PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLM Νεας Σμύρνης



Pointman
07-02-05, 21:17
Kalispera ki'apo mena filoi/files

oktomvrio tou 2004 ekana aithsh, telos ianouariou 2005 mphke h DSL (logw twn gnostwn Siemens2 pou thelame firmware upgrade ktl ktl)

To loipon exoume kai l eme

erxete o mastoras, valei ta sxetika kai exw dsl spiti....gia mera mera...meta paei to ledaki DSL sto modem, katw h grammh

dylwsh sto 121 (mh sas ta polylogw ta kserete, to vlavolyptiko tou pOTE)
meta apo 8 meres ontws thn anoigoun kai paizei mia xara......gia 2 meres auth th fora...meta pali off to ledaki tou DSL, katw h grammh DEFTERH fora

Ti apokomisa apo tis wres sto thlefwno me ton ote
1) Aporthyto frourio na miliseis me ypefthino
2) Oso kai na thes den prokeite na sou dwsoun thlefwno tou texnikou tou magka pou einai sto kthrio me ta DSLAM tis perioxhs sou
3) Sta palia tous ta papoutsia genikotera, ola sto 121

Apo anthrwpo mesa ston ote, poly mesa omws ematha to ekshs
oti h DSLAM mou eimai epanw einai se kainourgio server kai ta paizei kathe toso


Posoi filoi neosmyrniwtes apo dw exoun provlhma na peftei h grammh meta apo 1-2 meres leitourgeias?

Thanks kai poly kalo to forum

froddo
07-02-05, 23:31
Εγώ ακόμα δεν μπορώ να σου πω γιατι δεν ειναι φουλ ενεργοποιημένη η γραμμή :evil: . Μάλλον βρίσκομαι σε κάποια απο τις "φάσεις" του πΟΤΕ. 'Οταν με το καλό ενεργοποιηθεί πλήρως η γραμμή θα σου πω.

arj
07-02-05, 23:51
Εχω και εγω αντιμετωπισει προβλημα με τον ΟΤΕ οχι για adsl με τις παλαι ποτε dial up. Ημουν πανω σε φερεσυχνο κανεις ομως δεν μου το επιβεβαιωνε απο το τηλεφωνο. Ειχα καταφερει να μαθω και το τηλ του ΟΤΕ Ν.Σμυρνης και ειχα μιλησει με ατομα που ηταν πιο κοντα στο προβλημα "θεωριτικα". Αλλα τιποτα. Οποτε τι έκανα? Πηγα απο εκει και παρολο που δεν συνενοηθηκα με την ηλιθια στη reception μια κοπελα στο ταμειο μου λεει : Πηγαινε απο πισω (μετα το περιπτερο η πορτα δεξια για οσους ξερουν) και ανεβα επανω στους τεχνικους. Ε εκει βρηκα την υγεια μου. Χτυπησαν στο κομπιουτερ τον αριθμο και μου ειπαν οτι ναι ειμαι σε φερεσυχνο και να γυρισω τη γραμμη σε isdn κλπ κλπ.

Συμπερασμα : Δουλειες απο το τηλεφωνο δυσκολα γινονται. Γιαυτο λυνετε τα προβληματα σας επι τοπου.

wolfman
08-02-05, 21:03
Εγώ είμαι στην Κλλιθέα. Συγχρονίζει το mοdem αλλά γραμμή ΙΡ με τίποτα... Δεν βγάζεις άκρη.

iliask
11-02-05, 09:03
Εγώ πάντως από την μέρα που ακύρωσα την αίτηση μου ησύχασα....3 μήνες αναμονη από αρχές Νοεμβρίου και τίποτα .... Και τωρα όσοι από μας μένουν οι καταραμένοι στην Ν.Σμυρνη δεν μπόρουννα έχουν ποιοτικές υπήρεσίες με τίποτα .....Θα πέριμένω να βγάλει πρώτα τα λέφτα του ο Οτε και μέτα που θα αποφασίσει να κάνει καμιά αναβάθμιση της προκοπής τα ξαναλέμε .....

yazoo
11-02-05, 10:58
Εχω DSL εδώ από τα μεσα Γεναρη στη Ν. Σμυρνη. Εκτός από ενα γενικο blackout της Otenet στην Αττική και Νοτια Ελλάδα για 5 ώρες αλλά και μια Παρασκευή απόγευμα που το modem δεν εκανε connect και δεν είχε IP, δεν έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα (να χτυπήσω ξύλο). Γενικά είμαι ευχαριστημένος με την απόδοση και τα transfer rates. Εχω την αίσθηση οτι τα προβληματα που παρουσιαζονται δεν είναι του DSL κυκλώματος αλλά της Otenet. Στο δευτερο failure που είχα, δεν πήρα τις βλάβες, αλλά το Helpdesk της Otenet. Την πρώτη φορά με εκλεισε λεγοντας μου να παρω το 1242, το οποίο δεν λειτουργούσε εκείνη την ώρα και επίσης την επόμενη ημέρα καθότι Σάββατο. Περιμένω λίγο και ξαναπαίρνω το helpdesk της Otenet. Η κοπέλλα που απαντά μου λεει οτι είναι πρόβλημα της γραμμής αλλά επέμενα και μπήκαμε σε μια διαδικασία ανταλλαγής στοιχείων. Την ώρα που κοίταζε κάτι στη συνδεση μου μου λεει, περιμενετε μισο λεπτο, και εντελως αδιαφορα μου λεει δε βλεπω καποιο θεμα στη συνδεση σας. Κανω reconnect με το Speedtouch και το λαμπακι αναβει. Συμπτωση? Δεν νομιζω. Εγω σε περιπτωση απωλειας συνδεσης δεν ξαναπαιρνω τον Οτε. Και δεν πιστευω πλεον οτι ο Οτε ειναι αποκλειστικα υπευθυνος για τα προβληματα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.