PDA

Επιστροφή στο Forum : παταω search αλλα



istamelos
06-02-05, 03:55
μπικα στο ελληνικο hub στο angelos εβαλα τα ports αλλα παταω search και δεν ενφανιζει τιποτα.με τα υπολοιπα παιδια μιλαω ομως που ειναι μεσα.τι να παιζει;

McAli
06-02-05, 05:50
δεν έχει ανοίξει τα σωστά ports.....αυτό και μόνο αυτό.

file>settings>general:

επιλογή του "Active user".....Γράφεις την IP σου στο "κουτί δίπλα"....σημειώνεις τον *αριθμό* στο "κουτί" δεξιά που λέει port.

Ανοίγεις την πόρτα με # τον *αριθμό* σε TCP και UDP.....αν δεν κάνεις δουλειά έτσι, άνοιξε και τις 411 και 412 σε TCP επίσης.

catfish
06-02-05, 15:08
Αυτό ακριβώς που γράφει ο φίλος ΜcAli. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

istamelos
06-02-05, 15:14
εβαλεσ και τα αλλα; 411 και 412 και δουλεψε;

McAli
06-02-05, 20:00
αν δεν κάνεις δουλειά έτσι, άνοιξε και τις 411 και 412 σε TCP.

Draken
23-02-05, 21:38
Για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα εχω παρομοιο προβλημα.
Ενω το No-IP duc φαινεται να δουλευει μια χαρα με τον σερβερ της No-IP δεν μπορω να γινω με τπτ active στο DC++. Εχω ελεγξει αλλαξει ολες τις θυρες στο Zonealarm, hardware και Sp2 firewall αλλα τπτ...
Εχω 9106 και οταν παω να το ενεργοποιησω το no-ip μεσα απο το config του router βγαζει status=2 το οποιο εκανα ενα search αλλα δεν βρηκα τι σημαινει :mad: ... Any help appreciated

sdikr
23-02-05, 21:47
Εχω 9106 και οταν παω να το ενεργοποιησω το no-ip μεσα απο το config του router βγαζει status=2 το οποιο εκανα ενα search αλλα δεν βρηκα τι σημαινει ... Any help appreciated

μαλλον δεν δίνεις κάποιο απο τα στοιχεία σωστά δοκίμασε να κατεβάσεις το προγραμματακι που δίνουν και να δεις αν σου δουλέυει

Draken
24-02-05, 13:19
μαλλον δεν δίνεις κάποιο απο τα στοιχεία σωστά δοκίμασε να κατεβάσεις το προγραμματακι που δίνουν και να δεις αν σου δουλέυει

Δυστυχως δουλευει κανονικα αλλα παλι δεν μπορω να δουλεψω με dc++ :(

edit: Τελικα εγγραφηκα στο dyndns και ολα λειτουργουν απο την πρωτη στιγμη χωρις προβλημα;;;!!!!

alfa156
03-03-05, 13:24
Εχω 9106 και οταν παω να το ενεργοποιησω το no-ip μεσα απο το config του router βγαζει status=2 το οποιο εκανα ενα search αλλα δεν βρηκα τι σημαινει :mad: ... Any help appreciated

ακριβώς το ίδιο προβλημα έχω και εγώ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.