PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΝ TELECOMS



kostas__p
14-10-07, 13:24
Ανοιγω κ παλι οπως κ πριν απο μηνες το 8εμα για μια συζητηση παλι με τον κ.Γκικα...επειδη τα πραχματα αργεισουν τα γινονται χειροτερα παλι...λοιπον ακουω τα προβληματα σας οποτε να εχουμε μια ξεκα8αρη αποψη το της μας συνβενει τους τελευτεους μηνες

gangel
14-10-07, 14:34
Χαμηλές ταχύτητες! Στα 10mbit η πραγματική είναι 7mbit το πολύ... Να δώσουν περισσότερο bandwith

lefteris
14-10-07, 14:50
Εγω φιλε Κωστα δεν εχω να πω τιποτα αλλο εκτος απο την ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ που περιμενουμε ολοι μας.

kostas__p
14-10-07, 15:28
κ εγω την ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ περιμενω αλλα με το cc κ τον χρονο αναμονης προβλιματιζομαι

kostas__p
14-10-07, 15:29
Εγω φιλε Κωστα δεν εχω να πω τιποτα αλλο εκτος απο την ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ που περιμενουμε ολοι μας.

λευτερη καλο 8α ηταν να κανουμε παλι αλλη μια επισκεψη στον κ.Γκικα..μην νομιζει οτι ξεχναμε....:oneup:

seomeo
14-10-07, 16:27
λευτερη καλο 8α ηταν να κανουμε παλι αλλη μια επισκεψη στον κ.Γκικα..μην νομιζει οτι ξεχναμε....:oneup:

Mαζί σας και εγώ.Αρχίσανε πάλι τα τύμπανα του πολέμου...:twisted:

hp91
14-10-07, 17:26
Σήμερα 14:30 που χρειάστηκε να μιλήσω με τέχνικό περίμενα γύρω στη μισή ώρα και στο τέλος βαρέθηκα και το έκλεισα. Μέρα παρα μέρα σχεδον δεν συγχρονίζει η γραμμή καθε φορά για 2-3 ώρες.

kostas__p
14-10-07, 17:34
ναι αλλα τωρα 8α βαλω το παλιο avatar παλι κ αλοιμονο τους :offtopic:

conio72
14-10-07, 17:34
Εγω παλι, περιμενω απο 3/9, οποτε κι εκανα την αιτηση κι ακομα κανεις δεν εχει επικοινωνησει μαζι μου και για κανενα λογο. Οσες φορες εχω καταφερει να μιλησω εγω μαζι τους, εκτος του οτι ενοχλουνται, με παραπεμπουν και στις καλενδες (δεν ξερουμε, ο κακος ΟΤΕ κλπ...). Αν συνεκτιμησω κι ολα αυτα που βέπω περι disconnect, κοφτες, αθλιο service, χαμηλες ταχυτητες και αναβαθμιση που ποτε δε γινεται, χωρια τα προβληματα στην τηλεφωνια και στη IPTV, μου φαινεται ολο και πιο ελκυστικη η ιδεα να ακυρωσω την αιτηση στην ΟΝ και να παω σε καποιον αλλο παροχο, πιθανα στον ΟΤΕ. Μπορει να ειναι πιο ακριβος, μπορει να ειναι καταχθονιος, αλλα οσους ξερω δεν εχουν προβληματα. Πληρωνουν για 2Μbps και παιρνουν 2. Ο,τι πληρωνεις παιρνεις. Πειτε τα στον κ Γκικα, γιατι ξερω κι αλλους που ειναι ετοιμοι να αποσκιρτησουν απο την ΟΝ.

Φιλικα,
Κ.

