PDA

Επιστροφή στο Forum : Μαζική Παράσταση στο Forthnet Shop



Σελίδες : [1] 2

chronisc
14-10-07, 04:02
Καλησπέρα Παιδιά! Ανοίγω αυτό το θέμα με σκοπό να κάνουμε κάτι για την κοροιδία της Forthnet προς τα πρόσωπά μας. Αρκετοί από εμάς έχουμε προβλήματα με την εταιρία είτε σε θέματα ταχυτήτων είτε σε θέματα τηλεφωνίας. Το κακό δεν είναι ότι υπάρχουν τα προβλήματα αυτά αλλά ο τρόπος αντιμετώπίσης των υπαλλήλων της εν λόγω εταιρίας. Διάβαζα πριν λίγο για την ελεινή και άκρως απαράδεκτη απάντηση του προισταμένου της Forthnet στη Θεσσαλονίκη "Αν δεν σας αρέσει να γυρίσετε στον ΟΤΕ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1482486&postcount=1)" Σε ποιούς νομίζουν ότι μιλάνε? Μήπως ξεχνάνε ότι το ψωμί τους το τρώνε από τα δικά μας χρήματα? Έλεος! Τέτοια αντιμετώπιση ούτε από τον ΟΤΕ δεν είχαμε ποτέ!

Επειδή πιστεύω ότι η φωνή μας έχει δύναμη μόνο όταν μιλάμε όλοι μαζί προτείνω την Παρασκεύη 19/10/2007 να μαζευτούμε όλοι μας έξω από το Forthnet shop στην οδό Μητροπόλεως 113 και να κάνουμε διαμαρτυρία! Για να δώσουμε περισσότερη απήχηση στο γεγονός προτείνω τη δημιουργία και αποστολή σε όλα τα μεγάλα MME καθώς και στο indymedia δελτίου τύπου που θα εξηγεί τους λόγους που γίνεται αυτή η διαμαρτυρία. Ακόμη προτείνω τη δημιουργία και διανομή φυλλαδίων στους περαστικούς που θα εξηγούν το λόγο που διαμαρτυρόμαστε.

Μπορεί να σας φαίνεται too much, αλλά αν δεν κάνουμε κάτι βλέπω η κατάσταση όσο πάει να χειροτερεύει. Περιμένω τις απόψεις σας! Αν κάποιος θέλει να μιλήσει μαζί μου προσωπικά μπορεί να μου στείλει είτε pm είτε e-mail στο diamartiria.forthnet@yahoo.gr

Τέλος επειδή μιλάω σοβαρά για να κάνουμε αυτή την κίνηση τα στοιχεία μου είναι διαθέσιμα εφόσον μου ζητηθούν!

Φιλικά

nsek
14-10-07, 05:04
Μέσα :whistle:

Ioudas1
14-10-07, 05:05
Δεν είναι καθόλου too much.
Επιτέλους, είναι μια πολύ σωστή πρωτοβουλία.:oneup:Μπράβο.:oneup:
Μακάρι να πέσω έξω, αλλά πιστεύω ότι θα υπάρχει μικρή ανταπόκριση.
Μην σε αποθαρρύνω με την απαισιοδοξία μου και πάλι εύχομαι να πέσω έξω.

chronisc
14-10-07, 06:04
Ελπίζω να υπάρχει ανταπόκριση. Τόσα άτομα παραπονούνται στο forum και θέλω να πιστεύω ότι έχουν τη διάθεση να διεκδικήσουν αυτό που πληρώνουν, αλλά θα δούμε...

johnmaroudas
14-10-07, 14:41
ναι καλή σαν κίνηση αλλά μην ξεχνάτε οτι η forthent είναι ιδιόκτητη εταιρία και πολύ απλά η μόνη διαμαρτιρία που μπορείς να κάνεις είναι να πάς αλλού (σε άλλον πάροχο ενοώ)

είναι πχ. σαν να έχω εγώ ένα μαγαζί με υπολογιστές και να μου έρθετε 10 άτομα και να μου πείτε τους πουλάω ακριβά να κάνω κάτι αν είμαι ξεροκέφαλος αυτο που θα σας πώ είναι "στα π@π@ρι@ μου !"

slipknot
14-10-07, 14:51
e-mail στο diamartiria.forthnet@yahoo.gr
Tο email που έφτιαξες είναι όλα τα λεφτά!!!Έπρεπε να φτιάξεις το ίδιο και σε @forthnet.gr

Space2006
14-10-07, 15:59
Για να δώσουμε περισσότερη απήχηση στο γεγονός προτείνω τη δημιουργία και αποστολή σε όλα τα μεγάλα MME καθώς και στο indymedia δελτίου τύπου που θα εξηγεί τους λόγους που γίνεται αυτή η διαμαρτυρία. Ακόμη προτείνω τη δημιουργία και διανομή φυλλαδίων στους περαστικούς που θα εξηγούν το λόγο που διαμαρτυρόμαστε.

Φιλικά

:rofl:

Μήπως θα είναι και φίλοι σου αναρχικοί με μία μολότωφ στο χέρι ο καθένας;

:rofl:

Docoptik
14-10-07, 21:03
Για παράσταση διαμαρτυρίας συμφωνώ και εγώ. :oneup:
Όσο για τα ΜΜΕ δεν νομίζω να ανταποκριθούν στο κάλεσμα. Και να σου πω την αλήθεια είναι γεγονός που δεν "τραβάει" για αυτούς.
Καλύτερα αν γινότανε να έρθει κανένας αρθρογράφος από κανένα PC περιοδικό. Αυτό θα "πονούσε" την εταιρία αφού αν τελικά αναφερθεί το γεγονός θα γίνει σε περιοδικό του χώρου...

