο 3 σε 1 μενω γαλατσι, ποσο καιρο σου πηρε για να σε βαλουν και αν εισαι ευχαριστημενος...


Thanks...

voulistas
10-10-07, 13:38
Θελω να κανω το πακετο 3 σε 1 μενω γαλατσι, ποσο καιρο σου πηρε για να σε βαλουν και αν εισαι ευχαριστημενος...


Thanks...

Και εγω μενω γαλατσι. Οπως εχω αναφερει σε αλλο ποστ πιστευω τι παιζει ρολο σε ποιον ΟΤΕ ανηλεις για το ποτε θα υλοποηθεις. Εγω ανηκω στον ΟΤΕ Αλυσιδας και η ενεργοποιηση μου εγινε μεσα σε 13εργασιμες(ειχα κανει και αιτηση για φορητοτητα). Φιλος που ανηκει στον ΟΤΕ Ν.Ιωνιας παιδευεται 1,5 μηνα τωρα. Το οτι θα περιμενεις...θα περιμενεις, το θεμα ειναι ποσο.

Μεχρι τωρα ευχαριστημενος απο ταχυτητες. Βεβαια ποτε δεν εχω πιασει τερμα πανω αλλα ενταξει, μην τα θελουμε και ολα. Κατα τα αλλα μια χαρα και σαν surf και στα torrents κτλ.

vassar
10-10-07, 14:49
Θελω να κανω το πακετο 3 σε 1 μενω γαλατσι, ποσο καιρο σου πηρε για να σε βαλουν και αν εισαι ευχαριστημενος...


Thanks...

Τη τηλεφωνική σύνδεση Vodafone την είχα την επόμενη μέρα που έκανα αίτηση χωρίς βέβαια να έχω σύνδεση ΟΤΕ πιο πριν. Για το DSL πήρε 2 μήνες για να με συνδέσουν βέβαια έκανα αίτηση την επόμενη μέρα αφού ανακοινώθηκαν τα προγράμματα, έπεσα και μέσα στον Αύγουστο, ίσως τα πράγματα να είναι καλύτερα τώρα.
Επίσης να αναφέρω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από πλευρά τηλεφωνικής σύνδεσης και DSL.

ΥΓ. Την ερώτηση σου θα ήταν καλύτερα να την κάνεις στο θέμα: «Λύσεις για το Σπίτι» από τη Vodafone γιατί εδώ το θέμα είναι: Αναβάθμιση 24000 kbit / sec Vodafone ADSL και θα ταίριαζε καλύτερα εκεί.

Tem
10-10-07, 17:02
Σχετικα με τα στατιστικα ειναι λιγο μπερδεμενο.

Οταν ημουν στα 12 ειχα SNR 11.0 και Attenuation 23

Το περιεργο ειναι οτι και τωρα που "αναβαθμιστηκα" εχω τις ιδιες τιμες.

Σκεφτομαι να τους παρω και να τους πω να με ανεβασουν και αλλο αλλα φοβαμαι μην αρχισουν αποσυνδεσεις και τετοια. Θα δειξει...Θα περιμενω λιγο ακομα μηπως βελτιωθει και αλλο

αν ακολουθήσουν την ίδια τακτική με την hol, τότε δύσκολα θα σε ανεβάσουν. Οι τιμές που συγχρονίζεις είναι πλέον γνωστές για κάποιους εδώ μέσα ;)


Πολύ φοβάμαι ότι επειδή συνδέεστε σε DSLAM της HOL, 1ΜΒ up δύσκολα θα δείτε...
το ίδιο υποψιάζομαι και εγώ

voulistas
10-10-07, 18:33
Λογικο ειναι να ειμαστε ολοι συνδεδμενοι σε DSLAM της HOL. Η Vodafone δεν εχει ακομα εγκαταστησει δικα της. Αυτο ελπιζω να γινει συντομα μηπως δουμε πιο "μεγαλο" φως. Οποτε για την ωρα ελπιζουμε στη HOL...

Salt
10-10-07, 20:36
ΦΩΣ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE? ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ. ΜΑΠΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΚΥΖΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!!! ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΑΘΛΙΑ, ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ (ΕΙΧΕΣ 50-50 ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ VOIP Κ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ DSLAM ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ!!!!! ΤΡΑΓΙΚΟ...

