PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΚΥΡΩΣΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ



VangelisGi
11-10-07, 17:24
Γεια και χαρα στους απανταχου κα(η)μενους που εκαναν το λαθος να επιλεξουν την φορθνετ ως τηλεπικοινωνιακο τους παροχο.
Θελω να σας ενημερωσω οτι αν καποιος θελει να μετακομισει, η συγκεκριμενη εταιρια δεν αναλαμβανει την μεταφορα της γραμμης :rofl: το γιατι δεν μου το εξηγησαν, απλα μου εστειλαν μια φορμα διακοπης συμβασης (με δικη τους υπαιτιοτητα) να συμπληρωσω και να την στειλω αφου τους εξηγησω και τον λογο.
Δηλ με λιγα λογια? ρωτω την υπαλληλο, "πρεπει να διακοψουμε την συνδεση σας να μεταφερθητε παλι στον οτε και ξαναμαναμ νεα αιτηση'' ετσι ειπε εκεινη.
Καλα κρασια λεω εγω.:clap:


ps.. η τηλεφωνια μαυρο χαλι και οι κλησεις σε κεντρα αλλων ανταγωνιστριων εταιριων... παπαλα.

Επιεικως αθλιοι.

Forthnet 2play
Ημερομηνια ενεργοποιησης: 28/8

slipknot
11-10-07, 17:37
Πρόσεχε άν δεν θές να κρατήσεις τον ίδιο αριθμό να σημειώσεις να σου ακυρώσουν την γραμμή.αλλιώς θα στην μεταφέρουν στον ΟΤΕ και θα πληρώνεις εκεί πάγια

VangelisGi
11-10-07, 17:53
Πρόσεχε άν δεν θές να κρατήσεις τον ίδιο αριθμό να σημειώσεις να σου ακυρώσουν την γραμμή.αλλιώς θα στην μεταφέρουν στον ΟΤΕ και θα πληρώνεις εκεί πάγια

Φυσικα και θα τον κρατησω τον αριθμο .
Και να σου πω και κατι φιλε μου?....Χιλιες φορες στον οτε, πληρωνεις κατι παραπανω αλλα αν μη τι αλλο εχεις το κεφαλακι σου ησυχο.
Ρε σε τι σημειο μας εχουν φερει...!!!!....Ν΄ αναπολουμε τον οτε...!!!!!!!!!!!

slipknot
11-10-07, 18:34
Πάντως πραγματικά είναι απαράδεκτο να μην μπορούν να σου μεταφέρουν την γραμμή.Πάλι καλά που δεν ζητάνε και τα χρήματα για την διακοπή,τα 70 ευρώ.Τα οποία χρήματα βέβαια τα δίνεις στον ΟΤΕ για την μεταφορά ή την ενεργοποίηση νέας γραμμής καθώς και για τα πάγια 2 μηνών για να μπορείς να φύγεις από τον ΟΤΕ.Το μόνο θετικό είναι ότι άν ξανακάνεις ενεργοποίηση σου μένει άλλο ένα router :): Που να το πουλήσω το δεύτερο siemens? :hmm:

ariadgr
11-10-07, 20:46
Πάντως πραγματικά είναι απαράδεκτο να μην μπορούν να σου μεταφέρουν την γραμμή.

Αν ήθελαν μπορούσαν, απλά δεν θέλουν. ;)

karavagos
11-10-07, 22:26
Αν ήθελαν μπορούσαν, απλά δεν θέλουν. ;)

Συστημική αδυναμία ;)

Spanos
11-10-07, 22:29
Συστημική αδυναμία ;)

Κρίμα όμως να έχουν πέσει τόσα εκατομμύρια ευρώ για την ανάπτυξη υποδομών και να έχουν κολλήσει στο crm. μετά φωνάζουμε για τον ΟΤΕ οτι δεν κάνει έγκαιρα τις αλλαγές στο ψρμ του.

ariadgr
11-10-07, 22:47
Αν ήθελαν μπορούσαν, απλά δεν θέλουν. ;)


Συστημική αδυναμία ;)

Sorry, αλλά προσωπικά δεν πείθομαι ότι από τον Ιανουάριο του 2007, δουλεύουν μέρα-νύχτα με υπερωρίες :rofl: , προσπαθώντας να λύσουν το ανυπέρβλητο εμπόδιο που υπάρχει στο μηχανογραφικό σύστημά τους και δεν τους επιτρέπει να παρέχουν ανενεργό βρόχο, και ακόμα (9 μήνες μετά) δεν τα έχουν καταφέρει. :evil:

