PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas σε Net One



larous
11-10-07, 22:07
Καλησπέρα,
αποφάσισα να μεταφερθώ από την tellas στη netone.Από τη netone μου είπαν πως χρειάζεται να συμπληρώσω μόνο την σύμβαση και την αίτηση φορητότητας από την tellas στην Netone. Ισχύει κάτι τέτοιο ή χρειάζετει να επικοινωνήσω εγώ με την tellas για να γίνει η διακοπή.
Σκέφτομαι όμως πως εαν επικοινωνήσω εγώ και γίνει η διακοπή τότε υπάρχει τεράστιο ποσοστό να χάσω το νούμερο εάν δεν συγχρονιστούν οι δύο εταιρίες.Ενώ εάν ζητήσει η Netone από την Tellas τον αριθμό μου , εφόσον την έχω εξουσιοδοτήσει, τότε όλα φαντάζομαι θα γίνουν σωστά και δεν θα χαθεί το νούμερο.
Περιμένω τις απόχεις και τις εμπειρίες σας :)

Spanos
11-10-07, 22:14
Καλησπέρα,
αποφάσισα να μεταφερθώ από την tellas στη netone.Από τη netone μου είπαν πως χρειάζεται να συμπληρώσω μόνο την σύμβαση και την αίτηση φορητότητας από την tellas στην Netone. Ισχύει κάτι τέτοιο ή χρειάζετει να επικοινωνήσω εγώ με την tellas για να γίνει η διακοπή.
Σκέφτομαι όμως πως εαν επικοινωνήσω εγώ και γίνει η διακοπή τότε υπάρχει τεράστιο ποσοστό να χάσω το νούμερο εάν δεν συγχρονιστούν οι δύο εταιρίες.Ενώ εάν ζητήσει η Netone από την Tellas τον αριθμό μου , εφόσον την έχω εξουσιοδοτήσει, τότε όλα φαντάζομαι θα γίνουν σωστά και δεν θα χαθεί το νούμερο.
Περιμένω τις απόχεις και τις εμπειρίες σας :)

Σωστά στα είπαν απο Νετ1. Θα επικοινωνήσεις με την Τελλάς αφού γίνει η μεταφορά σου στη netone για να σταματήσουν να σου στέλνουν λογαριασμό και για να πληρώσεις τυχόν ρήτρες διακοπής. Αν ζητήσεις διακοπή πρίν θα χάσεις τη γραμμή σου και το νούμερο σου και μετά πρέπει όλα να γίνουν απο την αρχή.

Μπορείς να ρωτήσεις στο support forum της NetOne για περισσότερες λεπτομέρειες.

larous
11-10-07, 22:32
Λογικό αυτό που λες, αλλά εφόσον θα έχω ενεργοποιηθεί από την Net1 δεν θα το ξέρει η tellas? Γιατί πλέον μέσα από το σύστημα τους θα φαίνεται πως δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες τους.Άρα εάν εγώ πάρω τηλέφωνο και τους πω να με διακόψουν θα μου πουν πως ήδη φαίνομαι μη ενεργός

larous
11-10-07, 22:34
Παρακαλώ κάποιος admin ας το μεταφέρει ή σβήσει μιας και έχω ανοίξει το ίδιο θέμα στο support της Net1.

Ευχαριστώ

Spanos
11-10-07, 22:34
Λογικό αυτό που λες, αλλά εφόσον θα έχω ενεργοποιηθεί από την Net1 δεν θα το ξέρει η tellas? Γιατί πλέον μέσα από το σύστημα τους θα φαίνεται πως δεν μου παρέχουν τις υπηρεσίες τους.Άρα εάν εγώ πάρω τηλέφωνο και τους πω να με διακόψουν θα μου πουν πως ήδη φαίνομαι μη ενεργός

θα πρέπει να στείλεις φαξ στην Tellas που να ζητάς εσύ τη διακοπη, για να σου στείλουν τον τελευταίο λογαριασμό αλλιώς νομίζω οτι θα συνεχίζουν να σου στέλνουν λογαριασμούς ανα δίμηνο.

Δεν νομίζω το λογιστήριο της Tellas να ενημερώνεται αυτόματα για τη μεταφορά ;)

turboirc
11-10-07, 22:36
Το πιο πιθανό είναι να μάθουν ότι διέκοψες από εδώ μεσα και όχι απο τα απελπιστικά συστήματά τους.

Spanos
11-10-07, 22:37
Το πιο πιθανό είναι να μάθουν ότι διέκοψες από εδώ μεσα και όχι απο τα απελπιστικά συστήματά τους.

