PDA

Επιστροφή στο Forum : Zisto και στην Πάτρα (Κωνσταντινουπόλεως)



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

katakouzina
10-10-07, 00:00
Επιτέλους έχουμε και ανταγωνισμό στην περιοχή μας. Μου τηλεφώνησαν από Tellas και με ενημέρωσαν ότι ήδη προσφέρει full llu στην καραπολύπαθη περιοχή μας...:oneup: Από αλλού τα περιμέναμε(Forthnet,HOL), από αλλού μας ήρθε....:p

pa.nik
11-10-07, 02:11
Ναι ναι, είναι αλήθεια πλέον... Θα ζήσουμε και εμείς στο πετσί μας ότι και οι υπόλοιποι zistάκιδες στην υπόλοιπη Ελλάδα...
Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για να με ενημερώσουν, βέβαια, έκανα αίτηση αλλά όταν το έψαξα λίγο εδώ στο forum και είδα τι ακριβώς παίζει, τους έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, Δεν παίζει να πληρώνω 46 ευρώ για 4Mbit και τηλεφωνία. Κλέψιμο σκέτο. Θα σας γράψω μια άλλη μέρα την κουβέντα μου με τον τύπο απο το cc για το θέμα.

neoplan
12-10-07, 11:34
Καλωρίζικα

rcs
12-10-07, 12:14
Οι τιμές θα πέσουν από ότι φημολογείται,συν ότι θα γίνει αναβάθμιση.
Αλλά επειδή αναφέρεσαι σε κλέψιμο σε περιοχές που υπάρχει μόνο ο ΟΤΕ γραμμή 768 με πακέτο κλήσεων 105 ευρώ το δίμηνο.
Και εντός Αττικής αν δεν κάνω λάθος.

Καλορίζικα!

Spanos
12-10-07, 17:27
Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για να με ενημερώσουν, βέβαια, έκανα αίτηση αλλά όταν το έψαξα λίγο εδώ στο forum και είδα τι ακριβώς παίζει, τους έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, Δεν παίζει να πληρώνω 46 ευρώ για 4Mbit και τηλεφωνία. Κλέψιμο σκέτο.

Δηλαδή τώρα πόσα πληρώνεις στον ΟΤΕ για 4/512 (που δεν υπάρχει γιατί είναι 256), για πάγια τηλεφωνίας και κλήσεις; Άσε που υπάρχει και το πακέτο με τα 30€ που δεν περιέχει δωρέαν κλήσεις γιαυτούς που δε μιλάνε πολύ στο τηλέφωνο. Άσε που θα γίνει 12/1 και οι τιμή θα πέσει.

Θα μας τρελάνετε μερικοί εδω μέσα:vava:

jasonpap
13-10-07, 23:55
τελικά ισχύει???

amerikanos
17-10-07, 09:23
Παιδιά, αν κανείς έχει ΗΔΗ βάλει ή ξέρει κάποιον που έχει ήδη βάλει το Zisto στην Πάτρα, θα μπορούσε να μου πει για τι χρόνους αναμονής μιλάμε (από τη στιγμή της αίτησης);

Η Tellas μού είπε σε ένα μήνα από την αίτηση. Ισχύει;

Αν υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει ADSL ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ (στην Πάτρα ή έστω γενικά), τι είναι καλύτερο να κάνει; Μήπως να ζητήσει από κάποιον πάροχο να του δώσει ADSL πάνω στην τηλεφωνική γραμμή του ΟΤΕ; Π.χ. αν ζητήσω από την Altec αυτό το τρίμηνο που δίνει προσφορά το RAM θα αποκτήσω γρήγορο internet πιο σύντομα απ' ό,τι αν ζητήσω το Zisto;