Barlong
14-10-07, 21:11
Έχουμε μπλέξει πάλι τα….. Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με την εταιρία φύγε. Αν δεν θέλεις να πληρώσεις ρήτρα αποσυνδεσ πήγαινε στην ΕΕΤΤ. Απλά τα πράγματα. Θα πας σε ενα μαγαζί και τι θα κερδίσεις?

Madmagnet
14-10-07, 21:14
:rofl:

Μήπως θα είναι και φίλοι σου αναρχικοί με μία μολότωφ στο χέρι ο καθένας;

:rofl:

Μηπως πρεπει ΕΜΕΙΣ να παμε με μολωτωφ μπας και βαλουν μυαλο?

nikgr
14-10-07, 21:23
H καλύτερη τιμωρία τους ειναι η διακοπή.

Το ξέρω ότι δεν είναι καθόλου εύκολη επιλογή να μείνεις χωρίς internet για κανα μήνα (τουλάχιστον) αλλάζοντας εταιρεία.
Όσο κι αν πονάει είναι ο μόνος τρόπος να τους κάνεις να τους κάνεις να το νιώσουν.

Όταν πας να κάνεις φασαρίες και λοιπά καραγκιοζιλίκια ουσιαστικά προτιμάς την εύκολη λύση των διαπραγματεύσεων και του συμβιβασμού.
Είμαι σίγουρος ότι όσοι τώρα βγάζουν πολεμικές κραυγές, αμα τους τάξουν κανα μηνάκο δώρο για την όποια ταλαιπωρία θα το βουλώσουν και θα πάνε σπιτάκια τους σαν καλά και βολεμένα παιδάκια.

Εμένα τους είπα bye-bye με ένα ωραίο και τηλεγραφικό faxάκι διακοπής.

bab1978
14-10-07, 21:36
Αν θες πραγματικά να τιμωρήσεις έναν πάροχο για τις υπηρεσίες που προσφέρει επιστρέφεις στον ΟΤΕ.:):)

Σενάριο εφιαλτικό για τους παρόχους:)

Lagavulin
14-10-07, 21:47
Αν θες πραγματικά να τιμωρήσεις έναν πάροχο για τις υπηρεσίες που προσφέρει επιστρέφεις στον ΟΤΕ.:):)

Σενάριο εφιαλτικό για τους παρόχους:)

Μέγα λάθος κατά την άποψή μου.
Σε αυτό βασίζεται ο οτέ και δε λέει να ρίξει τις τιμές.

myways
14-10-07, 21:59
Μέγα λάθος κατά την άποψή μου.
Σε αυτό βασίζεται ο οτέ και δε λέει να ρίξει τις τιμές.

Αυτό δεν είναι σωστό. Οι τιμές του ΟΤΕ έχουν ήδη πέσει πάρα πολύ στις χαμηλές ταχύτητες.

Lagavulin
14-10-07, 22:00
Όσο χάλια και αν είναι η εξυπηρέτηση στους εναλλακτικούς παρόχους πιστεύω πως μακροπρόθεσμα θα είναι θετικό για την ανάπτυξη των υπηρεσιών διαδικτύου στην ελλάδα.
Αυτή η ταλαιπωρία εύχομαι να αξίζει τον κόπο.

Όσο για την μαζική παράσταση...τόσο καιρό στα γραφεία της forthnet αυτό δε γίνεται?? (Σε μικρότερη κλίμακα).Άτομα μαζεύονται και κράζουν καθημερίνα αλλά κανένα αποτέλεσμα.
Καιγώ στην αναμονή έιμαι απο 30 αυγούστου και μου είχαν πει τότε ότι θα πάρει 2 μήνες, οπότε εφόσον με ενημέρωσαν πριν κάνω την αίτηση είμαι οκ.Ελπίζω να πέσουν μέσα και να συνδεθώ μεχρι τον νοεμβρη...:)

Lagavulin
14-10-07, 22:10
Αυτό δεν είναι σωστό. Οι τιμές του ΟΤΕ έχουν ήδη πέσει πάρα πολύ στις χαμηλές ταχύτητες.


conn-x sta 768 18,5 euro
παγιο ote 15 euro

Σύνολο 33,5 εuro

αυτο το λές "έπεσαν οι τιμές"?
μιλάμε για 768 .Για δες τι προσφέρουν οι υπόλοιποι με τα ίδια λεφτά.

Gila1899
14-10-07, 22:25
conn-x sta 768 18,5 euro
παγιο ote 15 euro

Σύνολο 33,5 εuro

αυτο το λές "έπεσαν οι τιμές"?
μιλάμε για 768 .Για δες τι προσφέρουν οι υπόλοιποι με τα ίδια λεφτά.
Προσφέρουν ή διαφημίζουν;Υπάρχει (τεράστια) διαφορά.;)

no_logo
14-10-07, 22:32
cΓια δες τι προσφέρουν οι υπόλοιποι με τα ίδια λεφτά.

Από τη πολύ προσφορά και εξυπηρέτηση πρότεινε ο χρήστης διαμαρτυρία;

nikgr
14-10-07, 22:48
Δηλαδη αντε πες και ότι τα κατάφερες φίλε kom.
Κατάφερες να ενεργοποιηθείς σε 3μήνες μετά απο πολλές φωνές και βρισίδια.

