PDA

Επιστροφή στο Forum : Siemens Firewall Siemens CL110



cohones
12-10-07, 12:09
Αξιότιμοι συμφορουμίτες,
Θα ήθελα να απευθύνω την εξής ερώτηση σε κάποιον που γνωρίζει:
1) Το Siemens CL110 απο ότι κατάλαβα έχει ενσωματωμένο firewall, χρειάζεται να κάνω κάτι για να το ενεργοποιήσω ή είναι ήδη ενεργό;
2) Χρειάζομαι και κάποιο άλλο πρόγραμμα firewall ή είμαι καλυμμένος με το ήδη υπάρχον του CL110;

Τα windows πάντως μου λένε οτι δεν έχω ενεργοποιημένο κάποιο firewall πάντως (έχω απενεργοποιήσει το firewall των windows λόγω της μέχρι πρότεινος ύπαρξης του Sygate Personal Firewall το οποίο και απεγκατέστησα επίσης.

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη :worthy:

Vassilis_X
13-10-07, 10:14
υπαρχουν 2 ειδων firewall.. το software και το hardware.. τα ρουτερ εχουν hardware firewall..

mandridis
15-10-07, 15:47
απο το menu του router πήγαινε στο tab advanced και επέλξε firewall->Ip filtering και κάνε την επιλογή enabled. τότε θα είναι το ενεργοποιημένο το firewall του router σου. Λογικά σαν default θα ειναι enabled.

cohones
10-11-07, 13:18
απο το menu του router πήγαινε στο tab advanced και επέλξε firewall->Ip filtering και κάνε την επιλογή enabled. τότε θα είναι το ενεργοποιημένο το firewall του router σου. Λογικά σαν default θα ειναι enabled.

Φίλε μου, αν και καθυστερημένα ευχαριστώ πολύ! Ήταν όντως ενεργοποιημένο.:whistle:

lexios
26-11-07, 21:59
Φίλε μου, αν και καθυστερημένα ευχαριστώ πολύ! Ήταν όντως ενεργοποιημένο.:whistle:


Ενεργοποιημένο μεν, δεν κάνει τίποτα δε :whistle:

Θέλει ρύθμισει με δικά σου rules κλπ. Έτσι απλά, δεν κάνει απολύτως τίποτα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.