PDA

Επιστροφή στο Forum : καλός!!! χρόνος ενεργοποίησης για το adsl in a box



johnmaroudas
14-10-07, 17:23
Γεία σας , θά'θελα να θείξω λίγο αυτό το θέμα της forthnet ξανά ! :)

βλέπω οτί αν όχι όλοι οι περισότεροι εδώ έχουν παράπονα για το θέμα της ενεργοποίησης της ADSL συνδεσής τους.

εγώ δεν έχω ούτε είχα (παλιότερα 2004), για τον λόγο τον αληθές σας παραθέτω τη δικία μου πορία της αιτησής μου ....



Κατάσταση Αίτησης Ενεργοποίησης Broadband Πρόσβασης
Τηλέφωνο Ενεργοποίησης Πρόσβασης: **********



18/01/2007 Ενεργοποίηση υπηρεσίας
17/01/2007 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ
12/01/2007 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ
11/01/2007 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ
10/01/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet


όπως βλέπετε σε 8 μέρες είμουν έτημος :)

ΥΓ. αυτό δεν συμένει οτι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο όλες τις υπηρεσίες τις forthnet όπως το τηλεφωνικό της κέντρο.

η συνδεσή μου είναι 1024/256 μέσω ΟΤΕ(adsl in a box είχα πάρει τώρα έχει γυρίσει σε αορίστου χρόνου)

αυτά...

zafx
14-10-07, 17:39
Μιλάς για σύνδεση μέσω ΟΤΕ, όπου εκεί οι διαδικασίες κατα κανόνα είναι γρήγορες. Τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά όταν θες να ενταχθείς στο ιδιόκτητο δίκτυο της εταιρείας, το οποίο πρόβλημα βλέπεις να αναφέρεται συχνά εδώ.

Master_Maker
14-10-07, 17:46
φιλε μου και μενα γνωστος μου που ειχε βαλει αρυς οτε με forthnet στα 768 ενεργοποιηθηκε σε διαστημα λιγοτερο απο μηνα σχεδον ενταξει εσυ ησουν πιο τυχερος αλλα τωρα τι μας λες???κοιτα τι προβληματα παιζουν με τα ιδιοκτητα και ασε τα αρυς.κανε μια αιτηση για μετατροπη σε μεριζομενη και θα δεις εκει πικρα.

johnmaroudas
14-10-07, 17:51
συμφονώ δε λέω όχι .. αλλά εδω που μένω :
1) οι ταχύτητες που προσφέρονται είναι 768 1024 2048 απο τον οτε (δεν ξέρω αν θα φτάσει ποτέ τα 8)
2) οι ιδιοτικοί πάροχοι δεν νομίζω να κάνουν ιδιοκτιτο δικτυο εδώ δεν πρέπει να υπάρχει ούτε κάν στη σκέψη τους

Master_Maker
14-10-07, 17:53
συμφονώ δε λέω όχι .. αλλά εδω που μένω :
1) οι ταχύτητες που προσφέρονται είναι 768 1024 2048 απο τον οτε (δεν ξέρω αν θα φτάσει ποτέ τα 8)
2) οι ιδιοτικοί πάροχοι δεν νομίζω να κάνουν ιδιοκτιτο δικτυο εδώ δεν πρέπει να υπάρχει ούτε κάν στη σκέψη τους

Τοτε μια λυση υπαρχει να μετακομισεις :p:p:p:whistle::whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.