(Υ.Γ : Τα στοιχεια μου στη διαθεση της αντιπροσωπειας επαφης με την ΟΝ)

makiro3
14-10-07, 17:36
Εγώ ζητάω να βγάλουν τον κόφτη, να μας ανεβάσουν την ταχύτητα έως εκεί που αντέχουμε, να φτιάξουν το ping, να φτιάξουν το cc και τέλος να βάλουν κι άλλα κανάλια στην iptv καθώς και να μας δώσουν 16:9 format.
Αυτά για την ώρα.....:)

lefteris
14-10-07, 18:09
Κωστα αν θελεις κανονισε Δευτερα ή Τεταρτη απογευμα ραντεβου μαζι τους και παμε.
Εγω μεσα. ειμαι 2 λεπτα με τα ποδια απο την Μετ/ση

AKIS9800
14-10-07, 18:43
makiro3 με καλυψες απολυτως
Παμε παιδια να παρουμε αυτα που πληρωνουμε και δικαιουμαστε :clap:

original21paul
14-10-07, 18:44
εγω βλεπω οτι ατομα τα οποια δεν εχουν επαφη με τον κ.γκικα λενε οτι θα κανονισουν και λοιπα!την προηγουμενη συναντηση την ειχα κανονισει εγω(δεν το λεω για να δειξω κατι)οπως και αλλη μια η οποια δεν βγηκε στην επιφανεια!ετσι για την αποκατασταση της ταξης..

kostas__p
14-10-07, 19:17
original21paul δεν 8α κανονισω τιποτα χωρις εσενα οκ???κ μημ το περνεις αρνητικα...αν 8υμασε παλι εγω ειχα ανοιξει το 8εμα παλι αλλα εσυ το κανονισες......κ κατι μου ελαβα τωρα....για δεκα λεπτα δεν ειχα δικτυο...μετα απο δεκα λεπτα επανηλ8ε...για κοιτατε http://http://www.speedtest.net/result/192748134.png

mortal_kombat
14-10-07, 19:20
Και εγω μεσα ειμαι οποτε και αν κανονισετε...η κατασταση πλεον ειναι οπως ειπα και σε αλλο νημα της on ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΗ!!!τα disconnect ειναι πλεον τοσα πολλα που η κασταση εχει φτασει να αναπολω τον πΟΤΕ με το 1mbit αλλα σταθερο παντα...με το ρουτερ που το εκανα ΟΤΙ ηθελα και ας μην ειχα αυτα τα ()*&(*καναλα που και καλα γι αυτο γινονται ολα...θα αμολησω τον δρακο και οποιον παρει ο χαρος...εγω ξερω και αλλους κυριους μεσα απο την on γιατι εχω παει και μονος μου μια φορα...οποιος θελει ας μου στειλει mail να παμε παρεα η ολοι μαζι σαν μια γροθια!!

kostas__p
14-10-07, 19:27
εκανα test πριν απο λιγο..μεχρι εχ8ες ειχα d:εως 9kbps κ u: ως 1kbps
τωρα: D:18239kb/s k U:706kb/s
το firmaware ειναι το ιδιο παντος
5 μετρησεις εκανα κ οι 5 το ιδιο εβγαλαν...

mortal_kombat
14-10-07, 19:30
δηλαδη τι εννοεις κωστα?σου ανεβηκε η ταχυτητα πριν απο λιγο?

kostas__p
14-10-07, 19:36
δηλαδη τι εννοεις κωστα?σου ανεβηκε η ταχυτητα πριν απο λιγο?


ναι αυτο ειδα παντως δεν δοκιμασα να κατεωασς κατι ακομα....στην μετρησει το τσεκαρα που εμενα ποτε δεν ειχε παει πανω απο 9 mbps,για τσεκαρετε σας παρακαλω να δουμε τι γινετε τελικα

intech
14-10-07, 19:41
Τα pirelli σου τι δείχνει Κώστα;

kostas__p
14-10-07, 19:46
τα ιδια οπως κ πριν δεν εχει αλλαξει κατι.....ουτε το frimware...αν δω κατι 8α σας πω αμεσως η εσεις αν δειτε καποια αλλαγη

alxpro
14-10-07, 19:47
εδω δεν ειχα νετ για 5 λεπτα,και ειναι τρελα μπουκωμενο.βασικα κλασικο απογευμα και βραδυ,με χαλια νετ και ταχυτητες.