BoGe
10-10-07, 20:38
ΦΩΣ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE? ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ. ΜΑΠΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΚΥΖΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!!! ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΑΘΛΙΑ, ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ (ΕΙΧΕΣ 50-50 ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Κ VOIP!!!!! ΤΡΑΓΙΚΟ...

Ναι αλλά εδώ μιλάμε για DSL που δεν έχει καμιά σχέση με την κάλυψη του δικτύου κινητής που αναφέρεσαι.

voulistas
10-10-07, 20:57
Φιλε Salt το τηλεφωνο της Vodafone δεν ειναι VoIP.Παιζει με το δικτυο κινητης τηλεφωνιας. Τωρα αν το καταστημα που δουλευες δεν ηταν σωστο, φανταζομαι φταιει σε ενα βαθμο και ο υπευθυνος γιατι αν ηταν γενικη αυτη η κατασταση δεν πιστευω οτι η συγκεκριμενη εταιρεια θα ειχε τοσους συνδρομητες. Επισης το πως δουλευει ενα καταστημα δε σημαινει οτι δουλευουν ΟΛΑ ετσι. Τελος παντων...Για να μη βγαινουμε off topic ηθελα να συμπληρωσω οτι οταν η Vodafone ξεκινησει το ιδιοκτητο δικτυο και μιας και δεν εχει την αναγκη του budget μηπως και δουμε καλυτερες υπηρεσιες γενικα.Περιμενουμε και οταν γινει κρινουμε

Tem
10-10-07, 22:45
πάντως θα ήταν καλό να βάλει δικά της DSLAM η Vodafone

lyk
10-10-07, 22:52
ΦΩΣ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE? ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ. ΜΑΠΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΚΥΖΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!!! ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΑΘΛΙΑ, ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ (ΕΙΧΕΣ 50-50 ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ VOIP Κ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ DSLAM ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ!!!!! ΤΡΑΓΙΚΟ...

Ειλικρινά φίλε μου, εχω την εντύπωση οτι δεν εχεις παει καν σε κατάστημα vodafone, και ειδκά ιδιόκτητο... Φυσικα ούτε voip τηλέφωνο έχει, και όσο για τα dslam... ειναι της hol. :rtfm:

Nekromayhem
11-10-07, 13:59
ΦΩΣ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE? ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ. ΜΑΠΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΚΥΖΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!!! ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΑΘΛΙΑ, ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ (ΕΙΧΕΣ 50-50 ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ VOIP Κ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ DSLAM ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ!!!!! ΤΡΑΓΙΚΟ...

Οτι να ναι...

vassar
12-10-07, 22:39
Εγώ σήμερα πρέπει να αναβαθμίσθηκα, συγχρονίστηκα στα: 16586/1022 kbit/s. Θα συγχρονίσει άραγε και πιο κοντά στα 24000 kbit/s?

BoGe
12-10-07, 22:47
Εγώ σήμερα πρέπει να αναβαθμίσθηκα, συγχρονίστηκα στα: 16586/1022 kbit/s. Θα συγχρονίσει άραγε και πιο κοντά στα 24000 kbit/s?

Με πόσο κατεβάζεις με download manager;

vassar
12-10-07, 23:44
Με πόσο κατεβάζεις με download manager;

Δεν έχω τον Download manager….. sorry

BoGe
12-10-07, 23:48
Δεν έχω τον Download manager….. sorry

Αν δεν σου κάνει κόπο, με πόσο κατεβάζεις το αρχείο αυτό;
http://files.gentoo.gr/experimental/ppc64/livecd/livecd-ppc64-beta.iso

lewton
13-10-07, 01:10
πάντως θα ήταν καλό να βάλει δικά της DSLAM η Vodafone
Ή να αγοράσει κάποιον που έχει βάλει... :whistle: :whistle: :whistle:

vassar
13-10-07, 02:03
Αν δεν σου κάνει κόπο, με πόσο κατεβάζεις το αρχείο αυτό;
http://files.gentoo.gr/experimental/ppc64/livecd/livecd-ppc64-beta.iso