Απαντήστε όποιο ερώτημα θέλετε. :)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

haras
17-10-07, 10:03
εμένα πάντως με πήραν σήμερα τηλέφωνο και μου είπαν πως .. αμα πχ. κάνω αίτηση σήμερα, θα έχει έρθει σε 40 μέρες.. not bad.. not bad.. (από συνήθεια μου ήρθε να βρίσω πρςι πρςι την τηλεφωνήτρια.. αλλά μετά κατάλαβα πως , ειναι για 'καλό' lol )

crustest
17-10-07, 11:34
Και στο κέντρο σκαγιοπουλίου υπάρχει κάλυψη από ιδιόκτητο Tellas, και απότι μου είπαν στο τηλέφωνο θέλει 1 μήνα από την ημερομηνία της αίτησης για να γίνει ότι κίνηση χρειάζεται από τον ΟΤΕ + 10-15 μέρες για να μπεις στο δίκτυο της Tellas. Αν δεν είχε μείνει κολλημένη στα 4mbit (τόσα έχω από τον ΟΤΕ και πάνε σφαίρα) θα είχα κάνει αμέσως αίτηση. Εν αναμονή των νέων ταχυτήτων-τιμών λοιπόν.

sakatis
17-10-07, 12:00
Καλημερα παιδια,

Εγω σαν συνδρομητης Τελλας μετα απο αυτα που διαβασα εδω, και ενω μεχρι χτες δεν με ειχαν ενημερωσει απο τελλας, αποφασισα να καλεσω ο ιδιος.
Τελικα οντως ηρθε το ιδιοκτητο, η κοπελα που με εξυπηρετησε μου τονισε πως θα η τελλας δινει ιντερνετ 4 Μβιτ και οχι εως 4 οπως λενε οι αλλες εταιρειες.
Επισης μου ειπε πως η εναλλαγη στο ιδιοκτητο θα διαρκεσει 25 μερες, οτι οι τιμες για ζιστο+απεριοριστα αστικα/υπεραστικα θα πεσουν στα 39 ευρω απο 46.95 που ειναι τωρα.
Εγω εκανα αιτηση τηλεφωνικα χτες, την Δευτερα θα ερθει κουριερ να παραλαβει φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμου ΟΤΕ και να βαλω και μια υπογραφη και απο τεταρτη που θα εχει λογικα σταλει η αιτηση πισω στην Τελλας θα αρχισει η αντιστροφη μετρηση των 25 ημερων....

Για να δουμε....

jasonpap
19-10-07, 13:14
Με πήραν στο σταθερό από 26210-, και μου ειπαν για το double play και για μόνο internet, αλλά για 12/1.Ούτε λόγος για 4...:hmm:

m4rk
20-10-07, 02:48
Ναι ναι, είναι αλήθεια πλέον... Θα ζήσουμε και εμείς στο πετσί μας ότι και οι υπόλοιποι zistάκιδες στην υπόλοιπη Ελλάδα...
Με πήραν τηλέφωνο και εμένα για να με ενημερώσουν, βέβαια, έκανα αίτηση αλλά όταν το έψαξα λίγο εδώ στο forum και είδα τι ακριβώς παίζει, τους έστειλα την αίτηση υπαναχώρησης. ΟΤΕ και πάλι ΟΤΕ, Δεν παίζει να πληρώνω 46 ευρώ για 4Mbit και τηλεφωνία. Κλέψιμο σκέτο. Θα σας γράψω μια άλλη μέρα την κουβέντα μου με τον τύπο απο το cc για το θέμα.

Φίλε μου κι εγώ το ίδιο έκανα περίπου αλλά τελικά βρήκα άκρη. Η τιμή τελικά είναι 39.40 και η ταχύτητα 12/1 με απεριόριστα αστικά και υπεραστικά...και θέλει 40 μέρες για να ενεργοποιηθεί.


Με πήραν στο σταθερό από 26210-, και μου ειπαν για το double play και για μόνο internet, αλλά για 12/1.Ούτε λόγος για 4...:hmm:
Ακριβώς το ίδιο έγινε και με εμένα..με πήραν από το Πύργο και μου έιπαν τα ίδια. Πήρα ξαναπήρα και τελικά το βρήκαν να με ενημερώσουν σωστά(το ελπίζω δηλαδή!). Η τελική προσφορά είναι αυτή που αναφέρω παραπάνω.

Το site τους είναι ανενημέρωτο.



Εγω εκανα αιτηση τηλεφωνικα χτες, την Δευτερα θα ερθει κουριερ να παραλαβει φωτοτυπια ταυτοτητας και λογαριασμου ΟΤΕ και να βαλω και μια υπογραφη και απο τεταρτη που θα εχει λογικα σταλει η αιτηση πισω στην Τελλας θα αρχισει η αντιστροφη μετρηση των 25 ημερων....