Είσαι ευχαριστημένος με αυτή την επιλογή σου και με αυτή την εταιρεία?

Μόλις θα αρχίσουν τα προβλήματα πάλι δεν θα μπορείς να τους βρεις στα τηλέφωνα, πάλι θα σου λένε αρλούμπες ότι φταίει ο ιός του internet για τα προβλήματά σου κλπ-κλπ.

Το νέο hit το έχεις ακούσει που σε συγχρονίζουν σε χαμηλότερες ταχύτητες κι εσύ νομίζεις ότι τόσο πιάνει η γραμμή σου? ;)

Είναι σα να σ' έχει απατήσει η γκόμενα και να λες "εγώ θα κάνω καβγά για να με λυπηθεί και να γυρίσει σε μένα". Ειναι μαθηματικώς σίγουρο ότι με την πρώτη ευκαιρία θα σου τα "φορέσει" και πάλι... :p

kom
14-10-07, 22:51
οχι φυσικα δεν ειμαι ευχαριστημενος που εστω και στο τριμηνο επανω καταφερα να κανω κατι κανεις δεν θα ηταν αλλωστε

και γιαυτο συμφωνω με το να γινει αυτο που λεμε πιο πανω

διαμαρτυρια δημοσιος - αρνητικη διαφημηση της forthnet στον λαο και οχι στους υπαλληλους της

no_logo
14-10-07, 22:51
προσωπικα τους περνω καθε μερα και τους ζαλιζω με τα ιδια και τα ιδια οπως με κοροιδευουν και αυτοι με αποτελεσμα μεσα σε 2 μερες να δω στο broadband status οτι και παρελαβαν την αιτηση και την εστειλαν στον οτε και ο οτε την παρελαβε και συνεχιζουμε - μου ειπαν οτι θα συνεχιζαν με την αιτηση μου με γρηγορους ρυθμους ( συγνωμη αν πηρα την θεση καποιου αλλου εγω φωναζα και μιλαγα δεν καθομουνα με το σταυρο στο χερι )

οποιοι εχουν προβλημα και καθονται με τα χερια σταυρωμενα προσευχοντας να γινει κατι δεν κανουν τιποτα

αυτα.

η μεγάλη πλάκα θα είναι αν σε ενεργοποιήσουν και σου τύχει η στραβή και μείνεις χωρίς τηλέφωνο και internet

Capone
14-10-07, 22:57
Πολυ καλη κινηση αλλα και παλι η κατασταση ειναι εμπρος γκρεμος και πισω ρεμα!

johnmaroudas
14-10-07, 23:11
σας ξαναλέω οτί είναι ιδιοτική εταιρία και μας έχει γραμμένους όλους στα π@π@ρι@ της !
κανείς δε θέλει εξαναγκασμένο κουμάντο στο μαγαζί του!
η μόνη λύση είναι αλλαγή παρόχου

m0rpheas
14-10-07, 23:55
Τιμωρία προς την 4νετ είναι να κάνεις οτιδήποτε για να χάσει λεφτά. Σε αυτά είναι ΚΑΙ συγκέντρωση έξω από το μαγαζί. Για το τελευταίο, σκεφτήτε μόνο την έκπληξη που θα νιώσουν οι περαστικοί βλέποντας 20, 30, 50 ή ελπίζω και παραπάνω άτομα έξω μία ιδιωτική επιχείρηση. Σίγουρα οι περισσότεροι μάρτυρες σε μια τέτοια συγκέντρωση θα ξανασκεφτόντουσαν πολύ σοβαρά να κάνουν αίτηση στην 4νετ. Τελικά πόσοι θα πάτε; Εγώ πιστεύω πως όσοι Θεσσαλονικείς τρώτε ή φάγατε δούλεμα από 4νετ πρέπει να πάτε. Αν γίνει κάτι τέτοιο και στην Αθήνα, εγώ παρόλο που εδώ και ένα μήνα έχω συνδεθεί και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα, θα κάνω τα πάντα για να καταφέρω να παρευρεθώ. Γιατί δεν ξεχνώ ούτε τι άκουγα επί 3,5 μήνες, ούτε τι θα ακούσω άμα -χτυπάω ξύλο- τους χρειαστώ. Καλή επιτυχία chronisc!

Ravisher34
14-10-07, 23:56
Προσφέρουν ή διαφημίζουν;Υπάρχει (τεράστια) διαφορά.;)

Κοιτα ολα σχετικα ειναι σε αυτο κοσμο.αλλα γνωμη μου δεν σε αναγκασε κανεις να πας στη 4νετ πιστευω..Εκτος αν ο πωλητης της 4νετ σου εβαλε το πιστολι στο κροταφο που δεν νομιζω...:p
Μην παραπονιομαστε αμα δεν πιανουμε τα 24 που λεει η εταιρια γιατι μερικες φορες φταιμε και εμεις οι ιδιοι που το δικτυο δεν ειναι στα καλυτερα του..Αλλωστε για 1mbit πληρωνεις και περνεις 24..Ας το σκεφτουμαι λιγο καλυτερα και να ηρεμισουμε...τα τελευταια χρονια ειδατε τι ειναι το adsl και το ιντερνετ..παλια κατεβαζατε με 75kb/s και πιο παλια με την 56αρα συνδεση σας την dial up για αυτο μη το παιζετε θιγμενοι με τα 18 αντι για 24 και σταματηστε να κανετε σαν παιδακια που τους εσπασε το παιχνιδι..

