PDA

Επιστροφή στο Forum : ενώ φαίνομαι να είμαι συνδεδεμένος-δεν μπαίνω internet



xarhss
10-10-07, 09:52
συμβαίνει το εξής περίεργο που΄ούτε ο τεχνικός της On ήξερε αλλά θα τους ξαναπάρω το βράδυ.
ενώ είμαι συνδεδεμένος, μερικές φορές βγαίνει το μήνυμα μηδενική ή πολύ μικρή ταχύητητα και δε μπαίνει σε κανένα Site. έβαλα και explorer Και mozzila
συνδεση και ethernet και usb. αλλαξα όλα τα καλώδια, έκανα restart και σε router και σε pc.
έβαλα ακόμα και το καλώδιο adsl κατευθείαν στη μπρίζα όπως μου είπε να δοκιμάσω
τίποτα. δεν μπαίνω σε καμία γραμμή . τα windows λένε για error 12007
το μόνο που σκέφτηκα είναι μήπως κάνουν αναβάθμιση στη περιοχή , αλλά από χτες στι7 ως σήμερα το πρωι που έφυγα αποκλείεται
καμιά ιδέα τι μπορεί αν φταίει????
ευχαριστώ

ilpara
10-10-07, 10:08
Προφανώς δεν διάβασες αυτό εδώ το νήμα:
ΧΑΜΗΛΗ ή ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ χωρίς να χάνει συγχρονισμό(!) -διορθώνεται με restart router (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=123348)
Διαβασέ το από την αρχή προσεχτικά και ενημέρωσε αναλόγως την ΟΝ ξεκάθαρα.
Θυμίζω ότι αν δηλώνεις το πρόβλημα στο 13801 να ζητήσεις να γράφουν ότι υπαγορεύεις και να σου ξαναδιαβάσουν στο τέλος ότι έγραψαν, διότι δεν κάνουν τίποτα περισσότερο από το να σημειώνουν σε μια οθόνη το πρόβλημα που δηλώνεις για να το δει πραγματικός τεχνικός της ΟΝ, και μάλιστα πολλές φορές σημειώνουν μια λάθος ή απλοποιημένη σύνοψη όσων λες, γεγονός που καθιστά την επίλυση του προβλήματος σου αδύνατη...

@ ADSLgr.com All rights reserved.