PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχετικά με το ethernet media player που δίνεται με το CableTV



Sauber
12-10-07, 10:54
Μια ερώτηση αν ξέρει κανείς ήδη κάτοχος CableTV να απαντήσει: το MPEG4 ethernet media player μπορεί να συνδεθεί πάνω σε κάποιο ethernet switch το οποίο θα είναι συνδεδεμένο στο Vood, η πρέπει απαραιτήτως να συνδεθεί απευθείας πάνω σε κάποια συγκεκριμένη ethernet port του Vood?

mpregos
12-10-07, 12:21
Με την λογική οτι δεν έχει κάποιο συγκεκριμενο port , όπου και να το βάλεισ στο vood παίζει, και hubaki ωα βάλεις .λογικά θα παίζει......
Δεν ξέρω αλλα δεν νομίζω να μην παίζει
Δίκτυο βλέπει από το vood δίκτυο θα βλέπει και από το switch.

Umbra
12-10-07, 12:33
Εμενα ο τεχνικος μου ειπα οτι η θυρα Α του vood ειναι δεσμευμενη για το κουτακι της της τηλεορασης...
Παντως δεν χανεις κατι να δοκιμασεις..

Torch21
12-10-07, 16:51
Έτσι είναι! Η θύρα Α είναι για το cable μόνο!
Και μόνο εκεί θα βλέπεις τηλ!
Τέλος!

Abades
12-10-07, 17:08
Έτσι είναι! Η θύρα Α είναι για το cable μόνο!
Και μόνο εκεί θα βλέπεις τηλ!
Τέλος!

Σωστός!!!! Τηλ μόνο από κει θα βλέπει γιατί από την γραμμή της τηλεφωνίας άστα να πάνε......

Dimitris013
13-10-07, 11:44
MPEG4 ethernet media player?? Νόμιζα ότι λεγόταν Top-Box..! Όχι μόνο το συγκεκριμένο αλλά όλη η κατηγορία των αποκωδιοπιητών DVB-C. Νόμισα ότι έβγαλε καινούργιο προιόν η Vivodi έτσι όπως το γράφεις...

Sauber
13-10-07, 14:10
MPEG4 ethernet media player?? Νόμιζα ότι λεγόταν Top-Box..! Όχι μόνο το συγκεκριμένο αλλά όλη η κατηγορία των αποκωδιοπιητών DVB-C. Νόμισα ότι έβγαλε καινούργιο προιόν η Vivodi έτσι όπως το γράφεις...

DVB-C δεν είναι. Το DVB-C ( http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-C ) είναι το αντίστοιχο ψηφιακό του αναλογικού cable που έχουν πχ στις USA, ομοαξονικό καλώδιο που φτάνει σε κάθε σπίτι. Της Vivodi είναι IPTV, η εικόνα μεταφέρεται ψηφιοιποιημένη σε TCP/IP. Τώρα νομίζω ότι είναι MPEG4, μπορεί όμως να είναι και MPEG2.

Sauber
13-10-07, 14:13
Με την λογική οτι δεν έχει κάποιο συγκεκριμενο port , όπου και να το βάλεισ στο vood παίζει, και hubaki ωα βάλεις .λογικά θα παίζει......
Δεν ξέρω αλλα δεν νομίζω να μην παίζει
Δίκτυο βλέπει από το vood δίκτυο θα βλέπει και από το switch.

Λογικά έτσι πρέπει να είναι, αλλά κάποιος είπε εδώ μέσα ότι το Vood που δίνει η Vivodi είναι ΟΕΜ κατασκευή ειδικά για την Vivodi, και έλεγα μήπως το είχαν περιορίσει μέσω firmware.

tschris
13-10-07, 16:33
μόνο απο το A πάνω στο Vood παίζει.

Αν πάρω τον αποκοδικοποιητή αμερική και τον συνδέσω πάνω σε ένα hub θα παίζει;

Umbra
13-10-07, 17:36
Λιγο συσκολο εκτος κι το βλεπω...
Φανταζομαι οτι πρεπει να εχεις και συνδεση βιβο μαζι.....

@ ADSLgr.com All rights reserved.