ΥΓ:Το μνμ ειναι γενικο...

Gordito
15-10-07, 00:08
conn-x sta 768 18,5 euro
παγιο ote 15 euro

Σύνολο 33,5 εuro

αυτο το λές "έπεσαν οι τιμές"?
μιλάμε για 768 .Για δες τι προσφέρουν οι υπόλοιποι με τα ίδια λεφτά.

O Oτε ειναι υποχρεωμενος να εχει ψηλες τιμες για να υπαρχει ανταγωνισμος.

Οσαν αφορα τη διαμαρτυρια, μια φουσκα ειναι, δε θα πετυχετε τιποτα....
Αντε οσοι πανε να γινει κατι διαιτερο για αυτους αλλα γενικα τα πραγματα ειναι ιδια για ολους.....

nikgr
15-10-07, 00:12
Ravisher34 δε νομίζω ότι όλος αυτός ο κόσμος διαμαρτύρεται επειδή έπιασε τα 18 απ' τα 24mbit.

Noμίζω πλέον ότι τα παράπονα για ταχυτητα αποτελούν ένα πολύ μικρό ποσοστό αν σκεφτείς τα τεράστια προβλήματα με τους χρόνους ενεργοποίησης, την κοροϊδία του wizard, τα τεράστια προβλήματα με το τηλεφωνικό τους κέντρο όταν θες υποστήριξη για το τηλέφωνο σου που δε δουλεύει, και κυρίως το άθλιο λογιστήριο τους που εμένα προσωπικά κάθε 2μηνο μου έρχονταν λάθος χρεώσεις

Και τόσα άλλα βέβαια άλλων χρηστών...

Όταν ο άλλος περιμένει 5μήνες και ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί έχει δίκιο να φωνάζει αλλα είναι και λάθος του που δε διακόπτει.

Master_Maker
15-10-07, 00:58
Συμφωνω και εγω και επιτελους συγχαρητηρια για αυτη την κινηση το θεμα ειναι να γινει και κατι αναλογο στην αθηνα για τα κεντρικα στην ατθιδων.
Προτεινω να υπαρξει και κινιτοποιηση για κατι αντιστοιχο στην αθηνα μαζι με την θεσσαλονικη ωστε να ακουστουμε καλυτερα!!!!

Master_Maker
15-10-07, 01:02
Ravisher34 δε νομίζω ότι όλος αυτός ο κόσμος διαμαρτύρεται επειδή έπιασε τα 18 απ' τα 24mbit.

Noμίζω πλέον ότι τα παράπονα για ταχυτητα αποτελούν ένα πολύ μικρό ποσοστό αν σκεφτείς τα τεράστια προβλήματα με τους χρόνους ενεργοποίησης, την κοροϊδία του wizard, τα τεράστια προβλήματα με το τηλεφωνικό τους κέντρο όταν θες υποστήριξη για το τηλέφωνο σου που δε δουλεύει, και κυρίως το άθλιο λογιστήριο τους που εμένα προσωπικά κάθε 2μηνο μου έρχονταν λάθος χρεώσεις

Και τόσα άλλα βέβαια άλλων χρηστών...

Όταν ο άλλος περιμένει 5μήνες και ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί έχει δίκιο να φωνάζει αλλα είναι και λάθος του που δε διακόπτει.

πιστευω οτι εχεις διαβασει το δικο μου post http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=136702 εμεις πηγαμε να διακοψουμε αλλα δεν μας το κανουν διοτι ο βρογχος δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα και εχει κλειδωσει πρεπει πρωτα να ενεργοποιηθεις μας ειπαν και μετα αιτηση διακοπης.Μετα τι να το κανω βρε ψηλε θα εχω ενεργοποιηθει δηλ αλλος τοσος χρονος για διακοπη???δεν αντεχεται.:angryr::angryr::angryr::worthy::worthy::worthy:

v3ng3ful
15-10-07, 01:02
Κοιτα ολα σχετικα ειναι σε αυτο κοσμο.αλλα γνωμη μου δεν σε αναγκασε κανεις να πας στη 4νετ πιστευω..Εκτος αν ο πωλητης της 4νετ σου εβαλε το πιστολι στο κροταφο που δεν νομιζω...:p
Μην παραπονιομαστε αμα δεν πιανουμε τα 24 που λεει η εταιρια γιατι μερικες φορες φταιμε και εμεις οι ιδιοι που το δικτυο δεν ειναι στα καλυτερα του..Αλλωστε για 1mbit πληρωνεις και περνεις 24..Ας το σκεφτουμαι λιγο καλυτερα και να ηρεμισουμε...τα τελευταια χρονια ειδατε τι ειναι το adsl και το ιντερνετ..παλια κατεβαζατε με 75kb/s και πιο παλια με την 56αρα συνδεση σας την dial up για αυτο μη το παιζετε θιγμενοι με τα 18 αντι για 24 και σταματηστε να κανετε σαν παιδακια που τους εσπασε το παιχνιδι..

ΥΓ:Το μνμ ειναι γενικο...

