PDA

Επιστροφή στο Forum : !! SOS!READ!SOS !! Η ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΞΕΦΤΙΛΑ !!



Salonic
29-07-03, 03:57
stoixeia:
2 users sto idio kentro ote (sto idio dslam) konta sto kentro - makrya metaksi tous
2 jetspeed 500i
1 forthnet 384/128
1 otenet 384/128


den exo na po tipota allo
ta sxolia dika sas...
(isos na kano post argotera pros to paron exo meinei afonos)

Salonic
29-07-03, 03:59
1st user

Salonic
29-07-03, 04:01
1st user

Salonic
29-07-03, 04:06
2nd user...
to antistrofo, alla apo tin pleyra tou

Salonic
29-07-03, 04:21
sorry gia ta terastia screenshots alla ta sikosa gia na min yparxoun amfivolies kai etsi oste na DEITE TO AISXOS ayto
kati eixa psiliastei toso kairo alla den pisteya oti tha einai TOSO FANERO..
katalavainete peri tinos prokeitai??

!!! 1+1=2 USERS STO IDIO DSLAM KAI TO DSLAM TA KAKARONEI !!!!!

afou psilodistasa na to kano post mipos me kinigaei o ote meta pou tha trexei gia update se oli tin ellada...(mou bromaei kai apo alla posts xristwn)
hehehehe
kalo?????

Maax
29-07-03, 04:32
Και για όσους δεν κατάλαβαν..............
ο Salonic κατεβάζει με 303 Kbps και πέφτει στα 213 Kbps μόλις ξεκινάω και εγώ να κατεβάζω απο το ftp.otenet.gr .
πιστεύω πως είναι μεγάλη η πτώση ταχύτητας για 2 users συνδεμένοι στο ίδιο DSLAM και φυσικά στο ίδιο κέντρο του ΟΤΕ αλλά με διαφορετικό παροχέα Internet.
και η ερώτηση/απορία του μέλλοντος : όταν θα μπουν κι άλλοι χρήστες πάνω στο ίδιο DSLAM τί πτώση ταχύτητας θα έχουμε; και με πόσο θα κατεβάζουμε;

Εύχομαι σε άμμεσο update/upgrade/αντικατάσταση του DSLAM

blizard
29-07-03, 04:43
Αυτο εξηγει πολλα...
Ρε thryle... μαλλον ειμαστε στο ιδιο dslam...δεν πας διακοπες να ανεβει και εμενα σταθερα η ταχυτητα μου? :lol:

JimBss
29-07-03, 05:59
Αρχίστε τα τηλέφωνα σε ΟΤΕ και Intracom. Απο εμπειρία μου οι της Intracom σκαμπάζουν πολλά περισσότερα... Λογικό ίσως...

elias24
29-07-03, 10:04
Ρε σεις? Γιατί τόσο πιο αργό το UPLOAD από το DOWNLOAD? 384/128 δεν είναι η αναλογία? Με ενδοιαφέρει αρκετά και το UPLOAD, λόγο της χρήσης της γραμμής και για MULTPLAYER games.
Τέλος πάντων. Ούτως η άλλως το ADSL θα κάνει δουλειά και μόνο με DOWNLOAD καλό τώρα, όσο το KAZAA και κάτι άλλα αντίστοιχα δεν έχουν απαγορευτεί ακόμα. Όταν όμως απαγορευτούν οριστικά, ή γίνεται έλεγχος και κριτική στον κάθε χρήστη, για το τί διακινεί μέσα σε αυτά, τότε το ADSL δεν θα με ενδοιαφέρει τόσο πολύ. Ας ελπίσουμε οτι αυτό θα καθυστερήσει πολύ ακόμα. Αν θέλει κανείς την δική μου ψήφο, I vote for kazaa and free P2P.

Because as we say . . .
If it isn't pirated, it isn't good enought

kokus
29-07-03, 16:34
Φιλαράκο έχεις πρόβλημα! Σε κοροιδέψανε!!! Σου πουλήσανε 384Kbps Unspecified Bit Rate και εσύ νομίζεις ότι έχεις leased line!!! Και το ethernet σου είναι 10Mbit αλλά δεν κατεβάζεις με 10Mbit!!! Υπάρχουν ένα κάρο πράγματα που μπορούν να σε κόβουν κατα μήκους του path. 8O

bond
29-07-03, 16:57
den exo na po tipota allo
ta sxolia dika sas...
(isos na kano post argotera pros to paron exo meinei afonos)

Δεν έχω καταλαβει ακριβώς τι μας δείχνεις.
Στο ένα screenshot, φαίνεται να ανεβαίνει η ταχύτητα του ενός και να πέφτει η ταχύτητα του άλλου, αλλά και οι δύο κατέβαζατε από πριν.
Επίσης μου φαίνεται εξαιρετικά απίθανο, να είστε μόνο δύο στο DSLAM. Αυτό που το ξέρεις;

roiy1
29-07-03, 17:29
gia dokimaste na kanete to idio apo kapou allou (apo kazaa p.x.) na doume ti tha deixnei to du meter.

JimBss
30-07-03, 03:10
Φιλαράκο έχεις πρόβλημα! Σε κοροιδέψανε!!! Σου πουλήσανε 384Kbps Unspecified Bit Rate και εσύ νομίζεις ότι έχεις leased line!!! Και το ethernet σου είναι 10Mbit αλλά δεν κατεβάζεις με 10Mbit!!! Υπάρχουν ένα κάρο πράγματα που μπορούν να σε κόβουν κατα μήκους του path. 8O

Μπράβο! Αν είχε ποιο πολλούς πελάτες σαν και σένα ο ΟΤΕ θα πείναν οι υπεύθυνοι του ΟΤΕ τον καφέ τους με την ισυχία τους και όλοι θα ήταν ευχαριστημένοι, χωρίς να χρειάζεται να σετάρουν τα μηχανήματα τους σωστά. Διάβασε και το threat http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=18305#18305 για να καταλάβεις τι παίζει.

wizardsl
30-07-03, 03:23
Πραγματική απειλή!!

kokus
30-07-03, 14:40
Μπράβο! Αν είχε ποιο πολλούς πελάτες σαν και σένα ο ΟΤΕ θα πείναν οι υπεύθυνοι του ΟΤΕ τον καφέ τους με την ισυχία τους και όλοι θα ήταν ευχαριστημένοι, χωρίς να χρειάζεται να σετάρουν τα μηχανήματα τους σωστά. Διάβασε και το threat http://www.adslgr.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=18305#18305 για να καταλάβεις τι παίζει.

Τουλάχιστον εσύ καλά τα λες, απλώς οι διαμαρτυρίες σε στυλ υστερίας και μάλιστα χωρίς επαρκή τεκμηρίωση καταργούν την ίδια τη διαμαρτυρία. Δεν είμαι πελάτης του ΟΤΕ σκοπεύω να γίνω αμέσως μόλις το κόστος της υπηρεσίας που πουλάει ανταποκρίνεται στην ποιότητά της.

@ ADSLgr.com All rights reserved.