PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάλι σέρνονται οι γελίοι



pontifikas
06-02-05, 00:40
Μου ξανάρχονται ένα ένα χρόνια δοξασμένα(Νοέμβρης 2003).
Τα pings από 45 γίναν 350.
Εδώ και μια βδομάδα. Και περιοδικά έχω ξαφνικά boosts στο Ping Και αυτό εκτινάσσεται στα 4000 (και εις ανώτερα) για να πέσει πάλι σε λίγο στα 350.

Πείτε μου σας παρακαλώ αν είναι κανείς Γιαννενα και έχει Forthnet τι Pings έχει και τι DL speed.
Και είναι καλύτερα από Tellas,όπως είχε πεί και Μαρκακριάν

Εγκω φεύγκει!!!

JediMasterMANIAC
06-02-05, 01:23
tellas αθηνα/κολωνο και καθολου προβληματα για τον ερμη απαντω εγω μαλλον ξερω τι θα πει ^_^
κατι με οτε μαλλον μπορει να σου παιζεται

psyxakias
06-02-05, 01:28
Ζήτα ένα demo από άλλον ISP ή πάρε καμμιά ACN netcarta, διότι στα περισσότερα προβλήματα φταίει ο ΟΤΕ και όχι ο ISP...

tvelocity
06-02-05, 01:29
Μάλον τίγκαρε το DSLAM σου... :roll:

ermis333
06-02-05, 04:55
Μου ξανάρχονται ένα ένα χρόνια δοξασμένα(Νοέμβρης 2003).
Τα pings από 45 γίναν 350.
Εδώ και μια βδομάδα. Και περιοδικά έχω ξαφνικά boosts στο Ping Και αυτό εκτινάσσεται στα 4000 (και εις ανώτερα) για να πέσει πάλι σε λίγο στα 350.

Πείτε μου σας παρακαλώ αν είναι κανείς Γιαννενα και έχει Forthnet τι Pings έχει και τι DL speed.
Και είναι καλύτερα από Tellas,όπως είχε πεί και Μαρκακριάν

Εγκω φεύγκει!!!

Αν όντως υπήρχε πρόβλημα θα ήταν γενικό....δε θα ήσουν ο μόνος τυχερός, φίλε φταίει καθαρά το DSLAM (με τόσα χιόνια:respekt: ), για να σιγουρευτείς πάρε μια Netcarta..


ΥΓ. Άτιμοι Jedi :worthy:

ParanoiD
06-02-05, 06:03
Ρίξτε μια ματιά στο link http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=116368 το οποίο βρίσκεται στην κεντρική σελίδα της Forthnet.

Αναφέρει :

---------------------------
Νεότερη ενημέρωση για τα DSLAM Ευρωπαίου κατασκευαστή
28/12/2004

Σε συνέχεια της ενημέρωσής μας (09/12/2004) για τα προβλήματα & τις καθυστερήσεις που εμφανίζονται σε DSLAM OTE Ευρωπαίου κατασκευαστή, σας παραθέτουμε τις τελευταίες μας πληροφορίες.


Σύμφωνα με ενημέρωση που έχει η εταιρία μας από τον ΟΤΕ, υπάρχουν 2 υποκατηγορίες DSLAM Ευρωπαίου κατασκευαστή που παρουσιάζουν προβλήματα. Τα Τύπου 1 και τα Τύπου 2, όπως τα ονομάζουν οι τεχνικές υπηρεσίες του ΟΤΕ. Δυστυχώς δεν υπάρχει από τον ΟΤΕ ενημέρωση για το ποιες περιοχές εξυπηρετούνται από τον ένα ή τον άλλο τύπο.

Στα DSLAM OTE Τύπου 1, έχει γίνει μερική εγκατάσταση νέου λογισμικού συστήματος (firmware), φαίνεται ότι το πρόβλημα έχει διορθωθεί και κατά πάσα πιθανότητα θα υπάρξει εγκατάσταση του νέου λογισμικού σε όλες τις συσκευές αυτού του τύπου και αποκατάσταση του προβλήματος μέσα στις γιορτές.

Στα DSLAM OTE Τύπου 2, δεν υπάρχει ακόμα κάποια εξέλιξη προς την επίλυση του προβλήματος. Γι΄ αυτού του τύπου τα DSLAM υπάρχει και πάλι δέσμευση ότι θα επιλυθούν μέσα στις επόμενες μέρες τα όποια προβλήματα, χωρίς όμως να υπάρχει καταληκτική ημερομηνία.

Τέλος, από παραδρομή, έχουν ενεργοποιηθεί από τον ΟΤΕ κάποιες γραμμές πελατών μας σε DSLAM Τύπου 2, με αποτέλεσμα να φαίνεται η γραμμή του πελάτη μας ενεργοποιημένη, αλλά η σύνδεσή του να μην λειτουργεί σωστά. Θα θέλαμε να διαβεβαιώσουμε τους πελάτες μας ότι είναι πάγια πολιτική της εταιρείας μας να μην ξεκινάει η χρέωση των υπηρεσιών μας πριν λυθεί κάθε πρόβλημα κατά την εγκατάσταση της υπηρεσίας.

Η εταιρεία μας βρίσκεται σε συνεχή επαφή με τις τεχνικές υπηρεσίες του ΟΤΕ ώστε να επιλυθεί το συντομότερο το όποιο πρόβλημα.

Ζητούμε την κατανόηση των πελατών μας, των οποίων η αίτηση ενεργοποίησης της ADSL γραμμής τους είναι σε εκκρεμότητα, και τους διαβεβαιώνουμε ότι θα προβούμε σε κάθε δυνατή ενέργεια για την εξυπηρέτησή τους.

---------------------------

Μέχρι πριν από λίγο καιρό όπου "Ευρωπαίος κατασκευαστής" αναφερόταν η Siemens. Απ'όσο ξέρω το πρόβλημα δεν έχει λυθεί ακόμα, ενώ ΟΤΕ και Siemens είναι/ήταν στα διακστήρια.

McAli
06-02-05, 06:53
Από την ανακοίνωση της Forthnet:

...υπάρχουν 2 υποκατηγορίες DSLAM Ευρωπαίου κατασκευαστή που παρουσιάζουν προβλήματα. Τα Τύπου 1 και τα Τύπου 2, όπως τα ονομάζουν οι τεχνικές υπηρεσίες του ΟΤΕ.....

Ξαναγελάω με την σπόντα αυτή για τους τεχνικούς το ΟΤΕ........χαχαχα

@ ADSLgr.com All rights reserved.