Ravisher παλικαράκι της forthnet τον κόβω σαν τον καραμανλή μιλάει. Παλιά κατεβάζαμε με 75kb, ενώ σήμερα με τη double play κατεβάζουμε με 30kb και με σπασμένα πακέτα. ΚΑΙ 3 αποσυνδέσεις τη μέρα ΚΑΙ δεν εχεις και ποιον να βρίσεις. Τι 24??? Αμα εγώ πιάσω 24 ανοίγω internet καφε. ASDF. 10 φορες τηλεφώνησα στους καμένους στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης (απορώ γιατι ακόμα το λένε ετσι) και κάθε φορά λέγαν αμα συνεχιστούν τα προβλήματα πάρτε ξανά. Η άλλη μου έιπε μια μέρα, ααα δεν κάναμε τίποτα εμείς αλλά το πρόβλημά σας φαίνεται να διορθώθηκε!!:rofl: ΑΠΟ μονο του xD. FFS. 19 οκτώβρη με τα πανό και με τις κουκούλες.

Lagavulin
15-10-07, 01:40
O Oτε ειναι υποχρεωμενος να εχει ψηλες τιμες για να υπαρχει ανταγωνισμος.

Οσαν αφορα τη διαμαρτυρια, μια φουσκα ειναι, δε θα πετυχετε τιποτα....
Αντε οσοι πανε να γινει κατι διαιτερο για αυτους αλλα γενικα τα πραγματα ειναι ιδια για ολους.....

Σαν πελάτης δεν βρίσκω τον οτέ ανταγωνιστικό, μια που προτίμισα forthnet κοιτώντας τιμές πακέτων.Δεν έχω σπουδάσει οικονομικά, αλλά όλη η φασαρία ξεκίνισε επειδή πολλές εταιρίες ανεβάσανε τον πηχη με τις broandband προσφορές ενώ ο οτέ έμεινε στάσιμος και επακόλουθο ήταν να μουκώσει η φορτηνετ με αιτήσεις....
Τώρα εσύ πως βλέπεις τον οτέ ανταγωνιστικό με πακέτο στα 8 μβιτ μόνο 40 ευρώ,,,,δεν ξέρω.Πες μου.

sdikr
15-10-07, 02:36
Σαν πελάτης δεν βρίσκω τον οτέ ανταγωνιστικό, μια που προτίμισα forthnet κοιτώντας τιμές πακέτων.Δεν έχω σπουδάσει οικονομικά, αλλά όλη η φασαρία ξεκίνισε επειδή πολλές εταιρίες ανεβάσανε τον πηχη με τις broandband προσφορές ενώ ο οτέ έμεινε στάσιμος και επακόλουθο ήταν να μουκώσει η φορτηνετ με αιτήσεις....
Τώρα εσύ πως βλέπεις τον οτέ ανταγωνιστικό με πακέτο στα 8 μβιτ μόνο 40 ευρώ,,,,δεν ξέρω.Πες μου.

Γιατί μου βγάζει διαθεσιμότητα :p


Κοιτα ολα σχετικα ειναι σε αυτο κοσμο.αλλα γνωμη μου δεν σε αναγκασε κανεις να πας στη 4νετ πιστευω..Εκτος αν ο πωλητης της 4νετ σου εβαλε το πιστολι στο κροταφο που δεν νομιζω...:p
Μην παραπονιομαστε αμα δεν πιανουμε τα 24 που λεει η εταιρια γιατι μερικες φορες φταιμε και εμεις οι ιδιοι που το δικτυο δεν ειναι στα καλυτερα του..Αλλωστε για 1mbit πληρωνεις και περνεις 24..Ας το σκεφτουμαι λιγο καλυτερα και να ηρεμισουμε...τα τελευταια χρονια ειδατε τι ειναι το adsl και το ιντερνετ..παλια κατεβαζατε με 75kb/s και πιο παλια με την 56αρα συνδεση σας την dial up για αυτο μη το παιζετε θιγμενοι με τα 18 αντι για 24 και σταματηστε να κανετε σαν παιδακια που τους εσπασε το παιχνιδι..

ΥΓ:Το μνμ ειναι γενικο...

Η διαφήμιση λέει εως 24, το 1 που το είδες;
παλιά είχαμε και σήματα καπνού, και ποιο γρήγορη εξυπηρέτηση

leros2004
15-10-07, 02:47
Πλέον αρχίζω και πιστεύω ότι τα κάνουν επίτηδες όλα αυτά, για να τους πληρώσουμε το 70αρι για αποδέσμευση :nono:
Γιατί δεν κλείνουμε τη Συγγρού στα κεντρικά τους, πορεία να κάνουμε, και μετά να οργανώσουμε κατι ανάλογο μαζί με άλλους συνδρομητές internet

chronisc
15-10-07, 03:47
ναι καλή σαν κίνηση αλλά μην ξεχνάτε οτι η forthent είναι ιδιόκτητη εταιρία και πολύ απλά η μόνη διαμαρτιρία που μπορείς να κάνεις είναι να πάς αλλού (σε άλλον πάροχο ενοώ)

είναι πχ. σαν να έχω εγώ ένα μαγαζί με υπολογιστές και να μου έρθετε 10 άτομα και να μου πείτε τους πουλάω ακριβά να κάνω κάτι αν είμαι ξεροκέφαλος αυτο που θα σας πώ είναι "στα π@π@ρι@ μου !"