Εμένα σήμερα ήρθε ο courier. Μάλιστα τους είχα πάρει πριν τηλέφωνο και τους ζήτησα να κρατήσω το συμβόλαιο για να το διαβάσω πριν το υπογράψω και μου είπαν ότι γίνεται να τους το στέιλω και αργότερα. Ρώτησα και τον courier ο οποίος γνώριζε και μου είπε ότι μπορώ να διακόψω την αίτηση εντός 1 μήνα απο τη μέρα που το πήρα. Καλό είναι να το ξέρουμε αυτό νομίζω. :oneup:

sorry για το double post...έκανα βλακεία. :oops:

kanalarxis
20-10-07, 10:58
ναι αυτο ειναι πολυ καλο και παλι καλα που το ανεφερες :) λεω για διακοπη στον 1μηνα...
εγω παντως ψιλοκολαω με την τηλεφωνια γιατι οκ...σε γενικες γραμμες το ιντερνετ θα ειναι οκ αλλα η τηλεφωνια...? εμενα η κοπελα μου που μενει αθηνα και εχει τελλας οταν με περνει τηλ στη πατρα δεν ειναι και οτι καλυτερο....ακουω αντιλαλο κτλ κτλ...και να σκευτειτε πως στην αθηνα η τελλας ειναι αρκετα χρονια...ενω στη πατρα τωρα αρχιζει...δε ξερω...εγω ειμαι επιφυλακτηκος στο θεμα της τηλεφωνιας οσον αφορα την ποιοτητα...

Kongas
20-10-07, 11:58
Εμένα σήμερα ήρθε ο courier. Μάλιστα τους είχα πάρει πριν τηλέφωνο και τους ζήτησα να κρατήσω το συμβόλαιο για να το διαβάσω πριν το υπογράψω και μου είπαν ότι γίνεται να τους το στέιλω και αργότερα. Ρώτησα και τον courier ο οποίος γνώριζε και μου είπε ότι μπορώ να διακόψω την αίτηση εντός 1 μήνα απο τη μέρα που το πήρα. Καλό είναι να το ξέρουμε αυτό νομίζω. :oneup:

sorry για το double post...έκανα βλακεία. :oops:

νομίζω ότι το δικαίωμα υπαβαχώρησης είναι 14 ημέρες και όχι μήνας :hmm:

m4rk
20-10-07, 14:10
νομίζω ότι το δικαίωμα υπαβαχώρησης είναι 14 ημέρες και όχι μήνας :hmm:

Ίσως και να έχεις δικιο...δεν είμαι σίγουρος...απλά αυτό μου είπε ο courier. Θα κοιτάξω το συμβαόλαιο αναλυτικά και θα επανέλθω.

sakatis
20-10-07, 17:32
Εγω παντως παιδια δεν μετανιωνω για τιποτα.
Ουτε για τα χρηματα, ουτε για την ταχυτητα!
Το γεγονος και μονο οτι η Τελλας ειναι η πρωτη με ιδιοκτητο στην Πατρα μου αρκει.
Εν τω μεταξυ..δεν τιθεται θεμα υπαναχωρησης κτλ απο μεριας μου...αν δειτε πηρε νεα παραταση και το ιδιοκτητο της φορθνετ και της χολ...18/1/2008 και 30/3/2008 αντιστοιχα!!!
Τελλας και ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα...

m4rk
21-10-07, 02:16
Το γεγονος και μονο οτι η Τελλας ειναι η πρωτη με ιδιοκτητο στην Πατρα μου αρκει.