363 KB/sec είναι καλά; έχω ανοιχτό και το μtorrent που κατέβαζε με 269 KB/sec την ίδια στιγμή
θα κάνω και ένα τεστ χωρίς το μtorrent

676 KB/sec χωρίς να κατεβάζω από κάπου αλλού, είναι καλά ή να ανησυχώ;

BoGe
13-10-07, 04:55
363 KB/sec είναι καλά; έχω ανοιχτό και το μtorrent που κατέβαζε με 269 KB/sec την ίδια στιγμή
θα κάνω και ένα τεστ χωρίς το μtorrent

676 KB/sec χωρίς να κατεβάζω από κάπου αλλού, είναι καλά ή να ανησυχώ;

Ίσως εγώ πρέπει να ανησυχώ.
Εσύ αν δεν βάλεις κάποιον download manager δεν μπορείς να βγάλεις άκρη.

vassar
13-10-07, 11:25
Ίσως εγώ πρέπει να ανησυχώ.
Εσύ αν δεν βάλεις κάποιον download manager δεν μπορείς να βγάλεις άκρη.

Γιατί εσύ που συγχρονίζεις; και με τι ταχύτητα κατεβαίνει αυτό το αρχείο σε σένα; Σε πια περιοχή είσαι;
Τώρα το πρωί συγχρόνισε στα 15334/1022 kbit/s γιατί αυτή η διαφορά σε σχέση με χτες το βράδυ;

Ange1face
30-10-07, 12:47
ΦΩΣ ΑΠΟ ΤΗ VODAFONE? ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΕΡΓΑΖΟΜΟΥΝ ΜΕΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΛΕΒΑΡΗ. ΜΑΠΑ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΣΚΕΨΟΥ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟΥ ΓΚΥΖΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ!!! ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ ΑΘΛΙΑ, ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ (ΕΙΧΕΣ 50-50 ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗ ΕΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ). ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΘΕΡΟ+ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ VOIP Κ ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ DSLAM ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΑ!!!!! ΤΡΑΓΙΚΟ...


Αμα κρίνω από τις πληροφοριες που δινεις λογικά σε άλλη εταιρία δούλευες, το τηλ δεν είναι VoIP.. Εξυπηρετηση πελατών αν προσέφερες εσυ άθλια λογικό αθλια θα ήταν. Το μόνο μείον είναι ότι τα καταστήματα είναι full κόσμο και τα άτομα που εξυπηρετούν είναι λίγα σχετικά(4-5). Αυτό δε σημαίνει οτι είναι χάλια.. Εγώ όταν βλέπω κόσμο σε ένα κατάστημα παίρνω την εντύπωση ότι έχει κάτι καλό που προσφέρει απλα..

bianconero
14-11-07, 23:08
Αν δεν σου κάνει κόπο, με πόσο κατεβάζεις το αρχείο αυτό;
http://files.gentoo.gr/experimental/ppc64/livecd/livecd-ppc64-beta.iso

Αν και μετά από ~ 1 μήνα που έκανες την ερώτηση ήθελα να κάνω post το δκό μου αποτέλεσμα γιατί τώρα απέκτησα internet και κάνω διάφορες δοκιμές.
Χωρίς να κατεβάζω κάτι άλλο κάνω download με 1392 kb/s

baskon
15-11-07, 11:51
Παιδια με μια δοκιμη δε κανουμε τιποτα.Αν δουμε οτι εχουμε χαμηλη ταχυτητα πχ στο Link Που εδωσες παραπανω δοκιμαζουμε αλλη ώρα.
Εμενα μου εχει τύχει από Ati.com να κατεβάζω με 1.4 mb/s ,αλλά και με 150 kb/s ανάλογα την ώρα.
Επίσης από ftp.hol.gr να κατεβαζω με 500 ενώ την ιδια ώρα από server του εξωτερικού με 1 mb/s +
Παντως για το link που λετε παραπάνω εγώ κατεβαζα τωρα με 1.28 mb/s (έχω συγχρονισει στα 14000 τώρα λόγω αστάθειας της γραμμής όταν βρεχει..)

@ ADSLgr.com All rights reserved.