Φίλε johnmaroudas, διαφωνώ ότι η μόνη διαμαρτυρία είναι η αλλαγή παρόχου, αυτό είναι η ακραία λύση. Όταν έχεις κάποιου είδους πελατειακή σχέση με κάποια εταιρία το να διαμαρτύρεσαι όταν δεν παίρνεις αυτά που πληρώνεις είναι απολύτως φυσιολογικό και δικαιολογημένο.

Τέλος να σου πω ότι το παράδειγμα που αναφέρεις αναφέρεται σε επιχειρήσεις που δεν σέβονται το σημαντικότερο άτομο της επιχείρησής τους... τον ΠΕΛΑΤΗ! Μια σοβαρή εταιρία πάντα νοιάζεται για το επίπεδο ικανοποίησης των πελατών της, γιατί όπως είπες και εσύ αν αυτό είναι χαμηλό, τότε οι τελευταίοι θα διακόψουν την συνεργασία με την επιχείρηση αυτή. Ελπίζω να σε κάλυψα... αν όχι εδώ είμαστε... :)

:rofl:

Μήπως θα είναι και φίλοι σου αναρχικοί με μία μολότωφ στο χέρι ο καθένας;

:rofl:

Φίλε Space2006 δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να συσχετίζεις το Συνταγματικό δικαίωμα των Ελλήνων (Άρθρο 11, Παράγραφος 1) με μολότωφ και αναρχία, μάλλον έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα... Θα σου πρότεινα να αρχίσεις να διαβάζεις κανένα βιβλίο ιστορίας για τους τρόπους που κατακτήθηκαν τέτοιου είδους δικαιώματα, πριν αρχίσεις να τα χλευάζεις και να τα υποβαθμίζεις. Τότε ίσως τα ξαναπούμε σε άλλη βάση. Επιπλέον κανείς εδώ μέσα δεν μίλησε για βιαιότητες και ακραίες συμπεριφορές και δεν μπορώ να καταλάβω (!) γιατί προσπαθείς να υποβαθμίσεις το θέμα...


Έχουμε μπλέξει πάλι τα….. Αν δεν είσαι ευχαριστημένος με την εταιρία φύγε. Αν δεν θέλεις να πληρώσεις ρήτρα αποσυνδεσ πήγαινε στην ΕΕΤΤ. Απλά τα πράγματα. Θα πας σε ενα μαγαζί και τι θα κερδίσεις?

Φίλε Barlong, αν και με κάλυψαν άλλα μέλη του forum θα σου πω ότι αυτό που περιμένουμε είναι να ασκήσουμε όση μεγαλύτερη πίεση στη Forthnet ώστε να λάβει σοβαρά τα προβλήματα και τις ελλείψεις που υπάρχουν. Ακόμη περιμένω να αρχίσει να αντιμετωπίζει τους πελάτες της, άτομα που πίστεψαν σε αυτό που υποσχέθηκε και με το να την επιλέγουν συνεισφέρουν στον να γίνει ο μεγαλύτερος εναλλακτικός πάροχος της Ελληνικής αγοράς, με μεγαλύτερη υπευθυνότητα.


Πολυ καλη κινηση αλλα και παλι η κατασταση ειναι εμπρος γκρεμος και πισω ρεμα!

Capone, γιατί το λες αυτό;


Πλέον αρχίζω και πιστεύω ότι τα κάνουν επίτηδες όλα αυτά, για να τους πληρώσουμε το 70αρι για αποδέσμευση :nono:
Γιατί δεν κλείνουμε τη Συγγρού στα κεντρικά τους, πορεία να κάνουμε, και μετά να οργανώσουμε κατι ανάλογο μαζί με άλλους συνδρομητές internet

Φίλε leros2004, με το να κατέβει κανείς σε κάποιο δρόμο και να τον κλείσει για κάποιο θέμα όπως είναι η μη εκπλήρωση των υποχρεώσεων ενός ISP, το μόνο που μπορεί να καταφέρει είναι εντελώς αντίθετο αποτέλεσμα, καθώς θα ταλαιπωρήσει συμπολίτες μας χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο. Με το να κάνεις όμως απλά μια διαμαρτυρία σε ειρηνικούς τόνους έξω από το σημείο πώλησης της εν λόγω εταιρίας μπορείς πολύ πιο εύκολα να περάσεις το μήνυμα που θέλεις χωρίς να ενοχλήσεις κανέναν.

Soumaxeridis
15-10-07, 10:58
Η επιστροφή στον ΟΤΕ δεν είναι λύση.
Οι εναλλακτικοί βρίσκονται σε κρίσιμη καμπή στην "ιστορία" τους.
Αν όντως την κάνουμε όλοι στον ΟΤΕ τότε θα κλείσουν όλοι και θα μείνουμε ξανά μόνο με τον ΟΤΕ, να συνεχίσει να μας κοροϊδεύει για τα επόμενα 400 χρόνια...
Σκοπός είναι να διεκδικήσουμε αυτά που πραγματικά δικαιούμαστε, και η διαμαρτυρία είναι πιστεύω στον σωστό δρόμο για να το πετύχουμε.

Κάποιος είπε ότι η Forthnet δεν νοιάζεται, λάθος!
Με διαμαρτυρίες η Forthnet θα χάσει πολύ περισσότερους πελάτες.
Η αρνητική διαφήμιση είναι πολύ χειρότερη πιστεύω από 9-10 τύπους που αθόρυβα την έκαναν από το δίκτυο της...από πίσω υπάρχουν ακόμα 4000 που περιμένουν να συνδεθούν...

