PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή γραμμής



harisalex2
16-10-07, 12:01
:hmm:μπορει να μου πει καπιοσ απο τη στιγμη που εχω στηλει αιτηση διακοπησ(με φωτοτυπια ταυτοτητασ) adsl in the box μετα την συμπληρωση του χρονου ποσο καιρο θελει για την διακοπη?

dfinikis
16-10-07, 12:04
Πάρα πολύ ..... πραγματικά!!!
Φίλε απλά πρόσεχε, έχε τους από κοντά, πήγαινε και από κανένα κατάστημα και ρώτα γιατί η Forthnet είναι ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΗ πιά για την πολιτική της να ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ να διακοπτει ... κάποιους ΜΗΝΕΣ!!!!

//difnikis

w4tt4n4b3
16-10-07, 16:33
Eχω Forthnet ADSL μεσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ, όχι 2Play, και σκέφτομαι να διακόψω τη σύνδεση για να πάω σε άλλη εταιρία. Η σύνδεση είναι αορίστου χρόνου...
Κάτι πήρε το αφτί μου ότι για να κάνω διακοπή πρέπει να πληρώσω κιόλας.
Το θεωρώ μάλλον όχι έγκυρο αλλά πείτε μου αν γνωρίζετε κάτι για αυτό.

stefkon
16-10-07, 16:46
:hmm:μπορει να μου πει καπιοσ απο τη στιγμη που εχω στηλει αιτηση διακοπησ(με φωτοτυπια ταυτοτητασ) adsl in the box μετα την συμπληρωση του χρονου ποσο καιρο θελει για την διακοπη?

Κανονικά 1 μήνα από την αίτηση (αν την έχουν λάβει ....και δεν έχει χαθεί κάπου στον δρόμο), αλλά αρκετές φορές το παρακάνουν και σε καθυστερούνε πολύ... μέχρι να αλλάξεις γνώμη. :)


Eχω Forthnet ADSL μεσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ, όχι 2Play, και σκέφτομαι να διακόψω τη σύνδεση για να πάω σε άλλη εταιρία. Η σύνδεση είναι αορίστου χρόνου...
Κάτι πήρε το αφτί μου ότι για να κάνω διακοπή πρέπει να πληρώσω κιόλας.
Το θεωρώ μάλλον όχι έγκυρο αλλά πείτε μου αν γνωρίζετε κάτι για αυτό.

Αν δεν έχεις συμπληρώσει χρόνο πληρώνεις € 70

STARJOHN
16-10-07, 16:56
:hmm:μπορει να μου πει καπιοσ απο τη στιγμη που εχω στηλει αιτηση διακοπησ(με φωτοτυπια ταυτοτητασ) adsl in the box μετα την συμπληρωση του χρονου ποσο καιρο θελει για την διακοπη?



Φιλε μου δεν χρειαζετε να διακοψεις εσυ απλα κανεις αιτηση στον νεο παροχο και ζητας μεταφορα της adsl γραμμης σου.:oneup:

STARJOHN
16-10-07, 16:57
Eχω Forthnet ADSL μεσω ΑΡΥΣ ΟΤΕ, όχι 2Play, και σκέφτομαι να διακόψω τη σύνδεση για να πάω σε άλλη εταιρία. Η σύνδεση είναι αορίστου χρόνου...
Κάτι πήρε το αφτί μου ότι για να κάνω διακοπή πρέπει να πληρώσω κιόλας.
Το θεωρώ μάλλον όχι έγκυρο αλλά πείτε μου αν γνωρίζετε κάτι για αυτό.



Δεν πληρωνεις τιποτα μονο αν ειναι 2play.

w4tt4n4b3
16-10-07, 17:00
Έγω είχα εκμεταλλευτεί την προσφορά της forthnet της 1/6/2006. Τον Ιούνιο του 2007 έληγε και τους έδωσα άδεια να τη συνεχίσουν ως αορίστου χρόνου, δηλαδή πληρώνω ανα μήνα 21€ για το ιντερνετ. Συμβαση αορίστου χρόνου σημαίνει ότι δε χρειάζεται αιτιολογία και λόγος για να καταγγείλεις τη σύμβαση...δεν δεσμεύεσαι.
Το θεωρώ ότι είναι παράνομο για σύμβαση αορίστου χρόνου να σε αναγκάζουν να πληρώσεις τέλος διακοπής...

stefkon
16-10-07, 17:07
Δεν πληρωνεις τιποτα μονο αν ειναι 2play.


Λάθος γιατί και οι share llu τώρα είναι σε ιδιόκτητο (αν καλύπτεται η περιοχή του) οπότε ισχύει το ίδιο με 2play.

@ ADSLgr.com All rights reserved.