Για την ακρίβεια είναι η δεύτερη...πρώτη ήταν η vivo αλλά όχι με τόσο μεγάλο δίκτυο (μόνο στο Πέλοπα αν δε κάνω λάθος)...οπότε εν μέρη έχεις δίκιο...για το DSLAM Κων/πόλεως σίγουρα ισχύει αυτό που λες και την ίδια άποψη έχω κι εγώ όσο αναφορά τα λεφτά και την ταχύτητα αρκεί να βγουν αληθινά.

mondeo
21-10-07, 21:26
Εγω παντως παιδια δεν μετανιωνω για τιποτα.
Ουτε για τα χρηματα, ουτε για την ταχυτητα!
Το γεγονος και μονο οτι η Τελλας ειναι η πρωτη με ιδιοκτητο στην Πατρα μου αρκει.
Εν τω μεταξυ..δεν τιθεται θεμα υπαναχωρησης κτλ απο μεριας μου...αν δειτε πηρε νεα παραταση και το ιδιοκτητο της φορθνετ και της χολ...18/1/2008 και 30/3/2008 αντιστοιχα!!!
Τελλας και ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα...

Η πρώτη εταιρία που κάλυψε μέρος της Πάτρας με Full LLU ήταν το Καφενείο (Vivodi) τοποθετώντας κόμβο στο κέντρο με κάλυψη στα νούμερα που αρχίζουν από 26102xxxxx.Ο κόμβος λειτούργησε περίπου γιά 3 χρόνια και καταργήθκε τη 1/10/2007.Εγώ ήμουν συνδρομητής τους γιά σχεδόν 2 χρόνια.
Στην Tellas τώρα.Έκανε αίτηση σ'αυτούς την περασμένη εβδομάδα ένας ξάδερφός μου που ήμασταν μαζί στη Vivodi για νέα γραμμή τηλεφώνου και internet.(Εννοείται πως δεν έχει καθόλου πΟΤΕ)Τον πήραν χθες τηλέφωνο και του είπαν πως η αίτηση ακυρώναται επ'αόριστον επειδή ο πΟΤΕς δεν τους παραχώρησε γραμμές.Ξέρει κανένας τίποτα σχετικό;

anikologr
22-10-07, 00:24
Εγώ πάντως έκανα σήμερα την αίτηση από το τηλέφωνο. Ιντερνετ μόνο στα 12/1 με 29,95ευρώ. Μου είπαν σε καμιά 40αριά μέρες.. Τετάρτη θα έρθει ο courier να παραλάβει την αίτηση.. Όπως είπε και ένας φίλος νωρίτερα και μόνο που ήρθε πρώτη στην πάτρα και πιο αθόρυβα για εμένα λέει πολλά...

Ίδωμεν..

m4rk
22-10-07, 03:33
Στην Tellas τώρα.Έκανε αίτηση σ'αυτούς την περασμένη εβδομάδα ένας ξάδερφός μου που ήμασταν μαζί στη Vivodi για νέα γραμμή τηλεφώνου και internet.(Εννοείται πως δεν έχει καθόλου πΟΤΕ)Τον πήραν χθες τηλέφωνο και του είπαν πως η αίτηση ακυρώναται επ'αόριστον επειδή ο πΟΤΕς δεν τους παραχώρησε γραμμές.Ξέρει κανένας τίποτα σχετικό;

Δεν είμαι σίγουρος ότι η Τελλάς έχει γραμμές και στον Πέλοπα. Για την Κων/πόλεως από ότι ξέρω έχουν πάρει τηλ. Υποθέτω ότι τον ξαδερφό σου δεν τον πήραν τηλ αλλά τους πήρε εκείνος. Γενικά δεν έχω ακούσει κανέναν απο Πέλοπα να τον έχουν πάρει τηλ. από Τελλάς.

sakatis
22-10-07, 11:51
Καλημερα σε ολους...

Μολις πριν μια ωρα ηρθε ο υπαλληλος της courrier και εβαλα τις υπογραφες και μου ειπε οτι αυριο κιολας το συμβολαιο θα ειναι στην TELLAS.

Ενω ημουν ετοιμος να ζητησω το συμβολαιο να το διαβασω αναλυτικα...μου δινει ο υπαλληλος ενα αλλο φωτοτυπημενο οπου χαρακτηριστικα εγραφε επανω "ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ".

Πολυ καλο μπορω να πω.