kostas__p
14-10-07, 19:52
8α δοκιμασω να το κλεισο το ρουτερ για λιγο να δω τι γινετε..εκτος κ αν το speedtest τρελα8εικε οποτε σας λεω κ εγω βλακειες..να εχετε της ντοματες ετοιμες να μου ριξετε :)

intech
14-10-07, 20:22
Φίλε Κώστα
Ο συχρονισμός στο pirelli σου αλλαξε οταν έγινε αυτό που ανέφερες;
Εδώ παντως μία απο τα ιδια:down:
Κοφτης στα 8:protest:
Νικος

kostas__p
14-10-07, 20:27
Φίλε Κώστα
Ο συχρονισμός στο pirelli σου αλλαξε οταν έγινε αυτό που ανέφερες;
Εδώ παντως μία απο τα ιδια:down:
Κοφτης στα 8:protest:
Νικος

το ειπα κ παραπανω οχι τιποτα ακομα κ σε restart του pirelli

makiro3
14-10-07, 20:41
Ίδια γεύση

foten21
14-10-07, 21:02
Εγώ ζητάω να βγάλουν τον κόφτη, να μας ανεβάσουν την ταχύτητα έως εκεί που αντέχουμε, να φτιάξουν το ping, να φτιάξουν το cc και τέλος να βάλουν κι άλλα κανάλια στην iptv καθώς και να μας δώσουν 16:9 format.
Αυτά για την ώρα.....:)

+1 απλα και ωραια

evagelos
14-10-07, 21:57
Τα ίδια και εγώ

flevio
15-10-07, 00:31
το ΑΙΧ και τα πινκ σε ελληνικους σερβερ..
η κατασταση ειναι τραγικη..
αφου λεω να πληρωσω και να την κανω με δαυτους που μπλεξα.

georgiosdam
15-10-07, 01:19
Εγώ ζητάω να βγάλουν τον κόφτη, να μας ανεβάσουν την ταχύτητα έως εκεί που αντέχουμε, να φτιάξουν το ping, να φτιάξουν το cc και τέλος να βάλουν κι άλλα κανάλια στην iptv καθώς και να μας δώσουν 16:9 format.
Αυτά για την ώρα.....:)

Συμφωνω με το φιλο ,το μονο που εχω να προσθεσω ειναι δωρεαν αναγνωριση κλησης!! Ειναι κοροιδια 4€/μηνα!!! ΕΛΕΟΣ!!

Blitzball
15-10-07, 01:39
να βγαλουν τον κοφτη.να πληρωνω 10μβ την ωρα που ειμαι 200 μετρα απο το κεντρο και πιανει η γραμμη μου ευκολα 24μβ και να κατεβαζω με 880?ελεοC μηπως :nono:

vasilis_16
15-10-07, 01:58
Καλησπερα καλημερα και απο μενα
Δυστυχως η ontelecoms εκανε το μεγαλο κολπο με το 16αρι και γεμισε με αιτησεις και δεν υπολογισε τους υπολοιπους που ειμαστε μεσα.
Αν πατε στον Γκικα καποιος απο σας ας τον ρωτησει γιατι ποτε δεν απαντησε στην κληση που του εκανε η Ε.Ε.Τ.Τ με ΑΠ 44195/Φ.300 απο τις 28.8.07 στις καταγγελιες μου?
Εγω παρατησα το ΜΑΓΑΖΑΚΙ της ontelecoms και μετα απο τις καταγγελιες μου παω αλλου και ας ειναι και χειροτερα !!!!!
Κουραστικα να περιμενω το αυριο σε ενα ΜΑΓΑΖΑΚΙ που τελικα μονο αρπαχτες 8α κανει μπας και βρει πελατες και πουλησει μετα ακριβα αυτα που δεν μπορει να προσφερει η ιδια...
Ευχομε σε σας που μπορειτε και την αντεχετε να σας κανει αυτα που.... ζητησατε και η ontelecoms δεν τα εκανε ΠΟΤΕ !!!!!!!

TermInuS
15-10-07, 02:04
Δε νομίζω ότι το νήμα έγινε για να αναφέρει τα ατομικά σας προβλήματα ο Κώστας στον κύριο Γκίκα.

Αυτά που πρέπει να πάρουν μια ώθηση κατά την άποψη μου είναι αυτά τα οποία περνάνε κατευθείαν από το χέρι της ON και είναι γενικά προβλήματα.