Γιατί τους δικαιολογείς στο συγκεκριμένο δεν καταλαβαίνω. Θεωρείς αυτή τη συμπεριφορά ένδειξη σοβαρότητας από μια εταιρεία του μεγέθους της Forthnet;
Το να πουν "ξέρετε έχουμε πολύ δουλειά και δεν μας φτάνουν οι προγραμματιστές, οπότε, όταν μπορέσουμε, σε 1-2 χρόνια, να διορθώσουμε το CRM μας, θα δώσουμε και ανενεργό", θα ήταν έντιμο. ’Η και το "δεν θέλουμε προς το παρόν γιατί τσιγγουνευόμαστε την επίσκεψη του τεχνικού", πάλι έντιμο θα ήταν.
Η "συστημική αδυναμία" ως δικαιολογία είναι γελοία. :down:

karavagos
11-10-07, 23:03
Κρίμα όμως να έχουν πέσει τόσα εκατομμύρια ευρώ για την ανάπτυξη υποδομών και να έχουν κολλήσει στο crm. μετά φωνάζουμε για τον ΟΤΕ οτι δεν κάνει έγκαιρα τις αλλαγές στο ψρμ του.


Sorry, αλλά προσωπικά δεν πείθομαι ότι από τον Ιανουάριο του 2007, δουλεύουν μέρα-νύχτα με υπερωρίες :rofl: , προσπαθώντας να λύσουν το ανυπέρβλητο εμπόδιο που υπάρχει στο CRM τους και δεν τους επιτρέπει να παρέχουν ανενεργό βρόχο, και ακόμα (9 μήνες μετά) δεν τα έχουν καταφέρει. :evil:

Γιατί τους δικαιολογείς στο συγκεκριμένο δεν καταλαβαίνω. Θεωρείς αυτή τη συμπεριφορά ένδειξη σοβαρότητας από μια εταιρεία του μεγέθους της Forthnet;



Όταν έχει σε τόσο μεγάλο βαθμό custom home-made (http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentRmArt.aspx?p=89637) μηχανογραφικά συστήματα, τότε τους δικαιολογώ. Όμως, στο ότι δεν δείχνει σοβαρότητα, θα συμφωνήσω μαζί σου.

Πάντως όποιος μπορεί να βοηθήσει, είναι καλοδεχούμενος :p

http://www.forthnet.gr/templates/jobposition.aspx?p=130787
http://www.forthnet.gr/templates/jobposition.aspx?p=206936
http://www.forthnet.gr/templates/jobposition.aspx?p=196009
http://www.forthnet.gr/templates/jobposition.aspx?p=149911

ΥΓ: Ο μη παροχή ανενεργού βρόχου δεν έχει άμεση σχέση με το CRM.


Το να πουν "ξέρετε έχουμε πολύ δουλειά και δεν μας φτάνουν οι προγραμματιστές, οπότε, όταν μπορέσουμε, σε 1-2 χρόνια, να διορθώσουμε το CRM μας, θα δώσουμε και ανενεργό", θα ήταν έντιμο. ’Η και το "δεν θέλουμε προς το παρόν γιατί τσιγγουνευόμαστε την επίσκεψη του τεχνικού", πάλι έντιμο θα ήταν.
Η "συστημική αδυναμία" ως δικαιολογία είναι γελοία. :down:
Η δική μου άποψη δεν έχει καμία σχέση με την επίσημη θέση της εταιρίας. Όταν βρεις εταιρία που θα βγάζει προς τα έξω τις "αδυναμίες" της, μπορείς να την προτιμήσεις.

ariadgr
11-10-07, 23:10
ΥΓ: Η μη παροχή ανενεργού βρόχου δεν έχει άμεση σχέση με το CRM.

Εκ παραδρομής έγραψα CRM, εννοούσα το όποιο μηχανογραφικό σύστημα είναι που έχει το "πρόβλημα".



Η δική μου άποψη δεν έχει καμία σχέση με την επίσημη θέση της εταιρίας. Όταν βρεις εταιρία που θα βγάζει προς τα έξω τις "αδυναμίες" της, μπορείς να την προτιμήσεις.

Ακόμα και αν η εταιρεία δε λέει "συστημική αδυναμία" αλλά επίσημα δε δηλώνει για ποιό λόγο δεν παρέχει ανενεργό (π.χ. στην εξυπηρέτηση θα σου πουν "δεν ξέρω γιατί" ή "δεν το υποστηρίζουμε προς το παρόν και δεν ξέρουμε πότε θα το υποστηρίζουμε"), και πάλι γελοίο το θεωρώ.
Δεν εννοούσα ότι αυτό που γράφεις εσύ είναι το γελοίο, νομίζω είναι σαφές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.