Όσον αφορά το θέμα μας, μου είναι αδύνατο να παρευρεθώ αλλά καλά θα ήταν να ανακοινωθεί και ώρα της διαμαρτυρίας μήπως και μπορέσω τελευταία στιγμή

alieus
15-10-07, 11:20
Επικρατεί η εντύπωση ότι ιδιωτική εταιρεία σημαίνει πως μπορεί να λέει "σας γράφω στα @@ μου"! Όλες ο ιεταιρείες για να λειτουργήσουν χρειάζονται άδεια από την πολιτεία με βάση νόμους και υποχρεώσεις. Περίπτερο να ανοίξεις θα περάσεις από 40 κύματα. Δεν έχουμε άδικο όμως που έχουμε αυτή την εντύπωση γιατί οι εταιρείες, όχι μόνο στον χώρο του ιντερνετ, βρίσκουν και κάνουν. Δεν υπάρχει κράτος δηλαδή, έτσι απλά. Δυστυχώς η μόνη μας άμυνα είναι είτε η αυτο-οργάνωση ως καταναλωτές, που δεν το βλέπω, είτε η γκρίνια από δω γιατί άλλο μαζικό βήμα δεν υπάρχει.

Docoptik
15-10-07, 12:57
Κάποιος είπε ότι η Forthnet δεν νοιάζεται, λάθος!
Με διαμαρτυρίες η Forthnet θα χάσει πολύ περισσότερους πελάτες.
Η αρνητική διαφήμιση είναι πολύ χειρότερη πιστεύω από 9-10 τύπους που αθόρυβα την έκαναν από το δίκτυο της...από πίσω υπάρχουν ακόμα 4000 που περιμένουν να συνδεθούν...

Πέτυχες διάνα αγαπητέ!!! Πράγματι το να φύγουν εγώ λέω και 30 άτομα, έχουν άλλες τόσες αιτήσεις να τρέχουν και το κυριότερο ΔΕΝ θα μάθει κανείς τίποτα.
Το τηλέφωνο πάλι με ακούνε χαμηλά. Το είχα αναφέρει (μετά από πολλές προσπάθειες και ώρες αναμονής στο τηλ.) είδα βελτίωση αλλά ξανά τα ίδια από χτες. Που να πιάσεις γραμμή, όμως???
Δεν μπορώ να γίνω ξενύχτης για να πω κάτι που φταίνε οι ίδιοι. Στο τέλος η ώρα αιχμής θα είναι μετά τα μεσάνυχτα!!:p:p

myhtical
15-10-07, 13:24
Προτείνω πάντως να σταλεί και μια ενημέρωση προηγουμένως στους υπευθύνους του Shop, μήπως ετοιμάσουν και κανένα μπουφέ για τους "καλεσμένους" :p

theopan
15-10-07, 15:16
Μπορεί να σας φαίνεται too much, αλλά αν δεν κάνουμε κάτι βλέπω η κατάσταση όσο πάει να χειροτερεύει. Περιμένω τις απόψεις σας! Αν κάποιος θέλει να μιλήσει μαζί μου προσωπικά μπορεί να μου στείλει είτε pm είτε e-mail στο diamartiria.forthnet@yahoo.gr



Φιλικά

Για μια ιδιωτική εταιρία μιλάμε.Αν δεν μας αρέσει το μόνο που μπορούμε (και πρέπει) να κάνουμε ως καταναλωτές είναι να μην της δώσουμε τα χρήματά μας.
Καλό θα ήταν να διατηρήσουμε τη σοβαρότητά μας.

Ravisher34
15-10-07, 21:40
Ravisher παλικαράκι της forthnet τον κόβω σαν τον καραμανλή μιλάει. Παλιά κατεβάζαμε με 75kb, ενώ σήμερα με τη double play κατεβάζουμε με 30kb και με σπασμένα πακέτα. ΚΑΙ 3 αποσυνδέσεις τη μέρα ΚΑΙ δεν εχεις και ποιον να βρίσεις. Τι 24??? Αμα εγώ πιάσω 24 ανοίγω internet καφε. ASDF. 10 φορες τηλεφώνησα στους καμένους στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης (απορώ γιατι ακόμα το λένε ετσι) και κάθε φορά λέγαν αμα συνεχιστούν τα προβλήματα πάρτε ξανά. Η άλλη μου έιπε μια μέρα, ααα δεν κάναμε τίποτα εμείς αλλά το πρόβλημά σας φαίνεται να διορθώθηκε!!:rofl: ΑΠΟ μονο του xD. FFS. 19 οκτώβρη με τα πανό και με τις κουκούλες.


Κοιτα φιλε μου παλικαρακι της forthnet δεν ειμαι και σε παρακαλω μην εκτοξευεις κατηγοριες εναντιον μου ουτε να τις υπονοεις...Οπως προαναφερα επιλογη σας ηταν και οπως και δικη μου να παω στη 4νετ..Δεν με απασχολει τι σου ειπε ο καθε υπαλληλος της 4νετ σχετικος με το αντικειμενο και μη..Επισης οπως ειπε ενας ακομα εδω στο συγκεκριμενο section εως 24 αλλα με τη συγκεκριμενη τιμη στη πραγματικοτητα 1mbit αγοραζεις...Αμα θες μπορεις να ξαναγυρισεις στην 768 ή και να αλλαξεις παροχο..Αμα θες μπορεις και να κινηθεις νομικα κατα της συγκεκριμενης εταιρειας..Οσο για αυτο που ειπε καποιος αλλος για τα σηματα καπνου να του υπενθυμισω πως πρεπει να χαιρεται με την εξελιξη της τεχνολογιας και να χαιρεται που γλιτωσε απο εκεινη την αθλια dial up...

