PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ



γιανναχλας
17-10-07, 09:00
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΦΕΡΩ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑΣ ΚΑΡΤΑΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ.ΛΟΙΠΟΝ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΑΛΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΤΗΝ FREECOM HYBRID USB STICK ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ARCSOFT TOTALMEDIA.ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ PAL,SECAM KAI NTSC ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ....ΣΥΝΔΕΟΜΑΙ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΚΕΡΑΙΑ ΜΕΣΩ ΚΑΛΩΔΙΟΥ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΠΙΣΗΣ "ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ" ΟΤΙ Η ΚΑΡΤΑ ΕΧΕΙ ΨΗΦΙΑΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ..ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...:worthy:

cyber_encryptor
17-10-07, 09:23
Καλημέρα φίλε μου.

Δοκίμασε να γυρίσεις τις ρυθμίσεις της κάρτας τηλεόρασης σε Γερμανία και όχι σε Ελλάδα.
Οι περισσότεροι κατασκευαστές δεν υποστηρίζουν σαν χώρα την Ελλάδα και με τις ρυθμίσεις που έχουν κάνει για την Γερμανία όλες σχεδόν οι κάρτες δουλέυουν μιά χαρά.

Περιμένω απάντηση σου.
ΥΣ:Έχεις Windows Vista ή XP?

γιανναχλας
17-10-07, 13:01
ΕΧΩ WINDOWS XP. ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ SECAM G? ΝΑ ΟΡΙΣΩ ΚΑΙ ΣΑΝ ΤΟΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ?

cyber_encryptor
17-10-07, 13:05
Θα πρέπει να ορίσεις σαν τόπο την Γερμανία και να κρατήσεις τις αυτόματες ριθμίσεις που θα σου κάνει το πρόγραμμα.

γιανναχλας
17-10-07, 13:23
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ. ΘΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΥΡΙΟ. THANKS AGAIN.

nnn
17-10-07, 21:19
PAL B ή G θα δοκιμάσεις.

Καλώς ήρθες.

γιανναχλας
18-10-07, 08:49
Καλημερα! Ωραια μερα παρεπιπτοντως..... Ειχες δίκιο για τις ρυθμισεις χθες.τωρα λειτουργει μια χαρά και καταφερα να γραψω και το ματς της ελλαδάρας.!:clap::respekt: THANX A LOT.!Το μονο που δεν βρηκα είναι το ψηφιακό ραδιόφωνο.Δεν το βρίσκω καν στο software μεσα... Υπάρχει στην ελλάδα? Ψηφιακή TV υπάρχει????

cyber_encryptor
18-10-07, 09:19
Καλημέρα.
Ψηφιακή τηλεόραση υπάρχει και αποτελείται από τα τρία ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ
Το Σπορτ+ το Σινε+ και άλλο ένα το οποιό δεν το θυμάμαι τώρα.
Τα κανάλια αυτά αν κάνεις μια αναζήτηση με το λογισμικό σου στα ψηφιακά κανάλια θα τα πιάσεις με μια απλή κεραία.Για ψηφιακό ραδιόφωνο δεν γνωρίζω αν υπάρχουν κάποιοι σταθμοί αλλά το λογισμικό θα πρέπει να το έχει σαν επιλογή αφού η κάρτα σου το υποστηρίζει.

Ελλαδάρα rules για ακόμα μια φορά...:worthy::worthy::worthy:

nnn
18-10-07, 21:47
Δεν υπάρχουν ψηφιακοί ραδιοφωνικοί σταθμοί.

lamesaint
18-10-07, 21:55
Δεν υπάρχουν ψηφιακοί ραδιοφωνικοί σταθμοί.....στην Ελλάδα;):)

Skaf
18-10-07, 22:11
Καλημέρα.
Ψηφιακή τηλεόραση υπάρχει και αποτελείται από τα τρία ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ
Το Σπορτ+ το Σινε+ και άλλο ένα το οποιό δεν το θυμάμαι τώρα.


Το τρίτο είναι το Πρίσμα+, επίσης εκπέμπεται το ΡΙΚ ψηφιακά.



Για ψηφιακό ραδιόφωνο δεν γνωρίζω αν υπάρχουν κάποιοι σταθμοί αλλά το λογισμικό θα πρέπει να το έχει σαν επιλογή αφού η κάρτα σου το υποστηρίζει.

Σε μια Pinnacle Hybrid Pro Stick (320e) που αγόρασα, με το "ψηφιακό ραδιόφωνο" εννοούσαν την δυνατότητα του λογισμικού να με συνδέσει σε δικτυακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς (καμία σχέση με την κάρτα, αλλά τουλάχιστον το επεσήμαιναν με ψιλά γράμματα στην συσκευασία). Ίσως να παίζει κάτι παρόμοιο με την κάρτα του φίλου.

21century
23-10-07, 19:11
Καλό είναι να γυρίσεις σε PAL με άλλη χώρα, επίσης πες μου αν σκοπεύεις να πιάσεις αναλογικά καναλια οποτε θα χρειαστεις σιγουρα εξωτερικη κεραια. ΤΟ ιδιο ισχυει και για την ληψη ψηφιακων καναλιων, αλλα πιστεύω οτι το προβλημα ειναι καπου στις ρυθμισεις που εκανες...

aperjan
18-01-08, 04:45
Έχω Pinnacle PCTV 320e και δεν μου δείχνει καθόλου καθαρά τα αναλογικά κανάλια, όμως τα digital μια χαρά. Μίπως ξέρει κανείς τι πρεπεί να κάνω, για να μου δείχνει τα αναλογικά κανάλια νορμάλ. Έχω δοκιμασεί επιλέγοντας και άλλες χόρες, όπως Γερμανία, Βέλγιο, Αλβανία, όμως πάλυ τα ίδια. Αν έχετε κάποιο καλο driver ή software, πείτε μου η μήπως υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να δοκιμάσω.
Εγω έχω "Pinnacle TV Center Pro 4.9.2 & WIN XP SP2.

Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.