1)Τμήμα εξυπηρέτησης (Δεν τους έχω χρειαστεί ποτέ)
2)Α.Ι.Χ με όλους του ISP (το να γίνει κατευθείαν με όλους είναι δύσκολο,ας συνδέσουν τουλάχιστον τους βασικούς ΟΤΕΝΕΤ,4ΝΕΤ,HOL)

Nikolas1980
15-10-07, 03:46
To cc, το ping στα games και η αναβαθμιση που εχουν διαφημιση τοσο καιρο τωρα.....τιποτα αλλο....

Avesael
15-10-07, 09:01
Αν δουλέψει σωστά και χωρίς προβλήματα η αναβάθμιση και μειωθούν τα pings τότε το cc θα είναι παντελώς άχρηστο...(όχι ότι τώρα δεν είναι)

CostasBal
15-10-07, 09:06
Δε νομίζω ότι το νήμα έγινε για να αναφέρει τα ατομικά σας προβλήματα ο Κώστας στον κύριο Γκίκα.

Αυτά που πρέπει να πάρουν μια ώθηση κατά την άποψη μου είναι αυτά τα οποία περνάνε κατευθείαν από το χέρι της ON και είναι γενικά προβλήματα.

1)Τμήμα εξυπηρέτησης (Δεν τους έχω χρειαστεί ποτέ)
2)Α.Ι.Χ με όλους του ISP (το να γίνει κατευθείαν με όλους είναι δύσκολο,ας συνδέσουν τουλάχιστον τους βασικούς ΟΤΕΝΕΤ,4ΝΕΤ,HOL)

Πιστεύω ότι και το πρόβλημα με το router που χωρίς να χάνει το συνγχρονισμό μηδενίζει την ταχύτητα έιναι ένα σοβαρό θέμα που έχουμε πολλοί από εμάς εδώ μέσα (βλ σχετικό thread (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=123348)).

Όπως και τα προβλήματα με την IpTV και τα κολλήματα του sagem (που τουλάχιστον σε εμένα από το Σάββατο τα ξημερώματα φαίνεται να λύθηκαν).

+1 και στο αίτημα της δωρεάν αναγνώρισης κλήσης.

Ευχαριστούμε παιδιά.

lefteris
15-10-07, 11:03
+1 και στο αίτημα της δωρεάν αναγνώρισης κλήσης.

dimis04
15-10-07, 11:36
Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιηθεί.
Περιμένω λογικά αυτές τις μέρες τον εξοπλισμό.
Η ερώτηση είναι η εξής:
Όταν παραλάβω τον εξοπλισμό πληρώνω τα 65 ευρώ στον courier? ή θα μου έρθει η χρέωση με τον πρώτο λογαριαμό?

Ευχαριστω.

spiros315
15-10-07, 11:45
Με σειρά δικής μου προτεραιότητας aix cc 16/9 στο sagem και 16 αναβάθμιση

Avesael
15-10-07, 11:46
Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιηθεί.
Περιμένω λογικά αυτές τις μέρες τον εξοπλισμό.
Η ερώτηση είναι η εξής:
Όταν παραλάβω τον εξοπλισμό πληρώνω τα 65 ευρώ στον courier? ή θα μου έρθει η χρέωση με τον πρώτο λογαριαμό?

Ευχαριστω.

Τα πλερω στον courier...

dimis04
15-10-07, 12:47
Ευχαριστώ ultracg7.
Για να ξέρω να "βαστάω" και πάνω μου τίποτα.
Νόμιζα οτι θα έρθει στον λογαριασμό και θα γινόμουν ρόμπα....

spiros315
16-10-07, 15:08
Ελα να ενεργοποιηθεί περισσότερο το παρόν thread.Κάντε και εσείς τις προτάσεις σας για να οργανωθούμε και να γίνει μία συνάντηση με την ον,γιατί με τις ευχές και τις κατάρες δεν καταφέρνουμε τίποτα.Και τα προβλήματα έχουν γίνει περισσότερα τελευταία...

incisiv
16-10-07, 21:13
AIX CC Αναγνωριση κλησης δωρεαν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.