Λοιπον, δεν ξερω αν ειμαι ο πρωτος που κανει αιτηση...αλλα ας ελπισουμε να πανε ολα καλα...
και να μην περιμενουμε πολυ...

m4rk
22-10-07, 13:32
Από ότι έχω παρατηρήσει πρέπει να είμαστε αρκετοί. Άντε να μαζευόμαστε πολλοί να έχουμε και περισσότερη δύναμη να πιέσουμε αν γίνει κάτι...λεεεεεεεεεεεεεεεμεεεεεεε τώραααααααααααα :D

vasilis_patra
22-10-07, 14:21
Λοιπόν εγώ πήρα τηλέφωνο σήμερα την τελλας και μου λένε σε 15 μέρες. Δεν έκανα αίτηση ακόμα. Απ'ότι κατάλαβα το να κάνεις αίτηση σε μία εταιρεία πριν αρχίσει καν η διάθεση γραμμών είναι λίγο πολύ σαν να βάζεις ο ίδιος τα κάρβουνα από κάτω σου.Τώρα έχω φόρθνετ αλλά μετα την κοροιδία με το ιδιόκτητο (απο αναβολή σε αναβολή) μάλλον με βλέπω για τελλας. Μακάρι όλα να πάνε καλά!
Σημείωση στο site τους εχουν ενα wizard που απλά λέει σύντομα κοντά σας, τουλάχιστον έτσι αποφεύγουν την ασυνέπεια και την κοροιδία των άλλων εταιρειών α ρε marketing τι κάνεις. Ίδωμεν!!! :hmm:

psolord
22-10-07, 14:31
Αγαπητοί φίλοι, η τελλάς έχει ήδη αρχίσει να δίνει 1/12 στην Αθήνα με 39,90 αλλά δεν έχει γίνει ακόμα πλήρης αναβάθμιση. Το όλο έργο θα ολοκληρωθεί αρχές Νοέμβρη. Ίσως και για αυτό δεν έχει γίνει ακόμα καμία ανακοίνωση. Όπως θα δείτε στο forum σε όλα τα θέματα των εταιρειών πάντα θα υπάρχουν και μερικοί που θα βρίζουν. Αυτό γίνεται γιατί ΟΛΟΙ οι ISP στην Ελλάδα είναι ανοργάνωτοι. Μη ξεχνάτε οτι είναι μια καινούρια εποχή για εμάς η οποία έχει μόλις 3-4 χρόνια παρελθόν στη χώρα μας. Να'ναι καλά ο ΟΤΕ που φρόντισε τόσα χρόνια να μας προμηθεύσει με σύγχρονες υπηρεσίες, που μας φέρανε ISDN όταν οι άλλοι βάζανε ADSL. Να είστε σίγουροι ότι αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί θα κατεβάζαμε ακόμα με 7,2kb/sec με χρονοχρέωση.

Ρωτήστε αν οι γραμμές που σας σερβίρουν θα είναι 1/12 και όχι κάτι άλλο. Μιλάω για την υπηρεσία όχι για το πόσο θα μπορεί να πιάσει ο καθένας σας τελικά. Επίσης ρωτήστε με τη ταχύτητα συνδεέται η Πατρα με το υπόλοιπο δικτυο της Τελλάς. Γενικά λυπάμαι αλλά να περιμένετε πολλά ψέματα απο όλους. Η Τελλας δε, το έχει κάνει επιστήμη αλλά τουλαχιστον μέχρι στιγμής το δικτυο τους στα 4 που πούλαγαν ήταν αστέρι.

Καλώς ήλθατε στο μέλλον λοιπόν (και στην ταλαιπωρία)

ΥΓ Μα καλά δε ντρέπονται λιγο? Ακόμα 25 μέρες λενε στο κόσμο για ενεργοποίηση?

jasonpap
22-10-07, 14:48
Είμαι στον Πελοπα (2610-22χχχχχ) και με πήρε κάποια από τον Πυργο(!) -26210-χχχ οτι υπάρχει διαθεσιμότητα στην Πάτρα και να κάνω αιτηση και μπλα μπλα...

m4rk
22-10-07, 18:05
Είμαι στον Πελοπα (2610-22χχχχχ) και με πήρε κάποια από τον Πυργο(!) -26210-χχχ οτι υπάρχει διαθεσιμότητα στην Πάτρα και να κάνω αιτηση και μπλα μπλα...

