PDA

Επιστροφή στο Forum : Βάρυνε το forum?



economist
29-07-03, 16:59
τις τελευταίες ημέρες οι σελίδες του forum αργούν χαρακτηριστικά. Δεν ξέρω αν φταίνει οι συνδέσεις μου (μισθωμένη 256 από το γραφείο, ISDN 64 από το σπίτι) αλλά μήπως έχει γίνει πολύ βαριά η βάση πίσω από το forum και χρειάζεται καθάρισμα;

bond
29-07-03, 17:04
τις τελευταίες ημέρες οι σελίδες του forum αργούν χαρακτηριστικά. Δεν ξέρω αν φταίνει οι συνδέσεις μου (μισθωμένη 256 από το γραφείο, ISDN 64 από το σπίτι) αλλά μήπως έχει γίνει πολύ βαριά η βάση πίσω από το forum και χρειάζεται καθάρισμα;

Συμφωνώ και εγώ. Ειδικά το quick reply που προστέθηκε κάτω από κάθε thread βαραίνει πολύ την σελίδα. Τα τελευταία μηνύματα ήταν πιο χρήσιμα. Πόσο εύκολο είναι να διαλέγει ο κάθε χρήστης τι προτιμά;

roiy1
29-07-03, 17:25
symfono me economist kai bond.. :|

hippie
29-07-03, 19:17
ego simera exo megalo provlima me to na fortosei tin selida (dokimasa kai se diaforetika pc kai ta idia..xalia... :cry: )(h connection mou den prepei na exei provlima giati se alla sites den eixa kanena provlima)

to mesimeri (~14.30) den fortone me tipota (eblepa tin mple bara ston IE poli arga na proxora kai na proxora...eno kanonika h selida fortone amesa xtes,h tin kiriakih tis proigoumenes bdomades)

mou dimiourgise kai mia megali m@l@..: se allo topic (poulane ta netmods) prepei na exo to rekor se pollaplo post (9 fores sinolika) :(
(admin/mods eleos..... :cry: kai plz digrapse ta :oops: )
(kai o psymaster prepei na exei pollapla post kapou se allo topic, nomizo 3 fores tin idia peripou ora me mena)

tespa, as elpisoume oti simera itan aplos mia atixi mera... :cry:

PS: elpizo na bgei ena post kai oxi multiple... :oops:

Athlon_XP
30-07-03, 01:15
Μην ξεχνάτε επίσης οτι το site δεν βρίσκεται σε Ελληνικό Server αλλά σε Server της Αμερικής και μερικές φορές πέφτει ο server εκεί και είτε δεν δουλεύει το site είτε φορτώνει αργά.

jimsliakas
30-07-03, 02:25
Εγω παντως δεν παρατηρησα κατι ...Μια χαρα μου ειναι..

morfeas-dsl-
02-09-03, 00:01
εμενα μου αρεσε η προηγουμενη μορφη,νομιζω πως ηταν και η πιο βολικη. υπαρχουν καποια site ελληνικα που εχουν αυτη τη μορφη που εχει και το adslgr τωρα αλλα ειναι πιο μικρα και φαινεται σαν να γεμιζουν σα να ειναι πιο πολλοι.το adslgr δεν εχει αναγκη χρηστων ομως αρα νομιζω πως η αλλαγη κουραζει.

υγ.τα site μπορουν να αναφερθουν για να δειτε και μονοι σας αλλα μονο σε pm μη πουν πως κανω διαφημιση ή οτι κουφο!

Johny
02-09-03, 00:08
Συμφωνώ με τον morfeas-dsl- η προηγούμενη μορφή ήταν πιο εύχρηστη.

NeK
02-09-03, 01:06
Δεν μπορώ να καταλάβω για ποια μορφή αναφέρεστε.

elias24
02-09-03, 20:35
Εγω απορώ πόσο χώρο έχει αυτό το site στο web, για να δίνει 500MB σε κάθε user που κανει register στο forum

morfeas-dsl-
03-09-03, 14:14
αναφερομαι στην μορφη που απεκτησε αμεσως μολις μπηκαν τα εικονιδια διπλα απο καθε θεμα. πριν βγει το φορουμ απο την κυρια σελιδα. δεν ξερω για τους αλλους αλλα νομιζω οτι η κινηση με αυτη τη μορφη του site θα πεσει κατα πολυ.τουλαχιστον προσωπικα μπαινω αρκετα πιο σπανια επειδη ειναι κουραστικο να ψαχνω καθε φορα την ενοτητα-υποεννοτητα κτλ που θα μπω.ενταξει λεγαμε καποια ασχετα σε καποιες ενοτητες πραγμα που δυσκολα να γινει τωρα αλλα με την πολυ λεπτομερεια εχει χαθει η ουσια,γνωμη μου βεβαια αλλοι μποροι να διαφωνουνε

xlntstay
06-09-03, 03:07
αναφερομαι στην μορφη που απεκτησε αμεσως μολις μπηκαν τα εικονιδια διπλα απο καθε θεμα. πριν βγει το φορουμ απο την κυρια σελιδα. δεν ξερω για τους αλλους αλλα νομιζω οτι η κινηση με αυτη τη μορφη του site θα πεσει κατα πολυ.τουλαχιστον προσωπικα μπαινω αρκετα πιο σπανια επειδη ειναι κουραστικο να ψαχνω καθε φορα την ενοτητα-υποεννοτητα κτλ που θα μπω.ενταξει λεγαμε καποια ασχετα σε καποιες ενοτητες πραγμα που δυσκολα να γινει τωρα αλλα με την πολυ λεπτομερεια εχει χαθει η ουσια,γνωμη μου βεβαια αλλοι μποροι να διαφωνουνε


Δυστυχως συμφωνω και εγω. :(

@ ADSLgr.com All rights reserved.