:lol:χαχαχα:lol:

larous
11-10-07, 23:17
Οπότε μάλλον το πιο σωστό είναι μόλις ενεργοποιηθώ επίσημα από την Net1να στείλω ένα φαξ στην tellas για την διακοπή.Σωστά?

vagskarm
12-10-07, 08:11
Σωστότατα, για να είσαι καλυμένος. Τους ειδοποιείς με fax, τους τηλεφωνείς μετά από 24 ώρες για να δεις αν το πήραν. Λογικά θα σε πάρουν τηλέφωνο μετά από αρκετές μέρες να σου πουν ότι διεκόπη η υπηρεσία , οπότε δεν θα αναπάρεις λογαριασμό.

larous
12-10-07, 15:10
ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!
Η Net1 εφαγε πορτα απο την tellas μιας και στην αιτηση φορητοτητας που εκανε για τον αριθμιο μου η tellas τους ειπε πως ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ανηκει στην εταιρια τους!! Παιδια ή οι τυποι ειναι απιστευτοι ή εγω ειμαι πολυ μαλ**** :)

georges-ath
12-10-07, 16:08
ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!
Η Net1 εφαγε πορτα απο την tellas μιας και στην αιτηση φορητοτητας που εκανε για τον αριθμιο μου η tellas τους ειπε πως ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ανηκει στην εταιρια τους!! Παιδια ή οι τυποι ειναι απιστευτοι ή εγω ειμαι πολυ μαλ**** :)

Γεια,

Και εγω τηλεφωνησα στην NETOne, τα ιδια μου ειπαν.

Ενδιαφερομαι για τηλεφωνια Γαλλία - Αγγλία, οποτε ... + του οτι εχει 16/1 εναντι 12/1.

Σε παρακαλώ ενημερωσε για την διαδικασία ακριβώς. Ποιο παλιά καθοτι μεχρι και τις αρχες Ιουλίου ειχα συνεχεις αποσυνδεσεις, ειχα επικοινωνηση με Forthnet, και οι οποιοι μου ειπαν οτι δεν δεχονται τηλεφωνα που αρχιζουν απο 211, το δικο σου αρχιζει απο 211 ή 210 ?

ariadgr
12-10-07, 17:31
ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!
Η Net1 εφαγε πορτα απο την tellas μιας και στην αιτηση φορητοτητας που εκανε για τον αριθμιο μου η tellas τους ειπε πως ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ανηκει στην εταιρια τους!! Παιδια ή οι τυποι ειναι απιστευτοι ή εγω ειμαι πολυ μαλ**** :)

Πες στη Netone να ξαναστείλει το αίτημα.
Παράλληλα στείλε καταγγελία στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση σε Netone και Tellas.

larous
12-10-07, 19:52
Γεια,

Και εγω τηλεφωνησα στην NETOne, τα ιδια μου ειπαν.

Ενδιαφερομαι για τηλεφωνια Γαλλία - Αγγλία, οποτε ... + του οτι εχει 16/1 εναντι 12/1.

Σε παρακαλώ ενημερωσε για την διαδικασία ακριβώς. Ποιο παλιά καθοτι μεχρι και τις αρχες Ιουλίου ειχα συνεχεις αποσυνδεσεις, ειχα επικοινωνηση με Forthnet, και οι οποιοι μου ειπαν οτι δεν δεχονται τηλεφωνα που αρχιζουν απο 211, το δικο σου αρχιζει απο 211 ή 210 ?


Το τηλεφωνο μου αρχιζει απο 210. Παντως τα παγωσα ολα και θα ξεκινησω παλι αφου κανω απευθυνθω στην ΕΕΤΤ οπως πολυ σωστα ειπε ο ariadgr

tzampaman
13-10-07, 04:07
ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!
Η Net1 εφαγε πορτα απο την tellas μιας και στην αιτηση φορητοτητας που εκανε για τον αριθμιο μου η tellas τους ειπε πως ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ανηκει στην εταιρια τους!!


Τι λες τώρα....:blink:

Kongas
13-10-07, 07:37
ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!!
Η Net1 εφαγε πορτα απο την tellas μιας και στην αιτηση φορητοτητας που εκανε για τον αριθμιο μου η tellas τους ειπε πως ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ανηκει στην εταιρια τους!! Παιδια ή οι τυποι ειναι απιστευτοι ή εγω ειμαι πολυ μαλ**** :)

αμέ τι νόμιζες; θα το ζήσεις θες δε θες

@ ADSLgr.com All rights reserved.