PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατάργηση του ΟΤΕ και μετάβαση σε HOL double play - (Παλλήνη)



bikey77
12-10-07, 21:28
Είμαι συνδρομητής της HOL και έχω μια απλή σύνδεση 1024/256 και αναμένω την αναβάθμιση στα 4Mbit (Παλλήνη γαρ...).
Σκέφτομαι να καταργήσω τον OTE και να αναβαθμίσω τη σύνδεσή μου σε κάποιο πακέτο που θα περιλαμβάνει και σταθερή τηλεφωνία. Τί ακριβώς πρέπει να κάνω ώστε να μη μείνω για κάποιο διάστημα χωρίς τηλέφωνο και internet? Αν κάνω αίτηση αναβάθμισης στη HOL πρέπει να έχω διακόψει με τον OTE?
Πόσοι από εσάς μένετε σε γύρω περιοχές και τί εμπειρία έχετε με τη HOL και τα πακέτα τηλεφωνίας της? Είναι αξιόπιστες οι υπηρεσίες ή κάθε λίγο και λιγάκι έχετε διακοπές? Πόσες μέρες κάνει να ενεργοποιηθεί εδώ στην περιοχή το double play?

ariadgr
12-10-07, 21:48
Είμαι συνδρομητής της HOL και έχω μια απλή σύνδεση 1024/256 και αναμένω την αναβάθμιση στα 4Mbit (Παλλήνη γαρ...).
Σκέφτομαι να καταργήσω τον OTE και να αναβαθμίσω τη σύνδεσή μου σε κάποιο πακέτο που θα περιλαμβάνει και σταθερή τηλεφωνία. Τί ακριβώς πρέπει να κάνω ώστε να μη μείνω για κάποιο διάστημα χωρίς τηλέφωνο και internet? Αν κάνω αίτηση αναβάθμισης στη HOL πρέπει να έχω διακόψει με τον OTE?

Κατ'αρχάς θα πρέπει να δείς ποιές εταιρείες σε καλύπτουν με ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή σου.
Αν σε καλύπτει η HOL και θέλεις να πας στη HOL, επικοινωνείς με τη HOL, τους εξηγείς ότι έχει ήδη ΑΡΥΣ ADSL από αυτούς και θέλεις να το μετατρέψεις σε 2play χωρίς να διακοπεί η υπηρεσία που έχεις μέχρι την ενεργοποίηση της νέας.

Αν πας σε Full LLU άλλου παρόχου, θα κάνεις φορητότητα σε ενεργό βρόχο, και στην αίτηση θα επιλέξεις "Μετατροπή από Χονδρική Ευρυζωνική Πρόσβαση" και δε θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο/Internet.


Πόσες μέρες κάνει να ενεργοποιηθεί εδώ στην περιοχή το double play?

13 εργάσιμες μετά την αποστολή της αίτησης από τον πάροχο στον ΟΤΕ.

DSLaManiaC
12-10-07, 21:51
Να συμπληρώσω το εξής.
Μην περιμένεις οτι σε 13 εργάσιμες θα είσαι στο δίκτυο,
Γενικά υπολόγισε γύρω στο Μήνα αν πάνε όλα καλά.

ariadgr
12-10-07, 21:56
Να συμπληρώσω το εξής.
Μην περιμένεις οτι σε 13 εργάσιμες θα είσαι στο δίκτυο,
Γενικά υπολόγισε γύρω στο Μήνα αν πάνε όλα καλά.

Δεν θα είσαι σε 13 εργάσιμες στο δίκτυο, αλλά αφού κάνεις φορητότητα σε ενεργό βρόχο, θα είσαι στο δίκτυο 13 εργάσιμες μετά την αποστολή της αίτησης από τον πάροχο στον ΟΤΕ διαφορετικά θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο αφού η φορητότητα θα έχει υλοποιηθεί. ;)

nikoskat
12-10-07, 23:54
βασικα καμια εταιρια δε σε καλυπτει :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.