PDA

Επιστροφή στο Forum : Που πήγαν τα 14500 kbps μου ΟΕΕΟ..;



amermi
15-10-07, 22:38
Τι έγινε ρε παιδιά; Που πήγαν τα 14.500 που συγχρόνιζα μέχρι προχθές και που είναι το ωραιότατο 6 που είχα στο noise margin;
Βασικά τώρα συγχρονίζω στα 9100 με noise down ένα περίεργο νούμερο που νόμιζα πως δεν υπήρχε στη 4νετ.... δηλαδή 14 (!!). Άλλο πάλι και τούτο και βέβαια έπεσε η ταχύτητα μου στο μισό, έχει ακούσει κανένας τίποτα για αλλαγές; Μην ρωτάτε αν τους πήρα τηλέφωνο, ούτε στην αναμονή δεν με βγάζει...

nnn
15-10-07, 23:25
Κόιταξες το modulation σου ?

nikgr
15-10-07, 23:37
Δεν είσαι ο μόνος amermi.
Θα δεις ότι πολλοί κατέβηκαν σε ταχύτητα συγχρονισμού λόγω της νέας πολιτικής της forthnet για σταθερότερες συνδέσεις με μεγαλύτερο SNR (αλλα και για να εξοικονομήσει bandwidth κατα βάθος)

Η μόνη λύση που σου απομένει είναι να κάνεις update τα στατιστικά της γραμμής σου στο profile στα 9100 πλέον. :p

Join the club:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=137885

amermi
15-10-07, 23:48
Δεν είσαι ο μόνος amermi.
Θα δεις ότι πολλοί κατέβηκαν σε ταχύτητα συγχρονισμού λόγω της νέας πολιτικής της forthnet για σταθερότερες συνδέσεις με μεγαλύτερο SNR (αλλα και για να εξοικονομήσει bandwidth κατα βάθος)

Η μόνη λύση που σου απομένει είναι να κάνεις update τα στατιστικά της γραμμής σου στο profile στα 9100 πλέον. :p

Join the club:
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=137885

Ναι το είδα και εγώ λίγο μετά που έκανα το thread...:( Το κουφό είναι ότι τον τελευταίο καιρό ανέβαινα συνέχεια σε συγχρονισμό έχοντας φτάσει στα 14.700 με download από τον ftp του ΕΜΠ στα 1.450 kb/sec noise σταθερό στο 6, χωρίς αποσυγχρονισμούς. Και δηλαδή τώρα πρέπει να αλλάξω και τα στατιστικά μου;... E όχι αυτό πάει πολύ!!:)

Modulation: Τι ν΄ τούτο;;;:hmm:

karavagos
16-10-07, 00:18
Τι έγινε ρε παιδιά; Που πήγαν τα 14.500 που συγχρόνιζα μέχρι προχθές και που είναι το ωραιότατο 6 που είχα στο noise margin;
Βασικά τώρα συγχρονίζω στα 9100 με noise down ένα περίεργο νούμερο που νόμιζα πως δεν υπήρχε στη 4νετ.... δηλαδή 14 (!!). Άλλο πάλι και τούτο και βέβαια έπεσε η ταχύτητα μου στο μισό, έχει ακούσει κανένας τίποτα για αλλαγές; Μην ρωτάτε αν τους πήρα τηλέφωνο, ούτε στην αναμονή δεν με βγάζει...

οn-off δοκίμασες στο modem?

nikosnn
16-10-07, 00:49
Σαν πολλά δεν αρχίζουν να γίνονται τα κρούσματα?:hmm:

manuel
16-10-07, 08:57
Τα εξαφάνισε η Forthnet... Αυτή είναι η απάντηση

Ξεκίνησα και δημοσκόπηση για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=138953

slaughter
16-10-07, 13:30
δες τα φίλτρα κ γενικά τις καλωδιώσεις σου! Μπορεί κάποιο φίλτρο ή συσκευή να δημιουργεί το πρόβλημα

king_by_mistake
16-10-07, 13:36
δες τα φίλτρα κ γενικά τις καλωδιώσεις σου! Μπορεί κάποιο φίλτρο ή συσκευή να δημιουργεί το πρόβλημα


Πολύ χλωμό να ανέβηκε το SNR από 6 σε 14 λόγω φίλτρου ή καλωδιώσεων...:whistle:

amermi
16-10-07, 20:00
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά μετά από τρεις ημέρες οι προσευχές μου προς την 4νετ εισακούστηκαν, γιατί μόνο με προσευχή, νηστεία και εγκράτεια γίνονται τα θαύματα. Αντίθετα αν προσπαθείς να κάνεις την δουλεία σου τηλεφωνώντας στην τ.υ. τότε ακόμη και ο Ύψιστος σηκώνει τα χέρια ψηλά!
Εν τέλει σήμερα όλα γύρισαν στα φυσιολογικά επίπεδα και όλα καλά, μέχρι αποδείξεως του εναντίον.

@ ADSLgr.com All rights reserved.