My bad τότε αυτό που είπα ότι δεν έχει γραμμές στον Πέλοπα...αν θεωρήσουμε φυσικά ότι μας λένε την αλήθεια :p:p:hmm::hmm:

geovision
26-10-07, 20:04
Υπάρχει διαθεσιμότητα και για Σκαγιοπούλειο. Τι να κάνω ρε παιδιά?

sakatis
26-10-07, 22:06
Κατα την γνωμη μου δεν τιθεται ερωτημα.

Αν θες ιδιοκτητο, μεγαλη ταχυτητα, απεριοριστη τηλεφωνια, να φυγεις απο ΟΤΕ και να δινεις 40 ευρω το μηνα...τοτε βαλε τελλασ, εξαλλου αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει καποιος να την ανταγωνιστει στην Πατρα.

Αυτη ειναι η αποψη μου παντα...απο εκει και περα βλεπεις και αποφασιζεις.

viper151
27-10-07, 17:16
να δειτε που θα μαζευτουμε πολλοι στην τελλας και θα μπουκωσει και αυτη και ο οτε θα πηγαινει μια χαρα :P Χτυπατε ξυλο να μην συμβει γιατι προχτες εκανα την αιτηση κι εγω για τελλας..δεν αντεχα αλλο να περιμενω την 4νετ απο αυγουστο.και στην αθηνα που εχω κανει αιτηση και εδω και 1 μηνα απο 4νετ δεν εχουν στειλει το χαρτι στον οτε σκεφτομαι να το αλλαξω μιας και ειδα πολυ καλη οργανωση στο πρωην καφενειο τελλας..

patreas
28-10-07, 13:11
Φίλοι γεια χαρά...
Απο ότι με ενημέρωσαν από την ΤΕΛΛΑΣ, από 1η Νοεμβρίου θα υπάρχει πλήρης εφαρμογή του 12/1 με 39,40€.Επειδή είμουν ήδη συνδρομητής ΤΕΛΛΑΣ σε τηλεφωνία και ίντερνετ και έχω αίτηση για Zisto από τον Απρίλιο, με είχαν σε μεταβατικό στάδιο και τώρα με ειδοποίησαν ότι από αρχές του μήνα ξεκινά.
Ελπίζω με λίγα προβλήματα γιατί δεν αντέχω άλλο τρέξιμο φτου κι από την αρχή. Ανήκω στο Σκαγειοπούλειο.

dr.TZEF
28-10-07, 17:31
παιδια για Ριο-Πατρα ξερει κανεις αν εχει ερθει η Τελλας για να βαλλω το προγραμμα με τα 39.40?μενω κοντα στο νοσοκομειο και αν και εχει βελτιω8ει πολυ η ταχυτητα του conneX-talk ειναι ακριβο γι αυτα που δινει.

mondeo
28-10-07, 21:39
παιδια για Ριο-Πατρα ξερει κανεις αν εχει ερθει η Τελλας για να βαλλω το προγραμμα με τα 39.40?μενω κοντα στο νοσοκομειο και αν και εχει βελτιω8ει πολυ η ταχυτητα του conneX-talk ειναι ακριβο γι αυτα που δινει.


Δεν το γνωρίζω.Κάλεσε το 13800 να μάθεις.

x_treme
29-10-07, 17:01
Παιδιά, από ότι κατάλαβα δεν έχει συνδεθεί ακόμα κάποιος με 12/1 έτσι? Όταν γίνει, βάλτε και καμιά μέτρηση να δούμε κι εμείς που ψαχνόματσε ακόμα!

Και κάτι ακόμα. Το συμβόλαιο σε δεσμεύει για κάποιο χρονικό διάστημα? Θα πάρω τηλ και στην Τελλάς, αλλά εμπιστεύομαι περισσότερο το adslgr!!

vaggoulas
29-10-07, 17:08
. Το συμβόλαιο σε δεσμεύει για κάποιο χρονικό διάστημα?
12 μήνες ελάχιστη δέσμευση.

stratos2004
05-11-07, 11:04
Εντελει ...τι "παιζεται" βρε παιδες ???? Υπαρχει η TELLAS στην Κωνσταντινουπολεως η ΟΧΙ ???????

mondeo
05-11-07, 15:04
Εντελει ...τι "παιζεται" βρε παιδες ???? Υπαρχει η TELLAS στην Κωνσταντινουπολεως η ΟΧΙ ???????