ΥΓ1:Ευχαριστω που με συγκρινεις με το Καραμανλη..
ΥΓ2: "19 οκτώβρη με τα πανό και με τις κουκούλες" Μηπως να καψουμε και τα γυρω μαγαζια και τα αυτοκινητα γιατι κατι τετοιο μου ερχεται στο μυαλο απο τα λεγομενα σου..

nnn
15-10-07, 23:18
Ηρεμείστε παρακαλώ.

chronisc
17-10-07, 22:36
Kαλησπέρα Παιδιά! Θα ήθελα να σας παρακαλέσω, όσοι θέλουν τελικά να κάνουμε την μαζική διαμαρτυρία να το πουν για να κανονίσουμε ώρα καθώς και το ενδεχόμενο υλικό που θα μοιράσουμε.

nikgr
17-10-07, 22:52
Kαλησπέρα Παιδιά! Θα ήθελα να σας παρακαλέσω, όσοι θέλουν τελικά να κάνουμε την μαζική διαμαρτυρία να το πουν για να κανονίσουμε ώρα καθώς και το ενδεχόμενο υλικό που θα μοιράσουμε.

εγώ προτείνω να μοιράζετε στους περαστικούς απο ένα κομμάτι πλαστελίνη! :whistle:
και ένα ενημερωτικό με τίτλο "όνειρα απο πλαστελίνη"! :p

psytransas
17-10-07, 23:19
Θα πειτε τελικα ωρα και μερα ή γραφουμε απλως σε ενα ακομα νημα διαμαρτυριας ? :whistle:

chronisc
18-10-07, 00:04
Θα πειτε τελικα ωρα και μερα ή γραφουμε απλως σε ενα ακομα νημα διαμαρτυριας ? :whistle:

Θέλετε να πούμε 18:00 στην Καμάρα να μαζευτούμε όσοι είμαστε να μαζευτούμε και να πάμε όλοι μαζί? Μέρα είπαμε την Παρασκευή 19/10/2007

chris_a
18-10-07, 00:45
Θέλετε να πούμε 18:00 στην Καμάρα να μαζευτούμε όσοι είμαστε να μαζευτούμε και να πάμε όλοι μαζί? Μέρα είπαμε την Παρασκευή 19/10/2007

1ο "καλη" κινηση θα ναι εφοσον μαζευτουν τουλαχιστο καμια 100 ατομα(που χλωμο το βλεπω)
2ο σε 2 μερες δεν νομιζω να μαζεψεις τον κοσμο που χρειαζεται
3ο 18.00?? Η ωρα 17.00 κλεινει το μαγαζακι τους.Σκοπος ειναι να δουν κι αυτοι τι γινεται-πιστευω
4ο Πιστευω θα ναι αρκετη η δυσφημηση για τη forthnet-μην ξεχνατε οτι στατιστικα ο καθε δυσαρεστημενος πελατης "ενημερωνει" η αν θελετε δυσφημιζει το προιον(γενικη περιπτωση) σε αλλα 16 ατομα ;)

Docoptik
18-10-07, 01:49
cris-a χωρίς να ξέρω το ωράριό τους αλλά Παρασκευή απόγευμα θα είναι κλειστά???
Δεν νομίζω...

psytransas
18-10-07, 01:55
Θέλετε να πούμε 18:00 στην Καμάρα να μαζευτούμε όσοι είμαστε να μαζευτούμε και να πάμε όλοι μαζί? Μέρα είπαμε την Παρασκευή 19/10/2007

18:00 ειναι καλη ωρα, και η μερα ειναι οκ

ΦΥΓΑΜΕΕΕΕΕ :oneup:

nikgr
18-10-07, 11:00
Κάθε μέρα μέχρι τις 5 δουλευουν ρε παιδιά...
Δεν ειναι εμπορικό κατάστημα. Δουλεύουν με ωράρια αντιπροσωπείας.

Αν είναι να πάτε στις 6 καλύτερα να πάτε Κυριακή.

JULIANIK
18-10-07, 11:59
Την προηγουμενη Παρασκευη πηγα να εξοφλησω τον λογαριασμο μου και να δω τα νεα γραφεια τους για πρωτη φορα. Δεν ειχα διαβασει καν το thread αυτο, αλλα οπως διαπιστωνω πηγα τυχαια την ωρα περιπου που ειχε οριστει για τη συναντηση.
Ειχε 7-8 ατομα μεσα, που πολυ ηρεμα συμομιλουσαν με τους πωλητες.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ομως, ηταν η υπαρξη σεκιουριτα, ο οποιος μας κοιτουσε ολους, πολυ ερευνητικα... και με το ενα ματι να κοιταει εξω απο τη βιτρινα και με το κινητο ανα χειρας.
Μετα καταλαβα, τι τον θελανε σε τοσο μικρο χωρο....

Προσωπικα παντως δε βλεπω το οφελος μιας μαζικης παραστασης.
Η πρακτικη με τον ΟΤΕ εχει δειξει οτι η κοινοποιηση μαζικων επιστολων διαμαρτυριας στα καταλληλα ατομα/φορεις, φερνει θετικα αποτελεσματα και δημοσιοποιηση στα ΜΜΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.