PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα



ababapanos
10-10-07, 19:02
Περίεργο πρόβλημα
Εντελώς ξαφνικά μου έσβησε το λαμπάκι του ρουτερ που είναι για τον provider. Όλες οι υπόλοιπες ενδείξεις είναι κανονικές και το λαμπάκι του adsl ήταν πράσινο που δείχνε ότι συγχρόνιζε το μόντεμ στην γραμμή κανονικά. Στην αρχή φανταστικά ότι κάποια βλάβη θα έχει ο provider και θα φτιάξει.
Μετά πάω τον ρουτερ μου σε άλλη γραμμή να δοκιμάσω και στην άλλη γραμμή άναβε κανονικά το λαμπακι του provider και είχα ιντερνέτ.
Συμπέρασμα ενώ ο ρουτερ συγχρονίζει σε όλες τις γραμμές κανονικά , στην δικη μου μου συγκεκριμένα γραμμή δεν παίρνει IP από τον provider ενώ συγχρονίζει κανονικά
Πως εξηγείτε κάτι τέτοιο?
Να δηλώσω βλάβη στον ΟΤΕ? η να περιμένω να φτιάξει μόνο του?

JiKL
10-10-07, 19:54
Σχεδον αντιστοιχο προβλημα αυτη την στιγμη και στην πατρα...Μαλλον καποιο γενικοτερο προβλημα υπαρχει..
Εγω με provider OTENET...
Aν εχεις και εσυ αντιστοιχο προβλημα μαλλον ειναι κατι γενικοτερο..
δες και εδω
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=137452

deniSun
11-10-07, 12:53
Έλεγξε την καλωδίωσή σου.

zerokill
15-10-07, 14:59
Ριξε μια ματια τα καλωδια σου ολα καλου κακου αν και σιγουρα τα εχεις κοιταξει μιας και ολοι παντα οταν κατι δεν παει καλα κοιταμε τα καλωδια μηπως καμια φορα καποιο δεν ειναι καλα στην θεση του η και ακομα καποιο "σπασμενο καλωδιο" αν ολα ηταν καλα μεχρι τωρα ε σιγουρα οφειλετε στον ΟΤΕ ... για χτυπα ενα τηλ στο 121 και ανεφερε το προβλημα σου ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.