Κοίτα,τόσο στην Κων/πόλεως όσο και ατο Σκαγιοπούλειο και τον Πέλοπα,οι πρώτες ενεργοποιήσεις θα γίνουν σε περίπου 40 μέρες.Προχθές ήρθε η κούριερ σ'έναν ξάδερφό μου και πήρε την αίτηση (Πέλοπας) και τον πήραν από Tellas και του είπαν πως σε 40 μέρες θα έχει ενεργοποιηθεί.

stratos2004
05-11-07, 18:31
Αντε να δουμε τι θα γινει .....Ηδη η Forthnet μας τα εχει κανει "κουδουνια" ....τουλαχιστον καποιος να κανει την αρχη και ας ειναι απο την Tellas...... Εμενα σημερα ηρθε η Courrier και "μαζεψε" ενα καρο υπογραφες.....:) Καπου εκει που υπεγραφα αναφερε πως τους ανηκουν η σπληνα το συκωτι και τα νεφρα μου.....χεχεχεχεχεχεχε

mondeo
05-11-07, 23:56
Αντε να δουμε τι θα γινει .....Ηδη η Forthnet μας τα εχει κανει "κουδουνια" ....τουλαχιστον καποιος να κανει την αρχη και ας ειναι απο την Tellas...... Εμενα σημερα ηρθε η Courrier και "μαζεψε" ενα καρο υπογραφες.....:) Καπου εκει που υπεγραφα αναφερε πως τους ανηκουν η σπληνα το συκωτι και τα νεφρα μου.....χεχεχεχεχεχεχε

Σου είπαν σε πόσες μέρες θα ενεργοποιηθεί;

e_akis
06-11-07, 01:25
ρε παιδες στο site της τελας ακομα "μεσω οτε" μου βγαζει οτι ειναι η συνδεση αλλα με πηραν τηλεφωνο και μενα να μου πουν οτι με καλυψαν(261042****). Επισης η τιμη που λεει εκει για το 12/1 (εντος τελας) ειναι 18,95/μηνα (σκετο ιντερνετ)... ισχυει αυτο το πραμα? Συμφερει τρελα τοτε...

Τωρα εχω Οτενετ...τι κανω για να παω σε σκετα ιντερνετ τελλας(στο δικο της net)?

mondeo
06-11-07, 11:14
ρε παιδες στο site της τελας ακομα "μεσω οτε" μου βγαζει οτι ειναι η συνδεση αλλα με πηραν τηλεφωνο και μενα να μου πουν οτι με καλυψαν(261042****). Επισης η τιμη που λεει εκει για το 12/1 (εντος τελας) ειναι 18,95/μηνα (σκετο ιντερνετ)... ισχυει αυτο το πραμα? Συμφερει τρελα τοτε...

Τωρα εχω Οτενετ...τι κανω για να παω σε σκετα ιντερνετ τελλας(στο δικο της net)?

Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην πας.

filippchris
07-11-07, 17:02
Καλησπερα σε όλους
Πηραν και εμενα τηλ απο ΤΕΛΛΑΣ και φυσικα θα κανω και εγω αιτηση για να απαλλαγω απο τον ΠΟΤΕ αυτο ομως που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι μου ειπαν οτι για να κανω την αιτηση θα πρεπει να διακοψω πρωτα την συνδεση με την hol που εχω μεχρι τωρα. Αν υπολογισουμε οτι για να γινει διακοπη πρεπει να περασουν κανα δυο μηνες απο την αιτηση τοτε δεν ειναι δυνατον να κανεις αιτηση για ΤΕΛΛΑΣ. Αν αναριωτιεσται αν εχω συμβολαιο με την HOL που δεν εχει ληξει ακομα σας απαντω οτι εληξε πριν 11 μηνες και μου ερχεται λογαριασμος καθε μηνα. Εχει ρωτησει κανενας την ΤΕΛΛΑΣ ???

HELP HELP:worthy::worthy:

vasilis_patra
07-11-07, 20:48
λοιπόν εμένα με πήραν τηλέφωνο μόλις λέγοντας μου αν θέλω να κάνω αίτηση για την τελλας, 54ευρώ με ιντερνετ 12 , και δωρεαν αστικές υπεραστικές. Όταν τη ρώτησα αν καλύπτομαι από τελλάς μου λέει φυσικά και την ρωτάω από ιδιόκτητο της τελλάς; και μου λέει όχι από τον ΟΤΕ :hmm: μα καλά της λέω είχα πάρει τηλέφωνο πριν 15 μέρες και μου είπαν οτι απο αρχές νοέμβρη θα καλύπτεται με ιδιόκτητο η περιοχή μου και μου λέει ναι καλύπτεστε:whistle: !!!!
μάλιστα της λέω καλά θα πάρω εγώ τηλέφωνο για να κάνω αίτηση γιατί ήταν και πιεστική και τότε μου λέει να σας δώσω έναν αριθμό...ήταν εξωτερικοί συνεργάτες. :mad:

geovision
09-11-07, 21:23
Καλησπέρα σε όλους. Κι εγώ από Σκαγιοπούλειο αναμένω την αίτηση να την υπογράψω. Πρέπει να είμαστε πολλοί τελικά!

e_akis
15-11-07, 02:50
οποιοι ενεργοποιηθουν μας λενε εντυπωσεις ε?

sakatis
15-11-07, 10:31
Μετα απο τηλεφωνημα χτες στηνΤΕΛΛΑΣ με ενημερωσαν πως οι πρωτες ενεργοποιησεις θα γινουν την τελευταια εβδομαδα του Νοεμβριου...για να δουμε...

e_akis
15-11-07, 20:33
παντως στο tellas.gr εκει που μεχρι πριν μερικες μερες εβγαζε οτι η υπηρεσια ειναι διαθησιμη...απο χθες μου βγαζει παλι "Συντομα κοντα σας"...wtf?

e_akis
16-11-07, 21:24
Μια πολυ βασικη ερωτηση...
τωρα εχω οτενετ 2mbit εχει ληξει η δεσμευση μου. Για να παω τελλας(σκετα ιντερνετ) παω σε αυτο που λεει τελλαs Switcher που λεει εδω (http://www.tellas.gr/page.asp?gid=8&arid=607&lang=2) κανω την αιτησουλα (που αποτι ειδα εχει και αιτηση για να φυγω απο την οτενετ) και ειμαι κομπλε?θα χρειαστει και τπτ αλλο?τπτ να κανω στην οτενετ εννοω...

sakatis
16-11-07, 23:41
Σκετο ιντερνετ στο ιδιοκτητο? η σκετο ιντερνετ οπως εισαι τωρα με παγιο ΟΤΕ?

Αν εννοεις το πρωτο, ειναι οπως τα λες, κανεις την αιτηση και εισαι κομπλε.

Αν εννοεις το δευτερο, καλυτερα κανε ενα τηλ στην ΤΕΛΛΑΣ, γιατι νομιζω πως δεν ειναι αυτη η αιτηση που πρεπει να συμπληρωσεις.

kanalarxis
17-11-07, 14:28
παιδια πηρα τηλ σημερα την Τελλας και μου ειπα πως εχει περασει το ιδιοκτιτο εδω και 3μερες αλλα δεν εχει ενημερωθει το site και για την ενεργοποιηση θελει 20μερες......εχει βαλει κανενας σας τελλας και να εχει ιντερνετ τελλας?????η μας δουλευουν κανονικοτατα...?

........Auto merged post: kanalarxis added 7 Minutes and 22 Seconds later........

οκ οκ τις πηρα τις απαντησεις μου...τωρα πλεον ειμαι σηγουρος...ξαναπηρα τωρα την τελλας και μου ειπαν το ιδιοκτιτο θα περασει σε 15μερες..........ειναι ακυροι οι τυποι..........ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!
αλλα ντι αλλων....ουτε να συνενοηθουν δε μπορουν αυτοι που βγαινουν στα τηλεφωνα.......

anikologr
21-11-07, 11:05
Τελικά ρε παιδιάμε την tellas τι γίνετε? Εγώ που έχω κάνει αίτηση για zisto πήρα την εταιρία προχθες και είπε πως οι πρώτες ενεργοποιήσεις θα ξεκινήσουν μετά τις 25 του νοέμβρη. Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο? Βλέπω να αργούμε...:mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.